Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

hvala vam svima na odgovorima, pomazete nam dosta! mogli bismo onda samo peske sve kao sto kazete, bolje nego da placam. advokat mi trazi 3600 za sve, mada bice to i vise.

nego da prvo odlucim za sta da apliciram. mislio sam da devojka dodje u srbiju pa ovde da se vencamo, ali mozda bi mi bila bolja i verenicka viza. samo je problem sto ja ne mogu da odem tamo turisticki. odbijen sam zadnja 2 puta. imao sam overstay od nepunih 5 neseci 2011 godine. ne mojom greskom, no nije ni bitno, overstay je.

uglavnom sta mi je bolja varijanta, nisam pametan ni iskusan. sutra cu na poslu citati detaljno celu temu, al uglavnom ko ima iskustva neka javi. hvala vam jos jednom mnogo!

Zeljko, to sto si odbijen 2 puta za turisticku ti uopce nece biti problem, ali ovaj overstay bi mogao biti.

Sto se tice cr1 vs. K1, ovako: sve zavisi sta ti je bitnije. Za cr1 kad predas cekanje je preko godinu dana, ali cim dodjes ovdje imas green card, mozes da radis i nemas vise zezancija zbog papira prve dvije godine. Mislim da je in a long run cak i dosta jeftiniji proces. Ako dodjes na k1, imas 90 dana da se vjencas, onda predajes za AOS tj green card koji se ceka oko pola godine do godinu. 3 mjeseca nakon sto predas aos mozes dobiti radnu dozvolu i dozvolu za putovanja. prije nego sto to dobijes ne mozes da radis niti da putujes van zemlje. Takodje i vadjenje vozacke moze biti jako komplikovano (zavisi u koju drzavu dolazis). e sad ako je tebi najbitnije da sto prije budes sa svojom zarucnicom i imate dovoljno novca da se finansirate dok ti ne budes radio, onda definitivno idi na k1. ako to nije slucaj, onda je cr1 moja preporuka.Obe vize mogu biti odbijene, ali ako se dobro pripremis nemas breige. Samo provjeri za taj overstay, to je jedini red flag koji ja vidim kod tebe, mada i to nije nista strasno ako overstay nije preko 6 mjeseci (nisam 100% sigurna, molim te provjeri)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Serbia
Timeline

overstay je bio manji od 6 meseci, tako da se nadam da nece biti vecih problema.

nije nam hitno jako, al ne bih isto tako da se oduzi previse. ako bi na cr1 isao mozda mi je to i bolja varijanta da dodjem na gotovo i nemam vise glavobolje. moze li neko samo da mi pojasni kompletnu proceduru oko cr1 sta se koliko ceka i za koliko bih mogao da budem tamo, a i kada bih mogao ponovo da dodjem u Srbiju?

a sto se tice posla ne bitno za vizu, radio bih kod strica, kalifornija je drzava. takoreci mogu na crno :) a posle kad budem legalan video bih sta bi radio.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Serbia
Timeline

sad procitah ovo

Ineligibilities for Visas - What If the Applicant Is Ineligible for a Visa?

Certain conditions and activities may make an applicant ineligible for a visa. Examples of these ineligibilities include: drug trafficking; overstaying a previous visa; and submitting fraudulent documents. If you are ineligible for a visa, you will be informed by the consular officer and advised whether there is a waiver of the ineligibility available to you and what the waiver process is. Classes of Aliens Ineligible to Receive Visas contains the complete list of ineligibilities.

da li stvarno moze ovo da bude veliki problem? opet kazem ostao sam manje od 6 meseci u overstayu. i proslo je 5 godina od kako sam se vratio u srbiju od tad...

i imam socijalni broj od proslog puta, tad sam bio na j1 vizi

Link to comment
Share on other sites

zeljko sto se tice cr1 vize

-okvirna porcedura je ovakva prvo saljes dokumenta za USCIS to su osnovna vasa dokumenta sa nekim jos formularima (sve cemo ti objasniti koja sada samo da vidis postupak kako ide ) USCIS vasa dokumenta salje u jedan od 4 centra ,u zavisnosti gde ti dokumenta odu toluko bzo ce ici i obrada vase dokumentacije .ako vam ode u kaliforniaj cenatra taj prvi deo ce biti gotov najranije za 23 dana najkasnije za 30 dana .

ako ode u druge centre moze da bude od 30 -120 dana ,mozda i vise to baba vanga mozda zna.

-kada uscis obradi vasa dokumenta salje dalje u NVC ,tu prodje nekih mesec dana da biste dobili case number i invoice number preko kojihimate prstup digitalno vasem slucaju .saljete opet skoro ista dokumenta ka NVC-u ,poplacate provizije i za to treba nekih sa placanjem provizije i da dobijete datum intervjua max 40 dana

-obicno za srbiju od datuma intervjua do odlaska na intervju optimalnoje nekih od 30-60 dana .

-ako prodjes intervju to je to ,ako ne onda stavljaju pod administrativni poroces koji moze da bude od 7 do milion dana .meni je trajalo 2 nedelje ..

e sada za overstay mislim da ti moras da podneses i 601 waiver .

a da li ce ti praviti ili nece problem zbog 5 dana zavisi od trenutne konstalacije zveda na nebu i da li je mrmot zamotao cokoladu po standardu visoke svemirske stanice .

znaci koliko brzo ce ici proces zavisi od ovog USCISa koliko brzo bude obradio vas slucaj .sve sto radite i saljete perfetktno pripremite i proverite da en dodje ni do jedne greske da ne bi gubili na vremenu .realno ne mogu te odbiti za cr1 vizu ali ti mogu iscediti svu mast iz tela .

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Violeta objasnila :D

jedino sto bih ja dodala mi smo upali u texas sc i od NOA1 do NOA2 nam trebalo 224 dana ( bez Rfe)

a ceo proces je trajao godinu dana sve zavisi koje si srece i kako si spreman...

a sto se tgice ponovnog dolazka u srbiju mislim da mozes odmah cim ti stigne SSN (dobijes karticu BEZ napomene da ne mozes da radis) jer sama viza u pasosu vazi godinu dana kao green card..

Link to comment
Share on other sites

sto se izlaska tice ti moras u roku od 6 meseci da izadjes u srbiju i da se naselis u ameriku ,u srbiju mozes opet da dodjes nije to problem nikakv nista te en ogranicava kada hoces ,jedino koliko hoces ,ako planiras da ostajes duze od 6 meseci onda moras da se prijavise negde i nesto u suprotnom mozes da izgubis green card ,ali mozes tipa da dodjes udjes i izadjes iz zemlje bez probelema gde god a da imas dovoljen dolazak za to gde god :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Zdravo Zeljko,
Jeste da oni tretiraju overstay veoma strogo, ali sam si rekao, bilo je ispod 6 meseci, pre 5 godina itd. Ja da sam na tvom mestu, ja bih probala, sta imas da izgubis? Probaj da nadjes ovde na Visa Journey sajtu nekog sa slicnim iskustvom, verujem da ces naci. Ja sam stigla u USA na K1vizu i trenutno sam u AOS procesu. Koliko sam razumela CR1 traje nesto duze ali je zato jeftinija i kad stignes u USA nemas vise cimanja oko papira (bar za prve dve godine)

Pozdrav :)

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

cr1 traje od 6 meseci pa kako kome ,meni nij euzelo vise od 6 m-moj timeline nije pouzdan jer mi smo cekali samo na nase licna dokumenta od juna 2015 do januara 2016 -kada smo to poslali to ej sve islo brzo ) ,curi sa istog ovog naseg foruma 6 m ,fripsu ej trajalo 6 m koliko se secam ,tacnije ako prodje brzo prvo ovaj uscis onda nema sta drugo da se duze ceka -onda je sve stvar nasih nekih gresaka .jos neke ljude koej znam sa foruma su prosli za 6 m proces .ali sve ej vrlo individualno i stvar vise sile ,jednom je samo dva ili tri meseca nvc uzeo jer im je sistem bio oboren ,onda ako zakacis kraj decembra ili pocetak januara tu slobodno racunaj ceo januar da se nista ne radi pa i od 23 decembra .

k1 mora da ima dobre osnove ,najcesce dokaz da ste fizicki proveri zajedno ,da ste putovali zajedno .cask niej ok ni ako ste 10 godina u verenickoj prici a tipa da se niste vencali takve parove stavljaju pod posebnu lupu ,mislim sve je jako individualno .

oni ako imaju jake verenicke dokaze to bi bilo najbolje i najbrze sigurno ,ali sta ako ih odbiju onda su izgubili od 4-6 meseci onda opet iz pocetka novi tip vize .to oni znaju najbolje gde su i sta su i sa ciem raspolazu .ali svakako kada krenes taan odgovor ne mozes imati koliko vremena ce ti uzeti proces moze 6 meseci moze 6 godina . :/

dobra stavr je sto srbija i amerika imaju bolje spoljno politicke odnose tako da za sada smo prestali da jedemo ljude za dorucak za njih sto je ok i plus za nas .

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Pa kul, al alo si baksuz pa zaglaviš prenatrpan centar onda možeš ko neki da provedeš punih pet meseci u tom, pa mesec da te prebace u drugi, pa još dva meseca tamo kao neki pa ti treba 13 meseci da završiš celu stvar :goofy:

P.S. "tako da za sada smo prestali da jedemo ljude za dorucak za njih sto je ok i plus za nas ." :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Serbia
Timeline

hm... onda ispada da je bolje po svemu sudeci da idem na cr1 vizu.

1.da li je laksi prolaz u odnosu na k1 kao sto je Violeta kazes da trebaju dobre osnove...

i evo recimo da sam se odlucio za cr1

2.-sta treba devojka da ponese iz amerike od papira? rodjena je amerikanka,razvedena.

3.-sta iz srbije treba od dokumenata za mene i sta za nju(jel se dokumenti prevode, overavaju, itd)

4.-sta ona podnosi u usa kad se vrati i gde(ako moze detaljan opis i cene)

5.-okvirno u kom vremenskom intervalu bih mogao da budem u americi, cim ona podnese prve dokumente. i da li ja tada dobijam permanentni green card?

6.-da li da podnosim taj zahtev waiver ili pomilovanje sta je vec nisam siguran, ili da ne podnosim. ponavljam overstay je bio kraci od 6meseci i proslo je od tada 5 godina

izvinite sto smaram moram sve da saznam i samo copy paste da joj prosledim . mnogo sam Vam zahvalan

Link to comment
Share on other sites

hm... onda ispada da je bolje po svemu sudeci da idem na cr1 vizu.

1.da li je laksi prolaz u odnosu na k1 kao sto je Violeta kazes da trebaju dobre osnove...

i evo recimo da sam se odlucio za cr1

2.-sta treba devojka da ponese iz amerike od papira? rodjena je amerikanka,razvedena.

3.-sta iz srbije treba od dokumenata za mene i sta za nju(jel se dokumenti prevode, overavaju, itd)

4.-sta ona podnosi u usa kad se vrati i gde(ako moze detaljan opis i cene)

5.-okvirno u kom vremenskom intervalu bih mogao da budem u americi, cim ona podnese prve dokumente. i da li ja tada dobijam permanentni green card?

6.-da li da podnosim taj zahtev waiver ili pomilovanje sta je vec nisam siguran, ili da ne podnosim. ponavljam overstay je bio kraci od 6meseci i proslo je od tada 5 godina

izvinite sto smaram moram sve da saznam i samo copy paste da joj prosledim . mnogo sam Vam zahvalan

2.izvod iz maticne knjige rodjenih overen pecatom apostila ,razvod braka iz suda (ne od advokata -sa suvim zigom ) overen pecatom apostila -razvod braka je kopija sa suvim zigom da te to en buni jer ameri ne daju razvod braka original jer je to javni dokument -ali zato ima taj suvi pecat isto mora da ima pecat apostila -to se vadi posebno i placa se i ne kosta puno nekoliko dolara ali se ceka koja nedelja ,sve to prevodi na srpski ,nejn pasos i kopija pasosa ,sa time odlazi u amaericku ambasadu i trazi izjavu o slobodnom bracnom stanju -to placa 50 $ ne zakazuje odlazak u ambasadu samo se pojavi i kaze sta joj treba .

3.tvoj izvod iz mkr licna karta i zakazujete vencanje ,na vencanju morate da imate sudskog tumaca (2+3 = vencanje ) dokumenta njena se prevode kod sudskog tumaca samim tim su i na neki nacin overena .naravno samo kopije saljete svimai dajete svima -nikako originale -zlatno pravilo KOPIJE svima ,originali samo na uvid .jer ce vam originali trebati za konula na intervjuu takodje samo na uvid .

4.ona spaja sve vasa dokuementa izvode ,vencanje ,slike sa vencanja ,dokaze o vazem braku -kaeavio d aje dolazila -ako se prijavljivala u policiji na tvoju adresu prijava o tome -eto ideja kada doje neka ode u policiju da se prijavi na tvoju adresu kao stranac koji boravi na tvojj adresi to se en placa nista ) o tome cu ti posalti poseban link sta sve ona salje i u koji centar .

cena vize kosta uscis 420 $ ,to mora da salje ili cek ilimoney order ,potom 325 pa120 pa an kraju 150 za medicinski i 165 za green card i to je to sa troskovima-kasniej ti pisem o detaljima ,tacniej saljem link .

5.ti u ameriku ides kada dobijes vizu kada ce to biti bog sveti zna ,moze za 6 meseci moze za 66 meseci to ej stvar sveg ai svacega ....green card ti je permanent ali je obnavlajs ponovo kada prodje godinu i 9 meseci onda dobijas na 10 godina .posle 3 godine mozes da apliciras za drzavljanstvo .

6.za ovo cu ti se raspitati detaljnije pa ti javljam .

evo ti prvi korak dobro ga prouci ako nesto niej jasno pitaj slobodno zato smo tu ! i meni su drugari sa foruma pomogli puno ,tako da budi milosevic da pitas hahahha ,mislim slobodan :D

Link to comment
Share on other sites

hm... onda ispada da je bolje po svemu sudeci da idem na cr1 vizu.

1.da li je laksi prolaz u odnosu na k1 kao sto je Violeta kazes da trebaju dobre osnove...

i evo recimo da sam se odlucio za cr1

2.-sta treba devojka da ponese iz amerike od papira? rodjena je amerikanka,razvedena.

3.-sta iz srbije treba od dokumenata za mene i sta za nju(jel se dokumenti prevode, overavaju, itd)

4.-sta ona podnosi u usa kad se vrati i gde(ako moze detaljan opis i cene)

5.-okvirno u kom vremenskom intervalu bih mogao da budem u americi, cim ona podnese prve dokumente. i da li ja tada dobijam permanentni green card?

6.-da li da podnosim taj zahtev waiver ili pomilovanje sta je vec nisam siguran, ili da ne podnosim. ponavljam overstay je bio kraci od 6meseci i proslo je od tada 5 godina

izvinite sto smaram moram sve da saznam i samo copy paste da joj prosledim . mnogo sam Vam zahvalan

2.izvod iz maticne knjige rodjenih overen pecatom apostila ,razvod braka iz suda (ne od advokata -sa suvim zigom ) overen pecatom apostila -razvod braka je kopija sa suvim zigom da te to en buni jer ameri ne daju razvod braka original jer je to javni dokument -ali zato ima taj suvi pecat isto mora da ima pecat apostila -to se vadi posebno i placa se i ne kosta puno nekoliko dolara ali se ceka koja nedelja ,sve to prevodi na srpski ,nejn pasos i kopija pasosa ,sa time odlazi u amaericku ambasadu i trazi izjavu o slobodnom bracnom stanju -to placa 50 $ ne zakazuje odlazak u ambasadu samo se pojavi i kaze sta joj treba .

3.tvoj izvod iz mkr licna karta i zakazujete vencanje ,na vencanju morate da imate sudskog tumaca (2+3 = vencanje ) dokumenta njena se prevode kod sudskog tumaca samim tim su i na neki nacin overena .naravno samo kopije saljete svimai dajete svima -nikako originale -zlatno pravilo KOPIJE svima ,originali samo na uvid .jer ce vam originali trebati za konula na intervjuu takodje samo na uvid .

4.ona spaja sve vasa dokuementa izvode ,vencanje ,slike sa vencanja ,dokaze o vazem braku -kaeavio d aje dolazila -ako se prijavljivala u policiji na tvoju adresu prijava o tome -eto ideja kada doje neka ode u policiju da se prijavi na tvoju adresu kao stranac koji boravi na tvojj adresi to se en placa nista ) o tome cu ti posalti poseban link sta sve ona salje i u koji centar .

cena vize kosta uscis 420 $ ,to mora da salje ili cek ilimoney order ,potom 325 pa120 pa an kraju 150 za medicinski i 165 za green card i to je to sa troskovima-kasniej ti pisem o detaljima ,tacniej saljem link .

5.ti u ameriku ides kada dobijes vizu kada ce to biti bog sveti zna ,moze za 6 meseci moze za 66 meseci to ej stvar sveg ai svacega ....green card ti je permanent ali je obnavlajs ponovo kada prodje godinu i 9 meseci onda dobijas na 10 godina .posle 3 godine mozes da apliciras za drzavljanstvo .

6.za ovo cu ti se raspitati detaljnije pa ti javljam .

evo ti prvi korak dobro ga prouci ako nesto niej jasno pitaj slobodno zato smo tu ! i meni su drugari sa foruma pomogli puno ,tako da budi milosevic da pitas hahahha ,mislim slobodan :D

http://www.visajourney.com/content/i130guide1

Edited by Violeta Womble
Link to comment
Share on other sites

zeljko evo sta kazu za 601 :" NO 5 days does not need the 601,

only if you have a 3 or 10 year bar do you need 601's,
3 year bar is overstay of more than 180 days but less than 1 year.
10 year bar is overstay greater than 1 year."

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...