Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

hvalaaa :) prenecu dragom!

NOA1 Recieved Date: 1/25/16

NOA2 Notification (via app): 3/14/16

NOA2 Hard Copy: 3/17/16
NVC Received: 4/6/16
NVC Case # & Invoice #: 4/7/16
Left NVC: 4/7/16
Consulate Received: 4/11/16
Packet 3 Received: 5/4/16
DS-160 Completed: 5/10/16
Medical: 6/6/16
Packet 4 Received: 6/20/16
Interview: 7/14/16 - APPROVED

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Eto, dok ja stignem asls sve odgovorio :D. Cestitam asls i srecan put!!!

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Hvala Dzuliana. :)

Jeste se vjencali ? Neko mi je ovdje rekao, u vezi Teksas-a, da ce da mi javi sto treba od dokumenata za vjencanje. Mi smo zvali i rekli su nam samo pasos i to je to, ali me zanima first hand experience. :)

California

NOA1 - 19/01/2016

NOA2 approved - 22/03/2016

NVC status - READY - 20/04, 2016

Link to comment
Share on other sites

Cao svima,

Imam par pitanja za vas ako neko ikako moze da mi pomogne sta da uradim u ovoj situaciji. Moj muz je predao papire za svoje roditelje da dodju u Ameriku na useljenicku vizu (IR-5). Poceli smo sad da popunjavamo DS-260 formular, i trenutno nas pitaju da navedemo sve adrese od 16 godine gdje su zivjeli, pola se i ne sjecaju...

Vjerovatno od vas neko ili zna ili je prolazio kroz ovo- Svekrva je rodom iz Hrvatske i zivila je tamo do 1991, udala se za svekra 1989, i uspjela je da izvadi uvjerenje o nekaznjavanju iz Hrvatske. Svekar je zivio tamo 5 godina ali se nikad nije prijavio ni u sup niti nigdje. Kontam ne bih trebali da navedemo da je svekar zivio tamo, jer nemaju rekorda. Po mogucnosti mogu da nam traze uvjerenje o nekaznjavanju, ali nema sanse da oni to njemu daju jer nikad nije bio prijavljen? Ne kontam na osnovu cega mu mogu to da daju.. To je bilo za vrijeme Jugoslavije kad si mogao sa Bosanskom licnom ili ne bitno da putujes i radis.

Drugo pitanje-- oni su jedno vrijeme zivili u Srbiji za vrijeme rata 1992-1995, kao raseljena lica. Ako stavim da su zivili tu, opet po mogucnosti mogu da traze uvjerenje o nekaznjavanju.. ali ne vjerujem da to mogu da dobiju jer su tamo zivili kao raseljena lica.

Zna li neko od vas mozda da li oni mogu da izvade to ili ne...ili je neko od vas prolazio kroz ovo..da li bi trebala da napisem nesto na taj fazon da su bili raseljena lica i da ne mogu uvjerenje o nekaznjavanju da dobiju iz Srbije..

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Nema razloga da policija ne da uverenje Bez obzira da li su lica prijavljena ili ne ono sto njih zanima jeste da li je u policiji zabelezeno neko krivicno delo za belesku krivicnog dela lice ne mora da bude prijavljeno na teritoriji.a svakako ce vam traziti uverenja.na vasem mestu ja bih napisla kako jeste bilo a ako policija bas nece da izda uvetenja (sto ne verujem da ce praviti problem) u tom slucaju neka policija napise :"lice nije na listi botavka i za takva lica ne izdajemo verbena" mada po duznosti oni moraju da izdaju.sa ambasadom mora se uvek govoriti istina ma kakva ona bila jer kockice se njima pre ili kasnije sloze a to moze da vam napravi problem.uvek mozete napisati neku izjavu tip lice je boravilo kao raseljeno lice blah blah.A i na kraju krajeva idite prvo u policiju trazite uverenje pa onda popunjavajte 260.A adrese satvite po secanju.njima te adrese u stvari najvise sluze da vide da li je osoba zivela u drugim drzavama.

Link to comment
Share on other sites

Violeta-- Hvala ti puno na odgovoru, javila sam im pa ce da vide sta mogu, i kako to da izvade u Srbiji sto su bili par godina...uglavnom tamo su bili prijavljeni ...ne bih trebalo biti problema samo zato sto su raseljena lica... Da li ce im trebat uvjerenje iz policije i iz Suda takodje?

Jos jedno pitanje, svekar i svekrva su se vjencali 1989 i upoznali su se u Hrvatskoj dok je svekar radio i isao na teren tamo.. Tamo je radio 3-4 godine...Da li mora da navede da je i tamo zivio i ako je samo isao na teren i bio sa svekrvom tu dok je radio pa se vracao u Bosnu?

Link to comment
Share on other sites

Hm...evo sta ja znam po ovim procesima,po zvanicnim njihovim zahtevima na sajtu nvc-a se navodi 1.ukoliko je lice boravilo duze od 6 ili 12 meseci na nekoj teritoriji treba uvetenje is policije.tako da po nekoj logici stvari ja verujem da njegov posao iako je terenski mogu da posmatraju kao da je kvalifikovan da je dovoljno dugo bio u hrvatskoj da je u mogucnosti da policija evidentira neko delo ukoliko ga je bilo.drugi zvanican zahtev je da uverenje iz suda treba samo ako je bilo krivicnih dela kao I iz zatvora samo ako je bilo krivicnih dela.mada po praksi svi donose i iz suda i ipak ambasada I to uzme iako nvc ne zahteva ako nije bilo Kazni.te savet je neka uzmu.takodje posto verujem ako je iz vojske sva evidencija ili spaljena ili unistena u poplavi uzmite uverenje iz vojnog odseka da ne radpolazu evidencijom zbog toga i toga ili ako raspolazu za svekra ce trebati i iz vojske.

Pravila za vizu s jedne strane oficijalna a a druge sve je diskreciono pravo konzula koji dokument ce zahtevati .vi svoj slucaj posmatrajte iz ugla konzula I obskrbite sebe sa svim pokricima ,bolje da imate i visak nego da cekate Ispravku.ne zurite nigde bolje da date,sebi i nedelju dana duze u popunjavanju formulara i slanju dokumenata nego ds promasite nesto.260 mozete popuniti i onda kada poslajete dokumenta.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

pa jel moguce da je asls-u stigla posta nakon nedelju dana cak u CG a nama nije stigla do Novog Sada koji je odmah pored? :ranting: pa peske bih ga brze odnela hahaha...dajem im fore do sutra pre nego sto pocnu ozbiljno da me nerviraju....

molim vas pomislite bar jednom na nase pisamce da ga te misli ubrzaju :goofy:

NOA1 Recieved Date: 1/25/16

NOA2 Notification (via app): 3/14/16

NOA2 Hard Copy: 3/17/16
NVC Received: 4/6/16
NVC Case # & Invoice #: 4/7/16
Left NVC: 4/7/16
Consulate Received: 4/11/16
Packet 3 Received: 5/4/16
DS-160 Completed: 5/10/16
Medical: 6/6/16
Packet 4 Received: 6/20/16
Interview: 7/14/16 - APPROVED

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Hvala Dzuliana. :)

Jeste se vjencali ? Neko mi je ovdje rekao, u vezi Teksas-a, da ce da mi javi sto treba od dokumenata za vjencanje. Mi smo zvali i rekli su nam samo pasos i to je to, ali me zanima first hand experience. :)

Jesmo, vencali smo se 16. Maja :D. Potreban ti je samo pasos. Odete do nadleznog suda i tamo izvadite dozvolu za vencanje, morate da sacekate da prodje minimum tri dana pre nego sto se vencate a sama dozvola vazi 89dana mislim. Dozvola za vencanje se placa (mislim da je bilo oko $75). Sve je prilicno jednostavno.

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

pa jel moguce da je asls-u stigla posta nakon nedelju dana cak u CG a nama nije stigla do Novog Sada koji je odmah pored? :ranting: pa peske bih ga brze odnela hahaha...dajem im fore do sutra pre nego sto pocnu ozbiljno da me nerviraju....

molim vas pomislite bar jednom na nase pisamce da ga te misli ubrzaju :goofy:

Drzimo fige :D

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala punoooo :dancing:

Drzimo fige :D


hvalaaa...tako i ja razmisljam, samo pozitivan vajb, dobre vibracije i ostalo :D


anicap saljem pozitivni vajb u vasem pravcu :D..

drzim vam fige da stigne sto pre

NOA1 Recieved Date: 1/25/16

NOA2 Notification (via app): 3/14/16

NOA2 Hard Copy: 3/17/16
NVC Received: 4/6/16
NVC Case # & Invoice #: 4/7/16
Left NVC: 4/7/16
Consulate Received: 4/11/16
Packet 3 Received: 5/4/16
DS-160 Completed: 5/10/16
Medical: 6/6/16
Packet 4 Received: 6/20/16
Interview: 7/14/16 - APPROVED

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Znaju oni da mi iz Crne Gore nismo toliko strpljivi pa poslali sto prije to. :)

Je li stiglo ambasadi vase pismo ? Mozda dok to stigne pa dok oni pregledaju zbog toga traje, ja sam ipak predao to licno njima.

California

NOA1 - 19/01/2016

NOA2 approved - 22/03/2016

NVC status - READY - 20/04, 2016

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...