Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

e ma nemam pojma ,sinoc sam krenula da platim i onda se setih kakvi su kreteni ,kada bejah u direkciji lepo im ponudim da odjednom poplacam sve do kraja ugovora i da zatvorimo ugovor ,ali oni mi daju opciju

1.ako hocu odmah da poplacam sve do oktobra kako onda moram i dodatno da platim prekid ugovora

2.da placam redovno do oktobra i da ovlastim nekoga ko ce u moje ime da prekine ugovor ,naravno ovlascenje preko suda ili opstine .

rekoh im zajebite komplikacije i nekorektnost i j*** se .

iskreno ne volim nista da ostavljam prljavo i svakoga da pogledam u oci ,ali neke stvari su vise nego bezobrazne .to sto bih im platila sve odjednom samo su oni u prednosti -unapred ce imati isplaceno sve sto se pri tom i ne koristi .a i dinar im ne gubi na padu vrednosti .

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Pozdrav ljudi, pomagajte! U pitanju je K-1 viza. Devojka i ja smo dobili NOA2 pre 2 nedelje i sada treba da prikupimo dokumente za sponzorstvo. Ona nema dovoljno primanja pa moramo da nadjemo co-sponzora. E sad, njena majka a i njen brat zaradjuju dovoljno ali je problem sto su poceli da rade polovinom 2015. godine pa fakticki nece moci da prikazu dovoljnu cifru na svojim W-2 za 2015. Jel mora da se prikaze tih 125% na W-2, ili ono pismo sa posla gde pise kolika je plata, itd. moze da posluzi kao dokaz da su primanja ipak zadovoljavajuca? Ne znamo sta da radimo. Njen deda je odustao da nas sponzorise pa sad nismo sigurno da li ostali zadovoljavaju kriterijum. Takodje ima i najboljeg druga koji je voljan da pomogne ali koliko je i to sigurno posto nije clan porodice? MOLIM VAS POMOC!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi, pomagajte! U pitanju je K-1 viza. Devojka i ja smo dobili NOA2 pre 2 nedelje i sada treba da prikupimo dokumente za sponzorstvo. Ona nema dovoljno primanja pa moramo da nadjemo co-sponzora. E sad, njena majka a i njen brat zaradjuju dovoljno ali je problem sto su poceli da rade polovinom 2015. godine pa fakticki nece moci da prikazu dovoljnu cifru na svojim W-2 za 2015. Jel mora da se prikaze tih 125% na W-2, ili ono pismo sa posla gde pise kolika je plata, itd. moze da posluzi kao dokaz da su primanja ipak zadovoljavajuca? Ne znamo sta da radimo. Njen deda je odustao da nas sponzorise pa sad nismo sigurno da li ostali zadovoljavaju kriterijum. Takodje ima i najboljeg druga koji je voljan da pomogne ali koliko je i to sigurno posto nije clan porodice? MOLIM VAS POMO

-ne moraju srodnici da budu da bi sponozrisalli ,ali sponozr mora da zadovoljava kriterijume da ima 18 godina i vise ,da zivi u americi ,i da ima americko drzavljenstvo (steceno ili rodjenjem ne bitno )

-nigde se ne navodi koliko dugo sponzorr mora da radi d li 3 godine 3 meseca 3 dana ,samo se navodi visina primamnja koju mora da zadovolji kao sponzor.recimo moj muz je radio od novembra 2015 a u januaru 2016 smo poslali dokumenta finansijska i prihvatili su to .

-e sada ne znam za k1 da li mozete da ujedinite sponzorstva tipa tvoja zena je tvoj glavni sponzor (sto i jeste ) i da nadovezete mamu i brata .cr1 viza kada to radi onda pored 864 formulara u tom slucaju mama i brat potpisuju 864 A formular .

srecno !

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

dragi moji sutra mi je vereniku intervju, drzite mu/nam palceve!!!! :D javljam sta je bilo!

NOA1 Recieved Date: 1/25/16

NOA2 Notification (via app): 3/14/16

NOA2 Hard Copy: 3/17/16
NVC Received: 4/6/16
NVC Case # & Invoice #: 4/7/16
Left NVC: 4/7/16
Consulate Received: 4/11/16
Packet 3 Received: 5/4/16
DS-160 Completed: 5/10/16
Medical: 6/6/16
Packet 4 Received: 6/20/16
Interview: 7/14/16 - APPROVED

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

DOBIO JE VIZU!!!!!!!!!!!!!! :dancing::dancing::dancing::dancing::dancing:

hvala drugari sto ste mislili na nas!!!!! (F)(L)

ja nisam zaspala do 3 ujutru zahvaljujuci vremenskoj razlici :rofl: i sad umirem na poslu ali vredelo je! jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii kakva euforija!!!! :luv::luv::luv:

NOA1 Recieved Date: 1/25/16

NOA2 Notification (via app): 3/14/16

NOA2 Hard Copy: 3/17/16
NVC Received: 4/6/16
NVC Case # & Invoice #: 4/7/16
Left NVC: 4/7/16
Consulate Received: 4/11/16
Packet 3 Received: 5/4/16
DS-160 Completed: 5/10/16
Medical: 6/6/16
Packet 4 Received: 6/20/16
Interview: 7/14/16 - APPROVED

Link to comment
Share on other sites

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej!!!! kakva radosna vest ! da znas da si me obradovala .znaci celo jutro nam je u ludnici ,stigao nam namestaj a ja kao prava balkan woman sve moram sama i odmah ne mogu da cekam muza ,i izabcujem u hodnik smece i posto je glomazno ,a vrata i ceo stan bas nije u vinklu jel malo je na krivo :D ali ozbiljno valjda se ne mogu pohvaliti da su bas neki gradjevinci ,tako se vrata za mnom zalupila a dete mi ostalo u stanu .vrata se zakljucavaju sama .a ja bo bez telefona bez kljuca .uzas .no sve u svemu resili smo problem cika policajci su dosli i pomogli nam .

sad sedoh i da predahnem kada eto bas lepa vest .jako mi je drago ! ja se jos iskeno oporavljam od traume procesa vize tako da mi je bas drago da cujem ovako neku lepu radost :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

joooj Viki bas neki baksuzni dogadjaji :/ drago mi je sto sam te razveselila!!!! :D :D :D hvala!!! :*

NOA1 Recieved Date: 1/25/16

NOA2 Notification (via app): 3/14/16

NOA2 Hard Copy: 3/17/16
NVC Received: 4/6/16
NVC Case # & Invoice #: 4/7/16
Left NVC: 4/7/16
Consulate Received: 4/11/16
Packet 3 Received: 5/4/16
DS-160 Completed: 5/10/16
Medical: 6/6/16
Packet 4 Received: 6/20/16
Interview: 7/14/16 - APPROVED

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Sa srecom anicap. :)

Moze li nam neko od ovih sto su bili na K1 reci o njihovim iskustvima sta su odma uradili cim su dosli sto se tice papirologije ?

Ja planiram da za nedelju dana po ulasku apliciram za ssn, poslije toga 2-3 dana vjencanje onda honeymoon i apliciranje za AOS.

Traje li puno da se dobije SSN jer sam mislio da otvorimo zajednicki bank account prije nego sto apliciramo za AOS kako bi i to ukljucili u aplikaciju ili moze li ona da me doda na njezin account bez mojeg SSN-a ? U pitanju je Texas, ako ima to veze.

Savjet neki kad se aplicira za AOS ? Isto telefon ce biti na njen account. Svaki savjet je dobrodosao i nadam se da ima neko da doda nesto na ovo.

Nadam se da nas nece zvati na intervju, ali ako je bio ko za intervju neka kaze kako im je bilo.

California

NOA1 - 19/01/2016

NOA2 approved - 22/03/2016

NVC status - READY - 20/04, 2016

Link to comment
Share on other sites

Sa srecom anicap. :)

Moze li nam neko od ovih sto su bili na K1 reci o njihovim iskustvima sta su odma uradili cim su dosli sto se tice papirologije ?

Ja planiram da za nedelju dana po ulasku apliciram za ssn, poslije toga 2-3 dana vjencanje onda honeymoon i apliciranje za AOS.

Traje li puno da se dobije SSN jer sam mislio da otvorimo zajednicki bank account prije nego sto apliciramo za AOS kako bi i to ukljucili u aplikaciju ili moze li ona da me doda na njezin account bez mojeg SSN-a ? U pitanju je Texas, ako ima to veze.

Savjet neki kad se aplicira za AOS ? Isto telefon ce biti na njen account. Svaki savjet je dobrodosao i nadam se da ima neko da doda nesto na ovo.

Nadam se da nas nece zvati na intervju, ali ako je bio ko za intervju neka kaze kako im je bilo.

Ovako sam ja uradila:

Prvo SSN definitivno. Meni je broj dosao za desetak dana. Onda vjencanje, pa smo otvorili zajednicki racun u banci i muz me dodao na ljekarsko osiguranje. Onda smo predali svu papirologiju za AOS. Ja nisam ukljucila ni bank account, ni bilo koji drugi dokaz o suzivotu samo dokumente koji se nalaze u uputstvu na vj: http://www.visajourney.com/content/k1k3aos , odobrena sam bez intervjua. mada sam sigurna da nece skoditi da sve to ubacis u aplikaciju, a svakako ce dobro doci u slucaju RFE ili intervjua, a naravno bice dobro da imas sto vise bank statements kad bude ROC za dvije godine. Nemoj zaboraviti da ukljucis i aplikaciju za EAD i AP, za svaki ti trebaju posebne kopije dokumenata. I naravno dovoljno dokaza o sponzorstvu, po mom iskustvo do sad, kod AOS-a to najvise gledaju.

Srecno!

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

@anicap
CESTITAM Draga PRELEPE vesti, zaista, sad eto mozes da odahnes, nadam se da ce dragi uskoro da ti stigne :D (ukoliko vec nije)

Sto se tice SSN, ja sam vam tu skroz neartikulisana,zakasnila sam da predam odmah, te cu to da uradim kad mi stigne EAD, u medjuvremenu smo se vencali tako da necu morati da predajem dva puta za SSN. Nekih desetak dana nakon vencanja smo predali za AoS. 2 nedelje kasnije nam je stiglo obavestenje da su primili nas zahtev, sad cekam cekam 21 jul za kad mi je zakazan Biometric app i eto. Suprug me je odmah ubacio na njegovo zdravstveno i ovih dana idemo da zavrsimo oko joint acc u banci (izem ti ovaj srpsko-engelsi jezik o.O)

Pozdravljam vas sve drugari iz suncanog Ostina (ako vas neko pita, nije vrucina ta koja kida u Teksasu nego VLAGA!!! - ali zato njihov rostilj cini stvari boljim :rofl: )

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...