Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Pozdrav svima!

Evo da se i ja malo javim sa svojim novostima,onima koji me se sjecaju od prije i da se pohvalim da sam dobila NOA2.

Pomalo skupljam papire za ambasadu i imam pitanje ...dali se moze onaj obrazac I-134 i dokumenti poslat fax-om ili moraju bit originali?

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav svima!

Evo da se i ja malo javim sa svojim novostima,onima koji me se sjecaju od prije i da se pohvalim da sam dobila NOA2.

Pomalo skupljam papire za ambasadu i imam pitanje ...dali se moze onaj obrazac I-134 i dokumenti poslat fax-om ili moraju bit originali?

Hvala!

Moraju biti originali sve sto posaljes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

znal iko jel ambassada u sarajevu puno busy zauzeta?

Neko kaze da nije itd....

cekam skoro 2 sedmice za interview da zakazu al nista

:(

9-17-2010-Married Yey! :)

USCIS

I130 Sent 11-19-2010

I130 Approved 4-13-2011

NVC

37 days through NVC.

NVC received 4-26-2011

Nvc Completed 6-2-2011

Interview : 7-15-2011 :) YEY!

7/15/2011 -Interview Approved! :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Zna li neko od ovih koji su nedavno imali interview 100% gdje se ide na interview, u staru ambasadu u Alipasinoj ili u novu na Marijin Dvoru?

Ja mislim Alipasinoj....

Vidila sam kod jaranice kad mi je pokazivala interview date pisalo je Alipasino

9-17-2010-Married Yey! :)

USCIS

I130 Sent 11-19-2010

I130 Approved 4-13-2011

NVC

37 days through NVC.

NVC received 4-26-2011

Nvc Completed 6-2-2011

Interview : 7-15-2011 :) YEY!

7/15/2011 -Interview Approved! :)

Link to comment
Share on other sites

Ako ces u Alipasinu to je gubljenje vremena jer tamo vise nema nista.

Ambasada je preko puta Importanne centra tj malo prije Kampusa.

U.S. Embassy Sarajevo

1 Robert C. Frasure Street

71000 Sarajevo

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Ako ces u Alipasinu to je gubljenje vremena jer tamo vise nema nista.

Ambasada je preko puta Importanne centra tj malo prije Kampusa.

U.S. Embassy Sarajevo

1 Robert C. Frasure Street

71000 Sarajevo

oooo

Hvala....

9-17-2010-Married Yey! :)

USCIS

I130 Sent 11-19-2010

I130 Approved 4-13-2011

NVC

37 days through NVC.

NVC received 4-26-2011

Nvc Completed 6-2-2011

Interview : 7-15-2011 :) YEY!

7/15/2011 -Interview Approved! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Znate sto... Stvarno mi počinje ići na živce ovaj proces. Prošli tjedan zovem ambasadu u Zagrebu i nitko se ne javlja na imigrantskom odjelu. I tako ja zovem i zovem ko ovca idiot i na kraju kad sam vidio da tu nesto ozbiljno ne valja nazovem ja informacije. Čovjek na info mi mrtav hladan kaze da se nitko ne javlja zato jer je mačka na godišnjem odmoru do 5.07!! Ej kad sam to čuo skoro sam pao u nesvijest. Pomislio sam na trenutak da se nalazim u nekom kafkijanskom romanu besmislice. I ja pristojno, jer moram tako, pitam dali to znaci da nema procesuiranja k1 viza do početka srpnja? A momak: pa da, ništa do 5.07...ali ako je vama hitno mozda možemo nesto napraviti.

Ja opet ne mogu vjerovati svojim ušima. Ma koga oni prave ludim... I tako mic po mic čovjek postane iskren i kaze mi da to stvarno nema smisla i da se on potpuno slaže sa mnom da je to nebuloza da se cijeli imigrantski odjel ugasi dok ženska negdje toča noge na Jadranu. Inače ta ženska me zajebala i prošli tjedan kad su joj stigli moji papiri iz NVCa, tvrdila je da mi je proslijedila paket iz ambasade isti dan po primitku nvc stvari a u stvarnosti ga je poslala tek tjedan poslije..

Nastavljamo taj momak i ja razgovor i on mi kaze da mi treba potvrda o nekaznjavanju i potvrda o nevodjenju postupka!! Ja to, savjestan kakav jesam kad moram biti, već izvadio ali to očito nije potvrda o nekaznjavanju već samo o nevodjenju postupka. Navodno za drugu potvrdu moram u Zagreb u Zagrepčanku gdje to mogu dobit, navodno, samo ako se osobno pojavim. Jel to istina?

Doktor B me oderao za 1700 devalviranih hrvatskih kuna i slag na kraju, svakoi cjepivo, testiranje krvi i RTG sam posebno plaćao! Pa sto je onda uključeno u tu basnoslovnu expedited sumu? Ništa osim doktorovih 5 min s tobom.

Čini se da će me i intervju doći tu negdje oko 350$... da ne racunam Zagreb i put i hranu i ostale pizd... A onda jos avion i AOS. Jebote!

Totalno sam razj*** i demotiviran jer sam mislio da je am ambasada ipak za klasu vise od recimo naših gruntovnica a sad mi se čini da ni ameri nisu imuni na taj prokleti balkanski virus zafrkancije i relativno olakog shvaćanja stvari. Da ženska na godišnjem... Ako me infarkt nije roknuo kad sam to čuo neće nikad. I kakvih to tisuću potvrda treba za dokazati da si upright citizen.... Mah.... Kako ću se naroljat mojitosa kad vidim malu i maznem t-bone medium rare:)

iPhone stvarno nije medij na kojem se čovjek moze izrazavat kad je ljut. Stalno mi neki k** ispravlja pa sori za tipfelere, inače sam pismen

Link to comment
Share on other sites

Znate sto... Stvarno mi počinje ići na živce ovaj proces. Prošli tjedan zovem ambasadu u Zagrebu i nitko se ne javlja na imigrantskom odjelu. I tako ja zovem i zovem ko ovca idiot i na kraju kad sam vidio da tu nesto ozbiljno ne valja nazovem ja informacije. Čovjek na info mi mrtav hladan kaze da se nitko ne javlja zato jer je mačka na godišnjem odmoru do 5.07!! Ej kad sam to čuo skoro sam pao u nesvijest. Pomislio sam na trenutak da se nalazim u nekom kafkijanskom romanu besmislice. I ja pristojno, jer moram tako, pitam dali to znaci da nema procesuiranja k1 viza do početka srpnja? A momak: pa da, ništa do 5.07...ali ako je vama hitno mozda možemo nesto napraviti.

Ja opet ne mogu vjerovati svojim ušima. Ma koga oni prave ludim... I tako mic po mic čovjek postane iskren i kaze mi da to stvarno nema smisla i da se on potpuno slaže sa mnom da je to nebuloza da se cijeli imigrantski odjel ugasi dok ženska negdje toča noge na Jadranu. Inače ta ženska me zajebala i prošli tjedan kad su joj stigli moji papiri iz NVCa, tvrdila je da mi je proslijedila paket iz ambasade isti dan po primitku nvc stvari a u stvarnosti ga je poslala tek tjedan poslije..

Nastavljamo taj momak i ja razgovor i on mi kaze da mi treba potvrda o nekaznjavanju i potvrda o nevodjenju postupka!! Ja to, savjestan kakav jesam kad moram biti, već izvadio ali to očito nije potvrda o nekaznjavanju već samo o nevodjenju postupka. Navodno za drugu potvrdu moram u Zagreb u Zagrepčanku gdje to mogu dobit, navodno, samo ako se osobno pojavim. Jel to istina?

Doktor B me oderao za 1700 devalviranih hrvatskih kuna i slag na kraju, svakoi cjepivo, testiranje krvi i RTG sam posebno plaćao! Pa sto je onda uključeno u tu basnoslovnu expedited sumu? Ništa osim doktorovih 5 min s tobom.

Čini se da će me i intervju doći tu negdje oko 350$... da ne racunam Zagreb i put i hranu i ostale pizd... A onda jos avion i AOS. Jebote!

Totalno sam razj*** i demotiviran jer sam mislio da je am ambasada ipak za klasu vise od recimo naših gruntovnica a sad mi se čini da ni ameri nisu imuni na taj prokleti balkanski virus zafrkancije i relativno olakog shvaćanja stvari. Da ženska na godišnjem... Ako me infarkt nije roknuo kad sam to čuo neće nikad. I kakvih to tisuću potvrda treba za dokazati da si upright citizen.... Mah.... Kako ću se naroljat mojitosa kad vidim malu i maznem t-bone medium rare:)

iPhone stvarno nije medij na kojem se čovjek moze izrazavat kad je ljut. Stalno mi neki k** ispravlja pa sori za tipfelere, inače sam pismen

A sto ne koristis email za imigrante pa ces dobiti sve info? Ja sam iz Bosne ali procesuirali u ZAG jer tada sarajevska ambasada nije radila tu vrstu viza i mogu reci samo sve najljepse za osoblje koje tamo radi - lokalce i amerikance.

Apsolutno nije tacno da sve staje zato sto jedne osobe nema - strpi se malo - ima vec i drugih ljudi koji su zakazani i dobices svoj datum intervjua.

Za doktore smo isto sve rekli - odradis ranije vakcine koje su ti potrebne i onda ti nemaju sta dodatno davati - RTG i krv (sifilis) se svakako dodatno placa - uvijek bilo.

BTW, da si malo procitao topice koje ovdje imamo za Bih i Srbiju bi znao sta ti sve treba, ovako je lakse kukati da nemas informacija. Ne znam samo sta ce biti kada posaljes za AOS pa onda budes morao cekati i na te informacije?

Ovaj cu topic report da se stau u jednu od vec postojecih tema, nema potrebe nove topice otvarati kad vec postoje sa info koje trazis.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Canada
Timeline

Two posts have been merged into this existing thread as the more appropriate location for this discussion

“...Isn't it splendid to think of all the things there are to find out about? It just makes me feel glad to be alive--it's such an interesting world. It wouldn't be half so interesting if we knew all about everything, would it? There'd be no scope for imagination then, would there?”

. Lucy Maude Montgomery, Anne of Green Gables

5892822976_477b1a77f7_z.jpg

Another Member of the VJ Fluffy Kitty Posse!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

poz svima imam par pitanja

dragi mi je vec doso ovde uzeli smo se i tako to .. njegov I-94 je isteko ali su mu na border patrol rekli AKO je on dobro razumio da se moramo uzet prije nego sto istekne I-94 i da mora da ima socijalni broj ... da li je to istina ..kako sam citala ovde neki predaju prije nego sto im istekne I-94 za AOS a neko preda i kad istekne?? njemu je isteko krajen Juna

i isto imam pitanje -- za aos traze rodni list.. a njemu su uzeli rodni list u ambasadi i stavili u neku kovertu tako da sad ovde nema preveden rodni list... da li mozda neko od vas zna da li se to moze ovde kod nas u USA prevest , zivimo u Chicagu??

mi smo se uzeli Juna 6og... i ona teta mi je tamo rekla kao da ce nam poslat marriage CERTIFICATE u mail jos ga nismo dobili :S 4 sedmice je vec proslo .. ja sam zvala ali cudno mi malo da naplacuju 15$ za prvu marriage certificate :/ da li zna neko koliko se ceka taj marriage certificate kad budemo isli tamo da pokupimo..prvo su mi rekli kao doce na mail za 2-3 sedmice..a kad sam zvala ona zena mi kaze da moram doc po copy.. i dnt get it svako udara drugu pricu ko da su pjani :)

Link to comment
Share on other sites

poz svima imam par pitanja

dragi mi je vec doso ovde uzeli smo se i tako to .. njegov I-94 je isteko ali su mu na border patrol rekli AKO je on dobro razumio da se moramo uzet prije nego sto istekne I-94 i da mora da ima socijalni broj ... da li je to istina ..kako sam citala ovde neki predaju prije nego sto im istekne I-94 za AOS a neko preda i kad istekne?? njemu je isteko krajen Juna

i isto imam pitanje -- za aos traze rodni list.. a njemu su uzeli rodni list u ambasadi i stavili u neku kovertu tako da sad ovde nema preveden rodni list... da li mozda neko od vas zna da li se to moze ovde kod nas u USA prevest , zivimo u Chicagu??

mi smo se uzeli Juna 6og... i ona teta mi je tamo rekla kao da ce nam poslat marriage CERTIFICATE u mail jos ga nismo dobili :S 4 sedmice je vec proslo .. ja sam zvala ali cudno mi malo da naplacuju 15$ za prvu marriage certificate :/ da li zna neko koliko se ceka taj marriage certificate kad budemo isli tamo da pokupimo..prvo su mi rekli kao doce na mail za 2-3 sedmice..a kad sam zvala ona zena mi kaze da moram doc po copy.. i dnt get it svako udara drugu pricu ko da su pjani :)

Jovana,

neka ti neko uzme njegov medjunarodni rodni list i skenira ga - posaljes kopiju sa AOS, nema se sta prevoditi. Original neka ti posalju obicnom postom pa kad stigne. Cudi me da se niste sjetili uzeti po par kopija rodnog lista da ima za svaki slucaj (mislim da je to zuta forma u BiH).

Za marriage certificate - odes u vital records u zgradi na Daley Plaza - ako ces L-om onda ili plava ili crvena linija pa izadji na State i Washington ja mislim. Vital records su ti u podzemnom, pedway dijelu. Jebiga, to je Illnois pardon Taxillois za tebe :-)

http://www.cookcountyclerk.com/aboutus/hours_locations/Pages/VitalRecords.aspx

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

ma bio je u frci sa tim rodnim listom joj ,,,,,dok je se popravilo od njegove majke prezime pogrijesili pa je skroz morao u hrvatsku da ide po njen rodni list zasto taj sto je imala vec bio je stariji od 6 mjeseci... frka trka nije znao da ce mu uzet rodni list u ambasadi :/ :( ... oce li biti neki problema sto mu je I-94 isteko .???..citala sam ovde svasta inace kazu ne pravi probleme ali ljudi neki panice oko vize pa pisu svasta.. n

ajvise volim nase ljude pitat nego tamo neke pakistance crnce

Link to comment
Share on other sites

ma bio je u frci sa tim rodnim listom joj ,,,,,dok je se popravilo od njegove majke prezime pogrijesili pa je skroz morao u hrvatsku da ide po njen rodni list zasto taj sto je imala vec bio je stariji od 6 mjeseci... frka trka nije znao da ce mu uzet rodni list u ambasadi :/ :( ... oce li biti neki problema sto mu je I-94 isteko .???..citala sam ovde svasta inace kazu ne pravi probleme ali ljudi neki panice oko vize pa pisu svasta.. n

ajvise volim nase ljude pitat nego tamo neke pakistance crnce

Nema frke za I-94 - dokle god ste se vi vjencali unutar 90 dana sve je uredu. Samo nek ne pomislja mrdati van zemlje bez AP.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...