Jump to content
m.h.

CROATIA

 Share

870 posts in this topic

Recommended Posts

Dakle , da uopće ne idem po SSN prije no što se udam ili da odem prije pa poslije udaje idem mijenjati prezime na SSN-u ?

Mislim da u NC moram imati green card za vozačku, no daj Bože da nije tako inače ću blagi popizditis dobiti ako ne budem mobilna par mjeseci.devil.gif

Kako si ti riješila vozačku ?

Ma kada sam išla u Toronto za Božić smrzla sam se toliko da sam od muke zaspala :D Letovi su bili odgođeni, Frankfurt zatvoren, živa katastrofa , pa su me prebacili na Amsterdam i ubacili u business klasu , yaaaaay , bila sam sretna kao prasica rofl.gif

A koliko sam skužila Dulles airport ima shuttle ili štogod ??? jer su valjda departure terminali C i D koji su odvojeni .... a bolje da nemaju tog shuttle-a , lakše je meni upregnuti nožice i via terminal.

Imate francuskog buldoga ?! suuuper, moja sestrična je imala jednog , Budu , koji je nažalost preminuo jako ružnom smrću, pao je u septičku jamu - imaju jako veliko dvorište i poklopac je ostao malo otvoren i hoooop , jadničak :(

Nadam se da ćemo i mi imati toliku ''obitelj'' wow.gif svaka vam čast kako se samo brinete o svima njima :D

Ma naravno...baš sam šuk-šuk :bonk: odmah odeš po SSN, a kasnije kad se oženite i promijeniš prezime (ako ga budeš mijenjala) apliciraš za novu karticu s novim prezimenom. SSN ti je uvijek isti, samo ti promijene podatke. Dobro provjeri kako će ti napisati ime i prezime jer znaju fulati. :blink:

Ovo za vozački ti ovisi od države do države, ali čim dobiješ SSN, odi se raspitati...Ovdje možeš polagati kad dobiješ SSN, oženite se i ti si samim tim prijavljena na istoj adresi na kojoj je i tvoj muž. Naravno, treba pokazati putovnicu i I94, vjenčani list i nemam više pojma što još. Imaš sve online pa si provjeri za svoju državu.

Ja idem ponovno prekosutra...išla sam prvi put na test pa su mi falila 2 boda jer nisam imala pojma da su testovi za šesnaestogodišnjake!!! :dead::angry: Bila sam ljuta ko ris! Moja mi vozačka naravno ne vrijedi iako sam napravila međunarodnu... :hehe:

Nema ti Washington ništa, nego cipelatrans do terminala. Dulles ti je inače samo njihov međunarodni aerodrom. Za tuzemne letove imaju drugi puno manji.

A kako se ne bismo brinuli za naše miconje i peseke...oni su naši bebači... :goofy:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Country: Croatia
Timeline

Vjeruj mi, ni ja nisam imala pojma u početku, svega sam se bojala i sama sam sebi u glavi sve komplicirala

Što se tiče zaručničke vize , u početku jedino što ćeš ti morati ispuniti će biti jedan formular G-325a i to sve možete emailovima riješiti, primjerice , ja svom nisam slala original tog formulara već sam ga ispunila,poslala mailom a on me potpisao innocent.gif htjeli smo da sve ide brže.

Kada dobijete prvo zeleno svjetlo - NOA1 imate dosta vremena za rješavati dokumente koji će vam biti potrebni za intervju, nažalost dugo se čeka , ali nekima se posreći pa to bude samo par tjedana , sve ovisi kako su raspoloženi oni u USCIS-u .

Ako ste u međuvremenu u mogućnosti vidjeti se to bi vam bilo super - kao dodatni dokaz veze, mi smo otišli u Toronto na 2 tjedna za Božić ( nisam podnosila ništa za turističku vizu za SAD-e jer sam se bojala da će biti odbijena, a za Canadu nama ništa ne treba).

Za intervju se ne moraš bojati , samo jedno pitanje , je li tvoj zaručnik inače Hrvat ili ? Kako se sporazumijevate , na hrvatskom ili engleskom ?

Inače mislim da u ambasadi imaju službenike koji govore hrvatski ili jednostavno izvježbaj odgovore na moguća pitanja na engleskom - imaš popis takvih čak i na ovoj stranici , mislimwhistling.gif

Uostalom , ne znam zašto ti sve ovo sada govorim headbonk.gif

Što god da te zanima , samo pitaj, meni je Ančica (AanD) jako puno pomogla.

Je on je Hravat rođen u Hrvatskoj ali tamo živi 24 godine,pričamo na Hrvatski!! On je sad bio kod mene 10 dana pa smo napravili još malo slikica i s mojom i njegovom obitelji ako budu tražili kao dokaz slike...imam i zaručnički prsten koji ima putovnicu i po njoj se vidi kad je i gdje kupljen...On će papire predat u Canzas City..i onda valjda dolazi meni taj papir što si mi napisala..ja imam i dvoje djece ali rekli su mi u ambasadi da sve što radim za sebe važi i za njih samo platim dodatno 300 dolara po djetetu...

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Country: Croatia
Timeline

Za cijeli ovaj proces ti je najvažnije imati puno strpljenja i ne očekivati kako će sve biti riješeno preko noći. Ima doduše slučajeva kad odobre ljude u vrlo kratkom roku, ali je to rijetkost. Bolje je računati na duže pa si sretan kad dobiješ vizu, nego misliti kako će sve biti brzo pa se razočaraš.

Na kraju sve bude kao treba. Ne trebaš se ničeg bojati. Osim tog, ovdje su ljudi koji su prošli ili prolaze kroz iste situacije kao Melita i ja i kroz koje ćeš i sama prolaziti pa uvijek možeš računati kako će ti netko pomoći. :star:

Hvala Ti draga!!! Ma mi i računamo na najduži period pa ako bude prije to bolje..!!! Pitala si od kuda sam..iz Rijeke a idem u Springfield Misurri...Da ima tamo puno ljudi kako ti kažeš koji su u istoj situaciji ali u ovom gradu samo moj G i još jedna žena su Hrvati :((( Gdje si Ti???

Link to comment
Share on other sites

Hvala Ti draga!!! Ma mi i računamo na najduži period pa ako bude prije to bolje..!!! Pitala si od kuda sam..iz Rijeke a idem u Springfield Misurri...Da ima tamo puno ljudi kako ti kažeš koji su u istoj situaciji ali u ovom gradu samo moj G i još jedna žena su Hrvati :((( Gdje si Ti???

U mom gradu nema uopće Hrvata...nema šanse da igdje okolo čujem svoj jezik. Tvoj je dragi Hrvat pa je to drukčije. Moja je ljubica u fazi učenja hrvatskog, ali naš je jezik tako težak. :star:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Je on je Hravat rođen u Hrvatskoj ali tamo živi 24 godine,pričamo na Hrvatski!! On je sad bio kod mene 10 dana pa smo napravili još malo slikica i s mojom i njegovom obitelji ako budu tražili kao dokaz slike...imam i zaručnički prsten koji ima putovnicu i po njoj se vidi kad je i gdje kupljen...On će papire predat u Canzas City..i onda valjda dolazi meni taj papir što si mi napisala..ja imam i dvoje djece ali rekli su mi u ambasadi da sve što radim za sebe važi i za njih samo platim dodatno 300 dolara po djetetu...

Dobro je što prikupljate dokaze svoje veze. Uvijek je to dobro imati. Javi kako napredujete s papirima...držim fige! :dance:

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

bravo,bravo trebaš ga naučit HR :thumbs::D

Ma to je živa muka...naši naglasci pa padeži i rodovi...a tek č, ć, dž, đ, š, ž... :goofy::energy::jest:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Melita je danas u US!!! :whistle:

Nadam se kako je sve prošlo dobro i kako će se uskoro pojaviti ovdje i ispričati kako je bilo. :thumbs:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Melita je danas u US!!! :whistle:

Nadam se kako je sve prošlo dobro i kako će se uskoro pojaviti ovdje i ispričati kako je bilo. :thumbs:

Pozdrav svima!!!

Pročitala sam sve vaše objave i jeza me lovi što ću sve morati proći a prije svega načekati se...

Naime nama su papiri tek predani, prije 10-ak dana i dobili smo potvrdu da je sve ok i sada slijedi, mislim, beskonačno čekanje.

Rekli su nam da sve traje oko 5 do 7 mjeseci ali ja se nadam nekako da će to biti brže :-)

Kada vidim koliko dokumentacije trebam još prikupiti, pomslila sam pa mogu odmah krenuti jer ionako sve vrijedi 6 mjeseci a do tada će se valjda i nešto riješiti :-).

ja za sada imam samo jedno pitanje, koliko ste vi vremena čekali?

Hvala svima što ste pisali o iskustvima jer nama početnicima na taj način JAKOOOO POMAŽETE!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ćao !!!!

Stigla sam u petak, gotovo subotu :)

Let je bio katastrofa dug i monoton , još uvijek se osjećam izlomljeno :D

što se tiče imigracijskog i carine, sve je prošlo fantastično ... uzeli su mi otiske i slikali ... ne znam zašto, ali znam da ta slika nakon 15 sati puta nije za gledanje :D

svi su jako ljubazni, nikakve provokacije, obična pitanja tipa : tko je sretnik , provjerio adresu i to je to... o da, i pitao me koliko imam gotovine uz sebe ...

uglavnom , pišem vam još, malo sam skoknula ovdje nakratko !

iii nitko osim mog Jokija mi nije zaželio Welcome to United States of America , hahahahaha ....

AOS

I-485 & I-765 SENT IN MAIL - 06/03/2011
I-485 & I-765 E-MAIL NOTICE - 06/06/2011
I-485 & I-765 NOA 1hard copy- 06/07/2011
I-485 & I-765 Bio App - 07/27/2011
I-485 RFE - 07/30/2011
I -485 RFE response review - 08/25/2011
I-485 case transfer to CSC - 09/12/2011
I-765 service request - 09/19/2011
I-765 approved - 10/03/2011 (122 days)
I.485 touched - 09/16/2011
EAD card received -10/13/2011

Green card 11/28/2011

Removing Conditions I-751

NOA 11/20/2013

Biometrics 12/17/2013

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!!!

Pročitala sam sve vaše objave i jeza me lovi što ću sve morati proći a prije svega načekati se...

Naime nama su papiri tek predani, prije 10-ak dana i dobili smo potvrdu da je sve ok i sada slijedi, mislim, beskonačno čekanje.

Rekli su nam da sve traje oko 5 do 7 mjeseci ali ja se nadam nekako da će to biti brže :-)

Kada vidim koliko dokumentacije trebam još prikupiti, pomslila sam pa mogu odmah krenuti jer ionako sve vrijedi 6 mjeseci a do tada će se valjda i nešto riješiti :-).

ja za sada imam samo jedno pitanje, koliko ste vi vremena čekali?

Hvala svima što ste pisali o iskustvima jer nama početnicima na taj način JAKOOOO POMAŽETE!!!!

Dobrodošla!!! :goofy::energy::jest:

Po našim timelineima možeš vidjeti koliko je tko od nas čekao na odobrenje vize. Ti si znači March 2011 filer pa ti je dobro pridružiti se grupi koja je već formirana od ljudi koji su poslali papire kad i ti. Ne znam koji si centar, ali ljudi obično otvaraju threadove po centrima.

Ja sam bila Vermont, Melita California. To nije loše jer vidiš iskustva onih koji su u istom "loncu" :rofl: kao i ti i uvijek netko nešto zna pa ti može dati neki dobar savjet.

Mi smo se dosta načekali, ali kad vidim koliko ljudi sad čekaju...mogu samo reći kako smo bili sretni. Mi smo nakon 4 mjeseca čekanja dobili RFE i bili mo u komi, ali se to na kraju pokazalo dobrim jer su nakon agonije čekanja napokon krenuli rješavati naš slučaj i 2 tjedna nakon što smo poslali odogovor, odobrili su nas. Mi smo bili među zadnjima koje su odobrili od September 2009 filersa.

Bitno ti je da se nečim okupiraš dok čekaš i ne misliš kako će tebe odobriti zato što su odobrili nekog tko je poslao nakon tebe ili isto kad i ti. Nema pravila! Možeš dobiti NOA2 nakon mjesec-dva, a možeš i čekati 6-7 mjeseci.

Kad god ti nešto zatreba, pomoć, podrška...bilo što, netko od nas će biti tu da ti pomogne.

Držim ti fige da sve prođe brzo i bez problema i da čim prije kreneš sa životom kojeg si izabrala i kojeg želiš! :dance:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Ćao !!!!

Stigla sam u petak, gotovo subotu :)

Let je bio katastrofa dug i monoton , još uvijek se osjećam izlomljeno :D

što se tiče imigracijskog i carine, sve je prošlo fantastično ... uzeli su mi otiske i slikali ... ne znam zašto, ali znam da ta slika nakon 15 sati puta nije za gledanje :D

svi su jako ljubazni, nikakve provokacije, obična pitanja tipa : tko je sretnik , provjerio adresu i to je to... o da, i pitao me koliko imam gotovine uz sebe ...

uglavnom , pišem vam još, malo sam skoknula ovdje nakratko !

iii nitko osim mog Jokija mi nije zaželio Welcome to United States of America , hahahahaha ....

Hej, super da si se javila!!! Ja sam si baš mislila što je s tobom i kako idu prvi US dani. :jest:

O da, mogu si misliti kako si izgledala... :P Ni ja nisam bila ništa bolja. :goofy:

Nije točno da ti nitko nije zaželio Welcome to the US...a ja, a ja, a ja??? :rofl:

Uživaj!!! I javi se kad ćeš moći...i kad prođu prvi settle dani. :dancing:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Dobrodošla!!! :goofy::energy::jest:

Po našim timelineima možeš vidjeti koliko je tko od nas čekao na odobrenje vize. Ti si znači March 2011 filer pa ti je dobro pridružiti se grupi koja je već formirana od ljudi koji su poslali papire kad i ti. Ne znam koji si centar, ali ljudi obično otvaraju threadove po centrima.

Ja sam bila Vermont, Melita California. To nije loše jer vidiš iskustva onih koji su u istom "loncu" :rofl: kao i ti i uvijek netko nešto zna pa ti može dati neki dobar savjet.

Mi smo se dosta načekali, ali kad vidim koliko ljudi sad čekaju...mogu samo reći kako smo bili sretni. Mi smo nakon 4 mjeseca čekanja dobili RFE i bili mo u komi, ali se to na kraju pokazalo dobrim jer su nakon agonije čekanja napokon krenuli rješavati naš slučaj i 2 tjedna nakon što smo poslali odogovor, odobrili su nas. Mi smo bili među zadnjima koje su odobrili od September 2009 filersa.

Bitno ti je da se nečim okupiraš dok čekaš i ne misliš kako će tebe odobriti zato što su odobrili nekog tko je poslao nakon tebe ili isto kad i ti. Nema pravila! Možeš dobiti NOA2 nakon mjesec-dva, a možeš i čekati 6-7 mjeseci.

Kad god ti nešto zatreba, pomoć, podrška...bilo što, netko od nas će biti tu da ti pomogne.

Držim ti fige da sve prođe brzo i bez problema i da čim prije kreneš sa životom kojeg si izabrala i kojeg želiš! :dance:

Hvala ti na odgovoru i podršci, NOA1 03/18/2011, početak :-)), i isto sam California kao i Melita. Strpljena treba imati ali kao i svi tako i ja želim što prije odletjeti. Radim pa me to izvlači i dani će nadam se brzo proletiti. Pogledala sam sve šta postoji ali pravila nema, nekima je prošlo 72 dana od NOA1 i pozvani su na inetrvju a neki su čekali po 570 dana ( uhhhh, uffffff to ne bi željela).

Ne želim previše se bedirati i skupljati podatke jer svi imaju drugo iskustvo i nisu prema svakoj državi isto naklonjeni, jer ako mi neko kaže da je predao iza mene onda ću se totalno izbedirati i deprimirati a za to nemam vremena!!!!!!

Ma bit će sve ok, došlo je proljeće i sve je odmah bolje, malo ću se aktivirati više kada ne radim i eto mene za čas!!!!

Pročitala sam da imaš mace, peseke... to je divno, moj dragi ima veliku mica macu koja ga prati u stopu dok mene nema:-)

LP

Diana

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na odgovoru i podršci, NOA1 03/18/2011, početak :-)), i isto sam California kao i Melita. Strpljena treba imati ali kao i svi tako i ja želim što prije odletjeti. Radim pa me to izvlači i dani će nadam se brzo proletiti. Pogledala sam sve šta postoji ali pravila nema, nekima je prošlo 72 dana od NOA1 i pozvani su na inetrvju a neki su čekali po 570 dana ( uhhhh, uffffff to ne bi željela).

Ne želim previše se bedirati i skupljati podatke jer svi imaju drugo iskustvo i nisu prema svakoj državi isto naklonjeni, jer ako mi neko kaže da je predao iza mene onda ću se totalno izbedirati i deprimirati a za to nemam vremena!!!!!!

Ma bit će sve ok, došlo je proljeće i sve je odmah bolje, malo ću se aktivirati više kada ne radim i eto mene za čas!!!!

Pročitala sam da imaš mace, peseke... to je divno, moj dragi ima veliku mica macu koja ga prati u stopu dok mene nema:-)

LP

Diana

Je...mi imamo 4 micoša i 2 pesa...velika smo familija. :whistle:

Otkud si ti inače i gdje dolaziš...mislim u koju državu?

Vidjet ćeš kako će ti vrijeme brzo proći, a osim tog nekako je lakše preživjeti kad je proljeće/ljeto. Mi smo imali dugu jesen i još dužu zimu. :blink:

Mislim kako je California brža od Vermonta, barem je bila do sad.

E da...i dobro je to što je naš konzulat stvarno super i intervju nije neka frka. Svi ti hoće pomoći i sve, kad jednom dođu papiri u Zagreb, prođe jako brzo.

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na odgovoru i podršci, NOA1 03/18/2011, početak :-)), i isto sam California kao i Melita. Strpljena treba imati ali kao i svi tako i ja želim što prije odletjeti. Radim pa me to izvlači i dani će nadam se brzo proletiti. Pogledala sam sve šta postoji ali pravila nema, nekima je prošlo 72 dana od NOA1 i pozvani su na inetrvju a neki su čekali po 570 dana ( uhhhh, uffffff to ne bi željela).

Ne želim previše se bedirati i skupljati podatke jer svi imaju drugo iskustvo i nisu prema svakoj državi isto naklonjeni, jer ako mi neko kaže da je predao iza mene onda ću se totalno izbedirati i deprimirati a za to nemam vremena!!!!!!

Ma bit će sve ok, došlo je proljeće i sve je odmah bolje, malo ću se aktivirati više kada ne radim i eto mene za čas!!!!

Pročitala sam da imaš mace, peseke... to je divno, moj dragi ima veliku mica macu koja ga prati u stopu dok mene nema:-)

LP

Diana

:time::wow:

Bit će ti lakše pratiti što se zbiva kad napraviš timeline. :clock:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...