Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

On 6/11/2019 at 1:01 PM, Dj & N said:

Pozdrav,

 

Poslao sam I 130 ,stiglo je 15og januara u Nebraska service center.Koliko da ocekujem do Noa2?I koliko treba od noa2 do intervjua u Beogradu?

 

Najbolje ti je posto je Nebraska u pitanju da posaljes zahtjev za K3 vizu. To ti ubrzava proces a Nebraska je ionako najsporiji centar. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 8/25/2019 at 10:07 PM, PoohPiglet said:

Pozdrav svima! Trenutno prikupljam dokumenta za intervju. Podnela sam zahtev u MUPu za dobijanje uverenja iz policije da nisam kaznjavana. Zanima me da li mi je potrebno i uverenje iz suda da nisam osudjivana? Kakva su iskustva. Da li ste nosili samo ovaj jedan dokument iz policije ili i iz suda tj. da li su oba bila potrebna? Hvala! 

Ja sam ta dokumenta sakupljala i placala prevod istih jos kad je verenik podnosio I-129. Pa me sad interesuje posto mi je slucaj stigao u ambasadu i cekam paket 3, da li ja opet treba da vadim sva ta dokumenta i prevodim ponovo? Mislim na taj dokument iz policije konkretno. Jer sam ga izvadila 22 maja. Kad vec postavljam pitanje, za koliko ce mi biti poslat taj paket stim da je stigao u ambasadu 31.10.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 11/5/2019 at 11:05 AM, He&Me said:

Najbolje ti je posto je Nebraska u pitanju da posaljes zahtjev za K3 vizu. To ti ubrzava proces a Nebraska je ionako najsporiji centar. 

Nema potrebe da aplicira za tu vizu, prvo ce da ceka duplo duze, a moguce da su je i ukinuli u medjuvrmeenu. Samo ce baciti pare. Ukupno za godinu dana ce svakako ceo proces da zavrsi ca CR1 vizom.

 

3 hours ago, NataBubu said:

Ja sam ta dokumenta sakupljala i placala prevod istih jos kad je verenik podnosio I-129. Pa me sad interesuje posto mi je slucaj stigao u ambasadu i cekam paket 3, da li ja opet treba da vadim sva ta dokumenta i prevodim ponovo? Mislim na taj dokument iz policije konkretno. Jer sam ga izvadila 22 maja. Kad vec postavljam pitanje, za koliko ce mi biti poslat taj paket stim da je stigao u ambasadu 31.10.

U uputstvu ambasade pise da ako je dokument iz policije stariji od godinu dana onda mora da se vadi nov. A za ambasadu ne trebaju prevodi.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
2 hours ago, mveruovic said:

Nema potrebe da aplicira za tu vizu, prvo ce da ceka duplo duze, a moguce da su je i ukinuli u medjuvrmeenu. Samo ce baciti pare. Ukupno za godinu dana ce svakako ceo proces da zavrsi ca CR1 vizom.

 

U uputstvu ambasade pise da ako je dokument iz policije stariji od godinu dana onda mora da se vadi nov. A za ambasadu ne trebaju prevodi.

Hvala puno 😊. A jel znate koliko se dugi ceka datum intervjua otkad im posaljem nazad paket 3? Unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
42 minutes ago, NataBubu said:

Hvala puno 😊. A jel znate koliko se dugi ceka datum intervjua otkad im posaljem nazad paket 3? Unapred hvala

Prosek nekih mesec dana do intervjua ja bih rekla. Ja sam čekala malo više al tako se zadesilo valjda. 

A P4 pismo sa datumom stiže nedelju, dve od kad ti njima vratiš P3. Opet, prosek. 

Edited by SanjaAlex
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mveruovic said:

Nema potrebe da aplicira za tu vizu, prvo ce da ceka duplo duze, a moguce da su je i ukinuli u medjuvrmeenu. Samo ce baciti pare. Ukupno za godinu dana ce svakako ceo proces da zavrsi ca CR1 vizom.

 

U uputstvu ambasade pise da ako je dokument iz policije stariji od godinu dana onda mora da se vadi nov. A za ambasadu ne trebaju prevodi.

Bilo bi lijepo prije nego nesto napises da se informises. K3 je besplatna, ne odobravaju je ali predavanje papira za K3 vizu ubrzava proces odobravanja aplikacije I-130. Malo proguglaj, ukljuci se u fb grupe i pogledaj iskustva ljudi koji su predali. Dobiju odobrenje I-130 u roku od mozda 3 mjeseca a Nebraska se ceka i po godinu dana. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

 

Mozda se ja nisam informisao koliko i ti, ali to sto ti pises nije pravilo vec izuzetak i niko ne zna zasto ljudi dobijaju par meseci brze niti se garantuje da ce dobiti bilo sta. A moze da se desi da im odbiju i obe aplikacije.

 

Sto se tice cekanja, ja sam napisao koliko sam ja cekao, i tada je bila guzva i duze se cekalo za druge zemlje, nisam cekao godinu dana.

Edited by mveruovic
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima,  ja bih samo htela da kazem da smo svi mi ovde iz istog razloga i nema potrebe da se prepucavamo.  Neko duzno postovanje bi trebalo da postoji kad se obracamo jedni drugima.  Proces kroz koji prolazimo je stresan  i vecini su nervi "kratki", ali hajde da imamo na umu da niko ovde ne daje "pogresne" informacije namerno.
Pozdrav i hvala.

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
On 11/10/2019 at 3:32 PM, asls said:

 

qyZlL1YhEOdp05zRS1Msdj1Xb642IkI_UP4eQTIN

Mislim da t nece praviti problema, ne mogu da tvrdim ali verujem da su oni svesni razlike u nasim slovima.

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Da li mozete da mi preporucite americko zdravstveno osiguranje? Selim se u Kaliforniju. Treba mi za 2 meseca posto se necemo odmah vencati. Hvala

AOS

08/03/20 - AOS (I-485, I-864, I-765, I-131) sent to Chicago lockbox

08/07/20 - USCIS received AOS documents

08/21/20 - Check cashed

08/26/20 - Received text messages

08/31/20 - Received NOA1 in mail (I-485, I-765, I-131) notice date: 08/25

11/09/20 - RFE for I-944 (due 02/04/21) sent the response 02/01/21

01/22/21 - Biometrics appointment for I-765 and I-131

02/23/2021 - Case is Ready to Be Scheduled for An Interview

04/05/2021 - EAD and AP approved

04/09/2021 - Received EAD/AP approval notices

 

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
15 hours ago, PoohPiglet said:

Da li mozete da mi preporucite americko zdravstveno osiguranje? Selim se u Kaliforniju. Treba mi za 2 meseca posto se necemo odmah vencati. Hvala

Ja ne bih uzimala nikakvo zdravstevo osiguranje.  Osim ako nemas neki zdravstveni problem pa da je zaista neophodno. Ne verujem da ce ti trebati zdravstevna usluga za ta dva meseca. Ovde puno ljudi zivi bez ikakvog zdravstvenog osiguranja, ali naravno na tebi je odluka.

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 11/15/2019 at 4:04 AM, PoohPiglet said:

Da li mozete da mi preporucite americko zdravstveno osiguranje? Selim se u Kaliforniju. Treba mi za 2 meseca posto se necemo odmah vencati. Hvala

Uzmi putno osiguranje za ne daj Boze i to je to. Mislim da i ne mozes da uzmes bez ssna zdravstveno osiguranje, a i da ga uzmes to ce da bude bacanje para, za iole normalno za dva meseca bar 700-800$ plus deductible bar 2000$ a pre ce da bude bar 4000$. Znaci ne daj Boze platices ako ti se nesto desi 5000$ pa ce tek ond osiguranje preko te sume da plati i to placa u procentu oni 70-80% ti 20-30%.

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Hvala @Dzuliana i @mveruovic. Uzela sam IMG Patriot America sa 0 deductible. Ne znam da li je dobro posto je dosta jeftino, ali bojim se da budem bez osiguranja. 

AOS

08/03/20 - AOS (I-485, I-864, I-765, I-131) sent to Chicago lockbox

08/07/20 - USCIS received AOS documents

08/21/20 - Check cashed

08/26/20 - Received text messages

08/31/20 - Received NOA1 in mail (I-485, I-765, I-131) notice date: 08/25

11/09/20 - RFE for I-944 (due 02/04/21) sent the response 02/01/21

01/22/21 - Biometrics appointment for I-765 and I-131

02/23/2021 - Case is Ready to Be Scheduled for An Interview

04/05/2021 - EAD and AP approved

04/09/2021 - Received EAD/AP approval notices

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...