Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
16 hours ago, brankodiver said:

Ljudi, putujem za 10ak dana. :)


Zamolio bih aktivne clanove da podele svoja iskustva sa aerodroma u SAD. Koliko su vas zadrzavali, koja pitanja postavljali...? Svaki savet je dobrodosao.

 

Hvala.

Srećan put 🎉🎉🎉 

 

Ja jos uvek čekam NOA2 🙄 mislim da tek sad počinjem da shvatam koliko je ovaj proces stresan, čekanje ustvari... Ugh... Al uskoro će i to, pa intervju pa put Majamija ✈️ pa laganica... Pa AOS, ROC, citizenship... Lol Godine nam prodjose u papirima i druženju sa USCIS 😁

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
On 3/25/2019 at 7:17 PM, 1stLoveRedo said:

Samo napred! 

 

Suprug je postao Resident Sep 2015

August 2017 je podnet zahtev za ROC - i ništa, samo razvlacenje 

u Julu 2018 je podnet N400

damas je imao inetrview za N400, bila sam i ja prisutna. 

Spojili su ROC i N400 i danas su i njena i nas intervjusali. Spojili su oba slučaja, odobrili , i sad čekamo da ide na zakletvu i gotovo 

 

napred i srecno !

Uff, ovo je fenomenalno, hvala ti puno na informacijama. I mi cemo tako, ko ce da ceka i da se zeza sa obnovama GC. Oni i ovako sve razvlace, tako da ako sad predam, ima da me zovu na intervju sledece godine 😂

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
On 3/25/2019 at 6:36 PM, brankodiver said:

Ljudi, putujem za 10ak dana. :)


Zamolio bih aktivne clanove da podele svoja iskustva sa aerodroma u SAD. Koliko su vas zadrzavali, koja pitanja postavljali...? Svaki savet je dobrodosao.

 

Hvala.

Srecan put! 

Moj POI je bio na IAH (Houston, TX). Mislim da sam u samoj kancelariji provela, mozda, 15 minuta,---niko me nista nije pitao. Lik koji me je prozvao, jedva je uspeo da prelomi jezik da izgovori moje ime 😂, lupio pecat i reako "Welcome ma'am" . Ali sam zato pre nego sto sam stigla do immigration office, provela oko dva sata u redu cekajuci, da prodjem kontrolni punkt. Svi su bili izuzetno ljubazni. Ukoliko nisi kupio kartu jos uvek, racunaj da ce ti trebati par sati (sve zavisi od aerodroma).

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
2 hours ago, Dzuliana said:

Uff, ovo je fenomenalno, hvala ti puno na informacijama. I mi cemo tako, ko ce da ceka i da se zeza sa obnovama GC. Oni i ovako sve razvlace, tako da ako sad predam, ima da me zovu na intervju sledece godine 😂

Ono sto je ‘simpaticno’ je sto su u pozivu za interview i svim notifikacijama spominjali samo N400. ROC je samo sedeo i cupkao u mestu. 

Naravno da sam bila sa njim, i da smo poneli dokumenta iz N400 aplikacije. 

Realno, trebala sam biti spremna da će biti i nas intervju za ROC, a nisam ni pomislila. Valjda sto se toliko razvukao. 

No, ispalo je super. Sva pitanja za koje je suprug imao manje znanja ( Tax return, neke transfere... jer ja sam Bookkeeper pa je to kod nas uvek bilo samo na meni :) ) smo obavili zajedno. Tako da je na nemu ostalo samo da prodje kroz pitanja, napise rečenicu i da odgovori ba lična pitanja 

 

danas je dobio i datum zakletve ;) 23. Aprila maše zastavom :) 

konačno smo gotovi :) 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
12 hours ago, 1stLoveRedo said:

Ono sto je ‘simpaticno’ je sto su u pozivu za interview i svim notifikacijama spominjali samo N400. ROC je samo sedeo i cupkao u mestu. 

Naravno da sam bila sa njim, i da smo poneli dokumenta iz N400 aplikacije. 

Realno, trebala sam biti spremna da će biti i nas intervju za ROC, a nisam ni pomislila. Valjda sto se toliko razvukao. 

No, ispalo je super. Sva pitanja za koje je suprug imao manje znanja ( Tax return, neke transfere... jer ja sam Bookkeeper pa je to kod nas uvek bilo samo na meni :) ) smo obavili zajedno. Tako da je na nemu ostalo samo da prodje kroz pitanja, napise rečenicu i da odgovori ba lična pitanja 

 

danas je dobio i datum zakletve ;) 23. Aprila maše zastavom :) 

konačno smo gotovi :) 

Cestitam!!! Moj suprug uvek ide samnom, kad god imamo neka posla sa imigracionim. I u nasoj porodici je on taj koji vodi racuna o Tax return i ostalim finansijama (iskreno, jedva da znam ime kompanije koja nas snabdeva elektricnom energijom 😂). Mislim da mi imamo vise nego dovoljno dokaza da je brak bonfide (zajednicak imovina, bankovni racuni, tax return, putovanja).

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, brankodiver said:

Znaci u principu nikoga nisu nesto detaljnije ispitivali. Super!

 

Hvala svima na brzim odgovorima!

Izgleda da smo srecnici sto se tice POE :)

 

Moj je bio 16 Novembar prosle godine (LAX), sat ipo cekanja u redu, na salteru ni dva minuta, covek je uzeo koverat, lupio pecat (zaokruzio 1 time entery na vizi) i to je bilo to. Ja sam se spremao mentalno za par sati u secondary inspection bez razloga 😄



event.png

 

event.png


event.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
17 hours ago, NikandDonnie said:

Izgleda da smo srecnici sto se tice POE :)

 

Moj je bio 16 Novembar prosle godine (LAX), sat ipo cekanja u redu, na salteru ni dva minuta, covek je uzeo koverat, lupio pecat (zaokruzio 1 time entery na vizi) i to je bilo to. Ja sam se spremao mentalno za par sati u secondary inspection bez razloga 😄

Koji koverat?  Meni to nije jasno jer sam dobio papir za USCIS Immigrant Fee na kom pise sledece:
The US Embassy or Consulate will give you and your family members:
- A sealed immigrant visa packet. Keep it in a safe place and do not open it.

 

Ja sam imao interview i 2 odbijenice, pa sam slao pasos preko DHL-a, tako mi se i vratio sa papirom za Immigrant fee i za SSN.

 

Edit:  Sada vidim da sam dobio jos jedan papir za modernizovani proces useljenickih viza i da se ne dobija propratni paket vec se putuje samo sa vizom u pasosu.

Edited by brankodiver
Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 3/25/2019 at 7:36 PM, brankodiver said:

Ljudi, putujem za 10ak dana. :)


Zamolio bih aktivne clanove da podele svoja iskustva sa aerodroma u SAD. Koliko su vas zadrzavali, koja pitanja postavljali...? Svaki savet je dobrodosao.

 

Hvala.

Ja usao na JFK, cekao jedno pola sata i nisam bukvalno recenicu razmenio. Kao znaci odlucili ste da se preselite u US, ok, podjite za mnom, otisao u veliku kancelariju i sedeo pola sata, raspakovali kovertu, prozvao moje prezime, dao mi pasos i to je to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima, zanima me da li ima jos neko ovde ko radi K-1 vizu? Nas slucaj je stigao iz NVC-a u ambasadu u Beogradu pre 12 dana, medjutim P3 pismo koje treba da mi stigne posle toga jos uvek nije stiglo. Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo i da li zapravo zna koliko se ceka na P3 pismo? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima.

Rodjena sam u inostranstu, ali zivim  i radim  u Srbiji. Takodje imam drzavljanstvo Republike Srbije. Verenik  je iz USA.
Da li je medjunarodni izvod iz maticne knjige rodjenih prihvatljiv od strane USCIS? A od strane ambasade?
Ako je neko imao slicno iskustvo znacilo bi nam da podeliste sa nama.

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
18 hours ago, tina993 said:

Pozdrav svima.

Rodjena sam u inostranstu, ali zivim  i radim  u Srbiji. Takodje imam drzavljanstvo Republike Srbije. Verenik  je iz USA.
Da li je medjunarodni izvod iz maticne knjige rodjenih prihvatljiv od strane USCIS? A od strane ambasade?
Ako je neko imao slicno iskustvo znacilo bi nam da podeliste sa nama.

 

Hvala

Nemam slicno iskustvo ali evo sta smo mi uradili. U USCIS smo poslali kopiju mog izvoda na srpskom i uz to zakacen prevod na engleskom. Na intervju nosim original na srpskom. Nisam sto posto sigurna ali mislim da sam negde pročitala da međunarodni izvod neće biti prihvaćen. Da sam na tvom mestu ja bih uzela izvod iz zemlje u kojoj si rođena i poslala uz njega prevod na engleskom, isto tako i za intervju. 

Srećno u procesu 🤞

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
19 hours ago, tina993 said:

Pozdrav svima.

Rodjena sam u inostranstu, ali zivim  i radim  u Srbiji. Takodje imam drzavljanstvo Republike Srbije. Verenik  je iz USA.
Da li je medjunarodni izvod iz maticne knjige rodjenih prihvatljiv od strane USCIS? A od strane ambasade?
Ako je neko imao slicno iskustvo znacilo bi nam da podeliste sa nama.

 

Hvala

Evo ti iz prve ruke USCISu poslat na medjunarodnom obrazcu i MKR i MKV  i prihvaceno bez ikakvih problema. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
5 hours ago, mveruovic said:

Evo ti iz prve ruke USCISu poslat na medjunarodnom obrazcu i MKR i MKV  i prihvaceno bez ikakvih problema. 

Hvala !!!
Da li ste im slali i neka pojašnjenja kako da pronadju englesku verziju prevoda ili su znali i sami da se snadju? 

Čitajući forum videla sam da mi je potrebna potvrda o nekažnjavanju, kopija pasoša. Da li možeš da mi kažeš šta je sve još od dokumentacije potrebno za K-1 vizu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 5/14/2019 at 2:37 PM, tina993 said:

Hvala !!!
Da li ste im slali i neka pojašnjenja kako da pronadju englesku verziju prevoda ili su znali i sami da se snadju? 

Čitajući forum videla sam da mi je potrebna potvrda o nekažnjavanju, kopija pasoša. Da li možeš da mi kažeš šta je sve još od dokumentacije potrebno za K-1 vizu?

 

 

Ako tek podnosite aplikaciju za K1 onda ce ti izvod iz maticne knjige rodjenih trebati kada dodjes do intervjua u ambasadi, a ne za USCIS. Mora da bude iz zemlje gde si rodjena i preveden. Potvrda o nekaznjavanju isto je za intervju.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...