Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
5 minutes ago, Raid123 said:

Ја одговоре на остала питања немам, али за ово могу да ти кажем да потпис не мораш да мењаш. Ја имам сва документа и увек се потписујем ћирилицом и не бринем јер се слаже са свим документима. 

Hvala :D Pokajala sam se sto nisam promenila potpis pri vadjenju nove LK i pasosa u Srbiji, a htela sam svaki put, cirilicu (bukvalno) koristim samo u te svrhe zbog srpske birokratije.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Потпис је у ствари твој лични ’’жиг’’. Ти уопште ту не мораш да напишеш своје име и небитно је којим писмом се потписујеш. Код већине људи потпис ни не може да се прочита.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 3/6/2017 at 10:58 PM, Dzuliana said:

Zdravo Milice :)

Ja sam moje prezime na I-129F pisala sa C kada smo predavali za K1 vizu i proslo je bez problema. Da, prva posiljka se sastoji od 14 stavki koliko ja znam. Morate oboje da prilozite potvrde i iz suda i iz MUPa (bez obzira da li ste osidjivani li ne), za tebe su potrebni i prevodi svih dokumenata. Za svaki formular postoji uputstvo kako se popunjava, pratite to i nece biti problema. 

Njena dokumenta nisu potrebna pri I-129F peticiji, jedino potvrda o razvodu ili promeni imena (ako ih je bilo), popunjavanje nekoliko strana peticije koji se odnose na nju (naznaceno da popunjava alien fiancee), izjava u slobodnoj formi o njihovoj vezi (kakvu i on dodaje ukratko u par recenica uz nekoliko fotografija gde su zajedno) i jedna njena zvanicna fotka kao za pasos. Mi nista moje dodatno niti slali niti prevodili pri peticiji, tacnije jos uvek nemam nista prevedeno, ponela sam srpski MKR u USA koji cemo prevesti ovde.

 

Njena dokumenta salju se ambasadi nakon sto dobije pismo od ambasade sta sve treba da dostavi (takodje na srpskom, ne treba da se prevodi). Tada se dostavljaju potvrde da nije osudjivana (iz svakog mesta gde je provela vise od nekoliko godina nakon svoje 18 godine, ja sam morala da dostavim jednu iz Bg jednu gde sam rodjena iako su identicne).

Edited by valzheimer
Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2017 at 10:46 AM, valzheimer said:

Cao svima,

Prvo, posecujem ovu temu sigurno od samog apliciranja za K1 i puno pomazu sve informacije, tako da hvala svima, za pocetak :)

Moj K1 proces trajao je skoro dve godine ali napokon u januaru sam usla u USA/Texas i vencali smo se pre desetak dana, sada cekamo marriage certificate.

Visa traje jos mesec dana, tako da mislim (nadam se) da imamo vremena za sve.

 

Vidim da ima nekoliko vas koji ste se u skorijem periodu bavili apliciranjem za AOS iz Hjustona ili okoline pa me interesuje nekoliko informacija.

- Ako sam dobro shvatila, po dobijanju potvrde o vencanju popunjavamo formular za AOS koji se salje u Chicago? Da li saljemo jos nesto osim formulara?

- Sta se desava nakon slanja dokumenata, da li se pecat I-551 dobija nakon apliciranja ili nakon sto je AOS odobren?

- Trenutno mi nije neophodno previse dokumenata (ne vozim, radim od kuce onlajn sa muzem), ali mi treba SSN:

- Obzirom da bih menjala prezime u njegovo 100%, da li SSN moze da se izvadi odmah na novo prezime na osnovu potvrde o vencanju ili mora da prodje AOS, obzirom da mi je validan dokument pasos koji se vodi na (sada devojacko) moje prezime?

- Koliko traje proces AOS-a i sta se dobija od potvrda da vise nisam na K1 visi, za slucaj otvaranja bankovnog racuna i slicnih manjih potpisivanja u moje ime u USA? Za sada nismo imali problem za potpisivanje sa pasosem (za stan na primer) ali ne bih da dolazim u neprijatnost da me neko preispituje za validnost statusa i sl.

- Glupo pitanje na kraju... moj potpis je jos uvek na cirilici *facepalm* Sto ovde ne upada u oci sve dok se poklapa sa dokumentima, ali kada je pravo vreme za promenu potpisa na latinicni potpis, pri uzimanju SSN-a, ID-a, ili tek kada je odobren GC?

 

Toliko za sada... :D 

 

Cestitam na vencanju :wub:

Imas ovde podforum koji ti objasnjava sve vezano za dokumenta koja su ti potrebna za AOS:

 

AOS from family based visas

 

Tu su ti pinovane teme gde ces naci detaljne instrukcije. Ono sto te licno mogu posavetovati je da uvek popunjavas najnovije formulare direktno sa sajta USCIS i da vrlo pazljivo popunite I-864 (affidavit of support) i prilozite svu potrebnu dokumentaciju o porezima i zaradi. Ovo su najcesca mesta gde ljudi grese i dobijaju RFIE, sto moze produziti citav proces. 

 

SSN ti zavisi od toga koliko dugo ti jos uvek traje tvoj I94, tako da probaj da ga izvasis sto pre. Mozes ga odmah dobiti na vencano prezime, samo ponesi potvrdu o vencanju. Mozes lako naci na sajtu njihovom sta ti tacno treba od dokumenata, ali svakako pasos, potvrda o vencanju, I94 odstampan i popunjen formular. Samo nemoj predugo cekti, ako ti je I94 pred isticanjem, neces moci da dobijes SSN. SSN ti je najvazniji, sa njim te muz moze prijaviti na svoje zdravstevno, dodati na bankovne racune, kreces da gradis kreditni skor itd. 

 

AOS proces trenutno traje preko 90 dana. Puno je razloga za to, ali ukratko USCIS je malo u haosu. Da ti dam primer, trenutno odobravaju EAD i AP ljudima koji su aplicirali u decembru, plus ima jos par ljudi koji cekaju od kraja novembra. Kada apliciras za AOS, EAD i AP, dobices samo I797 formulare (odnosno NOA1) za sva tri zasebno, i to je to. Ovo ti ne menja status, ali svakako je dokaz da si u procesu dobijanja zelenog kartona. U tom smislu, ti si van statusa, ali imas slucaj u procesu. Tebi K1 viza u sustini ne vazi onoliko koliko ti pise na njoj u pasosu, K1 viza je istekla onog momenta kada si usla u Ameriku (jer je to viza za jedan ulazak, taj njen rok trajanja je samo rok u kome bi morala da je iskoristis i udjes u Ameriku). Najvaznije ti je bilo da se udas u roku od 90 dana od ulaska, nije bitno da u tom roku apliciras i za AOS. Svakako si van statusa i ne mozes ovde legalno da radis. 

 

Banke ti mogu praviti malo problem jedino ako nemas SSN, tako da vidi da probas to da izvadis. Meni su trazili pasos, SSN i sertifikat o vencanju. Za ostale legalnosti, znas vec da ne smes da radis dok ne dobijes EAD. Isto tako, Teksas izdaje vozacku samo do onog dana kada ti istice I94, tako da nazalost, za to se mora isto cekati EAD

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala puno na informacijama, i hvala na cestitkama :) 

 

Dobro je da sam videla za SSN i i94, to ce jedino sada biti hitno da se izvadi do kraja meseca. Verovatno vrlo uskoro podnosimo i AOS, sve zavisi na zalost od finansija ali trudimo se da se vratimo u korak sa procesom. i94 pretpostavljam da svima isto istice, tj tih 90 dana na koliko je dobijena viza, jer ne vidim nikakve druge informacije na formularu sem tog datuma (nisam napustala USA niti planiram dok se ceo proces ne zavrsi). Posao i vozacka nisu problem, ali da, osiguranje, banke/racuni i sl bi bili dobrodosli :) 

 

V.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
Quote

Tebi K1 viza u sustini ne vazi onoliko koliko ti pise na njoj u pasosu, K1 viza je istekla onog momenta kada si usla u Ameriku (jer je to viza za jedan ulazak, taj njen rok trajanja je samo rok u kome bi morala da je iskoristis i udjes u Ameriku).

Само бих хтео око овога да исправим. К-1 виза ти траје онолико колико пише на њој (углавном око 6 месеци). Ти у року од 90 дана од уласка у земљу мораш да се венчаш, а до краја истека визе да аплицираш за зелени картон. Значи, не можеш се венчати, па за две године да аплицираш за зелени картон.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Raid123 said:

Само бих хтео око овога да исправим. К-1 виза ти траје онолико колико пише на њој (углавном око 6 месеци). Ти у року од 90 дана од уласка у земљу мораш да се венчаш, а до краја истека визе да аплицираш за зелени картон. Значи, не можеш се венчати, па за две године да аплицираш за зелени картон.

 

Moras se vencati u roku od 90 dana, ali ne moras podneti AOS papire u roku od sest meseci. Dosta ljudi ne moze finansijski da iznese taj trosak pa cekaju. Mozes i dve godine da cekas, ako imas zivaca i strpljenja za to (ja bih licno poludela). Svako prekoracenje ostanka u zemlji se oprasta, ti si van statusa i ne mozes nista nakon isteka I94. 

 

Taj rok trajanja K1 vize znaci da imas toliko vremena da udjes u Ameriku  i onda 90 dana da se vencas. Tako je meni bar muz objasnio, rekao mi je da cesto vidjaju slucajeve gde neko sa K1 vizom ulazi u Ameriku u poslednjem mesecu vazenja vize. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Proverila sam dosta informacija (jos uvek radimo na tome da prijavimo AOS do kraja sledece nedelje i ispostujemo rok i-94). Nekoliko ljudi u Fb grupi je takodje dalo konstruktivne odgovore.

 

Kako stvari stoje, za pocetak izgleda da kasnimo za SSN, jer papirologija kaze da ne sme da se ceka manje od dve nedelje pre isteka i-94 da se preda za SSN, inace ce zahtev biti odbijen jer treba vremena da se SSN procesuira i optimalno je da i-94 bude vazeci minimalno jos 2 nedelje iz tog razloga. Mada moze da zivisi od kancelarije do kancelarije i od okruga do okruga tako da cemo mi IPAK pokusati pa sta nam kazu. - ako neko nije znao proceduru, cisto informativno.

 

Procedura, crno na belo kako kaze dokumentacija jeste da se AOS preda u roku trajanja i-94, dakle 90 dana od ulaska u USA. To je ono sto je pozeljno i zvanicno, masa ljudi kasni, masa ljudi odlaze iz finansijskih razloga i ima ljudi koji su i po godinu i cetiri godine bili u overstay-u. To se naravno ne preporucuje, ali trenutak kada i-94 istekne ulazim u "out of status" sto predstavlja ranjivost po imigranta po vise tacaka, ali ipak NIJE ilegalan status, vec nepostojeci "plutajuci" status sve dok je vencanje obavljeno u roku od 90 dana.

 

Najgori moguci scenario koji je veoma redak jeste da se po identfikovanju osobe koja je "out of status" aktivira imigracioni sud i sudski troskovi koji odlucuju da li ta osoba treba biti deportovana - ovo je ekstremni slucaj i vecina ne dojde u ovu situaciju ali situacija je nelagodna i skupa po pitanju troskova, i moze se desiti da sud prebaci ceo proces na bracni, sto je nova aplikacija, novi zdravstveni pregled, advokati koji su na imigracionom sudu i gomila drugih taksi. I naravno opasost od deportovanja i udaranja bana na ulazak u USA zavisno od duzine overstaya.

 

^ ovo je nagori moguci scenario, koji treba imati u vidu. Osoba koja je "out of status" ipak moze bez problema od strane USCIS-a da se prijavi i nastavi proces, i da USCIS ne pravi nikakav problem. Naravno ne planiramo da cekamo dve godine ali postoji opasnost od kasnjenja ovde govorimo o vremenu nedelju, dve, mesec dana, dva meseca maksimum, koji su potvrdjeni da nisu opasni i ljudima je to i receno koji su zabrinuti zvali da se raspitaju da li je to problem i receno im je da razumno kasnjenje nece biti penalizovano jer osoba ima "nameru" da zavrsi proces. Tako da je to neka vrsta medju-zone koja jos uvek obuhvata jako veliki broj imigranata koji su pred AOS-om, sa istecenim i-94, a vencani u roku 90 dana.

 

Naravno, najbezbednije je sve uraditi u roku od 90 dana, iako nekada to na zalost nije moguce, najvise iz finansijskih razloga. Mi idemo ka tome da svim snagama sve uradimo tokom sledece nedelje.

 

Predlaze se da se prijava dozvole za rad i putovanja ipak prilozi uz AOS jer je besplatno, cak i ako nije neophodno, a naknada prijava za ta dva kosta. Better safe than sorry, poslacemo i to.

 

Nadam se da ove informacije mogu koristiti nekome ko se nadje ubuduce u K1/AOS situaciji.

 

A sad odoh da vidim jel rodilo neko drvo na kom rastu pare za takse, dobro bi doslo :) Sala naravno, trudim se da ostanem(o) pribrani dok ne izadjemo iz ovog zacaranog kruga AOS-a i ostalog.

 

Veliki pozdrav svima,

V.

Edited by valzheimer
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Ja nemam pojma ste se u mom mozgu desilo te mi nismo predali za moj SSN dok mi je I94 bio vazeci. Ja sam moj izvadila kad mi je stigla EAD kartica lol.

 

Update informacija za moj GC.
Najzad mi je stiglo obavestenje od njih da su primili moj zahtev da mi se isparvi GC. Oficir izlokalnog imigracionog je podnela zahtev za "Expedite" (s' obzirom da je propust sa njihove strane), koji su oni naravno odbili --- yay fml*. Kada ce nova GC stici, s' obzirom na zastoj koji trenutno postoji, ko zna. Eto toliko ...

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
17 hours ago, Dzuliana said:

Ja nemam pojma ste se u mom mozgu desilo te mi nismo predali za moj SSN dok mi je I94 bio vazeci. Ja sam moj izvadila kad mi je stigla EAD kartica lol.

 

U istoj sam situaciji, kako zasto i zbog cega nismo predali dok smo imali vremena, niko ne zna... ali dobro, dobicemo i to. Malo mi je frka sada jer cu morati na pregled da obnovim lekove verovatno pre nego sto stigne EAD a necu moci da budem prijavljena na zdr osiguranje jer nemam SSN... smislicemo nesto i po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
On 4/19/2017 at 0:43 PM, valzheimer said:

Malo mi je frka sada jer cu morati na pregled da obnovim lekove verovatno pre nego sto stigne EAD a necu moci da budem prijavljena na zdr osiguranje jer nemam SSN... smislicemo nesto i po tom pitanju.

Mene je suprug prijavio na njegovo zdr osiguranje, nije mi trebao SSN za to.

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
Country: Serbia
Timeline

Pozdrav, evo da se i ja pridruzim temi...

 

Buduci suprug (native US citizen) i ja treba da se vencamo u Srbiji za 2-3 nedelje. Vencanje bas nece biti standardno, samo u opstini, jer su moji razvedeni i iz jako opravdanih razloga vise uopste nemam kontakt sa njima tako da nece biti klasicne proslave, samo par clanova porodice i svedoci. Mozda nam naprave problem zbog toga, ne znam, posto sam procitala da su bas zahtevni sto se tice slika s vencanja. Kasnije cemo posetiti neke druge clanove porodice s kojima sam u dobrim odnosima tokom njegovog boravka ovde.

 

Planiramo i-130 vizu. Citali smo vec ranije o svemu ovome, ali verujte mi svaki put kad otvorim da citam sve mi se jos vise pomesa, samo mi nabija stres da citam o ovome. Zato sam i dosla na forum, nadam se da ce neko biti voljan da nam pomogne s par informacija. Razmatramo trenutno advokata da nam pomogne s procedurom i sve popuni jer ne zelimo da rizikujemo da nesto izgresimo i jos budemo dodatno razdvojeni.

 

Citala sam jos odavno dosta postova u temi za Srbiju, da ne trazim sada i u ovoj, ako nekom nije tesko da kaze, jedna od stvari koja me zanima je, kakva je situacija sada sa vakcinama? Jezim se zbog vakcina zato sto sam iz unutrasnjosti i ne znam hocu li uopste moci da iscupam tu potvrdu da sam sve isprimala, ili karton, i cime ce me jos izbosti povrh toga. Vi koji ste bili i koji imate regularne vakcine od detinjstva, jeste li morali da primate jos nesto?

 

Takodje me interesuje koji je sada otprilike vremenski raspon procesa za i-130. Ranije je bilo nesto 9 meseci, da li se to menjalo, i koji je najbolji centar da se to posalje?

 

Za pocetak toliko, pa cu u narednim mesecima opet krenuti da razbijam glavu sa svim ovim... vec mi govori dragi da prestanem da citam vise danas o tome jer sto vise citam sve manje znam :wacko: Hvala

 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...