Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Nije jos, ali vrlo uskoro cu saznati, poslace me mejl ove ili sledece nedelje datum intervjua, informacije o cenama i medicinskom pregledu 😸, ja mislim da ce mi intervju biti krajem sledeceg meseca ili mozda krajem decembra. Taman sam lepo krenula da se pripremam, uspela sam da se vakcinisem protiv tetanusa kod izabranog lekara, zakazala vakcinaciju protiv hepatitisa b i gripe, cak mi je objasnila u kojoj apoteci mogu da kupim mmr vakcinu da mi daju, ali za sada sam morala da stanem, zarazila sam se koronom pre 5 dana 😿 (inace vakcinisana sa 2 doze fajzer i to druga doza  krajem aprila..) Od papira sam sve nabavila. Jos samo da ozdravim i bice valjda sve ok.

Edited by Kittinpaw
Link to comment
Share on other sites

uh to je bas dugo cekanje ,ne kontam ako su vec poslali p3 kako u njemu nema datum intervjua ?cena medicinskog je 150 $ plus ako ej potrebno da se uradi dodatna vakcinacija .takodje u vreme sezonskog gripa zahtevaju i vakcinu za grip ,a sezona je do marta sledece godine ,tako da bilo bi pametno da i to uradis u domu zdravlja da ne bi placala bezveze vakcinu u klinici .

kod nas nvc je prihvatio sva dokumenta osim jednog -nisu prihvatili internacionalni izvod iz knjige vencanih nego mora obican izvod ,te opet sam psoal to ,tako da ko zna kada ce obraditi sve .

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Mm, za k vize nema datuma u p3, sad p3 salju preko email-a, i tamo samo pise sta od dokumenata treba da nabavis za intervju. Kad ih nabavis ti njima pises email da imas sve neophodne dokumente i saljes konfirmacionu stranicu ds160 u pdf formatu. Nakon par dana su mi poslali email da zakazivanja rade krajem meseca i da ce mi tada poslati informacije o intervju i medicinskom pregledu 😺.

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima, da li mozda neko zna da li je nepohodno da u "Employment history" u I129F formi, navedem i placenu praksu koju sam radila u inostranstvu iako sam ja bila zvanicno zaposlena na fakultetu u Srbiji u vreme trajanja prakse? 

Praksa je trajala 2 meseca i imam ugovor sa kompanijom. 

 

Hvala unapred na odgovoru. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Cao! 
 

Prosle nedelje sam imala intervju u ambasadi i bilo je ok. Sve se zavrsilo u roku od sat vremena :]. 

Pregled sam radila dva dana pred intervju u Smiljanicevoj ordinaciji. Od vakcina traze tetanus, mmr i potvrdu da ste primili OBE doze vakcine protiv kovida. Sa mnom je bila zena koja je donela potvrdu da je primila jednu dozu i u ordinaciji su joj rekli da sme da ide na intervju, ali da ce vizu dobiti tek kad im posalje potrvdu da je primila i drugu dozu.

Edited by Kittinpaw
Link to comment
Share on other sites

odlicno !! cestitam ! hvala na deljenju iskustva .nisam znala da moze da ide na intervju bez potpune vakcinacije .

Edited by Violeta Womble
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

:) Stigli su mi pasos i koverta danas~ Ja u prezimenu imam slovo ć, ali vidim da u vizi pise slovo c. Koliko znam sve treba da bude identicno kao u pasosu, sad ne znam da li je greska ili je tako svakome 🤷🏼‍♀️

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
32 minutes ago, Kittinpaw said:

:) Stigli su mi pasos i koverta danas~ Ja u prezimenu imam slovo ć, ali vidim da u vizi pise slovo c. Koliko znam sve treba da bude identicno kao u pasosu, sad ne znam da li je greska ili je tako svakome 🤷🏼‍♀️

Kao kad si i popunjavala inicijalne papire tako i kroz ceo postupak sa ambasadom nigde nisi imala slovo ć niti ces ga imati u Americi jer ne postoji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Country: Serbia
Timeline

Hi everyone :) Just posting on here because my fiancée and i are living in her country of Serbia until we get approved to get married in the USA. We submitted our i129f in September and got our NOA1 in early October.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Pozdrav svima, trenutno smo u NVC fazi CR1 vize i spremni da predamo dokumenta. Interesuje me kako je izgledalo vase uverenje o nekaznjavanju iz MUP-a; znam da postoji samo jedno ali me  brine neslaganje sa nazivom na sajtu sa instrukcijama. Tamo stoji da treba da se zove Izvod iz kaznene evidencije, dok meni stoji samo Uverenje i dalje u tekstu se spominje kaznena evidencija. Znam da je ovo jedini i ispravvni dokument ali me brine naziv. Uradila sam prevode svega za svaki slucaj.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 10/5/2022 at 9:18 AM, mmmcp said:

Pozdrav svima, trenutno smo u NVC fazi CR1 vize i spremni da predamo dokumenta. Interesuje me kako je izgledalo vase uverenje o nekaznjavanju iz MUP-a; znam da postoji samo jedno ali me  brine neslaganje sa nazivom na sajtu sa instrukcijama. Tamo stoji da treba da se zove Izvod iz kaznene evidencije, dok meni stoji samo Uverenje i dalje u tekstu se spominje kaznena evidencija. Znam da je ovo jedini i ispravvni dokument ali me brine naziv. Uradila sam prevode svega za svaki slucaj.

Pozdrav tebi, i mi smo u NVC fazi, pošto smo u USA još nismo izvadili to uverenje ali bi i nama bilo korisno da čujemo odgovor na tvoje pitanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 10/5/2022 at 12:18 PM, mmmcp said:

Pozdrav svima, trenutno smo u NVC fazi CR1 vize i spremni da predamo dokumenta. Interesuje me kako je izgledalo vase uverenje o nekaznjavanju iz MUP-a; znam da postoji samo jedno ali me  brine neslaganje sa nazivom na sajtu sa instrukcijama. Tamo stoji da treba da se zove Izvod iz kaznene evidencije, dok meni stoji samo Uverenje i dalje u tekstu se spominje kaznena evidencija. Znam da je ovo jedini i ispravvni dokument ali me brine naziv. Uradila sam prevode svega za svaki slucaj.

Zdravo mmmcp,

I ja imam istu dilemu oko uverenja iz MUP-a. Da li su ti iz NVC-a zamerili sto ne stoji "Izvod iz kaznene evidencije"?

Jos nesto. Da li su ti mozda trazili da prilozis kopiju licne karte ili "Uverenje o drzavljanstvu"?

Hvala puno!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 12/15/2022 at 2:45 PM, Bodo said:

Zdravo mmmcp,

I ja imam istu dilemu oko uverenja iz MUP-a. Da li su ti iz NVC-a zamerili sto ne stoji "Izvod iz kaznene evidencije"?

Jos nesto. Da li su ti mozda trazili da prilozis kopiju licne karte ili "Uverenje o drzavljanstvu"?

Hvala puno!

Cao Bodo,

 

Nismo predali dokumenta jer smo odlucili da zivimo u Srbiji🙂

Zelim svima mnogo srece!

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...