Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Other Country: Serbia
Timeline

Cao svima! Nova sam na forumu, iscitavala sam bas dosta ali opet nisam nasla prave odgovore. Svi pojmovi su mi tako reci nepoznati. Ovako, sa deckom sam skoro sest godina, on je pre dveipo godine otisao u Ameriku,dobio je green card,social number i ima id,stalan posao,itd. Ja sam prosle godine dobila turisticku vizu na deset godina, i bila sam prosle godine dva puta kod njega,po mesec dana. Ja sam na trecoj godini studija,i hteli smo kad ja zavrsim,2016-e da dodje po mene i zajedno da odemo i da ja tamo ostanem. On nije americki drzavljanin, za dveipo godine dobija americko drzavljanstvo,sto znaci 2017-e. Ja sam mislila da ce biti sve jednostavno,ali koliko sam postova procitala, zapravo, dosta je komplikovano. Ja sam prvo mislila da apliciram za verenicku vizu, ali zbog dodatnih komplikacija kad stignem u USA i treba opet da se ceka, aplicira, salje, pa privremena zelena karta i ostalo, mislila sam da je bolje da apliciramo za bracnu vizu. Da ja odem sa turistickom vizom u julu 2016. i vencamo se u avgustu, i posle toga da saljemo papire koja su potrebna. Smatram da je bolje,zato sto cemo za to vreme biti zajedno, jer ovu razdvojenost ne mogu vise da izdrzim, i brze cu dobiti social number,i mogu za vozacku da polazem a samim tim brze cu dobiti green card. Sta vi mislite? Tek sam pocela da istrazujem, iskreno malo sam se i uplasila jer mi deluje sve nepoznato i komplikovano. Zanima me ako se tamo vencamo, sta ce meni biti potrebno od papira, i da li treba ja to u Srbiji sve da pripremim i ponesem sa sobom,sa prevodom na engleski jezik? Jel se tamo papiri salju kod njih u konzulat? Ne bismo uzimali advokata,jer je previse novca, taj novac bismo iskoristili na pametniji nacin, ako vec mogu ovde da nadjem pomoc. Bila bih svima veoma zahvalna na odgovoru, da mi kazete bilo sta sto znate da bi mi pomoglo. Hvala!

Srecni novogodisnji i bozicni praznici! :goofy:

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Dobrodosla na forum :)

Pre svega...bilo koji proces za vizu zahteva dosta vremena i strpljenja. Ja sam cekala godinu dana od pocetka procesa, pa do odlaska u usa. Sta god da odlucis...treba vremena.

Ne znam da li mozes da odes sa turistickom vizom u usa i udas se i da posaljete papire...jer svrha turisticke vize nije stalan ostanak u usa. Kao drugo, ne znam da li ljudi sa green card-om mogu da salju papire za bracnu vizu(ili je proces mnoooooooogo duzi). Moj savet je da ga posecujes sve dok on ne dobije drzavljanstvo, pa da onda pokrenete verenicku ili bracnu vizu.

Zelim ti puno srece !

Ako te bilo sta zanima, slobodno pitaj.

Pozdrav iz smrznutog Bismarck-a !

N400 Journey
 
2017-01-10: package sent 
2017-01-23: NOA1 hard copy received (date on the NOA1 01/17/2017)
2017-02-10: biometrics appointment 
2017-02-22: in line for the interview
2017-07-05: case status changed to we scheduled your interview ...etc
2017-07-10: interview letter received
2017-08-07: interview 
2017-09-01: in line for Oath
 
ROC Journey
2015-12-28: package sent
2015-12-29: NOA1 (received on 2016-01-19)
2016-01-26: biometrics app. in Fargo (letter received in mail on 2016-01-14)
2016-07-22: NOA2 Approved!
2016-07-30: Green card received
 

AOS Journey

2013-09-20 ( Day 1 ) - AOS, EAD, AP applications sent

2013-09-23 ( Day 3 ) - AOS, EAD, AP applications received

2013-09-26 ( Day 6 ) - email NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-09-30 ( Day 10 ) - hard copy NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-10-08 ( Day 18 ) - Biometrics Appointment Notice received in the mail

2013-10-25 ( Day 35) - Bio. Appt. in Fargo

2013-11-26 (Day 67) - EAD and AP approved !!!

2013-12-02 (Day 72) - EAD and AP sent to my address 

2013-12-05 (Day 75) - EAD and AP received in mail

2014-03-11 - RFE for AOS (some vaccination missing)

2014-03-18 - RFE respond sent

2014-03-24 - GREEN CARD APPROVED (CARD IN PRODUCTION)

2014-03-31 - GREEN CARD RECEIVED IN MAIL

 
 
Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Country: Serbia
Timeline

Dobrodosla na forum :)

Pre svega...bilo koji proces za vizu zahteva dosta vremena i strpljenja. Ja sam cekala godinu dana od pocetka procesa, pa do odlaska u usa. Sta god da odlucis...treba vremena.

Ne znam da li mozes da odes sa turistickom vizom u usa i udas se i da posaljete papire...jer svrha turisticke vize nije stalan ostanak u usa. Kao drugo, ne znam da li ljudi sa green card-om mogu da salju papire za bracnu vizu(ili je proces mnoooooooogo duzi). Moj savet je da ga posecujes sve dok on ne dobije drzavljanstvo, pa da onda pokrenete verenicku ili bracnu vizu.

Zelim ti puno srece !

Ako te bilo sta zanima, slobodno pitaj.

Pozdrav iz smrznutog Bismarck-a !

Hvala na informaciji. Nadam se da nije tako, ocigledno da cemo morati da uzmemo advokata. Hvala. :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima :) Vidim malo smo zatajili ...hehe Svim novim clanovima zelim puno srece u procesu! :thumbs:

Hvala puno.

Mi sedimo i cekamo,

Svadba nam je bila sad 27. Dec

Al smo nazalost opet razdvojeni, cekamo odgovor iz NSC, pa sve po redu.

Drzimo fige svima.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala na informaciji. Nadam se da nije tako, ocigledno da cemo morati da uzmemo advokata. Hvala. :)

Jeco, nema potrebe za advokatom

Samo ce vam pare uzeti a sve informacije mozete dobiti ovde.

I ja se slažem da sačeka da dobije drzavljanstvo jer onda ulazis u immediate grupu, a sa green Card se čeka par godina.

A sto se tice dolaska na turisticku vizu i ostanka, budi jako obazriva jer Turisticka viza sluzi samo za turističke posete. Ako se odlučite da se venčate i ostane na osnovu braka a ula si na turističku vizu, a postoje dokazi da je sam ulazak bio sa namerom da se uzmete, mogu da vas optuže za viza fraud i da vam daju zabranu i na do 10 godina.

Ne znam koliko ti je dobro znanje engleskog, pročitaj ako može podforume na tu temu gde mnogi opisuju detaljno ta se sme a sta ne.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

I moj muz je otisao 28? Sta da radimo,sada nam nista drugo ne preostaje nego da cekamo.Nama su primili papire u NVC ali juce kada ih je pozvao moj muz rekli su mu da im je potrebno 42 dana da ih ubace u sistem.Nista meni nije jasno?

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

I moj muz je otisao 28? Sta da radimo,sada nam nista drugo ne preostaje nego da cekamo.Nama su primili papire u NVC ali juce kada ih je pozvao moj muz rekli su mu da im je potrebno 42 dana da ih ubace u sistem.Nista meni nije jasno?

Držite se,

Bliže ste kraju sad nego prole godine u ovo vreme

Drzim fige da prodje najbrze sto moze

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

U teoriji mozes to da uradis kada dodjes na turisticku, ali nije legalno. Znam par ljudi koji su tako uradili, neki su dolazili i na Au pair vizu, ili su ovde upisivali neku vrstu skolovanja pa dobili vizu na osnovu toga.

Realno, Amerika je takva zemlja da se ovde nalaze milioni i milioni ilegalnih imigranata i niko ih ne dira dok ne naprave neki ozbiljan prekrsaj. Ja licno volim sve po propisima da odradim, ali evidentno je da prolaze i druge metode.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Jeco, nema potrebe za advokatom

Samo ce vam pare uzeti a sve informacije mozete dobiti ovde.

I ja se slažem da sačeka da dobije drzavljanstvo jer onda ulazis u immediate grupu, a sa green Card se čeka par godina.

A sto se tice dolaska na turisticku vizu i ostanka, budi jako obazriva jer Turisticka viza sluzi samo za turističke posete. Ako se odlučite da se venčate i ostane na osnovu braka a ula si na turističku vizu, a postoje dokazi da je sam ulazak bio sa namerom da se uzmete, mogu da vas optuže za viza fraud i da vam daju zabranu i na do 10 godina.

Ne znam koliko ti je dobro znanje engleskog, pročitaj ako može podforume na tu temu gde mnogi opisuju detaljno ta se sme a sta ne.

Jeco kao prvo dobrodosla, iakomne pripadam u ovsj forum htjela bi ti dati dobronamjeran savjet.niposto ne uzmaj odvjetnika, ja I moj muz smo uzeli I jos uvjek nissmo skupa, cekamo vec 16mj .evo tek sad cekam za intervju da zakazu.oni samo odugovlace da izvuku pare, znam to iz iskustva, da nismo uzmali odvjetnika, davno bi bili skupa.eto ako ti to ista znaci, meni bi bilo drago.lijep pozdrav
Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Begi,imam i ja jedno pitanje.Koliko dugo ti je trajao proces u NVC?Ja sam na odobrenje cekala tacno godinu dana i osmog decebra su poslali u NVC.Interesuje me koliko ce jos ovo da traje jer i ja evo cekam 14 meseci.?

Link to comment
Share on other sites

Begi,imam i ja jedno pitanje.Koliko dugo ti je trajao proces u NVC?Ja sam na odobrenje cekala tacno godinu dana i osmog decebra su poslali u NVC.Interesuje me koliko ce jos ovo da traje jer i ja evo cekam 14 meseci.?

ovako, ja sam odobrenje dobila za 6mj medutim nvc nam je uzeo vise vremena.cekali smo skoro 8 sedmica samo da dobijemo broj slucaja od nji.znaci oko 8,9mj u nvc .pocetkom 12 mjeseca nam je zavrseno u nvc I ne traze nam nista vise, ali evo cekam vec skoro 2 mj da nam zakazu intervju u ambasadi u sarajevu izgleda da je spora ambasada. Edited by Begy
Link to comment
Share on other sites

To u nvc zavisi od toga koliko ste brzi u slanju I dostavljanju dokumenata njima. Jer oni za svaku malu gresku koju nadju vracaju vam I opet morate cekati 60 dana.mi smo imali provjeru pa smo morali slati dodatne dokumente o tome da me muz moze uzdrzavat pa nam je to oduzelo dodatnog vremena.al to sve zavisi od slucaja do slucaja.neko ceka u nvc 3-4mj a neko duplo.

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima da li ste dobili broj slucaja od njih? Ako ste dobili vec mozete poceti slati potrebne dokumente koje budu trazili I ako bude sve u redu bez trazenja dopuna od njih za 3 -4mj mogla bi dobiti slucaj zavrsen I biti na rasporedu na intervju.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ne nismo jos uvek,22 decembra su primili nase papire ali su nam rekli da su potrebna 42 dana da nas ubace u sistem.To bi trebalo da bude 2 februara po nekom mom proracunu.A sta oni mogu da traze dodatno od papira?Hvala puno na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...