Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
On 12/5/2018 at 1:03 AM, balkanboy said:

Drustvo,

 

Samo da javim da je moja zena uspesno zavrsila proces.

Detalje u vezi vremena mozete da pogledate u mom profilu.

Sa mnom je u SAD, a stigla je i zelena karta.

 

Hvala svima!

 

Balkanboy

Čestitam! Yay 🎉🎉🎉 Sad da uživate 😊

Link to comment
Share on other sites

Zdravo, pre 11 meseci javio sam se na ovom forumu, dosta mi je pomoglo svakako, citanje i vasa iskustva.

Imam par pitanja proces smo pokrenuli (sa advokatom) da li neko moze da mi kaze sta sledece cekamo, koji korak?

Advokat mi je dao link gde mogu da pratim slucaj, ali znate kako to ide.. Pa moram da se snalazim i pitam vas koji imate iskustva. 

 

 

 

i7972.png

new forum.png

Edited by Milan91
change pict.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima!

 

    Supruga i ja smo trenutno u procesu dobijanja CR1 vize, jos u prvoj fazi gde USCIS pregleda dokumenta. Interesuje me da li imate neke predloge, savete itd. za sledeci stadijum NVC-a? Ja sam nezaposlen a znam da cu morati da popunjavam formulare o mojim primanjima, da li ce to predstavljati neki problem? 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
3 minutes ago, Ris said:

Ja sam iz Srbije a supruga je amerikanka. Ona je zaposlena ali ja nisam pa me interesuje kako gledaju na to.

То нема везе, битно је да она има приходе довољно високе да буде твој спонзор.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
27 minutes ago, Ris said:

Ja sam iz Srbije a supruga je amerikanka. Ona je zaposlena ali ja nisam pa me interesuje kako gledaju na to.

Bitno je da ona radi i da zaradjuje vise od 25 000$ godisnje. A ti nemas veze sa tim, samo podnisis nekoliko papira (neosudjivanost, izvod iz mkr itd..). To sve brzo zavrsis tako da sad samo treba da cekas 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav svima, iscitao sam celu temu, ali nisam nasao odgovor na ono sto me zanima, takodje nisam skapirao bas najbolje koja je razlika izmedju cr1 i k1 vize. Situacija je sledeca, ja imam zelenu kartu koju sam dobio preko lutrijije i zeleo bih da se ozenim svojom sadasnjom devojkom. za koju vrstu vize bi trebali da aplciiramo, i koliko traje ceo proces? koliko sam skapirao posto nemam drzavljanstvo moze da traje i duze od 2 godine? da li postoji opcija da ona dodje kod mene u usa preko turisticke vize ,da se tamo vencamo i da onda dobije zelenu kartu? posto sam preko telefona ne mogu da skinem i listan arhiviranu temu koja je u prvom postu,nadam se da ce neko ubrzo odgovoriti,pozdrav i srecno svima!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
On 2/3/2019 at 1:01 PM, PhillipB said:

Pozdrav svima, iscitao sam celu temu, ali nisam nasao odgovor na ono sto me zanima, takodje nisam skapirao bas najbolje koja je razlika izmedju cr1 i k1 vize. Situacija je sledeca, ja imam zelenu kartu koju sam dobio preko lutrijije i zeleo bih da se ozenim svojom sadasnjom devojkom. za koju vrstu vize bi trebali da aplciiramo, i koliko traje ceo proces? koliko sam skapirao posto nemam drzavljanstvo moze da traje i duze od 2 godine? da li postoji opcija da ona dodje kod mene u usa preko turisticke vize ,da se tamo vencamo i da onda dobije zelenu kartu? posto sam preko telefona ne mogu da skinem i listan arhiviranu temu koja je u prvom postu,nadam se da ce neko ubrzo odgovoriti,pozdrav i srecno svima!

Ajde da pokušam da odg mada nisam expert. 

CR1 viza je za vencane parove. Ti dodjes u Srbiju, vencate se i aplicirate za CR1. Ona mora cekati u Srbiji da bude odobrena, ako se ne varam nekih ~14 meseci. Prednost je sto je jeftinija, ona cim dodje dobija Green card, moze odmah da radi i putuje van USA. Mana je malo duze cekanje u odnosu na K1. 

K1 je verenicka viza. Vreme cekanja ~8-10 meseci. Skuplja je. Kada dodje u USA, posle vencanja ide AOS, dozvola za rad i putovanje van USA sto traje par meseci. 

Dolazak preko turisticke vize ne bih preporučila. S obzirom da dolazi sa namerom da ostane mislim da to ide pod visa frauds a to ti ne treba. 

Takodje imaj na umu da bilo za CR1 ili K1 moras imati posao tamo, zbog sponzorstva, ili nekog ko ce biti sponzor. 

E sad razliku između LRP i citizens ne znam stvarno, nadam se da ce se javiti neko ko je bolje upućen. Sve najbolje 😊

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Da okacim ovde info po dolasku u  US za zelenu kartu i za ssn karticu datume:

 

 

Zelena karta 

5. oktobra 2018. Placena taksa

24. januara Usao
25. januara prvi update bez statusa
11. februara drugi update bez statusa
14. februara update i status Card Is Being Produced
20. ujutro Card Was Mailed To Me
20. uvece Card Was Picked Up By The United States Postal Service
21. Dostavljena

 

 

SSN kartica 

Usao 24. januara

25. januara isao u SSA da proverim da l me ima u sistemu, rekli da cekam 3 nedelje
11. februara sam otisao da apliciram iako nije proslo 3 nedelje
15. februara izdiktirali broj u SSA kancelariji
16. februara mi je stigla kartica, 5 dana nakon apliciranja.
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Posle 20 meseci, konacno imam vizu u pasosu.

 

Samo mi nije jasna jedna stvar.. viza je stigla 22. februara i vazi do 07. aprila. Koliko sam citao viza se izdaje na 6 meseci.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sta vam se desilo da je toliko dugo trebalo?

 

Viza traje 6 meseci ali ne od datuma izdavanja vec od trenutka lekarskog pregleda. Uradis lekarski 1. jula, a razgovor bude 1. novembra,  viza vazi do 1. januara

Edited by mveruovic
Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...