Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 7/28/2018 at 12:52 AM, NIkandDonnie said:

Hvala puno na informacijama, nama je danas peticija stigla u ambasadu tako da se spremamo za intervju. 

 

Pitanje, kad ste zakazivali intervju, kako su izgledali slobodni termini? jel ih bilo dosta za K1 ili se K1 radi samo nekim danima u nedelji?

Nadam se da se ne jaljam suviše kasno.
Mislim da nemaju određen dan kada su intervjui za K1, moj intervju je bio u četvrtak.
Ja sam u ambasadi bila od 8:30 do 13h i osim mene bila je samo još jedna devojka za K1 vizu.

Iako je devojka odgovorila gore, napisaću još jednom zbog onih koji će ovo  tek da čitaju- ne zakazujemo sami intervju nego nam ambasada odredi datum i vreme intervjua. U pozivnom pismu tj.Paketu 4 navedu te informacije.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
1 minute ago, MilicaTroy said:

Ćao, imala sam intervju za K1 vizu 31.maja ove godine, u julu sam stigla u Ameriku.

Ako imaš bilo kakve nedoumice, slobodno pitaj. ☺️ Pozdrav!

 

Jako, jako mi je žao što ste imali toliko stresa oko celog procesa.😟
Ne znam zašto su tražili sve to kao dokaz, mada sam u jednoj od grupa na fejsu videla par takvih slučaja u drugim ambasadama.

Medicinski pregled sam obavila 8.maja tako da to nisam bila ja. 
Da li ste uspeli da rešite sve? Iskreno se nadam da jeste!🤗
 

Bio je pre 10 dana da odnese to u ambasadu i eto jos cekamo,valjda cemo saznati ovih dana,hvala ti sto si se javila😀

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ćao dragi ljudi, samo da vam javim da sam stigla u Ameriku i da vam ukratko opišem kako je sve izgledalo pogotovo zbog onih koje to sve tek čeka. 😍

Letela sam direktnim letom Beograd-Njujork (JFK). Prošla sam carinu za par minuta, bez ikakvih problema i pitanja.
Na šalteru sam predala pašoš i žutu kovertu iz ambasade, carinik me je pitao koji je razlog ulaska u zemlju i kojeg je datuma venčanje. Zatim je uzeo otiske i slikao me. Pozvao je kolegu koji me je odveo u neku veliku prostoriju gde je sedelo par carinika sa desne strane, a sa leve strane su stolice gde ljudi čekaju svoj red, sve je izgledalo malo jezovito kao na sudu.
Iskreno, mislila sam da će me držati dugo tamo i ispitivati jer sam čula kako su ispitivali par ljudi pre mene (doduše ne znam za koju vizu), ali čekala sam možda 5 minuta da ispečatiraju moje papire i završe svu papirologiju. Žena kod koje su bili moji papiri me je pozvala, dala mi pasoš i rekla da je sve gotovo i da mogu da idem.

Ne znam da li sam "uletela" u dobru smenu, ali moje iskustvo ne može biti bolje, pogotovo u poređenju s tim šta sam od drugih ljudi čula, da pitaju na desetine pitanja i da te drže u tim prostorija po sat/dva. 

Ako vas bilo šta zanima, slobodno pitajte, nisam htela da previše detaljišem. 😄

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
17 minutes ago, Kat123 said:

Bio je pre 10 dana da odnese to u ambasadu i eto jos cekamo,valjda cemo saznati ovih dana,hvala ti sto si se javila😀

Nadam se da će od ovog momenta sve brže da ide, držim vam fige da uskoro budete zajedno! 🙏 🤗
Nema na čemu, zaista nema! ☺️

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
23 hours ago, MilicaTroy said:

Ćao dragi ljudi, samo da vam javim da sam stigla u Ameriku i da vam ukratko opišem kako je sve izgledalo pogotovo zbog onih koje to sve tek čeka. 😍

Letela sam direktnim letom Beograd-Njujork (JFK). Prošla sam carinu za par minuta, bez ikakvih problema i pitanja.
Na šalteru sam predala pašoš i žutu kovertu iz ambasade, carinik me je pitao koji je razlog ulaska u zemlju i kojeg je datuma venčanje. Zatim je uzeo otiske i slikao me. Pozvao je kolegu koji me je odveo u neku veliku prostoriju gde je sedelo par carinika sa desne strane, a sa leve strane su stolice gde ljudi čekaju svoj red, sve je izgledalo malo jezovito kao na sudu.
Iskreno, mislila sam da će me držati dugo tamo i ispitivati jer sam čula kako su ispitivali par ljudi pre mene (doduše ne znam za koju vizu), ali čekala sam možda 5 minuta da ispečatiraju moje papire i završe svu papirologiju. Žena kod koje su bili moji papiri me je pozvala, dala mi pasoš i rekla da je sve gotovo i da mogu da idem.

Ne znam da li sam "uletela" u dobru smenu, ali moje iskustvo ne može biti bolje, pogotovo u poređenju s tim šta sam od drugih ljudi čula, da pitaju na desetine pitanja i da te drže u tim prostorija po sat/dva. 

Ako vas bilo šta zanima, slobodno pitajte, nisam htela da previše detaljišem. 😄

Cestitam!

 

Super, dobro nam dosla :)

Link to comment
Share on other sites

Zdravo,

 

Moja supruga je dobila poziv za intervju u ambasadi SAD u Beogradu. Radi se o imigrantskoj vizi CR1 (zelena karta). Intervju je zakazan za mesec dana od danasnjeg datuma.

Interesuje me koliko traje procedura za lekarski pregled od trenutka kad se zakaze pregled u jednoj od dve ordinacije u Beogradu?

Da li se radi o nekoliko dana ili nekoliko nedelja?

 

Koliko dana posle intervjua u ambasadi se dobija nazad pasos i koverta?

 

Pozdrav!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, balkanboy said:

Zdravo,

 

Moja supruga je dobila poziv za intervju u ambasadi SAD u Beogradu. Radi se o imigrantskoj vizi CR1 (zelena karta). Intervju je zakazan za mesec dana od danasnjeg datuma.

Interesuje me koliko traje procedura za lekarski pregled od trenutka kad se zakaze pregled u jednoj od dve ordinacije u Beogradu?

Da li se radi o nekoliko dana ili nekoliko nedelja?

 

Koliko dana posle intervjua u ambasadi se dobija nazad pasos i koverta?

 

Pozdrav!

 

 

 

 

Moj supruga ce otic jedan dan unapred na doktorski pregled, rekli su njoj da moze to da se zavrsava za jedan dan. Ja sam se zacudio oko toga jer mislim traje neki dana krv i sve to da povjeru, jos ako nemaju neki potrebni nekciju. Oni znaju najbolji, vidjicemo..

 

Citao sam nekoliko prica kad si odobren na intervju u BG, ako ces da podignes pasos i kovjertu oni to zavrsavaju za 3-4 dana. ako ces da ti posalju preko posta onda moze trajat 10-14 dana da ti stigne sve.

 

 

 

 

Ja sam postavlao jedan pitanje prije u veze korko traje od "Case Complete' da dobijes datum od ambasadu za intervju, nama je samo trajalo 5 dana. Znaci dosta brzo u BG. Cuo sam u nekoliko drzava cekaju narod 3-6 mjeseca od Case Complete do intervju.. 😦

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje

 

Verenikov tax transcript za proslu godinu ga stavlja na 123% od poverty guideline, sto bi zvanicno trebalo da bude ok za K1 intervju, ali malo ispod 125% za AOS, on ima novi posao od pre mesec dana koji premasuje 125% i vise nego dovoljno, ali posto je posao nov nisam siguran koliko ce to prihvatiti.

 

Citam da je moguce da Self-sponsor AOS, u smislu da moju ustedjevinu mogu dodati kako bi se koristili da se income poveca, jel imao neko iskustva sa nasom ambasadom vezano za finansije?



event.png

 

event.png


event.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 8/27/2018 at 7:24 AM, paracelsus said:

Pozdrav svima, prije mjesec dana sam stigla u Ameriku preko k1 vize. Zna li neko kako ide proces za aos sta treba od papirologije? Cula sam da moze da traje bas dugo. 

http://www.visajourney.com/content/k1k3aos

 

Dobrodosla! 

pogledaj ovde celu proceduru, i prati korake pa polako
Takodje pogledaj Immigration Timelines gde ces lakse videti koliko ces (verovatno) cekati na svaki korak

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Montenegro
Timeline

Pozdrav svima,  Imam nedoumicu vezano za papire za aos.Da li na formularu I 485 treba da stavim moje vjencano prezime koje cu da uzmem, posto mi je na ssn djevojacko nisam sigurna kako to ide . Da li neko zna?

Hvala na odgovoru🙂🙂

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
54 minutes ago, Kargo said:

Okay so my fiance is Serbia and my Serbia is really bad but can i get some help as to how to prepare for the interview after you get your NOA2?

There is probably a difference between documents required for K-1 and CR-1 visas, but it might help you or someone else.

After you recieved NOA2, wait for the NVC to recieve your case, you will get an e-mail when your case is at NVC. After that you need to pay AOS and IV fees, complete DS-260 form and upload required financial documents - for petitioner (I-864 form and tax returns for the past three years) and civil documents - for applicant (birth, marriage, police certificates, photocopy of passport and photo)

Make sure to double check every document before uploading, to avoid postponing the interview date.

Edited by brankodiver
Wrong text
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
5 minutes ago, brankodiver said:

There is probably a difference between documents required for K-1 and CR-1 visas, but it might help you or someone else.

After you recieved NOA2, wait for the NVC to recieve your case, you will get an e-mail when your case is at NVC. After that you need to pay AOS and IV fees, complete DS-260 form and upload required financial (I-864 form and tax returns for the past three years) and civil documents (birth, marriage, police certificates, photocopy of pasport and photo)

Make sure to double check every document before uploading, to avoid postponing the interview date.

Think you for this my other question is, am I filling this out or my fiance?

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...