Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

Da, Los Angeles

Ja sam ovde vec 20 god, i jedva cekamo da budemo oboje ovde

Los Angeles je lijep grad, blago tebi ..usput jesi dobila odobrenje?

Ina zelio je doci nije mogao zbog posla I kad je vidio da smo na kraju onda kaze docu kad dobijemo datum intervjua tako da idemo zajedno.aj tako sam uzbudjena nemogu docekati

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

Da, Los Angeles

Ja sam ovde vec 20 god, i jedva cekamo da budemo oboje ovde

hehe super, kad dodjemo u LA trebat ce nam vodic:)

E al nas ima posvuda. Na lake Tahoe u 6 mjesecu sreli decka iz Beograda, zivi i konobari u jednom hotelu:)

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Mi smo se venčali u septembru, pa sam isla opet i pravili smo svadbu sad u decembru

Imam neki osecaj da cu ici opet za par meseci sa dami prodje sezona na poslu :)

Super sto ste ovde svi :)

Link to comment
Share on other sites

Pa znam i moj je mora zbog posla otici i on ce da dodje po mene kada dobijemo datum inter.

aham pa eto makar si ga vidjela , ja sad evo vidjela svoga maloprije preko skypa :( hmmmm... eto bicemo nam lakse makar ako dodu.
Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

hehe super, kad dodjemo u LA trebat ce nam vodic:)

E al nas ima posvuda. Na lake Tahoe u 6 mjesecu sreli decka iz Beograda, zivi i konobari u jednom hotelu:)

Joj da znas ;))) Sacramento jos i ne znam

Al San Jose i SF ima jako puno naih, pogotovo iz Hrvatske.

Ovde kod mene je super mix, ima nas iz svih krajeva.

Tu sam ;)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

Joj da znas kolko nasih tek u Sacramentu ima:)...najvise iz Srbije:)

Samo nas Slovenaca bas nema hahah

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

E super sada mozemo da se druzimo svi ovde,da nam brze prodje vreme.?Jos samo malo,brzo ce i ovo proci.Moramo biti optimisticni.?☺

upravu si ina, ja sam optimisticna mada pocinjem gubiti optimizam jer cekam haman dva mjeseca da zakazu intervju u sarajevu ajjjjjj, neznam zasto tako dugo traje

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Joj da znas kolko nasih tek u Sacramentu ima:)...najvise iz Srbije:)

Samo nas Slovenaca bas nema hahah

E u pravu si, ima Slovenaca Al ne bas puno. Ja sam dvoje znala Al su se negde izgubili. Tu smo mi ostali da pomognemo :)

upravu si ina, ja sam optimisticna mada pocinjem gubiti optimizam jer cekam haman dva mjeseca da zakazu intervju u sarajevu ajjjjjj, neznam zasto tako dugo traje

Sad ce to, bliže si intervjuu nego prole godine

To mi je moja licna uteha, tako sebe tesim :)

Link to comment
Share on other sites

Joj,ne znam zasto to traje to toliko dugo!?A Jesu li oni poslali tvoje papire u ambasadu?

pa kad nazovemo nvc oni kazu samo cekajte email sa zakazanim intervjuom I poklope.a ne prvo moraju oni zakazat pa onda salju, jer oni ce I tebi zakazivat a ne ambasada.oni sami proslijede njima nakon sto zakazu a vama salju datum putem emaila ili poste I upute za ljekarski I intervju. Mozda je do ambasade mozda nam je spora ambasada, ah mi I nasa drzava jadi moji lol

E u pravu si, ima Slovenaca Al ne bas puno. Ja sam dvoje znala Al su se negde izgubili. Tu smo mi ostali da pomognemo :)

Sad ce to, bliže si intervjuu nego prole godine

To mi je moja licna uteha, tako sebe tesim :)

eh bas me nasmija, hvala, tako je. Ma ja se nadam u februaru da ce to doci, drzite mi fige , javicu vam cim dobijem datummm
Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...