Jump to content
m.h.

CROATIA

 Share

870 posts in this topic

Recommended Posts

Kratko pitanje :)

Što mi sve treba za SSN Card ?

downloadala sam application , ali u uputama kaže :

If you check “Legal Alien Not Allowed to Work” or “Other,” you must provide a document from a

U.S. Federal, State, or local government agency that explains why you need a Social Security number

and that you meet all the requirements for the government benefit. NOTE: Most agencies do not require

that you have a Social Security number. Contact us to see if your reason qualifies for a Social Security number.

Ančice , opet je tvoj red za pomoć ! :)

i da li u zamolbi moram staviti imena svojih roditelja ako nisu nikada imali ssn u usa ?? tj, nikada nisu ni bili ovdje....

ti si to već prošla pa .... :D

samo ne znam kako ću otići do njih , jer Joki ne može dobiti slobodan dan ...

AOS

I-485 & I-765 SENT IN MAIL - 06/03/2011
I-485 & I-765 E-MAIL NOTICE - 06/06/2011
I-485 & I-765 NOA 1hard copy- 06/07/2011
I-485 & I-765 Bio App - 07/27/2011
I-485 RFE - 07/30/2011
I -485 RFE response review - 08/25/2011
I-485 case transfer to CSC - 09/12/2011
I-765 service request - 09/19/2011
I-765 approved - 10/03/2011 (122 days)
I.485 touched - 09/16/2011
EAD card received -10/13/2011

Green card 11/28/2011

Removing Conditions I-751

NOA 11/20/2013

Biometrics 12/17/2013

Link to comment
Share on other sites

Kratko pitanje :)

Što mi sve treba za SSN Card ?

downloadala sam application , ali u uputama kaže :

If you check “Legal Alien Not Allowed to Work” or “Other,” you must provide a document from a

U.S. Federal, State, or local government agency that explains why you need a Social Security number

and that you meet all the requirements for the government benefit. NOTE: Most agencies do not require

that you have a Social Security number. Contact us to see if your reason qualifies for a Social Security number.

Ančice , opet je tvoj red za pomoć ! :)

i da li u zamolbi moram staviti imena svojih roditelja ako nisu nikada imali ssn u usa ?? tj, nikada nisu ni bili ovdje....

ti si to već prošla pa .... :D

samo ne znam kako ću otići do njih , jer Joki ne može dobiti slobodan dan ...

Moraš osobno otići u agenciju. Trebaš imati putovnicu i I94. Ja nisam imala nikakve druge dokumente. David je bio sa mnom, ispunili smo tamo formular, predali, dobila sam potvrdu kako sam predala zahtjev za SSN i nakon tjedan dana kartica mi je stigla doma. To je bilo sve. Kad smo se oženili, opet smo otišli i promijenili podatke i opet je sve bilo isto. Sad imam karticu na kojoj je "valid for work only with DHS authorization", ali mi se to ne mijenja dok ne riješimo ROC ili dok ne postanem citizen. Ionako možeš mijenjati karticu 5 puta u životu, odnosno 3 put u godini pa da ne brljavim.

Three different types of Social Security cards are issued. The most common type contains the cardholder's name and number. Such cards are issued to U.S. citizens and U.S. permanent residents. There are also two restricted types of Social Security cards:

* One reads "not valid for employment." Such cards cannot be used as proof of work authorization, and are not acceptable as a List C document on the I-9 form.

* The other reads "valid for work only with DHS authorization." These cards are issued to people who have temporary work authorization in the U.S. They can satisfy the I-9 requirement, if they are accompanied by a work authorization card.

http://immigration.about.com/od/lifeintheus/a/Life_SSN.htm

http://www.foreignborn.com/self-help/social_sec/4how_do_i_apply.htm

Ovo su ti linkovi koji su isto jako dobri i mogu ti pomoći. Ma, zapravo trebaš otići u local agency i obaviti to.

Bilo bi dobro ako ti dragi može izaći ranije jer znam kako, barem kod mene, imaju jedan dan u tjednu kad rade duže. Možda ne bi bilo loše da saznaš gdje ti je local agency pa ih nazoveš i vidiš kako im je radno vrijeme.

Ja sam upisivala imena roditelja, to je obvezno, iako moji roditelji nisu živi. Kad odeš to obaviti, stvarno je čas posla, ali trebaš dobro provjeriti da ti ne napišu krivo ime ili prezime.

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Je...mi imamo 4 micoša i 2 pesa...velika smo familija. :whistle:

Otkud si ti inače i gdje dolaziš...mislim u koju državu?

Vidjet ćeš kako će ti vrijeme brzo proći, a osim tog nekako je lakše preživjeti kad je proljeće/ljeto. Mi smo imali dugu jesen i još dužu zimu. :blink:

Mislim kako je California brža od Vermonta, barem je bila do sad.

E da...i dobro je to što je naš konzulat stvarno super i intervju nije neka frka. Svi ti hoće pomoći i sve, kad jednom dođu papiri u Zagreb, prođe jako brzo.

Ja sam iz Splita ali zadnjh 16 godina živim u Zagrebu( kao i svi dalmoši koji dođu na faks pa ostanu :reading:)

idem u Washington, Seattle .... a do tada čekam strpljivo...

Imam neki osjećaj da će to na jesen sve biti gotovo a do tada ću izdržati, malo posao malo godišnji i sve će proletiti...

To si u pravu da je lakše kada je proljeće i ljeto jer uvijek se nekuda juri i nešto se dešava pa i vrijeme ide brže!! Ja sam počela danas i volontirati u jednoj udruzi tako da će mi dani letiti....

Kako je tebi? je si uspjela sve poloviti i navikunuti se? Je li radiš ili uživaš sa svojom velikom obitelji?

NAPRAVILA SAM TIMELINE :clock: I ODBROJAVANJE JE KRENULO!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam iz Splita ali zadnjh 16 godina živim u Zagrebu( kao i svi dalmoši koji dođu na faks pa ostanu :reading:)

idem u Washington, Seattle .... a do tada čekam strpljivo...

Imam neki osjećaj da će to na jesen sve biti gotovo a do tada ću izdržati, malo posao malo godišnji i sve će proletiti...

To si u pravu da je lakše kada je proljeće i ljeto jer uvijek se nekuda juri i nešto se dešava pa i vrijeme ide brže!! Ja sam počela danas i volontirati u jednoj udruzi tako da će mi dani letiti....

Kako je tebi? je si uspjela sve poloviti i navikunuti se? Je li radiš ili uživaš sa svojom velikom obitelji?

NAPRAVILA SAM TIMELINE :clock: I ODBROJAVANJE JE KRENULO!!!!!!

Hehe...ovo za Dalmoše je dobro! :rofl::thumbs:

Meni je super...nas smo dvoje od početka imali jako dobru komunikaciju i nije bilo dana da se nismo čuli i vidjeli po par sati. To nam je olakšalo čekanje i nekako smanjilo veliku udaljenost. Bilo je dobro i što sam došla ovdje dok smo čekali na odobrenje i provela 2 tjedna i sve vidjela. Naviknula sam se na sve...nije bilo uopće problema, iako me s vremena na vrijeme uhvati nostalgija za Zagrebom i morem, mojim prijateljima, šetnjama gradom, kavama... :star:

Radim od doma kao honorarac za firmu u kojoj sam radila prije nego sam se preselila. Volontiram i u jednoj udruzi. U biti sam totalno okupirana svim i svačim. :)

Velika je razlika i to što se polako učim ne biti toliki workoholic jer sam ranije provodila na poslu oko 10-12 sati. Ovdje napokon imam mogućnost kreirati si život kako ja želim. Za sad ne razmišljam o ozbiljnijem traženju nekog posla...naravno ako mi zapne za oko nešto zanimljivo, aplicirat ću.

Vidim kako si napravila timeline. Možeš se poigrati i s Profile pa si staviti za što ste aplicirali, koji je USSCIS centar, u koju državu ideš...ma ima tih "igrački" ovdje. :yes:

E da, izaberi si i Country... :)

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

:crying:

Hehe...ovo za Dalmoše je dobro! :rofl::thumbs:

Meni je super...nas smo dvoje od početka imali jako dobru komunikaciju i nije bilo dana da se nismo čuli i vidjeli po par sati. To nam je olakšalo čekanje i nekako smanjilo veliku udaljenost. Bilo je dobro i što sam došla ovdje dok smo čekali na odobrenje i provela 2 tjedna i sve vidjela. Naviknula sam se na sve...nije bilo uopće problema, iako me s vremena na vrijeme uhvati nostalgija za Zagrebom i morem, mojim prijateljima, šetnjama gradom, kavama... :star:

Radim od doma kao honorarac za firmu u kojoj sam radila prije nego sam se preselila. Volontiram i u jednoj udruzi. U biti sam totalno okupirana svim i svačim. :)

Velika je razlika i to što se polako učim ne biti toliki workoholic jer sam ranije provodila na poslu oko 10-12 sati. Ovdje napokon imam mogućnost kreirati si život kako ja želim. Za sad ne razmišljam o ozbiljnijem traženju nekog posla...naravno ako mi zapne za oko nešto zanimljivo, aplicirat ću.

Vidim kako si napravila timeline. Možeš se poigrati i s Profile pa si staviti za što ste aplicirali, koji je USSCIS centar, u koju državu ideš...ma ima tih "igrački" ovdje. :yes:

E da, izaberi si i Country... :)

[/quot

Hej evo još jedan dan iza mene, neke stvarčice sam popunila a neke ću tek popuniti, malo se igram, svaki dan po nešto :) , HVALA na savjetima

SVETI SKYPE, tako ga je zovem, u svakom trenutku je tu, mogu ga čuti i vidjeti jer inače da moram čekati telefonski poziv ili nedaj bože pismo svaka tri tjedna poludila bih, ALI ZATO ŽIVIO SKYPE :dance:

Koju si vizu tražila kada si išla tamo, turističku?? mene je strah da ne bih nešto uprskala pa da ne dobije ništa na kraju :crying:

Što se tiče Zagreba ništa ne propuštaš, postao je koma, sve se zatvara po centru grada, otvaraju shopping mete koje zjape prazne jer je svaki dan sve više ljudi bez posla i nema tko šta kupovati, kafići isto prazni, nema više onih druženja na kavama u 12h u Bogovićevoj, koma je postalo, stvarno se osijeti kriza.

KRIZA hmmmm kriza dolazi i dolazit će, mene to sve čeka, ali ne želim o tome niti razmišljati, maaaaaaa život je prekratak i predragocjen da bih ga trošila na krize :dance:

Dosta mi je krize sada tu, i šefova svaki dan, pazite na troškove, racionalno trošite, a svi šparamo kao da smo Bračani, postali smo najškrtija firma u Hrvatskoj....

Još danas mi prebace godišnji na drugu polovicu osmog mjeseca, samo sam im se nasmijala i rekla, ma nema problema, mogu ja kada se svi vi izreate, mogu ja i u 10 mjesecu, pa im nije bilo jasno kako se to ne bunim( naravno oni ništa ne znaju za vizu, kada sve bude riješeno saznat će na vrijeme), a do mog godišnjeg otom potom, to je još 4,5 mjeseca, čuda se dese do tada :)

Link to comment
Share on other sites

Hej, super ste ispali na fotki! :thumbs:

Ja sam tražila i dobila turističku vizu (B1/B2)kad sam dolazila prvi put. Znam kako ljude dosta odbijaju, ali ako si stalno zaposlena i direktor ti napiše potvrdu kud ideš i kad se vraćaš i dragi ti napiše pismo kojim te poziva i garantira za tebe, kad ćeš doći i kad se vraćaš, nema teorije da te nakon intervjua odbiju. Moja je viza bila na godinu dana, tako obično daju turističke.

Mogu ti reći kako mi je konzul bio jako neugodan na tom intervjuu, za razliku kad sam bila na K1 intervjuu i kad je bio genijalan.

Znam kako je u Zagrebu i srce mi se stisne kad mi frendovi govore kako je sve gore....kakva šteta...tako lijepa zemlja...sve se nadam kako će ipak u neko dogledno vrijeme biti bolje i jedva čekam sljedeće ljeto kad planiramo doći.

Ja isto ništa nisam govorila svojima u firmi dok nisam dobila vizu i bila sigurna kako idem...besmisleno je išta govoriti kad se to čekanje može odužiti. Odradila sam otkazni rok, uvela drugu osobu koliko-toliko u posao i ostala sa svima u dobrim odonosima. Direktorici je bilo jako stalo da me ne izgubi i da barem na neki način budemo u kontaktu pa i nadalje radim honorarno za njih. :goofy::energy::jest:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

E da...Skype je zakon! :thumbs:

Ako te zanima što sve trebaš za B1/B2 vizu, pogledaj si na stranicama našeg konzulata.

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

E da...Skype je zakon! :thumbs:

Ako te zanima što sve trebaš za B1/B2 vizu, pogledaj si na stranicama našeg konzulata.

Hej evo mene,

Vikend je, vani je prekrasno pa koristim vrijeme na suncu i skupljanju vitamina D :thumbs:

Znam što mi sve treba za vizu jer sam već dva puta je tražila i nije bilo problema, alo prošlo ljeto sam htjela ići i odbili su me jer nisam imala stalni radni odnos, danas ga imam ali neću tražiti ništa. Postoji milion mjesta gdje se možemo naći i vidjeti pa ćemo to iskoristiti (malo da nam guzica vidi puta :D )

I prema meni je konzul prošlu godinu bio jakoo bzobrazan, na granici da me pošteno uvrijedi..na kraju mi je rekao da ja nisam ADEKVATNA OSOBA KOJA BI MOGLA UĆI U NJIHOVU ZEMLJU (bila sam ljuta kao ris, došlo mi je da vrištim što od ljutnje što od tuge), ali sve smo to preživjeli!!!

Da li si ti njima rekla na ambasadi kada si išla po turističku vizu da čekaš K1 vizu? Tko zna možda se i predomislim pa idem po turističku vizu ovo ljeto, jer imam 6 tjedana godišnjeg kojeg treba iskoristit, baarem pola ovo ljeto a ostalo neka ide u otkazni rok :lol: !!!

Link to comment
Share on other sites

Hej evo mene,

Vikend je, vani je prekrasno pa koristim vrijeme na suncu i skupljanju vitamina D :thumbs:

Znam što mi sve treba za vizu jer sam već dva puta je tražila i nije bilo problema, alo prošlo ljeto sam htjela ići i odbili su me jer nisam imala stalni radni odnos, danas ga imam ali neću tražiti ništa. Postoji milion mjesta gdje se možemo naći i vidjeti pa ćemo to iskoristiti (malo da nam guzica vidi puta :D )

I prema meni je konzul prošlu godinu bio jakoo bzobrazan, na granici da me pošteno uvrijedi..na kraju mi je rekao da ja nisam ADEKVATNA OSOBA KOJA BI MOGLA UĆI U NJIHOVU ZEMLJU (bila sam ljuta kao ris, došlo mi je da vrištim što od ljutnje što od tuge), ali sve smo to preživjeli!!!

Da li si ti njima rekla na ambasadi kada si išla po turističku vizu da čekaš K1 vizu? Tko zna možda se i predomislim pa idem po turističku vizu ovo ljeto, jer imam 6 tjedana godišnjeg kojeg treba iskoristit, baarem pola ovo ljeto a ostalo neka ide u otkazni rok :lol: !!!

Tip je nevjerojatan!!! :P Meni je stvarno pao mrak na oči kad sam skužila kako će mi on biti na intervjuu za K1, no eto, pokazao se stvarno ok.

Nisam ništa govorila kako smo aplicirali za K1, zapravo je njima najvažniji bio papir koji im je moj dragi poslao, točnije rečeno, faxirao im je to pismo koje je ovjerio kod javnog bilježnika.

Ako te pita, reci kako ste aplicirali da ne ispadne kako nešto muljaš.

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Tip je nevjerojatan!!! :P Meni je stvarno pao mrak na oči kad sam skužila kako će mi on biti na intervjuu za K1, no eto, pokazao se stvarno ok.

Nisam ništa govorila kako smo aplicirali za K1, zapravo je njima najvažniji bio papir koji im je moj dragi poslao, točnije rečeno, faxirao im je to pismo koje je ovjerio kod javnog bilježnika.

Ako te pita, reci kako ste aplicirali da ne ispadne kako nešto muljaš.

Hej, sjetila sam te se danas, bila sam u gradu, na Cvjetnom, gomila ljudi, sunce prži, uistinu divan osjećaj... ali na žalost ovorio se novi shopping centar koji je privukao tolike ljude... to je bilo strašno nešto, ljudi su u redu čekali da mogu ući unutra. Polcije je bilo kao da igraju Dinamo i Hajduk.. prejeziv osjećaj na što se ljudi ljepe.

Kako si ti? Kakvo je vrijeme kod vas?

Link to comment
Share on other sites

Hej, sjetila sam te se danas, bila sam u gradu, na Cvjetnom, gomila ljudi, sunce prži, uistinu divan osjećaj... ali na žalost ovorio se novi shopping centar koji je privukao tolike ljude... to je bilo strašno nešto, ljudi su u redu čekali da mogu ući unutra. Polcije je bilo kao da igraju Dinamo i Hajduk.. prejeziv osjećaj na što se ljudi ljepe.

Kako si ti? Kakvo je vrijeme kod vas?

Ja sam super...stalno busy. :jest:

Vrijeme je tak, tak...uglavnom oblačno s temperaturama oko 10-14 tijekom dana, a ujutro oko -2 pa si misli. :rolleyes:

Trebali bismo imati lijepi vikend...nadajmo se, a u ponedjeljak predviđaju 22! :energy::goofy:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Ima li jos Hrvata ovdje ili ste svi rijesili vize i vise ne dolazite na forum? :D

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Ima li jos Hrvata ovdje ili ste svi rijesili vize i vise ne dolazite na forum? :D

Ima Hrvata - sad sam jednoj rekla da ti se javi ovdje.

Znas, vecina ljudi dodje na forum zbog vize, kad je dobiju malo nestanu do dizanja uslova sa zelene karte ili pak drzavljanstva. Rijetki su clanovi koji su ovdje i nakon drzavljanstva.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Zaboravljam(o) doci na forum.

Ja sam tu (u Americi, jel) dvije godine, na forumu nesto duze, ali zaboravljam... skroz sam upala u kolotecinu svakodnevnog zivota. Spremam se poslati papire za produzenje green carda.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Pretpostavih da je tako. :)

Nego, htjela sam pitati, koja viza je kraca/jeftinija? K-1 ili IR1/CR1?

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...