Jump to content
m.h.

CROATIA

 Share

870 posts in this topic

Recommended Posts

Pretpostavih da je tako. :)

Nego, htjela sam pitati, koja viza je kraca/jeftinija? K-1 ili IR1/CR1?

Za obje treba oko 10 mjeseci do vize u pasosu ali CR-1 je jeftinija i dolazi sa prednoscu da postajes Legal Permanent Resident (LPR) cim udjes u Ameriku. Mozes poceti raditi sljedeci dan ako hoces.

Za K-1 vizu da bi se doslo do LPR statusa moras se vjencati u 90 dana i onda poslati za AOS a onda cekati par mjeseci na radnu dozvolu, putne papire i naravno zelenu kartu. Ne moze se raditi samo sa SSN, moras imati i radnu dozvolu (EAD).

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Hvala na odgovoru.

To mi zapravo pase, jer bih ja htjela vjencanje u HR. :)

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Ima li jos Hrvata ovdje ili ste svi rijesili vize i vise ne dolazite na forum? :D

Hej...ovdje smo! Tko kaže kako smo nestali??? :goofy::energy::jest:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

To mi zapravo pase, jer bih ja htjela vjencanje u HR. :)

Dobrodošla! Nadam se kako ćeš ovdje naći sve odgovore na svoja pitanja. :thumbs:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Hvala na odgovoru.

To mi zapravo pase, jer bih ja htjela vjencanje u HR. :)

Mi smo odradili dva. :)

Prvo je bilo prije tocno dvije godine tu u Americi, a onda smo ponovili pricu u Zagrebu prosle jeseni.

Izgleda da se ove godine ne zenimo, hm.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Mi smo odradili dva. :)

Prvo je bilo prije tocno dvije godine tu u Americi, a onda smo ponovili pricu u Zagrebu prosle jeseni.

Izgleda da se ove godine ne zenimo, hm.

Sretna godisnjica :D

Ako shvatis da ti fali vjencanje svake godine, uvijek mozete "obnavljati zavjete" ... pa dok vam ne dosadi :D

I mi cemo najvjerojatnije imati dva, treba dvije obitelji usreciti, a nemamo para da svi lete preko oceana. :D

Buduci da je njegova obitelj (bake) religioznija od moje obitelji (mojih baka), maticar ce biti u Zagrebu, svecenik u Texasu.

Sto mi, ponovo, pase, jer bih ja htjela i samo vjencanje i recepciju na istom mjestu, a svecenici ne zene ljude van crkve :D

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Croatia
Timeline

evo i mene k vama :) decko i ja smo zaruceni i mislili smo za 3 mjeseca predati papire za K1. naime, dobio je tek nedavno posao u USA. skupa smo zivjeli u inozemstvu, pa nam treba neko vrijeme dok skupimo sve papire za affidavit of support. nismo bas pri novcima i jako mi je bitno da mogu raditi cim odem tamo, pa smo promijenili pricu, mislim da idemo na CR-1 varijantu. normalno, imat cemo dva vjencanja :) ja idem gore za bozic, pa se mislimo da li da prvo vjencanje odradimo tada ili na ljeto u hrvatskoj.

napravili bi to prije nego poslije, ali njegovi bi bas jako htjeli da imamo "normalno" vjencanje tamo, od cega mi se dize kosa na glavi. :wacko: a za to bi morali stediti jos neko vrijeme, mozda tamo do spring breaka. inace, moj ideal vjencanja je nas dvoje i kumovi. no moj dragi je vezan jako za svoje, pa nek mu bude. u hrvatskoj cu ja postavljati uvjete :D

htjela sam vas pitati kakvi su vam bili u ambasadi prilikom procesa? znam da nema bas puno slucajeva, ali cini se da svejedno ide dosta sporo.

pozdrav svima :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

evo i mene k vama :) decko i ja smo zaruceni i mislili smo za 3 mjeseca predati papire za K1. naime, dobio je tek nedavno posao u USA. skupa smo zivjeli u inozemstvu, pa nam treba neko vrijeme dok skupimo sve papire za affidavit of support. nismo bas pri novcima i jako mi je bitno da mogu raditi cim odem tamo, pa smo promijenili pricu, mislim da idemo na CR-1 varijantu. normalno, imat cemo dva vjencanja :) ja idem gore za bozic, pa se mislimo da li da prvo vjencanje odradimo tada ili na ljeto u hrvatskoj.

napravili bi to prije nego poslije, ali njegovi bi bas jako htjeli da imamo "normalno" vjencanje tamo, od cega mi se dize kosa na glavi. :wacko: a za to bi morali stediti jos neko vrijeme, mozda tamo do spring breaka. inace, moj ideal vjencanja je nas dvoje i kumovi. no moj dragi je vezan jako za svoje, pa nek mu bude. u hrvatskoj cu ja postavljati uvjete :D

htjela sam vas pitati kakvi su vam bili u ambasadi prilikom procesa? znam da nema bas puno slucajeva, ali cini se da svejedno ide dosta sporo.

pozdrav svima :thumbs:

Mi smo se načekali do konzulata, ali je nakon NVC-a sve išlo jako brzo. Cijela ekipa u Zagrebu je više nego ljubazna i susretljiva i ja imam samo riječi hvale za brzinu kojom je sve išlo kad su moji papiri stigli.

Kako sam ja iz Zagreba, nisam čekala na papire koje su mi trebali poslati iz konzulata, nego sam ih nazvala, objasnili su mi što sve trebam i nije bilo nikakvih problema.

Najduže smo čekali na NOA2 i bili smo jedni od zadnjih odobrenih September 2009 filersa čiji su papiri išli preko Vermonta. Situacija oko čekanja na odobrenje mijenja se iz godine u godinu, nekad iz mjeseca u mjesec.

Najbolje je ne računati ni na što i strpljivo čekati jer svako uspoređivanje i kalkuliranje kad će te odobriti samo uzrujava, a ne možeš utjecati ni na što. :goofy::energy::jest:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Croatia
Timeline

Da, usporedjivanje timelinea i cekanje je najgore. Sad nam je oboma zao sto nismo to davno rijesili preko DCF-a, ali prekasno je sad.

No sto bi rekao moj dragi, sta je to vrijeme naspram cijelog zivota. Izdrzali su drugi, pa cemo i mi.

Vise me brine kako cu rijesiti teaching certificate kad se jednom preselim tamo. :blush:

Link to comment
Share on other sites

Da, usporedjivanje timelinea i cekanje je najgore. Sad nam je oboma zao sto nismo to davno rijesili preko DCF-a, ali prekasno je sad.

No sto bi rekao moj dragi, sta je to vrijeme naspram cijelog zivota. Izdrzali su drugi, pa cemo i mi.

Vise me brine kako cu rijesiti teaching certificate kad se jednom preselim tamo. :blush:

Baš tako...strpljen-spašen. :yes:

Najbolje ti je prevesti, nostrificirati i apostilirati sve diplome koje imaš, uključujući i prijepise ocjena. Ja se sad spremam poslati svoje papire na validaciju. Uvjet za dobivanje teaching certificate je i položeni MTEL test, za koji se ja počinjem spremati ovih dana. Kad ga položim i kad dobijem validaciju, počet ću tražiti posao u školi.

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Mi smo danas kupili prsten. (L)

Znam da nema post bas veze s trazenjem vize, ali nemam kome reci, a ako nekome ne kazem, puknut cu. :lol:

Roditeljima ne zelim reci preko telefona, a dok ne kazem njima ne mogu nikome drugome, pa eto tu.

Moraju ga smanjiti na moju velicinu i u cetvrtak idemo po njega. :luv:

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Super za prstenje. :)

Joj, moram poceti pakirati stvari za removal of conditions, ili kako se vec zove. A ne da mi se...

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Mi smo danas kupili prsten. (L)

Znam da nema post bas veze s trazenjem vize, ali nemam kome reci, a ako nekome ne kazem, puknut cu. :lol:

Roditeljima ne zelim reci preko telefona, a dok ne kazem njima ne mogu nikome drugome, pa eto tu.

Moraju ga smanjiti na moju velicinu i u cetvrtak idemo po njega. :luv:

:dance::thumbs: Super za prsten!!! Hvala ti što si to podijelila s nama. :star:

Super za prstenje. :)

Joj, moram poceti pakirati stvari za removal of conditions, ili kako se vec zove. A ne da mi se...

Kužim te...mene to čeka sljedeću godinu pa me već sad hvata jeza. Počela sam skupljati papire da ne budem totalna koma prije nego šaljem. :rofl:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Croatia
Timeline

Ivy, cestitam za prsten!!! :)

@AandD, ovaj MTEL je, koliko vidim, za Massachussets? Znam da su u Pennsylvaniji obavezni Praxis testovi.

Brine me jedino da me ne posalju da opet moram na faks odradjivati studentsku praksu ili nesto slicno, jer ne znam kako cu to financirati. Sve ovisi o njihovom drzavnom uredu za obrazovanje.. Hvala na savjetu za ove prijevode i sl. Bilo bi dobro poceti s tim sto prije, tako da imam to spremno, a ne da mi se onda skupi sve odjednom. Nije mi problem nista raditi za pocetak, ali jako bih voljela u buducnosti raditi tamo u skoli.

Link to comment
Share on other sites

Ivy, cestitam za prsten!!! :)

@AandD, ovaj MTEL je, koliko vidim, za Massachussets? Znam da su u Pennsylvaniji obavezni Praxis testovi.

Brine me jedino da me ne posalju da opet moram na faks odradjivati studentsku praksu ili nesto slicno, jer ne znam kako cu to financirati. Sve ovisi o njihovom drzavnom uredu za obrazovanje.. Hvala na savjetu za ove prijevode i sl. Bilo bi dobro poceti s tim sto prije, tako da imam to spremno, a ne da mi se onda skupi sve odjednom. Nije mi problem nista raditi za pocetak, ali jako bih voljela u buducnosti raditi tamo u skoli.

Točno, MTEL je obveza za moju državu, Massachusetts. Vjerojatno svaka država ima svoj oblik testa.

Svakako si prevedi, nostrificiraj i apostiliraj svjedodžbu završnog razreda srednje škole jer će ti to tražiti kad budeš slala papire za validaciju. To traže kod svakog vrednovanja.

Mislim kako ovo za studentsku praksu ovisi od države do države. Znam kako mi je sestrična u Atlanti imala problema oko tog jer su je to tražili. U MA to ne trebam. Kad položim MTEL i dobijem credit i grade equivalent, dobivam licencu na 5 godina koju onda produžavam, što naravno podrazumijeva da radim. :whistle:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...