Jump to content
m.h.

CROATIA

 Share

870 posts in this topic

Recommended Posts

A neznam kako je za us drzavljanina, moja zena ima dvojno drzavljanstvo pa nama nije bio problem. Nazovi maticara i pitaj za proceduru, a isto tako provjeri i u ambasadi, nemogu ti pomoci vise od toga :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Croatia
Timeline

US citizen treba poslat kopiju putovnice, a kad dode donijeti je na uvid te u ambasadi izvaditi izjavu (ovjerenu kod mjih. To je u biti prisega) da nije vec oženjen. Mislim da je cca 50$

Ovisi od maticnog ureda, treba prijaviti svadbu 30 dana ranije. Trrbali bi oboje doci, al to ovisi od maticnog ureda. Ali mislim da nemozes telefonom to rjesiti. Ti bi trebala doci tamo,predat dokumente i prijaviti svadbu, platiti priatojbu i onda se par dana prije svadbe oboje pojavite da oni provjere i uzmu i njegove dokumente.

USCIS

01/23/2015 I-130 Sent

01/26/2015 NOA1

05/28/2015 NOA2

NVC

06/10/2015 NVC Received
06/25/2015 Received DS-261 / AOS Bill
07/06/2015 Submitted DS-261
07/08/2015 Paid AOS Bill
07/26/2015 Submitted IV Bill
07/27/2015 Paid IV Bill
09/15/2015 Send AOS/IV Package
10/21/2015 NVC CC
12/01/2015 Interview - Approved (12/03/2015 Visa in hand)
03/11/2016 POE Chicago
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Kako vidim za NVC fazu trebam potvrdu iz kaznene evidencije koja se može izvaditi jedino u Zagrebu, a kako ne živim tamo zna li netko šalju li je poštom? Stvarno mi je nezgodno ići gore za jedan dokument... i može li mi netko objasniti mogu li prevesti taj dokument u svom gradu ili sve mora biti obavljeno u Zagrebu?

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline
5 hours ago, Slatkica said:

Kako vidim za NVC fazu trebam potvrdu iz kaznene evidencije koja se može izvaditi jedino u Zagrebu, a kako ne živim tamo zna li netko šalju li je poštom? Stvarno mi je nezgodno ići gore za jedan dokument... i može li mi netko objasniti mogu li prevesti taj dokument u svom gradu ili sve mora biti obavljeno u Zagrebu?

 

Ne znam mozes li je dobiti postom, ali znam da moze netko drugi dici umjesto tebe ako je to opcija. Ja sam dizala za frenda koji zivi u Svedskoj.

Mozes prevesti dokumente gdje god hoces, ne mora biti Zagreb.

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: Country: Croatia
Timeline

Pozdrav! Pitanje nabrzinu. Preselio sam u USA u studenom 2015. ali nisam prije toga odjavio prebivalište na policiji. Kasnije sam skroz zaboravio pa se nisam odjavio ni preko konzulata. Nedavno sam dobio poziv (na HR adesu) da se dođem izjasnit na policiju o situaciji. Obzirom da mi zakonodavstvo nije jača strana, zanima me (iz vlastitog iskustva ako može) što će se desiti ako se ne odazovem?

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Croatia
Timeline

Mislim da ako se ne odazoveš te brišu iz evidencije tj. gubiš osobnu i nemaš više prebivalište u HR. Možda najbolje da nazoveš ambasadu i potvrdiš. A u ambasadi se možeš privremeno odjaviti na 5 godina. Onda ti ostaje osobna.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Croatia
Timeline

Osobna mi je i tako istekla. :) Što se događa sa državljanstvom, to valjda ne gubim? Osim brisanja iz evidencije jel ima kakvih drugih (pogotovo negativnih) posljedica?

 

Još jedno pitanje, jel moguće produžit putovnicu preko konzulata/ambasade koristeći samo postojeću putovnicu? Jerbo kao što rekoh osobna mi istekla. Ustvari jel moguće ikako produžit putovnicu izvan HR?

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Croatia
Timeline

Državljanstvo ne gubiš, samo prebivalište (koje je vezano uz to da li imaš pravo na osobnu iskaznicu). Novu putovnicu možeš tražiti u bilo kojoj ambasadi i treba ti stara putovnica i mislim ništa drugo. Pročitaj si ovdje više detalja: http://www.mvep.hr/hr/konzularne-informacije/putne-isprave/putovnica/ 

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Croatia
Timeline

Ako živiš u SADu, mislim da imaš tu prebivalište. Nazovi ambasadu i pitaj koji dokument ti je dovoljan. Pretpostavljam US vozačka, ili SSN ili tako nešto valjda. 

Link to comment
Share on other sites

Mene ceka agonija sredjivanja hrvatskih papira. Konzulat u NY je grozan. Chicago i Washington su ok, ali je meni NY najblizi.

Meni su rekli da trebas doci osobno u konzulat i izvaditi putni list. S tim mozes uci jednokratno u Hrvatsku i tamo srediti papire. 

Ja ovih dana saljem sve za US putovnicu jer sam US drzavljanin.

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 03. 04. 2017. at 9:39 PM, Ivy. said:

Ne znam mozes li je dobiti postom, ali znam da moze netko drugi dici umjesto tebe ako je to opcija. Ja sam dizala za frenda koji zivi u Svedskoj.

Mozes prevesti dokumente gdje god hoces, ne mora biti Zagreb.

Hvala na pomoći.

Nedavno sam ih kontaktirala i izgleda da ipak šalju poštom pa ako nekome treba ova informacija za ubuduće.

Inače ako sam dobro shvatila svi ti dokumenti se šalju u NVC pa se onda trebaju donijeti ponovno na intervju u ambasadu... Zna li netko koliko vrijede te potvrde o nekažnjavanju? Izvadila bi to što prije da ne gubim vrijeme.

Edited by Slatkica
Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Croatia
Timeline

Pitanje za ekipu koja se vjenčala u HR - kako putuješ nazad ako si promijenio prezime? Znam da mogu po žurnom izvadidi novu putovnicu za 1 dan, ali mi je viza u staroj putovnici (L1 viza na 5 godina) i glasi na staro prezime. Jel ima netko iskustva u tome? Ili da li mogu putovati sa starom putovnicom i onda u ambasadi tu tražiti novu? 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...