Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

https://www.facebook.com/groups/visajourney/?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/332749100243009/

i imas nekoliko k1 grupa na fejsu pretrazi

tamo zaista mozes brzo da dobijes odgovore i ima gomilu iskustava

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

https://www.facebook.com/groups/visajourney/?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/332749100243009/

i imas nekoliko k1 grupa na fejsu pretrazi

tamo zaista mozes brzo da dobijes odgovore i ima gomilu iskustava

Zaista si fenomenalna, HVALA puno!!!

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Javljam cim budem imala neke novosti :)

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

P.S. Pozdrav, Dzuliana i dobro nam dosla :)

Hvala i bolje vas nasla :)

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

ujutro od 8do 11 onda opet od 2 do 4 i nesto....

sjutra dan samo 45min preuzela vizu.

srecno svima.

sve to prodje, pa i ovo ce :)

omg predugo ! moje dete ce ih tamo pojesti sve ,nema sanse da on bude toliko dugo strpljiv :/

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Zdravo drugari,
Evo samo da javim lepe vesti. Danas mi je stiglo pismo od ambasade u kom me obavestavaju da je neophodno da pripremim određena dokumenta, obavim lekarski pregled i da onda zakazem intervju. Izgleda da ste mi vi doneli srecu i pogurali ovo ;)
Ja uglavnom imam sva dokumenta (osim Affidavit of Support) tako da cemo i to da pojurimo pa na intervju :D Jupiii!!

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Zdravo drugari,

Evo samo da javim lepe vesti. Danas mi je stiglo pismo od ambasade u kom me obavestavaju da je neophodno da pripremim određena dokumenta, obavim lekarski pregled i da onda zakazem intervju. Izgleda da ste mi vi doneli srecu i pogurali ovo ;)

Ja uglavnom imam sva dokumenta (osim Affidavit of Support) tako da cemo i to da pojurimo pa na intervju :D Jupiii!!

jeeeeeeeeeeeej bravisimoooo!!!!

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Super! :)

Inače, ja završih s lekarskim pregledom u Skenderbegovoj (IOM). Sve je bilo okej, došao, propitavala me glavna sestra o anamnezi (pušenje, droge, bolesti, itd.), pogledala je šta sam imao o vakcinama i odlučila da treba da primim dve vakcine (tetanus i protiv gripa) i vadila mi je krv (žena je odlična, ništa se ne oseti, ako je neko plašljiv povodom igala :)), onda sam išao na pregled kod doktora gde je bilo isto malo propitivanja o zdravstvenom stanju, slušanje srca, pluća (ovde se skida samo do pojasa) i prepipavanje organa, posle toga sam otišao na Institut za Reumatologiju u Resavskoj 69, nije mnogo daleko ali je padala kiša pa sam išao taksijem (oko 450 din. od Skenderbegove do Resavske, ako nekom zatreba) gde sam snimio pluća (nije se mnogo čekalo) i onda sam se vratio s rezulatima (overen formular i CD sa snimkom) predao ih i primio vakcine i to je sve bilo gotovo do 11:30, a po rezultate sam došao u 16 h i to je bilo to. Sve u svemu, ništa strašno :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

E da, kad si spomenuo lekarski pregled... Gde si izvadio vakcinalnu knjižicu, ja imam neku staru ali nisu sve vakcine upisane :/...Da li su te pitali da limas tetovazu? Negde sam procitala da ako imas tetovazu da onda rade i dodatnu analizu na Hepatit C (iskreno glupost al ajd, kako da nam uzmu pare)

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Super.. Koliko si platio za vakcine? ja sam danas zakazala pregled u Smiljanicevoj, (11.04). ja sam pitala za tetovaze (i ja sam isto negde procitala) rekli su mi da ne placa. tj placa se 150 dolara i vakcine.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Imam tetovažu i doktor ju je video tokom pregleda ali me niko nije ništa dodatno pitao za nju niti mi je šta dodatno naplaćeno na konto toga. Pregled je bio 16916 din. a tetanus i grip su bili 4300 zajedno (jedna vakcina je bila 2300, a druga 2000, ne znam koja je koja). Ja nisam bio u Srbiji nekih pet godina od poslednjih šest tako da nisam imao svog lekara ovde već sam doneo šta sam imao (stari karton, karton vakcinacije i staru knjižicu sa upisanim vakcinama u kojima je svima upisan taj MMR tj. MRP/MPR po naški), a tetanus sam i mislio da mi je istekao tako da sam i pretpostavljao da ću ga primiti.

P.S. Ako treba da se prime sve tri vakcine (tetanus, grip i MMR) onda je cena oko sedam hiljada za sve tri tj. tako mi nešto rekoše kad sam zakazivao pregled.

P.S.S. Pored dokaza o vakcinaciji koje imate i četiri slike ne zaboravite da ponesete i pasoš (na onom interview letter piše da se i ono ponese, ali mi ga nisu tražili u Skenderbegovoj).

Link to comment
Share on other sites

- da li je moguce pregled izvrsiti sa malim dvogodisnjim detetom ? kako ti se cini ?u koliko sati je poceo pregled?

- tetanus besplatno mozete primiti u vasem domu zdravlja ,takodje karton vakcinacije uzimate iz doma zdravlja gde ste isli u osnovnu skolu .samo zamoolite sestru da vam prepise na karton i overi i potpise .a mozete i kopirati vas zdravstevni karton

-jedna sala citala sam na forumima i jos odavno nekih 2009 lik je imao tetovazu na testisima pisalo je :"srecan uskrs " trazili su da tetovaza bude prevedena od strane sudskog tumaca :jest:

-ja imam intervju 28.aprila da li mislite da bi bilo ok da uradim pregled 27.? kolike su sanse da nesto krene lose na pregledu tipa da im rengen ne radi i slicno ?

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...