Jump to content
m.h.

CROATIA

 Share

870 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Ma zato te ja i davim s pitanjima..... Ja imam kron bronhitis...cesto krivo ocitaju RTG pluca iako su stari ožiljci pa me zato zanimalo ko je radiolog... Ja necu nositi nikakve stare nalaze vec ce moja dr ispisati potvrdu za potrebe izdavanja vize sa popisom bolesti i terapija. Eventualno svjezi nalaz krvi da nisam u akutnom infektu i to je to. Ima i ona već iskustva jer nije prvi put da mi pise te izjave ;)

Brinulo me jedino da ne cjepidlaci previse oko toga, al ok...postavit ce pitanja, dobit odgovore od mene potkrijepljene sa izjavom mog lijecnika. To je dovoljno

Ne znam jesi ti vec raZgovarao sa svojim liječnikom tj ne znam jesi na kakvoj terapiji....mozes dobiti za sest mj unaprijed terapiju samo joj to napomeni

USCIS

01/23/2015 I-130 Sent

01/26/2015 NOA1

05/28/2015 NOA2

NVC

06/10/2015 NVC Received
06/25/2015 Received DS-261 / AOS Bill
07/06/2015 Submitted DS-261
07/08/2015 Paid AOS Bill
07/26/2015 Submitted IV Bill
07/27/2015 Paid IV Bill
09/15/2015 Send AOS/IV Package
10/21/2015 NVC CC
12/01/2015 Interview - Approved (12/03/2015 Visa in hand)
03/11/2016 POE Chicago
Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Croatia
Timeline

Ma ne davi previe, njemu je najbitnije da utvrdi stanje i da potkrijepi dokumentacijom. Nalaz krvi će skoro sigurno morat radit kao dio pregleda jer je to primarno na sifilis ako sam dobro shvatio. Rendgen pluća je primarno zbog TB iako može poslužiti i za utvrđivanje drugih eventualnih anomalija.

Mislim da bi ti izjava od doktora trebala biti dovoljna.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Tnx ;):D

Nestrpljivo iscekujem izvjetaj sa intervjua :) Sretno!!!

USCIS

01/23/2015 I-130 Sent

01/26/2015 NOA1

05/28/2015 NOA2

NVC

06/10/2015 NVC Received
06/25/2015 Received DS-261 / AOS Bill
07/06/2015 Submitted DS-261
07/08/2015 Paid AOS Bill
07/26/2015 Submitted IV Bill
07/27/2015 Paid IV Bill
09/15/2015 Send AOS/IV Package
10/21/2015 NVC CC
12/01/2015 Interview - Approved (12/03/2015 Visa in hand)
03/11/2016 POE Chicago
Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hej ekipa. Pitala sam na Srbija temi isto, ali mozda ovdje budem imala vise srece.. :)

Treba mi uvjerenje o nekaznjavanju iz Zagreba, a ne zivim trenutno tamo. Zna li neko mogu li da to uradim iz Bosne nekako? Zvala sam HR konzulat ovdje, ali oni nemaju pojma. Isto sam slala mail Ministarstvu pravosudja, ali nisam dobila odgovor. -_-

Verovatno zitelji HR imaju bolje informacije od mene, al mi smo za SLO imali srece da posaljemo email i dobili uverenje nekih nedelju dana kasnije na adresu u SLO

Mozda u HR imaju slicnu uslugu

Cestitam svima!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dobila sam informacije vezano za uvjerenje o nekaznjavanju, pa mozda pomogne nekome u buducnosti. :)

Poštovana,

potvrda iz kaznene evidencije u svrhu ostvarivanja prava u inozemstvu izdaje se u Odjelu za kaznene evidencije Ministarstva pravosuđa, Ulica grada Vukovara 49, Zagreb.

Potvrda se može, osim osobno, zatražiti i putem pošte, putem opunomoćenika ili putem veleposlanstva Republike Hrvatske u inozemstvu.

Uz ispunjeni zahtjev potrebno je priložiti državni biljeg u iznosu od 40,00 kn i fotokopiju važeće osobne iskaznice ili putovnice te je potrebno navesti točnu adresu na koju će se dostaviti potvrda, ukoliko želite da Vam se potvrda dostavi putem pošte.

Obrazac zahtjeva za izdavanje predmetne potvrde (Obrazac Va) nalazi se na sljedećem linku: https://pravosudje.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Obrasci//Zahtjev%20za%20izdavanje%20podataka%20iz%20kaznene%20evidencije%20za%20fizi%C4%8Dku%20osobu_Va.pdf.

Dodatne informacije možete dobiti na broju telefona +385 1 3714-213.

Ja cu zahtjev da posaljem postom. Rekli su mi telefonom da umjesto biljega mogu da im posaljem 40kn u kesu, lol. :dance:

Link to comment
Share on other sites

Planiram se opet ici prijaviti za turisticku vizu, prosli mjesec su me odbili uz obrazlozenje da sam predao zahtjev za green card i da planiram ostati u americi, pa da nema smisla da se prijavljujem za turisticku dok mi ovu ne odobre :( Moram probati radi sebe, jer su veze na daljinu i skype, facebook i sl. Teske...

imate li kakvih prijedloga, s cim bi ih mogao odobrovoljiti da mi ipak mozda odobre turisticku?

Ovaj put cu donjeti sve sto smo predali za useljenicku vizu, njenu garantno pismo da cu se vratiti, i nadam se da ce uvaziti cinjenicu da se u svakom slucaju moram vratiti u HR zbog ljecnickog i samog razgovora

Evo bilo kakav savjet ili prijedlog bi bio od pomoci

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Croatia
Timeline

Moj odgovor će ti opet biti isti - čak i da ti odobre turističku vizu, time si najvjerojatnije bespovratno uništavaš imigrantsku. Nema tu puno odobrovoljavanja, turistička viza jednostavno nema smisla ako si već u procesu za imigrantsku.

Žena i ja smo u identičnoj situaciji. Sve što imamo su skype i hangouts. Nismo se vidjeli već više mjeseci. Ipak eto stišćemo zube i trpimo koliko treba jer znamo da je to jedino što dugoročno ima ikakvog smisla. Sve ostalo možda pruža kratkoročno zadovoljstvo ali dugoročno vodi u propast.

Ponekad se treba privremeno žrtvovati za dugoročne ciljeve.

Edited by dragi
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

Turisticka viza nema veze sa imigrantskom tj imigrantsku sa time nemoze ugrozit

Normalno je, da se supruznici zele vidjeti dok traje proces i to u ambasadama jako dobro znaju..

Hrvatska nije "high fraud" zemlja.

Sada je samo pitanje consula tj radnika u ambasadi koliko je "mekan" ili "tvrd" da odobri vizu.

PS. Ako ti odobre, kod ulaska u US imajo dobre dokaze, da se plniras vratiti u HR (najam stana, bankovni racun, posao...) jer teoretski te mogu ne pustiti u zemlju. Opet, ovisi od policajca:)

Sretno

Edited by Frips

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Slazem se

Ja bih isla opet makar donijela iste ppire

Papire, jel.

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Croatia
Timeline

Bok svima, Ja i žena bi počeli cijelu proceduru da ja dobijem Green Card, oboje živimo i imamo prebivalite u hr. Žena je dobila američku putovnicu prije 4 godine jer je njezina majka imala citizenship i sve smo to sredili u ambasadi. Mi smo se vjenčali 22.09.2012 (tj. vie od dvije godine). Ako smo dobro shvatili sad bi trebali za moju Green Card poslati svu dokumentaciju potom u USCIC Office u Chicago:

1. form i130

2. dva g325a za mene i nju

3. jedan check od 420 dollara,(prvo pitanje: mi nemamo američki bank account, kako se može drugačije to srediti?)

4. slike koja dokazuju nae vjenčanje i život skupa

5.vjenčani list (drugo pitanje: može međunarodni roza ili treba plavi + prijevod?)

6. Kopije svih stranica američke putovnice

7. nae slike u formatu za putovnicu koje moraju imati naa imena i prezimena na pozadini

8. i g-1145

To bi trebalo biti sve za ovu prvu fazu ili smo neto zaboravili? Hvala unaprijed za odgovore

imam jos jedno pitanje. Sam nabavio sve gore navedeno ali sad sam procitao post i vidim da treba i rodni list? Mozete mi to potvrditi, hvala
Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Croatia
Timeline

Prosurfaj malo VJ wiki dokumentacijom te također primjerima, ima stvarno dobrih vodiča, sve je detaljno objašnjeno.

Ovdje sam recimo ja započeo: http://www.visajourney.com/content/i130guide2

Svakako treba rodni list.

Edited by dragi
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

Za i-130 ti me treba rodni list, ni tvoj ni zenin (jer nije rodjena u US). Tvoj Rodni list ce ti trebati kasnije u proceduri kod NVC

sto se tice, imate nekog u usa ko vam bi mogao ispisati cek i poslati ga vama postom, da ga upakirate u komplet?

Na ceku se ispise svota i tko ga moze unovciti tj USCIS ( imas na njihovoj stranici tocno kako se ispise cek).Nije bitno ciji je cek, samo da je US.

Posto ste obadvoje u HR, procedura odobrenja I130 bi morala biti brza(drzim palceve). Pocnite polako se pripremat i za NVC stage. Jer zena ne radi u US trebat ce vam joint sponzor sto se financija tice, jedino ako imate dovoljno ustedevine:)

Edited by Frips

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

Posto ste obadvoje u HR, procedura odobrenja I130 bi morala biti brza(drzim palceve). Pocnite polako se pripremat i za NVC stage. Jer zena ne radi u US trebat ce vam joint sponzor sto se financija tice, jedino ako imate dovoljno ustedevine:)

Hm...jedno pitanje, meni zena zivi u NY i ima americko drzavljanstvo, mi smo razmisljali o tome da ona dode ovdje dok traje cijeli proces za mene, ali mislim da sam bas tu dobio odgovor da na taj nacin necemo nikako rijesiti papire...pa Mi sad nije jasno, jel mozemo skupa iz HR sredivati papire ili ne

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

Nije dovoljno da samo dodje ovdje. Mora imati ovdje prijavljeno prebivaliste,itd.

Plus onda je jos pottebno dolazivanje domicile-a itd, problemi oko financija jer nije zaposlena u US itd.

Zasad,ako bi oboje zivjeli van US, islo bi brze, samo to je neko nenapisano pravilo koje nemora uvijek vazit.

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Ili može ostati tamo. Predati papire, sacekati NOA2, poslati sve u NVC i doci tu na par mj...turisticki. U tom slucaju ne mora dokazivati domicile, niti primanja jer njih vec za ovu god ima dakle salje w2 i pay subs

USCIS

01/23/2015 I-130 Sent

01/26/2015 NOA1

05/28/2015 NOA2

NVC

06/10/2015 NVC Received
06/25/2015 Received DS-261 / AOS Bill
07/06/2015 Submitted DS-261
07/08/2015 Paid AOS Bill
07/26/2015 Submitted IV Bill
07/27/2015 Paid IV Bill
09/15/2015 Send AOS/IV Package
10/21/2015 NVC CC
12/01/2015 Interview - Approved (12/03/2015 Visa in hand)
03/11/2016 POE Chicago
Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...