Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
3 hours ago, Sladja said:

Da li moze jos jedna mala pomoc :) Popunila sam ds160, danas cu poslati confirmation page u pismu nazad za ambasadu. Da li sada cekam da mi oni zakazu intervju? I da li tek tada uplacujem onu taksu za razgovor sa njima od 160$? 

Koja viza je u pitanju? Zvuči kao K1, ako je ta onda taksa iznosi $265 ili $235, zaboravih, I plaća se u ambasadi na dan intervjua. I da, sad čekaš da oni zakazi intervju. Pretpostavljam da je lekarski odrađen i ostali papiri prikupljeni. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, SanjaAlex said:

Koja viza je u pitanju? Zvuči kao K1, ako je ta onda taksa iznosi $265 ili $235, zaboravih, I plaća se u ambasadi na dan intervjua. I da, sad čekaš da oni zakazi intervju. Pretpostavljam da je lekarski odrađen i ostali papiri prikupljeni. 

Daa,K1 viza je u pitanju :)Lekarski nisam odradila,cekam da mi daju datum intervjua. Jer put planiram u septembru,pa da bih mogla da se uklopim,da ne bi isteklo. Sve ostale papire sam prikupila... hvala na odgovoru :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Montenegro
Timeline

Dobar dan

Dali je neko dobio email od Ambasade u Beogradu o odgadjanju Intervjua.

Imamo zakazan intervju krajem mjeseca al jos nijesmo dobili nista o odgadjanju.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
6 hours ago, J-S said:

Dobar dan

Dali je neko dobio email od Ambasade u Beogradu o odgadjanju Intervjua.

Imamo zakazan intervju krajem mjeseca al jos nijesmo dobili nista o odgadjanju.

Imaju neke informacije na njihovom sajtu:
https://rs.usembassy.gov/sr/information-regarding-consular-services-2020-03-16/
 

Moj predlog bi bio da ih kontaktirate bilo putem emaila, ili telefonom i da direktno sa njima proverite. Dobicete informaciju iz prve ruke i to je najvaznije.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Filed: K-1 Visa Country: Montenegro
Timeline

https://rs.usembassy.gov/u-s-citizen-services/

Od 1 Juna,Americka Ambasada Beograd pocinje sa pruzanjem redovnih usluga za Americke drzavljane,nadam se da ce uskoro poceti i za nas ostale😁

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 5/23/2020 at 11:06 PM, J-S said:

https://rs.usembassy.gov/u-s-citizen-services/

Od 1 Juna,Americka Ambasada Beograd pocinje sa pruzanjem redovnih usluga za Americke drzavljane,nadam se da ce uskoro poceti i za nas ostale😁

Svi se nadamo

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ima, ja cekam ponovno zakazivanje intervjua.

NVC je jos 28 januara zavrsio procesiranje, i 14 februara sam dobila e-mail da je intervju zakazan za 31. mart.

 

Ali je otkazan razgovor kad su sve ambasade suspednovale konzularne poslove.

 

11-20-2019 - mailed docs to NVC

12-20-2019 - DS-260 done

01-28-2020 - NVC DQ-ed

02-08-2020 - husband flew back to the States

 

02-14-2020 - IV interview scheduled for 03-31-2020

03-15-2020 - pending IV interview cancelled due to COVID

08-04-2020 - US Embassy notified us - not eligible for a follow -to-join immigration route anymore. Spouse has naturalized. Advised to re-start the process with I-130 😯

"2 heart attacks" and a month later....

 

09-08-2020 - applied online I-130 

09-09-2020 - NOA1 sent out 

09-16-2020 - received NOA1 hardcopy, case pending at Texas SC, 

                      Online case status check, shows case pending at Nebraska SC

09-09-2020 - touched

09-10-2020 - touched

09-14-2020 - touched

10-19-2020 - touched

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
29 minutes ago, petridza said:

Zdravo, 

Zanima me da li je neko video neki pomak u procesu? Meni je slucaj idalje AT NVC, a NOA2 istice sredinom oktobra? 

Ja sam petitioner i nisam jos svek popunila ds160, da li mozda to more ubrzati proces? 

K1 visa je u pitanju

Cao. Meni je NOA 2 istekla u junu,a popunila sam ds 160 u martu pre cele situacije sa covidom. Niko nista nee javlja,zvali smo i samo su rekli da ne rade trenutno slucajeve. 

Moj verenik dolazi u novembru iz Amerike pa cemo zakazati sastanak i otici zajedno cisto da se raspitamo.

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, petridza said:

Zdravo, 

Zanima me da li je neko video neki pomak u procesu? Meni je slucaj idalje AT NVC, a NOA2 istice sredinom oktobra? 

Ja sam petitioner i nisam jos svek popunila ds160, da li mozda to more ubrzati proces? 

K1 visa je u pitanju

Tako da mislim da nece ubrzati ako se popuni ds160. Bar kod mene nije nista ubrzalo.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ljudi ja sam u Americi dosla sam u decembru, udala u januaru,  podnela sve za dozvolu za rad socijalni broj i green card, jos NISTA. Tako da ne znam sta da vam kazem izgleda da cemo svi da se nacekamo za bilo sta. Nama su ovde nesto rekli u fazonu da nove slucajeve nece da obradjuju dok ne zavrse sa onima koji su dobili pre korone, znaci u fazonu da svako ko je poslao za k1 ili brcnu vizu posle 10 marta mora da ceka da se sve pre toga zavrsi.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 10/2/2020 at 12:31 AM, petridza said:

Zdravo, 

Zanima me da li je neko video neki pomak u procesu? Meni je slucaj idalje AT NVC, a NOA2 istice sredinom oktobra? 

Ja sam petitioner i nisam jos svek popunila ds160, da li mozda to more ubrzati proces? 

K1 visa je u pitanju

Zdravo,
Verujem da ti nije lako,
Moja topla preporuka je da pozoves NVC i da ih pitas sta se desava. Konkretno ja sam ih zvala kada su trebali da dodele case number za nasu peticiju i bili su veoma usluzni. Jedini problem je bila vremenska razlika i to sto moras dugo da cekas da bi ti se neko od operatera javio na poziv,

Takodje, mozes da kontaktiras ambasadu, putem telefona i/ili  emaila i da im objasnis situaciju. Mada u slucaju da se odlucis da kontaktiras ambasadu, preporucujem da ih kontaktira tvoj verenik, ukoliko je on podnosilac peticije tj. Americki drzavljanin. Mislim da cete na taj nacin pre doci do potrebnih informacija, posto su oni prilicno rezervisani kada su u pitanju K1 vize ( to se i meni desilo - tek kada su papiri stigli u BG Ambasadu, mogla sam da komuniciram i dobijem sve neophodne podatke za intervju  i slicno).

Pokusaj, nista te ne kosta.

U svakom slucaju, zelim ti puno srece

Edited by Nikol993
Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2020 at 4:55 PM, Nikol993 said:

Zdravo,
Verujem da ti nije lako,
Moja topla preporuka je da pozoves NVC i da ih pitas sta se desava. Konkretno ja sam ih zvala kada su trebali da dodele case number za nasu peticiju i bili su veoma usluzni. Jedini problem je bila vremenska razlika i to sto moras dugo da cekas da bi ti se neko od operatera javio na poziv,

Takodje, mozes da kontaktiras ambasadu, putem telefona i/ili  emaila i da im objasnis situaciju. Mada u slucaju da se odlucis da kontaktiras ambasadu, preporucujem da ih kontaktira tvoj verenik, ukoliko je on podnosilac peticije tj. Americki drzavljanin. Mislim da cete na taj nacin pre doci do potrebnih informacija, posto su oni prilicno rezervisani kada su u pitanju K1 vize ( to se i meni desilo - tek kada su papiri stigli u BG Ambasadu, mogla sam da komuniciram i dobijem sve neophodne podatke za intervju  i slicno).

Pokusaj, nista te ne kosta.

U svakom slucaju, zelim ti puno srece

Hvala na odgovoru. 

Ja sam americki drzavljanin i zvala sam NVC, tada sam dobila i broj slucaja. Mislim da je ipak problem u nasoj ambasadi i brzini njihovog rada. 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...