Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Pa ima pitanje "Is this change of address for an application or petition currently in progress?" ako klikneš na Yes onda je za one koji su još kod USCIS-a, ako klikneš na No onda je za one koji su imigrirali i preselili se (i onda ti izbaci drugačiji formular i ne traži receipt number). Ti, pošto još mislim nisi imigrirala, treba da daš novu adresu na POE ako se ne varam.

If you are entering the United States on an immigrant visa, we will mail your Green Card to the mailing address in the U.S. you provided at the time of your immigrant visa interview or when you were admitted entry into the United States. If you move after you arrive in the U.S., please update your address.

Edited by rutabaga
Link to comment
Share on other sites

jao da vidim sada dole -mozak mi je sprzen ja vidim samo ono sa strane gde kazu koje dve stvari trebaju i zadrzah se na receipt number i vidim da su to uscis brojevi .

da mi smo promenili adresu ,znaci ja kda odem na poe dam njima novu adresu -a da li sada pre nego sto odem treba da popunim ovo online ?

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Pa, tehnički, kako ti ni ne živiš na "staroj" adresi nisi se ni preselila, jelda :D Elem, mislim da ovo nije predviđeno za tebe jer još nisi imigrirala, ali obavezno naglasi da imaš novu adresu na POE (pošto te možda ništa neće pitati pa napomeni sama).

Link to comment
Share on other sites

da da u pravu si .val;jda necu zaboraviti .a sta pitaju na poe ?

prijateljica mi je pricala kako su njeni prijatelji isli na sahranu u usa i kako ih je carinik pitao "pleasure " or business,ljudi jadni uplaseni odgovorili pleasure :D tako i ja posle toliko sati voznje sa terminatorom juniorom bice bas super ,mozak ce mi biti kasa .i ovako jeste -juce sam u butiku lutki u radnji rekla "dobra dan " realizovala sam da je lutka tek kada sam izasla iz radnje

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

juce sam u butiku lutki u radnji rekla "dobra dan " realizovala sam da je lutka tek kada sam izasla iz radnje

:rofl:

Pa mene ovaj moj na POE nije pitao ništa, al nešto nije bio raspoložen a i ja valjda ne izgledam sumnjivo jer izem li ga mene su i do sada retko šta propitivali, uglavnom je dobar dan, dobar dan i doviđenja :D Elem, ja došao na red, predao pasoš, onaj carinski formular i kovertu, on uzeo kovertu, otvorio je i preleteo malo preko onih dokumenata, skenirao pasoš, čukao nešto u sokoćalo, uzeo mi otiske na onom skeneru, uslikao fotku onom digitalnom kamerom što im visi, napisao CWOP na jednoj od starih viza na koju mi nisu udarili CWOP pečat i krenuo da piše CR1 što sam ja, bogufala, skontao pa napomenuo da je prošlo dve godine od venčanja i da sam IR1, on me pitao kad smo se venčali i da l je izvod iz MKV u packetu ja kažem jeste, on ga iskopao iz one gomile papira, precrtao CR1, našvrljao IR1, ispečatirao pasoš, još nešto čukao i poslao me svojim putem (ja još pitao, sav iznenađen "je l to to?" jer sam očekivao secondary, al niš od toga :D). Posle naravno, carina, pa sam morao opet da se čekiram jer mi je krajnji let bio na posebnoj karti i to je to, ništa posebno pravo da ti kažem :)

Inače, ja sam čekao da dođe nova SSN kartica ko što piše u pismu al nije pa sam otišao do obližnje ispostave SSA ko što kaže Sironhil i stigla mi za tri dana nova kartica bez onog "valid for work only with DHS authorization" pa sam posle toga i zamenio CT vozačku za WV, ironija je bila u tome što mi je CT vozačka važila do 2018. a pošto u WV za rezidente stavljaju da vozačka ističe najkasnije kad i dokument kojim se dokazuje status, ova nova mi važi do 2017. :rolleyes: Jedina dobra strana toga je što me je vozačka zbog tako kratkog roka koštala samo $3 :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Uglavnom bez problema. Vidi samo kolika ti je provizija od strane banke za korišćenje kartice u inostranstvu pa imaj to na umu. (Ja zato volem ovu svoju Capital One karticu jer ne naplaćuje proviziju za korišćenje iste u inostranstvu.)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

asls, javi kako je proslo!!!! drzim fige! :)

NOA1 Recieved Date: 1/25/16

NOA2 Notification (via app): 3/14/16

NOA2 Hard Copy: 3/17/16
NVC Received: 4/6/16
NVC Case # & Invoice #: 4/7/16
Left NVC: 4/7/16
Consulate Received: 4/11/16
Packet 3 Received: 5/4/16
DS-160 Completed: 5/10/16
Medical: 6/6/16
Packet 4 Received: 6/20/16
Interview: 7/14/16 - APPROVED

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

cekajte ljudi, sta ste vi toliko nosili?! hahaha nemojte da me plasite da svima treba biti toliki paket :shocked:

ak te tjesi moj je tezio 1.9kg :) znam jer sam slala postom poslije papire :D

jos malo! sretno

Koliki mi je paket sto nosim na intervju, ljudi to je nenormalno, skoro ili barem 1kg ima. :D

Uzeo sam i dosta dokumenata koje smo slali za peticiju, za svaki slucaj.

Four more days.

NOA1 Recieved Date: 1/25/16

NOA2 Notification (via app): 3/14/16

NOA2 Hard Copy: 3/17/16
NVC Received: 4/6/16
NVC Case # & Invoice #: 4/7/16
Left NVC: 4/7/16
Consulate Received: 4/11/16
Packet 3 Received: 5/4/16
DS-160 Completed: 5/10/16
Medical: 6/6/16
Packet 4 Received: 6/20/16
Interview: 7/14/16 - APPROVED

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Ona konzularka me pitala par puta za neke datume kao kad je prvi put dosla, kad ste se vjerili, sve htjela da pogrijesim - dakle jedno 3 puta me pitala za isti datum.. Uglavnom, ja je dobih. :D

P.S od paketa, niti screenshotove sa vibera, skype, facebook , niti dodatne slike, niti nesto drugo sto sam bio uzimao nizu uzeli. Jednom me pitala gdje su slike iz Turske, ja reko tu su vam u paket koji smo poslali a imam neke i ovdje ako hocete pogledati, i tu rece ne, i dade mi vizu. Od svega sto sam uzeo , oni su uzeli nekih 15-20% dokumenata.

P.S valjda mi imamo prioritet pa same usao prije nekih 15 ljudi koji su cekali, pa samo da znate.

Na kraju su mi vratili slike koje smo prvobitno slali sa peticijom. :) Sad cekam da mi dodje pasos i paket onaj preko poste, kad ce to biti ne znam, pretpostavljam petak/ponedjeljak.

California

NOA1 - 19/01/2016

NOA2 approved - 22/03/2016

NVC status - READY - 20/04, 2016

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...