Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

+1 (603)-334-0700
Ovo je broj za imigrantske vize. Nama se nisu odmah javili, bilo je potrebno 20 ak minuta da dobijemo vezu, ali je dama koja se javila bila veoma ljubazna i izdiktirala je naš novi broj slučaja. :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
5 hours ago, balkanboy said:

Hvala!

 

Samo da potvrdim moje razumevanje procesa:

 

Nista u ovom trenutku ne mogu da uradim, dok ne dobijem potvrdu iz NVC-a.

 

Jel ovo tacno?

 

Pozdrav,

 

Balkanboy

Konacno da mogu da dam neke informacije jer sam dogurao skoro do kraja u procesu. Sada cekas da slucaj stigne iz USCISa u NVC. To moze da traje par dana a moze i mesec i nesto. Kada stigne u NVC cekas do 10 nedelja, to je bila poslednja info u aprilu/maju da ti dodele nov broj slucaja i invoice broj. Mozes da zoves svaki dan, ja sam tako zvao jedno 30ak puta. Najjeftinije ti je da uplatis skajp kredit, za 10$ mozes da zoves koliko hoces. 

Nakon sto ti konacno daju broj, trebace do nekoliko dana da uopste mozes te brojeve da ukucas na ceac sajtu i da sajt prihvati. Kada uspes, prvo popunjavas ds261 jedan formular od par redova svega. Nakon toga opet par dana da se procesuira. Onda placas jednu taksu, 120$, i trebace nekoliko dana da se procesuira. NAkon toga placas drugu taksu koja je 325$. Opet par dana da se procesuira i konacno se otkljucava ds260 za popunjavanje. Kada popunis ds260 treba par dana da se procesuira i to je to. Saljes papire sve koje ce ti traziti u mejlu, mozes vec sad da ih skupljas polako, iz policije i suda da nisi osudjivan i prevedi sve, izvod iz mkr, izvod iz knjige vencanih. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ćao dragi ljudi,

samo da vam javim da sam dobila poziv od ambasade, nakon dve nedelje.
Idem sutra u ambasadu, rekli su mi da predam pasoš ujutru, a da će sve biti gotovo posle podne.
Tako da, ako Bog da, sutra u ovo vreme ću imati vizu u pasošu.
Posebno moram da se zahvalim Dzuliani na podršci! :wub:

Pozdrav za sve! :D

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
6 hours ago, MilicaTroy said:

Ćao dragi ljudi,

samo da vam javim da sam dobila poziv od ambasade, nakon dve nedelje.
Idem sutra u ambasadu, rekli su mi da predam pasoš ujutru, a da će sve biti gotovo posle podne.
Tako da, ako Bog da, sutra u ovo vreme ću imati vizu u pasošu.
Posebno moram da se zahvalim Dzuliani na podršci! :wub:

Pozdrav za sve! :D

Yay,  CESTITAM! :wub: Bas sam srecna zbog tebe! Najzad ces biti sa svojim dragim <3.

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala puno, puno!:D
Još uvek nisam svesna da je viza tu jer je sve toliko dugo trajalo. :rolleyes:
Jedva čekam da ga vidim, u Srbiji je poslednji put bio u decembru, hteo je da dođe u junu, ali mu nisu dali slobodno jer im je sezona sada i ima posla preko glave.
Sada sledi proces za AOS, čula sam od drugih da je to još gore, ali sve će biti jednostavnije kada budemo zajedno, pod istim krovom.:)
Samo jedan savet za druge, kada vam predaju pasoš sa odštampanom vizom, odmah proverite da li su svi podaci tačni.
Kada sam podigla pasoš juče sam skapirala da su mi umesto broja pasoša na vizi, stavili broj lične karte. 
Rekli su mi da dođem sutra ali sam uspela da ih ubedim da pokušaju to da srede isti dan. Nakon dva sata čekanja su mi dali pasoš sa novom vizom, bez greške.
Čovek koji radi u ambasadi kao obezbeđenje mi je rekao da im se to svaki dan desi i da ima ljudi koji to ne provere pa ih vrate sa aerodroma.:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Odakle im broj licne karte?? :D

 

Nadam se da imas vozacku dozvolu i novac da pokrenete odmah proceduru cim stignes, inace ces se upucati od dosade dok dobijes papire (par prijatelja je tako otislo preko k1 a muz/zena radi i ne moze da bude tu non stop)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ni meni nije jasno.:D
Rekli su mi da je moja greška i da sam pogrešno popunila, ali kada sam im pokazala kopiju DS160 i kopiju celog I129f obrasca, onda više nisu komentarisali, samo su rekli, nisi ti kriva, sedi i čekaj.
Sreća je što sam bila jedina u ambasadi i onda su mi momci iz obezbeđenja uključili tv i pričali sa mnom pa mi je tih dva sata brže prošlo.
Imam sve spremno, tj.ove nedelje vadim međunarodnu dozvolu, a venčaćemo se par dana nakon mog dolaska.
Već smo angažovali advokata za AOS, jer nemam više živaca da se bavim papirima.

Verujem da ćemo do kraja jula aplicirati za AOS, hvala na savetima!:)
Je l' istina da kada se dobije dvogodišnja zelena karta, da u Americi ne sme da se boravi duže od 5 meseci u nizu, a kada se budem vraćala u Srbiju nakon tih 5 meseci, da ne smem da ostajem duže od 3 meseca u nizu?

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Nije ti toliko komplikovano sad za aos, ne znam da l je advokat jeftin za to sto ce samo da ti kaze sta da skupis i posaljes, ali ako ti je tako lakse... 


Haha pa gde si nasla taj podatak? U Americi mozes da boravis koliko hoces, jedino je problem ne dve godine, nego dokle god ne dobijes drzavljanstvo da boravis VAN Amerike duze od 6 meseci. Ako budes duze od godinu dana van onda rizikujes da izgubis zelenu kartu. Uslov za dobijanje drzavljanstva je minimalno 6 meseci u godinu dana boravka u US u tri pune godine.

Link to comment
Share on other sites

Filed: F-3 Visa Country: Serbia
Timeline

Zdravo ljudi, nov sam clan na forumu i slabo se razumem u predstojecu proceduru u vezi mog slucaja pa bih zamolio dobre ljude koji su prosli kroz slicna iskustva da to podele samnom. Dobio sam e-mail od NVC (Case Completed 07-Juna-2018) i moj PD je current, nisam jos uvek dobio e-mail (interview appointment letter) niti mi je zakazan intervju u ambasadi u Beogradu. Interesuje me koliko potrebno vremena da mi NVC posalje (interview appointment letter) i koji bih datum mogao da ocekujem za intervju? Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala na pojašnjenju! :)
Taj podatak sam pronašla na ovom forumu još prošle godine dok smo prikupljali papire za peticiju. ^_^
I meni je zvučalo totalno bezveze, pa sam zato pitala.
Svakako ne bih ostajala u Srbiji tako dugo, verovatno ću ostajati 3-4 nedelje kada budem dolazila.

Dobrodošao LeXaa, zaista ne znam ništa o toj vizi. :unsure:
Nadam se da će neko biti u mogućnosti da ti da pravi odgovor. Da li si probao da pronađeš neku grupu na fejsu vezano za tu vizu?
Za K1 ih ima nekoliko i zaista mnogo znače jer ima puno članova pa samim tim se uvek neko nadje da razjasni nedoumice. Verujem da ima nešto slično i za tvoju vizu.:)
Puno pozdrava! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav ljudi!

Kada sam slao prvi paket u USCIS, na svaki preveden papir je stavljen apostil. Sada treba da predam Civil Documents na CEAC sajtu.

 

Da li i sada stavljam apostil na Birth Certificate, Marriage Certificate, Police Certificate ?

 

Pretpostavljam da treba, ali za svaki slucaj da pitam.

 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdravo svima!

 

Samo da pitam, korko na primer se ceka od "Case Complete" u NVC dok se napravi datum za intervju kod Americki ambasadu u BG? Hvala puno unapred. :)

Link to comment
Share on other sites

Upravo cekam da NVC recieve case koji je approved 29-og juna, zanima me ako neko ima informaciju kako izgleda nas packet 3, i sta tacno sadrzi?



event.png

 

event.png


event.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/11/2018 at 10:41 PM, mveruovic said:

Konacno da mogu da dam neke informacije jer sam dogurao skoro do kraja u procesu. Sada cekas da slucaj stigne iz USCISa u NVC. To moze da traje par dana a moze i mesec i nesto. Kada stigne u NVC cekas do 10 nedelja, to je bila poslednja info u aprilu/maju da ti dodele nov broj slucaja i invoice broj. Mozes da zoves svaki dan, ja sam tako zvao jedno 30ak puta. Najjeftinije ti je da uplatis skajp kredit, za 10$ mozes da zoves koliko hoces. 

Nakon sto ti konacno daju broj, trebace do nekoliko dana da uopste mozes te brojeve da ukucas na ceac sajtu i da sajt prihvati. Kada uspes, prvo popunjavas ds261 jedan formular od par redova svega. Nakon toga opet par dana da se procesuira. Onda placas jednu taksu, 120$, i trebace nekoliko dana da se procesuira. NAkon toga placas drugu taksu koja je 325$. Opet par dana da se procesuira i konacno se otkljucava ds260 za popunjavanje. Kada popunis ds260 treba par dana da se procesuira i to je to. Saljes papire sve koje ce ti traziti u mejlu, mozes vec sad da ih skupljas polako, iz policije i suda da nisi osudjivan i prevedi sve, izvod iz mkr, izvod iz knjige vencanih. 

I ja i moja supruga smo dobili email od NVC-a sa "NVC Case Number" i "Invoice ID Number". Pretpostvaljam da se svi papiri ("mozes vec sad da ih skupljas polako, iz policije i suda da nisi osudjivan i prevedi sve, izvod iz mkr, izvod iz knjige vencanih. "), odnose na moju suprugu, a ne na mene.

Na zalost CEAC veb sajt ne radi vec par dana, pa ne mogu da zajedno sa suprugom krenem u proces...

 

Pozdrav,

 

Badnjevac

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Radi sajt, evo ja se sad ulogovao za svoj slucaj. Da, ako je ona aplikant, za nju su ti papiri. Ako radi intervju u BGu, ja kada sam zvao nece da prihvate na razgovoru medjunarodni izvod, nego traze prevedeno. Ne treba apostil, samo prevedeno kod sudskog tumaca. Original prevoda i dokumenta cuvas za intervju a kopiju prevoda i dokumenta saljes NVCu (ovo sa prevodom je cudno jer USCIS prihvata medjunarodni izvod, ambasada US isto kada se menja prezime u pasosu...)

 

 

 

 

sad tek vidim da na ceacu radi samo visa status, ne i ostale funkcije.

Edited by mveruovic
Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...