Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Drugari, da se pohvalim i ja da mi je konačno -- posle tri meseca -- stigla zelena karta... i sad konačno mogu da dobijem normalnu vozačku umesto ove s minimalnim rokom trajanja. I neću više morati da objašnjavam kako mi je viza privremena zelena karta :D

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Čestitam rutabaga :)

Nego sve citam kak ste svi morali vaditi vozacku, bas se jako razlikuje od drzave do drzave. Ja vozim jos uvijek sa hrvatskom vozackom, legalno. Nakon god dana treba samo zakazati voznju i ak prodem izdaju vozacku.Iako cu je vjerojatno raditi ranije.

USCIS

01/23/2015 I-130 Sent

01/26/2015 NOA1

05/28/2015 NOA2

NVC

06/10/2015 NVC Received
06/25/2015 Received DS-261 / AOS Bill
07/06/2015 Submitted DS-261
07/08/2015 Paid AOS Bill
07/26/2015 Submitted IV Bill
07/27/2015 Paid IV Bill
09/15/2015 Send AOS/IV Package
10/21/2015 NVC CC
12/01/2015 Interview - Approved (12/03/2015 Visa in hand)
03/11/2016 POE Chicago
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Hvala :) Što se tiče vozačle -- u WV imaš 30 dana, godinu dana može samo za turiste, a i u dosta oglasa za kojekave poslove raznih fela (ovde gde sam ja bar) traže da imaš američku vozačku, tako da... A i dodatno je efikansije od nošenja pasoša ili objašnjavanja stranjske vozačke za štošta za šta treba picture ID.

Edited by rutabaga
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Drugari, da se pohvalim i ja da mi je konačno -- posle tri meseca -- stigla zelena karta... i sad konačno mogu da dobijem normalnu vozačku umesto ove s minimalnim rokom trajanja. I neću više morati da objašnjavam kako mi je viza privremena zelena karta :D

Jupiiiii, cestitam rutabaga :D super vesti!!!

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Sto se tice vozacke dozole ja sam u Michiganu otisla do SOS uplatila 25$ odradila test i dobila Temporary instruction permit sa kojom treba da vezbam (sa ili bez instruktora ) najmanje 30 dana a najvise 6 meseci. kad prodje 30 dana mogu da zakazem polaganje sa instruktorom platim 50$ za polaganje. dobija se potvrda saa kojom se ide opet u SOS i tamo se obavlja test vida + slikanje. i do 2 nedelje bi trebala stici vozacka dozvola na adresu...

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Neverovatni su, majke mi, svaka drzava - svoja pravila :rofl:

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Drugari, jel može pomoć? U pitanju je K-1 viza i evo dobio sam od ambasade onu listu sta treba da prikupim od dokumenata.

E sad:

1. Pošto traže Izvod iz MK Venčanih, šta da radim ukoliko nisam prethodno bio u braku? Da li treba da izvadim neko uverenje, potvrdu ili tako nešto?

2. Isti slučaj i sa stavkom: Sudski i zatvorski dosijei. Jel treba i tu nešto da se pribavi sa obzirom da nisam nikad robijao? :)

3. Da li svi ti izvodi i uverenja treba da se prevode na engleski? I šta se zapravo prevodi na engleski u ovom procesu, pošto sam čitajući forum ranije video da ljudi nešto prevode?

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Здраво имењаче,

С обзиром на то да сам ја имао интервју пре пар недеља, могу све да ти кажем из прве руке.

1. За ово ти уверење не треба. Мада, морам рећи да сам га ја однео јер сам га већ имао, па рекох ето им. Узели су потврду, али исто са ставом ’’не треба нам, али кад си већ донео...’’.

2. Ова потврда ти ТРЕБА. Мало је зезнуто ако си живео у различитим општинама током свог живота, поготово ако си живео у иностранству дуже од годину дана. Значи, одеш у МУП сваке општине у којој си живео дуже од годину дана од своје 16. године и тражиш потврду да ниси осуђиван. Кошта 800 динара и треба око недељу дана да се то добије.

3. НИШТА се не преводи.

Поздрав

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Хвала пуно на брзом одговору! :)

А да те питам још ово, видим да препоручују да имамо и копије докумената, е па сад, јел довољно те копије само да се фотокопирају оно класично или морам да оверевам у суду или како то већ иде? Или да тражим два примерка кад будем вадио те изводе и уверења? Како си ти урадио?

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Њима требају оригинали. Копије су за тебе ето, за сваки случај, злу не требало. Ја сам све исфотокопирао да имам, али нико ми ништа није од копија тражио.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...