Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Ljudi samo da javim (2,5nedelje kasnije 😂🙈ja se izvinjavam ), intervju je super prošao. Nismo dugo čekali u ambasadi kao ostali.Prvo dali papire i naš čovek postavio par pitanja mužu pa mu rekao da sedne a da ja ostanem i tada me pitao par pitanja, i na pitanje kako smo se upoznali on je imao potpitanje 4,5 puta u fazonu mhm, ok ali kako. I u trenutku ja sam u glavi razmišljala šta ovaj hoće, da me isprovocira ili zbuni 🤷🏻‍♀️🤣 haha. Sećam se pitao me je jel imam sestre,braću ja rek’o da sestre i onda me pitao jel su udate. Pitao me za slike i kako se dopisujemo kada nismo zajedno. A onda ako imam neku konverzaciju da mu dam. Ja dala album sa sto slika i prvu našu konverzaciju sa fb.I onda mi rekao da sednem . Onda smo malo čekali i onda smo opet pozvani ali kod američkog konzula,gde sam dala otiske prstiju i podigla desnu ruku za zakletvu , gde on sve ispriča (a ti samo kažeš “da” na kraju 😀 ) i onda je počeo da ispituje. Pitanja su bila tipa kako ste se upoznali ,koliko puta je muž bio ovde,kada je došao poslednji put,koliko je ostao ,da li sam ja putovala vani,koliko sam ostajala,gde smo sve išli ,koliko je ljudi bilo na venčanju ,da li planiramo da se venčamo I u SAD-u za njegovu porodicu jer nisu mogli doći na svadbu zbog promene planova sa naše strane.Slike.Da li imamo neki brak iza sebe .Mi rek’o ne. I on kao ok,sve izgleda super,želim vam svu sreću .Znači intervju s njim prošao baš glatko ,trajao 3-5 minuta.😌😁 Imali smo jednu stvar sto smo morali da uradimo ponovo a to je jer smo imali dva co-sponzora.Njegovu mamu i tetku.i oni su bili u fazonu nema potrebe za tim ,nek samo tetka bude co-sponzor jer ima veća primanja ,tako da je muž morao da popunjava novi i864 kao i njegova tetka .To smo uradili čim smo se vratili u stan posle intervjua i zvali ambasadu da zamolimo da se odmah vratimo i to damo a ne da nas zakazuju za sledeći dan . Ovaj naš is ambasade je bio u fazonu kao ajde dobro dodjite.Odneli papire ,ovaj naš proverio pedeset puta svaku stranu 😆😂🙈da sam ja bila u fazonu hoćeš li više ,sve je uredu ne brini ..naravno u sebi 😂😂🙈haha Kaže ok,sutra će možda biti gotov pasoš ,zavisi od sistema ,treba barem 24 sata a nekad je sporiji .kao trebaju da prodju ovi moju otisci prstiju i tako to.Dodje sl dan odn petak i mi ne dobijamo poziv kad ono oni zatvoreni jer je pao sneg 🙈🙈 Muž morao da se vrati za Minhen a ja ostala.u ponedeljak zvali da urgiramo i ovaj naš kao nismo radili u petak a danas imamo gužvu ali trebalo bi da bude gotovo za sutra da se podigne ,kao zvaće me kad je viza insprintana.Kaze mu moj muž da ja imam let za sredu ujutru za Minhen i da požure i on kao trebalo bi da bude gotovo sutra. I u utorak me stvarno pozvali oko 11h i rekli da je gotovo i da li mogu da dodjem oko 15h da pokupim sve i da mi objasne sve i ja rek’o da dolazim.otisla,čekala sto godina ali došla na red na kraju i dobila pasoš .reko mi da proverim vizu da vidim da li ima grešaka u mojim podacima i dao mi onaj koverat i još neka 2,3 papira ,objasnio za green card fee i to je to 😀😁

Evo me u Minhenu sad, bukvalano sam sledećeg dana otputovala a za SAD idem 30.aprila odn za skoro 2nedelje !

Link to comment
Share on other sites

On 3/23/2018 at 9:26 PM, DzEn said:

Drago mi je da ste to već priveli kraju ! Ja imam par pitanja pa ako mi možda možeš pomoći sa odgovorima 😀. Mi smo tek dobili da pošaljemo dokumente i payment za nvc . Dali mi možeš reći koliko je kod vas trajalo od prilike od tada do Interview kad ste dobili ? Hvala ti na pomoći 😊

Hvala 😊 Mi smo imali checklist (za nešto sto nam nije na kraju trebalo uopšte 🙈)pa je duže trajalo.Računaj oko 2 meseca za celi proces u NVC .Checklist je došao 4nedelje od slanja dokumenata,a kad smo poslali to što je trebalo čekali smo 5 nedelja na case complete.I onda još par dana na imejl u kome je pisalo da mi je intervju za mesec dana. Tako da intervju većinom bude zakazan za bar mesec dana posle case complete-a. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Cestitam Tejts.  I ja sam stigla u USA 30. Aprila al pre dve godine :D. Nije mi jasno kakve veze ima da li imas sestre i da li su udate?!
Ako je to isti  nas freak koji je bio u ambasadi  na prijemu dokumenata kao i kad sam ja bila na intervjuu, onda me ne cudi. Kad sam otisla na intervju prove me je primio taj  nas lik i pokupio sva moja dokumenta, slike, odstampane poruke, skype, viber itd. Tad mi je rekao kako je on taj koji pripremi case za konzula i prakticno on je taj koji sugerisu konzulu da li da odobri vizu ili ne. Elem, kad je intervju prosao i viza mi bila odobrena, rekli su mi da se vratim da preuzmem slike i ostalo i tad me onaj nas lik pitao u fazonu: "Izvini ja znam da ti sad odlazis za USA, ali da li bi mogli da se nadjemo na picu?" #######?!?!? Naravno da sam odgovorila NE, ali iskreno volela bih da on dobije sut kartu za takvo ponasanje.

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dzuliana said:

Cestitam Tejts.  I ja sam stigla u USA 30. Aprila al pre dve godine :D. Nije mi jasno kakve veze ima da li imas sestre i da li su udate?!
Ako je to isti  nas freak koji je bio u ambasadi  na prijemu dokumenata kao i kad sam ja bila na intervjuu, onda me ne cudi. Kad sam otisla na intervju prove me je primio taj  nas lik i pokupio sva moja dokumenta, slike, odstampane poruke, skype, viber itd. Tad mi je rekao kako je on taj koji pripremi case za konzula i prakticno on je taj koji sugerisu konzulu da li da odobri vizu ili ne. Elem, kad je intervju prosao i viza mi bila odobrena, rekli su mi da se vratim da preuzmem slike i ostalo i tad me onaj nas lik pitao u fazonu: "Izvini ja znam da ti sad odlazis za USA, ali da li bi mogli da se nadjemo na picu?" #######?!?!? Naravno da sam odgovorila NE, ali iskreno volela bih da on dobije sut kartu za takvo ponasanje.

Hvala od srca 🤗 Ma to je verovatno bilo kao da me pita nešto bzvz još,radi reda 🤷🏻‍♀️🤣 Jaoj čula sam za tog lika, svi su te godine pominjali njega i žalili se 🙈 Ali nije bio taj, mislim verujem da nije haha mada muž je samnom bio na intervjuu tako da i da je bio taj lik nekim slučajem ne bi smeo to da uradi 😝😂😂🙈

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Najzad! Posle godinu ipo dana peripetija i maltretiranja, najzad mi je stigla GC sa ispravnim datumom vaznosti. Da  nije tuzno, bilo  bi smesno! E da, pocetkom Juna sticem pravo za skidanje uslova i predajem za novu GC haha. Dace Bog da ovog puta situacija ne bude jednako komplikovana <_<

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dzuliana, drago mi je da si konačno to rešila! :) Iskreno se nadam da će sav proces na dalje da funcioniše brže i lakše nego sve ovo do sada.

 

Želela bih da opišem moje iskustvo s medicinskim pregledom. Možda će nekom, koga to tek čeka, značiti da pročita. ^_^

 

Odlučila sam da medicinski pregled obavim u privatnoj klinici u Smiljanićevoj 22 iz razloga što je Resavaska ulica, gde se obavlja rendgen, mnogo bliža u odnosu na ordinaciju u Skender Begovoj i zbog toga što u Smiljanićevoj sve završe najdalje do 14h, a u drugoj ordinaciji su mi preko telefona rekli da se sve završi do 16h. Za nas koji nismo iz Beograda i ta dva sata znače.:D

Generalni utisak je pozitivan, svi su bili veoma ljubazni i srdačni. Ordincija je mala i ne očekujte ništa specijalno iako je privatna ordinacija u pitanju. Cena je ista u obe ordinacije, osnovni pregled trenutno iznosi 200 dolara. Svaka vakcina se doplaćuje. U privatnoj klinici je kombinacija MMR i tetanus vakcine 4.500 dinara. 

Moj savet za sve je da pre nego što zakažete pregled nazovete obe ordinacije i proverite cene vakcina, jer se cene razlikuju, takođe, proverite sa njima koje vam vakcine fale (za to vam je najvažniji karton sa spiskom primljenih vakcina koji možete da uzmete od svog državnog lekara). Neke od vakcina možete da primite besplatno kod svog odabranog lekara. Ja sam primila Hepatitis B besplatno i to dve doze, jer država to ne naplaćuje. Dok MMR nisam uspela da dobijem, pa sam to morala da primim na pregledu u Beogradu i to me je koštalo 3.000 dinara.

Bila sam zakazana u 9:15, prvo su mi izvadili krv i dali mi bočicu za uzorak mokraće. Dali su mi uput za rendgen i rekli da se vratim u ordinaciju u 13:15 jer će tada biti gotovi svi nalazi.

Rendgen se radi na klinici za kardiohirurgiju, pregled bude gotov za bukvalno 5 minuta. Meni su rekli da dođem po snimak u 12:15, odnosno za dva sata.

Svi rezultati su bili gotovi na vreme i sve se brzo završilo. Doktorka u ordinaciji je bila veoma stručna i prijatna. Izmerila mi je visinu, težinu, pritisak, poslušala srce i pluća. Postavila mi je mnogo pitanja kako bi popunila moju aplikaciju na računaru, npr. da li pijem neke lekove, da li sam trudna, da li imam porođaj iza sebe, da li sam nekada imala operaciju i čega ako jesam... Mnogih pitanja ne mogu da se setim jer ih je bilo baš mnogo. 

Nakon toga mi je dala vakcinu i sve spakovala u veliku kovertu koju je zapečatila. To ne smem da otvaram već predajem konzulu u ambasadi kada odem na intervju, a pored toga mi je dala kopiju potvrde o primljenim vakcinama, koja mi važi za dalje procese u Americi, konkretno za AOS.

To bi bilo to, malo sam odužila, ali sam se vodila time šta je mene zanimalo dok sam tražila informacije na forumima pre nego što sam obavila pregled. Nadam se da će moje iskustvo nekome biti od pomoći. 

Pozdrav svima i srećno! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ćao svima,
nadam se da će neko videti poruku i moći da mi da pravi odgovor.
Da li je neko od vas ko je imao intervju za K1 vizu u ambasadi u Beogradu, na intervjuu dobio papir poznatiji kao 221g?
Nisu mi odbili vizu, nego su mi dali taj papir, vratili pasoš i rekli da kada pregledaju sva dokumenta da će me pozvati na telefon i objasniti dalju proceduru.
Potpuno sam zbunjena, nije mi jasno zašto nisu zadržali pasoš. Intervju je prošao sjajno, žena konzul je bila veoma prijatna, donela sam sve što je bilo navedeno u Paketu 3 i mnogo, mnogo više od toga. Dosta papira mi nisu ni uzeli.
Samo da naglasim da smo NOA2 dobili bez ikakvih problema, bez RFE, a dokaza o vezi imamo i previše. Dokazi da je veza započeta kada sam bila u Americi na J1 vizi, zatim njegova tri dolaska u Srbiju u periodu od godinu dana, zajednički put u Milano gde smo se i verili, kao i zajednički račun u američkoj banci i mnogo kopiranih poruka preko društvenih mreža.

Hvala vam!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Zdravo Milice,
Je l' imas nekoh vesti iz ambasade? Jako mi je zao sto prolazis kroz sve ovo i iskreno se nadam da ce se dobro zavrsiti. Mozda da tvoj verenik pozove ambasadu i da proba nesto da uradi po tom pitanju. Drzim ti fige da se agonija zavrsi sto pre.
Ja kad sam prolazila kroz proces, meni su zadrzali pasos i rekli da ce mi stici na kucnu adresu zajedno sa zutom kovertom koju ne smes da otvoris.

 

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ćao Dzuliana, lepo je videti da nas i dalje ima na forumu. ^_^ Hvala na odgovoru, svaka reč podrške u ovim momentima mnogo znači.
Još uvek nema nikakvih novosti. Proveravam status svaki dan na ceac.state.gov i od 31.5. stoji ,,Administrative processing".
Što verovatno znači da niko nije ni pipnuo moja dokumenta od intervjua.
Tražim razloge da se utešim pa pretpostavljam da su sada u gužvi zbog J1 viza koje su u toku jos ovaj mesec.
Moj verenik je isti dan kada sam imala intervju kontaktirao kancelariju senatora iz Vermonta, tako da su oni upoznati sa čitavom situacijom i iskreno se nadam da neće biti potrebe da reaguju već da će sve da se ubrzo reši u Beogradu.
Takođe, proverio je sa advokatom šta taj 221g papir predstavlja i on je rekao da mu sve deluje kao normalna procedura ali da moramo da budemo strpljivi.
Hvala puno na podršci! :D
Kada bude novina pisaću opet. Svakako kada se sve završi ću ispisati kako je sve prošlo radi onih koji će ovo čitati za par meseci zbog svojih peticija i svega što ih čeka.

Puno pozdrava! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Zdravo Milice,

Tako je, glavu gore, nema nista od ocajavanja. Dace Bog da se sve lepo zavrsi. Drago mi je da si pozitivnog duha, uvek je bolje biti pozitivan. Ja ti drzim fige da sto prebudes sa svojim dragim <3.
Veliki pozdrav iz vrelog Teksasa :wub:

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala beskrajno na rečima podrške! :D

Moram biti pozitivna, mislim da je to ključno u ovakvim situacijama, verujem da će sve biti dobro.

Divno! :wub: U Srbiji je trideset stepeni, ali kiša pada svaki drugi dan. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Upućena sam u proces za vereničku vizu, za ostale vize nisam sigurna. :unsure:
U pitanju je venčana viza, je l'? 
S obzirom na to da je i moj slučaj prošao kroz NVC, pretpostavljam da je slična situacija.

Moj verenik je sačekao da prođe dve nedelje i onda ih je pozvao da proveri da li su nam dali novi broj slučaja.

Ne znam da li i za venčanu vizu isto funkcioniše. 
Svakako ću sada pokušati da nađem taj broj pa ću naknadno javiti.:)
 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...