Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

za 5 dana overstay ne treba ti 601 .ali rekao si da je necijom greskom to ,ako je greska nekih birokratskih organa,mozes li da nabavis neki dokaz za to ?

razmislajm samo u pravcu da sve sto mozes cistije da prikazes svoj slucaj da ga prikazes .mada i oni znaju da kada enko hoce daostane on ostane na nekoliko godina a en na koji dan .

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

za 5 dana overstay ne treba ti 601

Ja sam razumela da je on imao overstay od 5 meseci 2011 :unsure: , ali cak i sa tih 5 meseci on je cist, ako sam dobro razumela ovaj zakon sto si nasla.

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

dada ne treba ,evo proverila sam i iz prve ruke od cure koja je duze ostala evo njen odgovor :"No I didnt file 601 I overstay 174 days" .ona je jedino imala cimanje sa administrativnim procesom nekih mesec dana su ej drndali bez da su rekli sto -osim AP .ona je iz ceske inace .

dobro ej jer 601 kosta oko 580 $

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Serbia
Timeline

imam racune i kopije ugovora sa advokatom koji mi je trebao srediti h2b vizu 2011 godine. ja sam tad otisao na j1. advokat mi je rekao bice ti na kucnoj adresi u roku od 6 meseci... prilikom neke kontrole policajac je posumnjao u moje papire i pozvao ICE. oni su dosli pregledali papire i kazu nema te u sistemu. advokat je uzeo pare, nije ni jedan dokument procesuirao, nista. posle bio nedostupan, bacenih 5000$, ja morao da se vratim u srbiju i to je to ukratko da ne duzim.

kad su me pitali poslednji put u ambasadi kad sam trazio turisticku vizu, to je bilo pre par godina, sta se desilo oko slucaja celog, ja ispricao. i nista, u fazonu jbg.

tako da nije moja krivica. al to nikog nije briga :)

Link to comment
Share on other sites

Zdravo svima :) Evo da i ja podelim svoju pricu.

Trenutno sam u procesu cekanja za K1 vizu, moj verenik zivi u Hjustonu, ja sam trenutno u Beogradu. Inace smo vec par godina, ja imam dve C1/D vize i B1/B2, obe koriscne nekoliko puta. Nismo mogli da se vencamo dok sam ja bila tamo sa turistickom vizom jer je moj dragi federalno lice i to se onda smatra zloupotrebom njegovog statusa, on bi ostao bez posla a ja deportovana. Odlucili smo se onda za K1 vizu.

Dobili smo ono prvo obavestenje (NOA1?) 13. juna, obradni centar nam je CSC, Kalifornija. I sada traje cekanje... Gledala sam ove trenutne statistike i cini mi se da centar upravo sada obradjuje zahteve pristigle u to neko vreme kad i nas.

Mene samo zanimaju ove statistike za cekanje izmedju datuma kada ambasada dobija moj slucaj i intervjua. Da li je realno da se ceka i do 97 dana?

Razmisljam se da za par nedelja odem kod verenika na dva meseca, a ne znam da li da rizikujem, da li mi moze doci poziv dok sam tamo.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Zdravo LilyZap

kolko ja razumem za K1 vizu kad ambasada dobije tvoje papire od NVC, salje tebi checklist-u sta sve treba da prikupis...

ti kad prikupis sve papire sto se nalaze na toj listi saljes pismo nazad u ambasadu..

tek posle oni zakazuju intervju...

sad ti ne moras odmah da saljes nazad pismo nego kad se vratis sakupi papire, odradi lekarski i posalji...

to znaci da zavisi i do tebe kolko ce da traje cekanje od dana kada ambasada dobije tvoj slucaj do intervjua

Link to comment
Share on other sites

Zdravo LilyZap

kolko ja razumem za K1 vizu kad ambasada dobije tvoje papire od NVC, salje tebi checklist-u sta sve treba da prikupis...

ti kad prikupis sve papire sto se nalaze na toj listi saljes pismo nazad u ambasadu..

tek posle oni zakazuju intervju...

sad ti ne moras odmah da saljes nazad pismo nego kad se vratis sakupi papire, odradi lekarski i posalji...

to znaci da zavisi i do tebe kolko ce da traje cekanje od dana kada ambasada dobije tvoj slucaj do intervjua

Hvala za info bms. Zbunjivalo me je malo sve to oko komunikacije sa ambasadom. Iscitala sam 100 strana ovde i sad je malo jasnije :D

Da li neko moze da napise sta se nalazi na toj check listi za K1 vize? Sta sam do sada pohvatala: izvod iz mkr, drzavljanstvo, pasos, dokaz o neosudjivanosti i nekaznjavanju (vadi li se i iz policije i iz suda?), medical, dokazi o vezi.

Da li je potrebno da se nosi i popunjen I-364? Moj je verenik prilikom apliciranja stavio svoje pay stubs i nece biti neke sumnje o tome moze li me izdrzavati.

Razmisljam da imam sve pripremljeno osim medicala unapred, da ne gubim posle vreme na to.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

da moze i to pogoto zato sto se za neke papire ceka i po dve nedelje...

ja sam CR1 tako da ne znam sta je sve na listi..

pogledala sam tvoj timeline zar vam je skoro mesec dana trajalo da dobijete NOA1?

to obicno dodje za par dana....

Link to comment
Share on other sites

Jeste, ali je to nasom krivicom. Dragi je razveden i izgubio je originalni papir o razvodu, sto su mu trazili, tako da je morao da ide kod sudije da mu se ponovo to izda i onda ponovo da salje :ranting: I eto, moglo je sve trajati tih nekih mesec dana krace... Slatko smo se smejali tome, pogotovo sto je on carinik :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Требаће ти фотографије (ја мислим 5 или шест комада укупно, за лекарски и за амбасаду), извод из матичне књиге рођених (не треба превод), потврда о неосуђиваности (из СУП-а из сваке општине у којој си живела дуже од годину дана од 16. године), решење о разводу, затворски досије (ова два ако си била удата или лежала у затвору), пасош, докази о вези, пристанак о издржавању (од вереника) и лекарско (које радиш на једној од две понуђене адресе).

Мислим да нисам ништа заборавио.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Lepe vesti od mene,

Danas mi je stigao odobreni EAD, woohoo :D

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...