Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Ljudi, pomazite samo savet mi treba sta ciniti ako neko zna!

Vencao sam se sa svojom dugogodisnjom devojkom, koja je trenutno u USA i ima zeleni karton njihov, medjutim ona je uzela moje prezime, vencali smo se u SRB. Ali njena dokumenta se jos uvek vode na njeno staro devojacko prezime (pasos i SSN).Da li to moze da stvara problem prilikom procesa? Da li treba da promeni dokumenta (prezime - moje) pa tek onda da pokrene postupak za spajanje porodice (F2A). Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Naravno da treba da promeni. Mislim to bude gotovo za nedelju dana. Mi smo radili to ovde u ambasadi i oni su sami to sredili sa SS da naprave novu karticu i posalju u Srbiju, ne kosta nista. Posto se nalazi tamo, ode u SS. Mi kad smo isli prosle godine u US na odmor supruga je vadila novu vozacku ali debili nisu priznavali medjunarodni izvod iz knjige vencanih niti da je ona vencana iako je izvadila nov pasos i ssn karticu na novo prezime. Morala je da ide kod notara da overi svoju izjavu da menja prezime iz licnih razloga?!? Tako da ce mozda da ima malo cimanja ali svakako treba to da uradi. Nedelju dana ce da traje a bolje nego da vam salju rfe za dodatne dokumente oko toga inda izgubite par meseci.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, balkanboy said:

Cestitke i od novog clana!

Hvala puno. Dobrodošao 😁😌

4 hours ago, mveruovic said:

Cestitam! Bas traje proces, nadam se da ces ubrzo i u ambasadu.

 

Ja i dalje cekam noa2 vec 218 dana, nadam se da ce do marta da odobre. 

Hvala ti😁☺️Jeste, baš je dug. Uh i ja se nadam. Mi smo čekali 323 do noa2 (da ponovim još jednom Nebreska -9 krugova pakla😂😂🙈🙈 )

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mveruovic said:

Naravno da treba da promeni. Mislim to bude gotovo za nedelju dana. Mi smo radili to ovde u ambasadi i oni su sami to sredili sa SS da naprave novu karticu i posalju u Srbiju, ne kosta nista. Posto se nalazi tamo, ode u SS. Mi kad smo isli prosle godine u US na odmor supruga je vadila novu vozacku ali debili nisu priznavali medjunarodni izvod iz knjige vencanih niti da je ona vencana iako je izvadila nov pasos i ssn karticu na novo prezime. Morala je da ide kod notara da overi svoju izjavu da menja prezime iz licnih razloga?!? Tako da ce mozda da ima malo cimanja ali svakako treba to da uradi. Nedelju dana ce da traje a bolje nego da vam salju rfe za dodatne dokumente oko toga inda izgubite par meseci.

 

Hvala ti puno na odgovoru. Znaci ne vise od nedelju dana, oni neki kazu ceka se godinu dana!? A zeleni karton jel ide i to brzo kao socijalni? I jos jedno pitanje, jel se samo menja ime i prezime a socijalni ostaje isti, ta informacija mi je veoma bitna. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

E ne znam kako je za zelenu kartu kada se menja. Broj ostaje isti posle promene prezimena. Kad izvrsi promenu ssn kartice neka proveri u IRSu da l su promenili prezime (to se automatski radi, ovi iz ss javljaju irsu) da ne bi imala problema pri popunjavanju godisnje takse sad.

 

Sad kako menja nas pasos i koliko to traje u inostranstvu ne znam, ali ne bi trebalo duze od mesec dana preko ambasade.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
9 minutes ago, v8savic said:

Moja supruga (US citizen) i ja smo trenutno u procesu spousal visa. Imam pitanje oko medicinskog pregleda i vakcinacije, primio sam sve vakcine koje se daju u Srbiji i zanima me da li neko zna da li ce biti potrebne jos neke vakcine na pregledu, i ako su potrebne koliko one kostaju?

Hvala unapred, pozdrav :D

 

Meni su svejedno dali vakcine na pregledu prosle godine iako sam imala popunjen karton, da sam znala ne bih se ganjala po domu zdravlja onoliko da nadju gde mi je karton iz osnovne skole ;)  Dali su mi jednu kombo i tetanus (mislim da je i sezonski grip bio ukljucen) ako se dobro secam mislim da je cena svega ukupno bila izmedju 250-300$ (placas u dolarima, bilo bi dobro da neko od skorijih clanova potvrdi cenu, nisam sigurna) za ceo pregled. Pregled se zavrsi jako brzo, malo se juris izmedju klinickog i klinike najverovatnije jedno pre podne i sve ti daju na licu mesta dan za dan, tako da imas dovoljno vremena da se pripremis.

Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2018 at 10:25 PM, Tejts said:

Ljudi , napokon sam dobila CC od NVC. Sad smo u redu na čekanju datuma za intervju. Izgleda da nije kao što je bilo ranijih godina da odmah šalju ovde pa onda čekaš da te ambasada kontaktira i kaže ti šta da skupiš , pa kad tek ti pošalješ da si sve skupio i odradio onda oni zakazuju intervju. Sada čekaš na NVC da te obavesti koji je datum tvog intervjua (NVC kontaktira ambasadu, pa im ambasada šalje slobodni datum) i onda šalje slučaj ovde ambasadi 😃 Videćemo kako dalje ide. Za sada izgleda da ima nade da dobijem intervju već krajem februara, a ako ne onda početkom marta☺️ Inače danas mi je rodjendan , tako da ovaj “poklon” dan pred rodjendan je vrhunski 😆💃🏻💃🏻😁

Hello, 

neznam jel se sjecas moj starog imena EDurevic ali su me blokirali bili i kao nedaju do maja 2018. Samo sam mogla da citam. Pokusavala sam da ti se javim nekoliko puta ali nisam mogla da ti username nadjem. Scan date mi je bio Jan 9tog i za 3 dana sam imala CC. Ja nisam znala sta je to AT NVC ali videla sam bila da mi je AOS nestao pa sam google i na VJ videla sta narod pise. Kao Jan 13tog su mi rekli da su zavrsili ali to je subota bila. Pre neki dan sam dobila CC email, danas od dosade nazovem NVC da im malo dosadjivam hahaha posto u Miami je sama guzva kad se vozi. I rekli su mi da nam je interview Marta 15tog abd 😁😁😁😁. Znaci cekala sam 9 mjeseci da mom muzu odobre, sve sam poslala Jan 3ceg i scan date je bio jan 9ti. Ja sam u soku bila za 3 dana da sam imala CC. A ja se secam da si ti bila poslala vase papire jos u nov a mene su tad block hahahaha. Nadam se abd da ces i ti sto pre da dobijes interview. Mozda se i vidimo u bg posto ja cu doci kad mom muzu bude interview planiram oko 13 marta. Isto pre mozda 5 dana kad sam zvala da pitam za interview zena mi je rekla kao da su sve schedule interview vec za feb a to u januaru rade, rekla mi je da u feb zove. A ja od dosade nazovem danas i odma mi neka zena rekla da je zakazan. Ja neznam jel ti njiha iz srbije zoves ili tvoj muz?

Edited by EDD86
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, EDD86 said:

Hello, 

neznam jel se sjecas moj starog imena EDurevic ali su me blokirali bili i kao nedaju do maja 2018. Samo sam mogla da citam. Pokusavala sam da ti se javim nekoliko puta ali nisam mogla da ti username nadjem. Scan date mi je bio Jan 9tog i za 3 dana sam imala CC. Ja nisam znala sta je to AT NVC ali videla sam bila da mi je AOS nestao pa sam google i na VJ videla sta narod pise. Kao Jan 13tog su mi rekli da su zavrsili ali to je subota bila. Pre neki dan sam dobila CC email, danas od dosade nazovem NVC da im malo dosadjivam hahaha posto u Miami je sama guzva kad se vozi. I rekli su mi da nam je interview Marta 15tog abd 😁😁😁😁. Znaci cekala sam 9 mjeseci da mom muzu odobre, sve sam poslala Jan 3ceg i scan date je bio jan 9ti. Ja sam u soku bila za 3 dana da sam imala CC. A ja se secam da si ti bila poslala vase papire jos u nov a mene su tad block hahahaha. Nadam se abd da ces i ti sto pre da dobijes interview. Mozda se i vidimo u bg posto ja cu doci kad mom muzu bude interview planiram oko 13 marta. Isto pre mozda 5 dana kad sam zvala da pitam za interview zena mi je rekla kao da su sve schedule interview vec za feb a to u januaru rade, rekla mi je da u feb zove. A ja od dosade nazovem danas i odma mi neka zena rekla da je zakazan. Ja neznam jel ti njiha iz srbije zoves ili tvoj muz?

Hej haha pa sto su te blokirali ? 😂😂🙈🙈Čestitam 🎉🎉🎉🎉🎉To je rekord 😌 I mi smo trebali imati CC odavno nego smo imali checklist-u jednom (i846a missing )😆🙈🙈 Inače primetila sam da Nebreska ide brže. Ljudi koji su aplicirali u maju npr dobijaju sada odobrenja😃Dobre vesti. Ja čekam taj mejl sada , mislim da ću odmah dobiti email sa intervjuom jer sam to za CC već čula preko telefona i to smo utvrdili 🤷🏻‍♀️😁 Samo ne znam što su vas stavili za dva meseca. Koliko vidim skoro nikoga nema za CR1-ir1/k1 od prošle godine do sada, samo par nas . Mogli su vas staviti u februaru, mislim bezveze. Kada je muž zvao za CC, njemu rekli da je moguće da su ostali još neki datumi krajem februara ali nisu sigurni . Znači zavisi s kim pričaš haha neki koji se jave su pogubljeni , neki znaju informaciju, a neki i znaju i ne znaju haha U svakom slučaju ne znaš koga da poslušaš jer govore različito. Moj muž zove, jer je trenutno tamo. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 1/3/2018 at 3:21 PM, balkanboy said:

Novi par na forumu. Kratka istorija slucaja...

Supruga je iz Beograda, sa pasosem Srbije. Ja sam naturalizovani Amerikanac i zivim u Americi.

Vencali smo se u Beogradu, oktobar 2017. Predali papire advokatu za IR1/CR1 aplikaciju (I-130) pocetkom novembra 2017.

Dobili smo NOA1 8. novembra. Predmet se obradjuje u Teksasu (TSC). 

Cekamo odobrenje I-130, pa zatim NVC, pa konzulat u Beogradu.

 

Nemamo pitanja, posto je sve jasno.

Jedino nas interesuje da li je u redu da supruga dodje sa turistickom vizom, dok je proces u toku?

Ako je neko uradio slicnu stvar, interesuje nas iskustvo.

Supruga ima turisticku vizu na 10 god. Dolazila je 5-6 puta i nikad nije ostala duze od dozvoljenog datuma na I-94, tj. pecata u pasosu.

 

Pozdrav!

Moj drug ima isti slucaj ko tvoj,njegova zena je predala za I-130 u oktobru a on je sa turistickom vizom dosao u Decembru bez problema

Link to comment
Share on other sites

Ljudiiiiii. Stigao mi mejl od NVC-a danas sa datumom za intervju. Biće 22.marta. Daće Bog da se sve lepo završi i onda će biti oko godinu ipo dana od početka pa do kraja. Dug proces, čini mi se kao večnost , i meni i mom mužu 😂😂🙈🙈

Srećno svima sa procesom❣️ Ja ću vas i dalje obaveštavati za sve 😉❤️

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tejts said:

Ljudiiiiii. Stigao mi mejl od NVC-a danas sa datumom za intervju. Biće 22.marta. Daće Bog da se sve lepo završi i onda će biti oko godinu ipo dana od početka pa do kraja. Dug proces, čini mi se kao večnost , i meni i mom mužu 😂😂🙈🙈

Srećno svima sa procesom❣️ Ja ću vas i dalje obaveštavati za sve 😉❤️

Superrrrr hvala bogu, moj muz je jutros sebi zakazao feb 28 lekarsko. Rekli su mu da je mart sve zauzeto. A i ti isto odma zovi sutra pa zakazi. Mene vec panika hvata zbog naseg interview a tek je marta 15 uhhhh. I jos me veca panika hvata sto cu da letim za bg opet sama ali moram zbog dokumenata posto je sve orginal a i naravno interview. Sad ga pitam jel hladno u bg u martu hahahhaa posto mi ovde nemamo nikako zime u Miami. Nemam nista ni zimsko da obucem 😂😂😂. Jel tvoj muz dolazi na interview stobom? Ja sam im poslala email pitala jel ja mogu rekli su da mogu cekati jedino u waiting room a ne na interview sa njim i moraju da me stave na entry list. Ali nadam se abd da ce sve biti dobro i da cete odma vize da dobijete. Sretno svima!!!

Nama ce marta 9tog tacno 1 godina kako je sve u procesu 😬😬😬😬

Edited by EDD86
Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2018 at 1:04 PM, Milan91 said:

Ljudi, pomazite samo savet mi treba sta ciniti ako neko zna!

Vencao sam se sa svojom dugogodisnjom devojkom, koja je trenutno u USA i ima zeleni karton njihov, medjutim ona je uzela moje prezime, vencali smo se u SRB. Ali njena dokumenta se jos uvek vode na njeno staro devojacko prezime (pasos i SSN).Da li to moze da stvara problem prilikom procesa? Da li treba da promeni dokumenta (prezime - moje) pa tek onda da pokrene postupak za spajanje porodice (F2A). Hvala!

Ja ipak mislim da bi trebala da promeni, ja sam se vencala u srbiji Jan 2017. Kad sam se vratila nazad u Ameriku promenila sam sve odma i onda poslala papire. Ssn i vozacka mi je pod prezimenom od muza a pasos mi je isto jos devojacko. I to cu da promenim abd kad se vratim u martu iz beograda. Posto na pasosu su mi sve pecati kad sam ulazila u srbiju i bosnu i to valjda gledaju dokaze neke. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
3 hours ago, Kat123 said:

Dali neko ko je dobio K-1 vizu ili je jos u procesu moze da mi kaze kad posalju iz NVC ambasadi paket koji je proces posle Hvala:)

Zdravo,

moj verenik i ja smo trenutno u procesu za moju K1 vizu, dobili smo NOA2 pre dve nedelje, tako da mi relativno uskoro sleduje intervju. :)

Neka me neko ispravi ako grešim, izučavajući objave naših ljudi na forumima sam došla do sledećih infromacija:

Kada ambasada primi paket, poštom ti šalje spisak koji sadrži listu svega što ti je potrebno za intervju tj.svih dokumenata.

Koliko sam shvatila spisak je uglavnom isti za sve.

Ta pošiljka se naziva ,,Paket 3", ti štikliraš sve što imaš na tom spisku i šalješ im nazad. Nakon toga ti stiže pozivno pismo za intervju, tj. ,,Paket 4".

Jedna od najvažnijih stavki za intervju jeste medicinski pregled koji treba da obaviš pre nego što odeš na intervju. Pregled se obavlja u ovlašćenoj ordinaciji u Beogradu, tj.može da se bira između dve ordinacije. Pregled se plaća, a ukoliko ti fali neka vakcina, moraš da je primiš i platiš.

Ako sam nešto propustila, slobodno pitaj i ukoliko sam negde pogrešila, molim da me ispravi neko ko bolje zna. :D

Podrav za sve i srećno!:rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...