Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Zdravo svima!

 

Da li moze neko ko je skoro imao iskustva sa procedurom za K1 vizu da mi kaze sta se desava nakon sto stigne obavestenje od strane Ambasade da su primili slucaj od strane NVC?
U kratkim crtama  -sta je od dokumentacije potrebno i kakva je genaeralno procedura?
Unapred hvala!!!

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
9 minutes ago, Nikol993 said:

Zdravo svima!

 

Da li moze neko ko je skoro imao iskustva sa procedurom za K1 vizu da mi kaze sta se desava nakon sto stigne obavestenje od strane Ambasade da su primili slucaj od strane NVC?
U kratkim crtama  -sta je od dokumentacije potrebno i kakva je genaeralno procedura?
Unapred hvala!!!

To bi trebalo da piše u obaveštenju koje dobiješ od ambasade. Sta je dalje potrebno i koja je procedura. Ako nisu nesto promenili od aprila, mada ne verujem. 

Dokumenta... Uverenje iz policije iz svakog mesta gde si živela duže od 1god (ili 6 meseci) nmg se setim. 

Izvod iz knjige rodjenih

Presudu o razvodu

Dokaze o vezi

I 134 popunjen 

Obično svi nose i Tax transcripts za poslednje 3 godine, employment letter, pay stubs uz to 

Lekarski pregled... Uf verovatno sam nesto zaboravila, neka neko dopuni. 

Kad dobiješ pismo, zakazes lekarski, skupis papire, pošalješ im nazad pismo I čekaš da ti daju datum intervjua. Sad ide brže nego što je meni u maju/junu. 

 

PS. Čekam te u Majamiju 😊 sad videh local office

Edited by SanjaAlex
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
52 minutes ago, SanjaAlex said:

To bi trebalo da piše u obaveštenju koje dobiješ od ambasade. Sta je dalje potrebno i koja je procedura. Ako nisu nesto promenili od aprila, mada ne verujem. 

Dokumenta... Uverenje iz policije iz svakog mesta gde si živela duže od 1god (ili 6 meseci) nmg se setim. 

Izvod iz knjige rodjenih

Presudu o razvodu

Dokaze o vezi

I 134 popunjen 

Obično svi nose i Tax transcripts za poslednje 3 godine, employment letter, pay stubs uz to 

Lekarski pregled... Uf verovatno sam nesto zaboravila, neka neko dopuni. 

Kad dobiješ pismo, zakazes lekarski, skupis papire, pošalješ im nazad pismo I čekaš da ti daju datum intervjua. Sad ide brže nego što je meni u maju/junu. 

 

PS. Čekam te u Majamiju 😊 sad videh local office

Hvala SanjaAlex

Citala sam postove na forumu.
Pa te molim da me ispravis ako sam pogresila:
Ambasada salje paket 3.
Kada obavim medicinski pregled, podnesem zahtev za DS 160 i prikupim dokumenta koja su navedena u paketu 3, saljem odgovor ambasadi?
Ambasada zatim salje paket 4 tj. salje datum intervjua
?

Edited by Nikol993
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
5 minutes ago, Nikol993 said:

Vidiš, ja zaboravila na DS 160 😁 sad sam u AOS papirima pa mi se sve pomesalo.

Da. Tako bi trebalo. Iskreno, ja sam DS160 popunila kad je case stigao u NVC, kad smo dobili broj. Dokumenta sam prikupila pre p3 pisma jer sam imala primer p3 od para koji je dobio pismo malo pre mene. Ja sam istog dana kada sam dobila p3, vratila checklist i zakazala lekarski. Na dan lekarskog mi stigao p4 sa datumom.

Ali onako kako su ti rekla je by the book što se kaže. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
3 hours ago, Nikol993 said:

Ds 160 popunjavas cim ti stigne paket tri jer im saljes confirmation page zajedno sa upitnikom koji su ti poslali. Lekarski odradis cim pre, (jer u paketu tri ti daju uputstvo za lekarski) i cekas datum za intervju.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline

Zdravo svima,

Meni su deca u procesu za dobijanje vize. Moj suprug je aplicirao za njih kao citizen. Pisali smo urgenciju I javili su da je prihvacena I da su papiri poslati iz NVC za Beograd, I da cekamo datum za intervju. Da li neko zna koliko bi to moglo da se ceka? Kako I sta sad? Svi pricaju o nekim paketima,sta je to? 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav

Menjala sam opstine prebivalistan, tacnije zivela sam u dve razlicite opstine nakon navrsene 16. godine.
Interesuje me da li su mi za K1 intervju potrebna uverenja  tj.policijsko/sudsko iz obe opstine ili samo iz opstine u kojoj trenutno imam prebivaliste?
Ako je neko imao slicnu situaciju  molim da podeli iskustvo .
 

Unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 11/25/2019 at 7:48 PM, SanjaAlex said:

To bi trebalo da piše u obaveštenju koje dobiješ od ambasade. Sta je dalje potrebno i koja je procedura. Ako nisu nesto promenili od aprila, mada ne verujem. 

Dokumenta... Uverenje iz policije iz svakog mesta gde si živela duže od 1god (ili 6 meseci) nmg se setim. 

Izvod iz knjige rodjenih

Presudu o razvodu

Dokaze o vezi

I 134 popunjen 

Obično svi nose i Tax transcripts za poslednje 3 godine, employment letter, pay stubs uz to 

Lekarski pregled... Uf verovatno sam nesto zaboravila, neka neko dopuni. 

Kad dobiješ pismo, zakazes lekarski, skupis papire, pošalješ im nazad pismo I čekaš da ti daju datum intervjua. Sad ide brže nego što je meni u maju/junu. 

 

PS. Čekam te u Majamiju 😊 sad videh local office

"Uverenje iz policije iz svakog mesta gde si živela duže od 1god (ili 6 meseci)" -  na sta se konkretno odnosi ovaj zahtev?

Tj. koje uverenje je u pitanju?
I da li to znaci da ako sam menjala opstine prebivalista moram da imam to uvrenje policije za svaku opstinu u kojoj sam imala prebivaliste?

Pozdrav

Edited by Nikol993
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
4 hours ago, Nikol993 said:

"Uverenje iz policije iz svakog mesta gde si živela duže od 1god (ili 6 meseci)" -  na sta se konkretno odnosi ovaj zahtev?

Tj. koje uverenje je u pitanju?
I da li to znaci da ako sam menjala opstine prebivalista moram da imam to uvrenje policije za svaku opstinu u kojoj sam imala prebivaliste?

Pozdrav

Uverenje o nekaznjavanju je u pitanju. 

Iskreno, ne znam ali nekako mi nema smisla da uzimaš u različitim opštinama, nisu različite države. Znam da treba ako si živela u drugim državama al za različite opštine nema mi smisla. Opet neka me neko ispravi ako grešim. 

 

I sudsko uverenje ti nije potrebno osim ako si osudjivanja/kažnjavana. Policijsko je obavezno, sudsko samo u ovim slučajevima. 

Edited by SanjaAlex
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
On 11/29/2019 at 4:15 AM, Jelena82 said:

Zdravo svima,

Meni su deca u procesu za dobijanje vize. Moj suprug je aplicirao za njih kao citizen. Pisali smo urgenciju I javili su da je prihvacena I da su papiri poslati iz NVC za Beograd, I da cekamo datum za intervju. Da li neko zna koliko bi to moglo da se ceka? Kako I sta sad? Svi pricaju o nekim paketima,sta je to? 

Pozdrav, 

Ja bih rekla do nekih mesec, mesec i po dana, zavisi od razloga za expedite. 

Za vaše vize je drugačije nego za K1, dokumenti se upload na CEAC tako da vi nemate "pakete" kao mi. Samo ćete dobiti jedan sa datumom i verovatno uputstvima za lekarski. Opet, nisam upoznata sa ovom vizom, možda i vi imate 2 paketa, jedan za lekarski, jedan za datum al opet malo mi nema smisla. Javi nam kako ide proces kada prodjete , može biti korisno za druge članove. 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 12/2/2019 at 2:21 PM, SanjaAlex said:

Uverenje o nekaznjavanju je u pitanju. 

Iskreno, ne znam ali nekako mi nema smisla da uzimaš u različitim opštinama, nisu različite države. Znam da treba ako si živela u drugim državama al za različite opštine nema mi smisla. Opet neka me neko ispravi ako grešim. 

 

I sudsko uverenje ti nije potrebno osim ako si osudjivanja/kažnjavana. Policijsko je obavezno, sudsko samo u ovim slučajevima. 

Hvala na odgovoru.


I ja isto mislim da se uzima samo u opstini na kojoj sam trenutno prijavljena.

Mada su instrukcije koje salje ambasada za  pribavljanje ovog uverenja malo nejasne .
Prvo se kaze da mora da se donese policijsko uverenje koje izdaje policijska uprava iz svakog mesta gde je podnosilac molbe boravio duze od 12 od momenta navrsene 16.godine.A zatim da ovo uverenje u SRB izdaje pol.uprava na opstini na kojoj zivite.
Isto tako pronasla sam jedan post, gde se kaze da :
``2. Ова потврда ти ТРЕБА. Мало је зезнуто ако си живео у различитим општинама током свог живота, поготово ако си живео у иностранству дуже од годину дана. Значи, одеш у МУП сваке општине у којој си живео дуже од годину дана од своје 16. године и тражиш потврду да ниси осуђиван. Кошта 800 динара и треба око недељу дана да се то добије. ``

Mada pretrazujuci po internetu, na sajtu https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/family-immigration/nonimmigrant-visa-for-a-fiance-k-1.html

 

``Police certificates from your present country of residence and all countries where you have lived for six months or more since age 16 (Police certificates are also required for accompanying children age 16 or older) ``

  Mislim da su greskom rec  country preveli kao mesto a ne kao drzava.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
On 12/23/2019 at 4:49 AM, Dj & N said:

Znaci sudsko nije potrebno uverenje?

Ja nisam oznacio da sam bio osudjivan

Ne, ako nisi osudjivan i slično (što reče da nisi) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
4 minutes ago, Nikol993 said:

Da li neko zna da mi kaže koliko se u proseku čeka od momenta prijema dokumentacije u ambasadu do momenta kada ambasada pošalje P3 paket? U pitanju je K1 viza.

 

Jednu do dve sedmice. 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...