Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

Hvala frips punoo na informacijama, joj nadam se da nece dugo odugovlacit sa mnom, nadam se da ce mi ovu sedmicu ili iducu zakazat .ja koliko znam nasa ambasada nema guzve haman nikad, neznam onda sto vako dugo traje.vidim da neke zemlje znaju po 3 4 mj ili cak do 5 6 mjeseci odugovlacit, medjutim svi ovi prije mene koji imaju intervju u sarajevu dobili su brzo odmah nako 10-15 dana, nije bio nijedan slucaj da su cekali dugo, moguce da su nas razvukli zbog praznika pa cemo mozda sad dobit datum.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Begi bice sigurno uskoro,mozda je guzva zbog praznika koji su bili.Ja ne znam nista o tome puno,pa ne znam kako da pomognem,ali drago mi je da ti muz dolazi bice vam puno lakse kada ste zajedno.Drzim vam fige.??

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

Vodi muza na cevape....da se covjek konacno pravog mesa najede:))))))

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

Begi bice sigurno uskoro,mozda je guzva zbog praznika koji su bili.Ja ne znam nista o tome puno,pa ne znam kako da pomognem,ali drago mi je da ti muz dolazi bice vam puno lakse kada ste zajedno.Drzim vam fige.??

ej ina ja se vec bila zabrinula gdje si, jesi ziva ti? Dobila sam informaciju upravo da smo kasno dobili slucaj zavrsen zato nas nisu mogli ubacit za februar, stoga sad cekamo za mart, pocinju sutra ili cetvrtak rasporedovanje, ako ne saznam nista do petka onda jerojatno iducu sedmicu.. hvala sunce moje puno mi znaci, da je jos ljudi poput vas makar. ♡♡♡♡♡
Link to comment
Share on other sites

Vodi muza na cevape....da se covjek konacno pravog mesa najede:))))))

jes frips u pravu si bosanski cevapi su najbolji.Vodicu ga javicu vam cim saznam datum dolaska. Da ste blize vodila bi vas sviju bogami, kao neki kolektiv,bujrum :D :-* :-*
Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

E super bas si me obradovala sada,dobro je da si saznala sta je u pitanju.Nisam stigla ovih dana da pisem.Moj muz ce sada da zove NVC pa vam javljam ako ima nesto kod nas.☺Pa tu smo da se medjusobno podrzavamo.❤?

Aaa,hocu i ja na cevape kod Zelja,nisam dugo bila bas mi nedostaju.?

Link to comment
Share on other sites

Ajde bas neka zove daj boze da bude sta I kod tebe pozitivnoo, drzim fige, javljaj nam ako bude sta.I frips bi trebo posle 10 marta da se nada slucaju zavrsenom, molicu se za vas. Evo sad bas ogladnih pricajuci samo ;).

Edited by Begy
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

Teoretski oko 23.3 al tko broji :)

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

Danas mislim da zatvoreni zbog snjega:/

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

Frips mi smo dobili slucaj gotov 50-ti dan.dobices ti nesto I prije ja se nadam.

Ina, danas nerade zbog nevremena ja mislim da sutra pocinju tek ili prekosutra.neka nazove opet kad pocnu radit.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

Begy...drzim te za rijec:)

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...