Jump to content
m.h.

CROATIA

 Share

870 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Country: Croatia
Timeline

Za i-130 ti me treba rodni list, ni tvoj ni zenin (jer nije rodjena u US). Tvoj Rodni list ce ti trebati kasnije u proceduri kod NVC

sto se tice, imate nekog u usa ko vam bi mogao ispisati cek i poslati ga vama postom, da ga upakirate u komplet?

Na ceku se ispise svota i tko ga moze unovciti tj USCIS ( imas na njihovoj stranici tocno kako se ispise cek).Nije bitno ciji je cek, samo da je US.

Posto ste obadvoje u HR, procedura odobrenja I130 bi morala biti brza(drzim palceve). Pocnite polako se pripremat i za NVC stage. Jer zena ne radi u US trebat ce vam joint sponzor sto se financija tice, jedino ako imate dovoljno ustedevine:)

Imamo ček sta mi poslao ujak moje žene iz amerike, kod njega planiramo stanovat za početak a moja teta i moj ujak koji i oni inaće zive u NY su mi poslali sponsor of affidivity for support i zadnje tri porezne prijave jer ce mi oni biti sponzori.

Znaći imam sve sta mi treba za poslat i-130, zar ne?.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

Koliko izgleda imas:) AOS je tek za NVC stage:)

Sretno!

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Cao Cao,

Moze li mi neko pojasniti ako se koristi joint sponsor koji je ozenjen i predavao je joint taxes sa svojom zenom u zadnje 3 godine, da li i njegova zena mora da bude joint sponsor?

Ako ne, kako se onda unose podaci sa Taks transcripta u kojem stoji samo cifra od njihovih zajednickih prihoda za tu godinu?

Ako neko moze pomoci molim vas pomozite, ludim hehe

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Filed: Country: Croatia
Timeline

Stigao je nvc pismo 24.12 bas na badnjak :). Izabrao sam agenta(tj sebe) i platio fee 120 dollars. Ima par pitanja u vezi dokumentacije sta moram poslati postom.

1. Za military record je dovoljno da dobijem potvrdu od podrucnog odsijeka za poslove obrane?

2. Za Court and Prison Records i Police certificate treba mi potvrda opcinskog suda i ministarstva pravosuđa o nekaznjavanju i sta jos?

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Croatia
Timeline
  1. za military mozes provjeriti u ambasadi, ali mislim da je to potvrda od MORHa
  2. treba ti potvrda o nekaznjavanju sa opcinskog suda i potvrda da se protiv tebe ne vodi aktivan kazneni proces pri ministarstvu pravosuda (u ZG to ti je u vukovarskoj)

USCIS

01/23/2015 I-130 Sent

01/26/2015 NOA1

05/28/2015 NOA2

NVC

06/10/2015 NVC Received
06/25/2015 Received DS-261 / AOS Bill
07/06/2015 Submitted DS-261
07/08/2015 Paid AOS Bill
07/26/2015 Submitted IV Bill
07/27/2015 Paid IV Bill
09/15/2015 Send AOS/IV Package
10/21/2015 NVC CC
12/01/2015 Interview - Approved (12/03/2015 Visa in hand)
03/11/2016 POE Chicago
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav svima, vidim da je dosta vas uspjesno zavrsilo ovaj tezak put, iskrene cestitke :)

Mi smo konacno dozivjeli neki pomak,

"....on January 6, 2016. We approved your form I-130,...."

sada cekam da mi posalju mail sa approval notice, pa da valjda krenemo na drugi dio

Kada gledam svoj timeline tamo mi pise da ce moj i-130 biti "adjudicated" izmedu 15.1. - 19.1.2016., znaci li to da bi u tom razdoblju trebao dobiti daljnja uputstva?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja je putovnica expired i mislim putovati u Hrvatsku. Za ulazak mi treba putni list, za izlazak iz zemlje putovnica. Tko ima iskustva vezano uz ovakvu situaciju? Sto treba napraviti? Koji formulari mi trebaju za to? Planiram ostati tjedan dana i za to vrijeme trebam napraviti sve, od upisa braka do putovnice.

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Mozes li traziti novu putovnicu preko konzulata/ambasade?

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

14.1. Su poslali papire u nvc...ali kad nazovemo tami samo nam kazu da su papiri u obradi i da ce to trajati :) koliko cesto da ih gnjavimo sa pozivima? Jednom tjedno? Moze li se to nekako ubrzati

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Ne mozes ih ubrzati, a mozes zvati koliko god zelis. :)

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Hah...ovo cekanje me ubija...taman neki pomak nakon 133 dana i odmah opet zastoj, nadam se samo da nece opet proci 133 dana prije zavrsnog razgovora

Link to comment
Share on other sites

Znaci preko poziva u NVC smo dobili case i invoice number, posta nam jos nije stigla... sada me zanima mogu li ja vec sada poslati ds-261 i platiti AOS i IV application processing fee?

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...