Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

2x 221g.

Prvi put  je bilo kompletan W-2 i dokazi o vezi pre braka, a drugi put opet kompletan W-2 jer prvi put nisam poslao drugu stranu..

 

Aha, to je znaci. Ja sam 8. oktobra imao pregled, do aprila je 6 meseci.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima

 

Trenutno sam u procesu za K1 Vizu sa mojom verenicom i zanima me koja dokumenta nasa Ambasada zahteva sem  I-134 (Dokaz da moze da me izdrzava kad dodjem u USA) Koja je dokumentacija potrebna u dodatku sa I-134 kako bi ona dokazala   da moze da me izdrzava?

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 2/28/2019 at 8:37 AM, Tatjana&Velemir said:

Pozdrav svima

 

Trenutno sam u procesu za K1 Vizu sa mojom verenicom i zanima me koja dokumenta nasa Ambasada zahteva sem  I-134 (Dokaz da moze da me izdrzava kad dodjem u USA) Koja je dokumentacija potrebna u dodatku sa I-134 kako bi ona dokazala   da moze da me izdrzava?

Cao. Moze da ti uz I-134 posalje tax returns, W2, potvrdu od poslodavca koliko dugo je zaposlena i koliko zaradjuje godisnje, izvod iz banke gde se vidi stanje na racunu i potvrdu o 3 poslednje plate (na primer). Ja sam imala to sve ali su samo trazili I-134 na intervjuu. Bolje je da imas sto vise dokumenata za svaki slucaj. 

Link to comment
Share on other sites

Ako sve bude okej ja cu se uzeti sa devojkom krajem ove godine i tada cemo resavati jedno po jedno.

U medjuvremenu sam citao forum, kako ovaj nas srpski deo, tako i ostalo, i nadam se da mi neko moze odgovoriti na nekoliko pitanja.

 

Dakle ja imam greencard.Ja sam u Americi bio nekih mesec dana, sada se trebam vratiti, i ostacu nekih 7 meseci.Pitanje je da li cu uspeti da zaradim dovoljno , ipak ce mi ovo biti prvi duzi boravak u usa, tako da mislim da ce nam trebati sponzor. Da li je bitno ko je sponzor? Tu imam nekoliko mogucnosti, pitanje je da li ce neko hteti da pomogne, mogu biti moji prijatelji kod kojih sam vec bio, moja rodjaka, ili kum koji je rodjak mojoj buducoj verenici. Malo me strah oko ovog dela gde se treba dokazati domicil, jer sam bio veoma kratko u americi, a verovatno cu promeniti nekoliko adresa kada se budem iso ponovo. Takodje moja veza nije toliko duga(u trenutku kada se budemo uzeli bice manje od 2 godine), ali tu devojku znam vec nekih 5 godina. Naravno mozemo preko ovih transkripta sa fejsa i od operatera sve dokazati.

Jos jedna stvar je to sto nemamo zajednicka putovanja van Srbije, jer sam se ja vodio logikom da dok sam van USA ne bi trebao da putujem po Evropi da me eventualno ne bi zezali kada trebam ponovo da udjem u USA. Takodje sam procitao negde da ne bi trebalo toliko vremena da provodim van USA tokom celog procesa, a ja planiram da u toku jedne godine budem barem 7 meseci u USA a da ostatak provodim godine provedem u Srbiji. Pa me zanima generalno misljenje nekog ko je vec prosao proces (ako ima takvih da i dalje prate forum) ili nekog ko je vec u procesu 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
Quote

Da li je bitno ko je sponzor?

Zvanično, jedino što je bitno je da je sponzor star 18 ili više godina, da je državljanin ili rezident (zelena karta), da živi u SAD i da zarađuje dovoljno za njegov household size + imigrant kojem je sponzor (125% od relevantnog broja u ovoj tabeli za 2019. godinu).

Quote

Malo me strah oko ovog dela gde se treba dokazati domicil, jer sam bio veoma kratko u americi, a verovatno cu promeniti nekoliko adresa kada se budem iso ponovo.

Po mom mišljenju bi ti najbolje bilo da jednostavno živiš i radiš u Americi dok ne završiš to umesto da živiš ovde 7 meseci, a ostatak u Srbiji.

Quote

Takodje moja veza nije toliko duga(u trenutku kada se budemo uzeli bice manje od 2 godine), ali tu devojku znam vec nekih 5 godina.

Dve godine je i više nego dovljno ako mene pitaš.

Quote

Takodje sam procitao negde da ne bi trebalo toliko vremena da provodim van USA tokom celog procesa, a ja planiram da u toku jedne godine budem barem 7 meseci u USA a da ostatak provodim godine provedem u Srbiji.

Slažem se s tim što si pročitao. Mislim da ćeš tako samo sam sebi otežati ceo postupak jer će im verovatno biti sumnjivo što toliko odsustvuješ iz Amerike a navodno želiš da živiš u Americi. Ima smisla dok si student, ali kad diplomiraš... nema mnogo smisla.

Edited by rutabaga
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
On 3/4/2019 at 6:54 PM, PelagijaP said:

Moze da ti uz I-134 posalje tax returns

Tax transcripts su u prinicpu uvek bolji od tax returns, a mogu se dobiti besplatno od IRSa (poštom ili onlajn). Tax return možeš da napraviš da ti piše šta god hoćeš, dok je tax transcript, s druge strane, zvanični dokument od IRS-a koji ima u suštini iste podatke.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 3/11/2019 at 8:38 PM, rutabaga said:

Tax transcripts su u prinicpu uvek bolji od tax returns, a mogu se dobiti besplatno od IRSa (poštom ili onlajn). Tax return možeš da napraviš da ti piše šta god hoćeš, dok je tax transcript, s druge strane, zvanični dokument od IRS-a koji ima u suštini iste podatke.

Da da, to je doneo. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Nadam se da neko od starijih clanova obilazi forum ili ako bilo ko ima ove informacije. Zanima me da li je neko od vas predao za citizenship. Mi smo se vencali 16. Maja 2016. te nam je "90 days window" za citizenship poceo 16. Februara (ukoliko dobro razumem proces). Suprug i ja smo razmisljali da predamo za moje drzavljanstvo cisto da bi izbegli ovo razvlacenje sa GC. Ja sam trenutno u procesu obnove GC nakon ROC. USCIS je trenutno u velikom zaostatku te je puno ljudi dobilo automatsko produzenje GC na 18 meseci, ja sam medju njima. Da li ja mogu uopste da predam za drzavljanstvo dok zvanicno ne dobijem GC na 10 godina.


P.S. - sreca te ovaj proces UOPSTE nije komplikovan *insert sarcasm* 😂

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
8 hours ago, Dzuliana said:

Zanima me da li je neko od vas predao za citizenship.

Predao 1. marta, imam biometrijski sad u četvrtak! :)

8 hours ago, Dzuliana said:

Mi smo se vencali 16. Maja 2016. te nam je "90 days window" za citizenship poceo 16. Februara (ukoliko dobro razumem proces).

Da. Tj. možda -- 3 godine manje 90 dana od kako si postala rezident (resident since na GC) i bila venčana za USCja i živela s njim. Pretpostavljam da će tebi resident since biti malo kasnije od venčanja, al iskreno ne znam kad vama tačno kreće residency (pošto sam ja došao na IR1 i resident since mi je od ulaska u zemlju).

8 hours ago, Dzuliana said:

Suprug i ja smo razmisljali da predamo za moje drzavljanstvo cisto da bi izbegli ovo razvlacenje sa GC. Ja sam trenutno u procesu obnove GC nakon ROC. USCIS je trenutno u velikom zaostatku te je puno ljudi dobilo automatsko produzenje GC na 18 meseci, ja sam medju njima. Da li ja mogu uopste da predam za drzavljanstvo dok zvanicno ne dobijem GC na 10 godina.

Koliko mi je poznato možeš s tim što mora prvo da ti bude odobren ROC da bi ti bilo odobreno državljanstvo tj. ako ovo za državljanstvo bude brže biće pauzirano dok ne završiš posao s ROCom, mada ako malo guglaš možeš da nađeš da su neki imali "kombinovani" intervju za ROC i državljanstvo. Guglaj I751 and N400 i izaći će ti dosta rezultata, uključujući i na VisaJourney. Srećno! :)

8 hours ago, Dzuliana said:

P.S. - sreca te ovaj proces UOPSTE nije komplikovan *insert sarcasm* 😂 

Ma jok. :D

Edited by rutabaga
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

WOW rutabaga ti si prava riznica, ja sam i zaboravila da ti sve znas 😁. Puno ti hvala na svim informacijama ♥️. Zelim ti svu srecu u tvom procesu.
Sigurno cu izguglati da vidim taj kombinovan proces kako ide. Mi smo ovde u Austin-u imali USCIS office ali su oni povukli oficira koji je tu radio, te sad mozes samo biometrijske procese da zavrsis i to je to, a ako ti treba neki savet onda moras za San Antonio. San Antonio nam nije predaleko al' ne bih bas da se vozim 2 ipo sata samo za savet 😂

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
7 hours ago, Dzuliana said:

Puno ti hvala na svim informacijama ♥️. Zelim ti svu srecu u tvom procesu.

Hvala, takođe! :)

7 hours ago, Dzuliana said:

Mi smo ovde u Austin-u imali USCIS office ali su oni povukli oficira koji je tu radio, te sad mozes samo biometrijske procese da zavrsis i to je to, a ako ti treba neki savet onda moras za San Antonio. San Antonio nam nije predaleko al' ne bih bas da se vozim 2 ipo sata samo za savet 😂

Pusti, kod mene je mislim još gore, meni je najbliži USCIS u Čarlstonu što je oko 2 sata (gde idem na biometrijski) al sam prilično siguran da je taj isto ko taj tvoj te da ću morati 4 i po sata do Pitsburga na intervju 🤪 No dobro, otkrićemo uskoro :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ljudi, putujem za 10ak dana. :)


Zamolio bih aktivne clanove da podele svoja iskustva sa aerodroma u SAD. Koliko su vas zadrzavali, koja pitanja postavljali...? Svaki savet je dobrodosao.

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
34 minutes ago, brankodiver said:

Ljudi, putujem za 10ak dana. :)


Zamolio bih aktivne clanove da podele svoja iskustva sa aerodroma u SAD. Koliko su vas zadrzavali, koja pitanja postavljali...? Svaki savet je dobrodosao.

 

Hvala.

LAX 

Sep 2015 

moj suprug i ja smo putovali zajedno. Ja sam USC. 

Ceo proces je trajao možda 15 min. 

Rekli mu ‘Welcome to US’ i da me sluša ;) 

super easy 

 

 

Srecno ;))

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 3/18/2019 at 10:29 AM, Dzuliana said:

Nadam se da neko od starijih clanova obilazi forum ili ako bilo ko ima ove informacije. Zanima me da li je neko od vas predao za citizenship. Mi smo se vencali 16. Maja 2016. te nam je "90 days window" za citizenship poceo 16. Februara (ukoliko dobro razumem proces). Suprug i ja smo razmisljali da predamo za moje drzavljanstvo cisto da bi izbegli ovo razvlacenje sa GC. Ja sam trenutno u procesu obnove GC nakon ROC. USCIS je trenutno u velikom zaostatku te je puno ljudi dobilo automatsko produzenje GC na 18 meseci, ja sam medju njima. Da li ja mogu uopste da predam za drzavljanstvo dok zvanicno ne dobijem GC na 10 godina.


P.S. - sreca te ovaj proces UOPSTE nije komplikovan *insert sarcasm* 😂

Samo napred! 

 

Suprug je postao Resident Sep 2015

August 2017 je podnet zahtev za ROC - i ništa, samo razvlacenje 

u Julu 2018 je podnet N400

damas je imao inetrview za N400, bila sam i ja prisutna. 

Spojili su ROC i N400 i danas su i njena i nas intervjusali. Spojili su oba slučaja, odobrili , i sad čekamo da ide na zakletvu i gotovo 

 

napred i srecno !

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
1 hour ago, brankodiver said:

Ljudi, putujem za 10ak dana. :)


Zamolio bih aktivne clanove da podele svoja iskustva sa aerodroma u SAD. Koliko su vas zadrzavali, koja pitanja postavljali...? Svaki savet je dobrodosao. 

 

Hvala. 

Srećno :)

 

Ja sam išao preko IAD (Washington - Dulles) i nisam imao nikakvih problema, jedva sam par reči progovorio s čovekom, 10ak minuta max zadržavanje na kontroli dok je pregledao sve papire i to je bilo to. Najviše smo divanili kad sam video da je lupio CR1 pečat umesto IR1 te sam mu to napomenuo, on me pitao kad smo se venčali, pogledao par papira opet, precrtao taj pečat i lupio novi i doviđenja. S druge strane čekao sam brat bratu jedno sat i po u redu dok nisam došao do njega -- to je bio najduži deo prijema :D

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...