Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Cao drugari,

Da li neko moze da mi kaze sta mi je potrebno za promenu prezimena, koje je procedura? Ja planiram da kad odem kuci da promenim i pasos, ali s obzirom da jos nisam izvadila SSN, hocu prvo da promenim prezime, pa onda da apliciram.
Hvala unpared :)

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Dzuliana,

Gdje želi da mijenjas prezime? Na ssn ili GC?

Cao drugari,

Da li neko moze da mi kaze sta mi je potrebno za promenu prezimena, koje je procedura? Ja planiram da kad odem kuci da promenim i pasos, ali s obzirom da jos nisam izvadila SSN, hocu prvo da promenim prezime, pa onda da apliciram.

Hvala unpared :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Ja sam trenutno u procesu AOS, SSN jos nisam izvadila a u medjuvremenu smo se vencali. Kada smo popunjavali dokumenta za AOS pisali smo sve sa novim prezimenom, tako da ce GC da stigne sa novim prezimenom. Ja sam citala proceduru za SSN ali nistaja tu nisam skontala :(. Da li si ti menjala pasos zbog novog prezimena?

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Kada dobijes EAD/AP, otidji u ssa office, koji ti je najblizi, ponesi EAD, pasos i vjenčani list, ispuni online formular i to je to. Prije nego sto dobijes EAD ne može nista (ako si stigla u ameriku prije vie od 2 mjeseca)

Pasos nisam mijenjala i ne planiram, jer je u Bosni procedura mijenjanja prezimena prekomplikovana. Već sam putovala i nikad nisam imala problema zbog ne promijenjenog prezimena u pasou. Tako da cekat ću da dobijem US državljanstvo i novi paso :D

Ja sam trenutno u procesu AOS, SSN jos nisam izvadila a u medjuvremenu smo se vencali. Kada smo popunjavali dokumenta za AOS pisali smo sve sa novim prezimenom, tako da ce GC da stigne sa novim prezimenom. Ja sam citala proceduru za SSN ali nistaja tu nisam skontala :(. Da li si ti menjala pasos zbog novog prezimena?

Edited by Lelyze
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Kada dobijes EAD/AP, otidji u ssa office, koji ti je najblizi, ponesi EAD, pasos i vjenčani list, ispuni online formular i to je to. Prije nego sto dobijes EAD ne može nista (ako si stigla u ameriku prije vie od 2 mjeseca)

Pasos nisam mijenjala i ne planiram, jer je u Bosni procedura mijenjanja prezimena prekomplikovana. Već sam putovala i nikad nisam imala problema zbog ne promijenjenog prezimena u pasou. Tako da cekat ću da dobijem US državljanstvo i novi paso :D

Ja sam stigla u USA pre mesec ipo dana. Hvala ti puno na ovim informacijama :D

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Pokuaj onda isprintati i-94, ponesi paso i vjenčani list i otidji to prije u ssa office. Nisam sigurna da li će ti dati na vjencano prezime ili ne, al svakako ne bi trebala imati problema da dobijes ssn, ako ne na vjencano, onda sigurno na djevojačko. Samo to prije otidji, ssn ti treba za sve zivo, od bankovnog racuna, lease, osiguranja..

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Hvala puno drugari :D

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Cao svima,

Imam jedno pitanje za vas.. trenutno popunjavamo formu I-864 za roditelje od mog muza. Njegova majka trenutno ima dvojno drzavljanstvo, Hrvatsko i Bosnasko... rodjena je u Hrvatskoj..pa su nekad 1991 god presli da zive u Bosni...i sad u Bosni ima i njihovo drzavljanstvo.. ali se nikad nije odrekla drzavljanstva iz Hrvatske.

Part 2 od forme I-864 pita country of citizenship or nationality, to bi bill Bosnia and Herzegovina...????

a u isto vrijeme popunjavo skroz drugu formu DS-260 online application for immigration i pita za njen Country of origin, tu kontam trebali bih staviti Hrvatska.. posto je tamo rodjena.. i onda ispod pita kao da li ima jos jedno drzavljanstvo i ima.. tu bih kontam trebalo stavit Bosnia and Herzegovina, i kao pita da li ima vazeci pasos i kad ti istice..bla bla. to ima.

nadam se da sam u pravu za ovo.. da samo ne pogresim to dvoje.. ako neko mode da mi pomogne. :) Hvala puno unapred!! :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Mislim da je za nas što dođemo s IR/CR nikako pošto nam ne daju tracking number. Beše ako ne stigne za 45 ili 60 dana od datuma ulaska/plaćanja feeja (koje god je kasnije) možeš da ih zoveš (USCIS) da vidiš šta s dešava i da tražiš tracking number. Btw, pročitah ovde negde da se trenutno čeka dva-tri meseca dok ne stigne, moja još nije stigla (~42 dana od ulaska).

Link to comment
Share on other sites

ma i na uscis pise i ljudi pisu da su oni pratili na dva nacina.jedan je preko sja uscis elis -gde sam se ja ulogovala,ali ono ulogujes se ali je prazno jer nema sta da nalog vezuje za slucaj .a rui nacn je kazu preko uscisa sa prvim noa 2 brojem neki kazu da tamo stoji istorija reen card-a ono mozes da pratis kada je proces prihvacen i u inboxu soji trackin broj za postu kada posalju .ali kod mene i u uscisu stoji samo info o noa2 .

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...