Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
10 minutes ago, Nikol993 said:

Hvala :)

Malo se brinem oko toga pošto sam trenutno na odmoru  - da li ambasada šalje preporučeni pošiljku ili obično pismo?

Ah ne sećam se... Znam da nisam bila kući ni kada je stigao P3 ni P4... Mama je preuzela oba ali sam ja prethodno rekla postaru da joj da jer ja neću biti tu. Mozda neko ko je skoro dobio zna. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
39 minutes ago, SanjaAlex said:

Ah ne sećam se... Znam da nisam bila kući ni kada je stigao P3 ni P4... Mama je preuzela oba ali sam ja prethodno rekla postaru da joj da jer ja neću biti tu. Mozda neko ko je skoro dobio zna. 

Uf :(

Moram da vidim šta ću da uradim povodom toga

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
10 minutes ago, Nikol993 said:

Uf :(

Moram da vidim šta ću da uradim povodom toga

Odes u postu i ovlastis nekoga da podigne to za tebe za koga znas da ce biti kod kuce, oko 100 din je i traje godinu dana ovlascenje ili dok ga ne povuces.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
2 minutes ago, mveruovic said:

Odes u postu i ovlastis nekoga da podigne to za tebe za koga znas da ce biti kod kuce, oko 100 din je i traje godinu dana ovlascenje ili dok ga ne povuces.

Hvala 

Vrlo korisna infirmacija- nisam znala za to.

To opcija je  OK  da sam za to znala ranije, sada je malo nemoguće da to izvedem kad već nisam u BG

Link to comment
Share on other sites

Sad tek vidim ovu temu, jel zna neko koliko se ceka u Majamiju  na N400 intervju?

 

01/14/2020 - filed N400 Miami FL

01/18/2020 - NOA Biometric scheduled 

02/05/2020 - Biometrics done 

03/13/2020 - Interview scheduled - canceled due Covid19

08/19/2020 - Interview 

08/27/2020 - OATH Ceremony MIAMI FL 

Done with USCIS  !!!! Good luck everyone!

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
14 hours ago, Sladja said:

Cao svima :)

U procesu sam za k1 vizu, spremam se za intervju u Bg pa me zanima da li se taj razgovor obavlja iskljucivo na engleskom jeziku?

Idem na casove ali nisam ga jos usavrsila pa me interesuje da li postoji mogucnost razgovora na srpskom jeziku? 

Hvala unapred :)

Cao,
 

Koliko sam shvatila, citajuci po VJ forumu, moze i na srpskom.

Oni ce te pitati na kom jeziku zelis da se obavi razgovor.
Verujem da nisi jedina kojoj engleski nije jaca strana, tako da nemoj da se brines.

 

Srecno :)

Edited by Nikol993
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
15 hours ago, Sladja said:

Cao svima :)

U procesu sam za k1 vizu, spremam se za intervju u Bg pa me zanima da li se taj razgovor obavlja iskljucivo na engleskom jeziku?

Idem na casove ali nisam ga jos usavrsila pa me interesuje da li postoji mogucnost razgovora na srpskom jeziku? 

Hvala unapred :)

Srpski ili engleski. Pitace na početku intervjua na kom jeziku želiš . Srećno! 

Link to comment
Share on other sites

Hvala,to mi bas znaci. A da li mozda znate da li imam neki odredjeni rok da sakupim papire,popunim ds160 od kada mi stigne uputstvo iz ambasade? Treba da im potpisem izjavu i vratim pismo. Ne znam kojim redosledom da idem. Da li prvo da pojurim papire ili da popunjavam ds160? Plasim se da ako popunim onlajn aplikaciju,posle necu stici papire iz policije da sakupim i odradim lekarski pregled. Koliko dana im treba otprilike da me pozovu za intervju kada im posaljem ds160? Put planiram ako sve bude u redu,tek u avgustu ili septembru pa gledam da uklopim i taj lekarski kojo vazi 6 meseci.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
1 minute ago, Sladja said:

Hvala,to mi bas znaci. A da li mozda znate da li imam neki odredjeni rok da sakupim papire,popunim ds160 od kada mi stigne uputstvo iz ambasade? Treba da im potpisem izjavu i vratim pismo. Ne znam kojim redosledom da idem. Da li prvo da pojurim papire ili da popunjavam ds160? Plasim se da ako popunim onlajn aplikaciju,posle necu stici papire iz policije da sakupim i odradim lekarski pregled. Koliko dana im treba otprilike da me pozovu za intervju kada im posaljem ds160? Put planiram ako sve bude u redu,tek u avgustu ili septembru pa gledam da uklopim i taj lekarski kojo vazi 6 meseci.

Rok je cetiri meseca od NOA2 datuma ,tj. to je rok u kome viza mora da bude odobrena.
Eventualno konzul može da produži rok važenja.
Sto se tice papira jedino to uverenje iz policije se ceka malo duze od 7-10 dana, ostala dokumenta izvod iz knjige rodjenih, uverenje o slobodnom bracnom statusu ... mozes za jedan dan. Plus tu imas i drugu dokumentaciju koja je navedena -dokazi o vezi, dokaz o izdrzavanju i sl .Moj savet bi bio da prvo prikupis sve papire, pa tek onda da odradis lekarski i DS160.

Mada koliko znam taj DS 160 i nema neki rok vazenja, a mozda i gresim


Pozdrav
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
56 minutes ago, Sladja said:

Hvala,to mi bas znaci. A da li mozda znate da li imam neki odredjeni rok da sakupim papire,popunim ds160 od kada mi stigne uputstvo iz ambasade? Treba da im potpisem izjavu i vratim pismo. Ne znam kojim redosledom da idem. Da li prvo da pojurim papire ili da popunjavam ds160? Plasim se da ako popunim onlajn aplikaciju,posle necu stici papire iz policije da sakupim i odradim lekarski pregled. Koliko dana im treba otprilike da me pozovu za intervju kada im posaljem ds160? Put planiram ako sve bude u redu,tek u avgustu ili septembru pa gledam da uklopim i taj lekarski kojo vazi 6 meseci.

Mogu ti reci kako sam ja uradila... 

DS 160 sam popunila otprilike nedelju dve posle odobrenog NOA2. Možeš ga uraditi kad god ali conformation page kora biti poslat nazad sa P3. Treba ti 15tak min da ga popunis, imaj u kompjuteru sliku za pasoš, to može da potraje da se upload kako treba. Onda kad je case otišao u BG ja sam prikupila sve papire (@Tatjana&Velemir su mi poslali njihov P3 pa sam znala šta treba). Sve za dan osim uverenja iz policije, čekala sam 5 dana ili tako nesto. Kad je stigao P3, zvala I zakazala lekarski za narednu nedelju, sve cekirala, dodala DS160 confirmation page i poslala sve nazad istog dana. Na dan lekarskog stigao P4 sa datumom intervjua. Meni je tako odgovaralo, sve brzo, ti radi onako kako tebi odgovara :) Ne možeš pogrešiti stvarno. Ako želiš malo da odložis onda sačekaj sa vraćanjem P3. Ali imaj na umu datum sa NOA2, tu ti piše kada ističe odobrenje (4 meseca). Opet ako je frka mozes tražiti produženje u ambasadi ali u to se stvarno ne razumem. 

Link to comment
Share on other sites

Hvalaaa, bas mi znace ove informacije :) Sad tek vidim da i u pismu pise da se potpisano vrati sa confirmation page ds160. 

NOA2 mi je odobren 17 decembra,to znaci da ja intervju moram da imam  do 17og aprila. 

Popunicu ds160 sad za vikend pa se nadam da stizem posle sve ostalo. 

Javljam se ako budem imala jos neko pitanje ;)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
58 minutes ago, Sladja said:

Hvalaaa, bas mi znace ove informacije :) Sad tek vidim da i u pismu pise da se potpisano vrati sa confirmation page ds160. 

NOA2 mi je odobren 17 decembra,to znaci da ja intervju moram da imam  do 17og aprila. 

Popunicu ds160 sad za vikend pa se nadam da stizem posle sve ostalo. 

Javljam se ako budem imala jos neko pitanje ;)

Nema na cemu, tu smo da se pomažemo. 

Stizes sve, oni neće zakazivati intervju dok im ne vratiš P3, kad ćeš popuniti ds 160 nema veze, oni dok ne dobiju P3 nazad neće te staviti na intervju listu. Ja sam čekala malo mesec i po do intervjua od vraćanja p3 ali sad ide brže. 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...