Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

PITANJE

trebam li ici mijenjati Social Sec.Card kad dobijem Green Card???

Ili je mogu ostaviti onako kako sam je dobio samo kad sam usao u USA?

Mijenjaj cim dobijes zelenu kartu da ti skinu restrikciju (valid for employment with USCIS/DHS approval). Nakon drzavljanstva, opet moras prijavljivati novi status - samo ne dobivas novu karticu, ovo samo pomaze prilikom dobijanja pasosa, registracije za glasanje...

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

vec sam dobio karticu GC sve mi se cini tako brzo i ekspresno preskocili su nam itervju i poslali mi aplikaciju u Californiju i cim sam to saznao nasao GC u mailu.

Znaci da ipak promijenim Soc.Sec.Card da i to skinem s glave.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Evo i mene nije bilo odavno po malo citam ovo, kad se dode u Ameriku ima se puno obaveza, istina ziva!

Dobio sam i radnu dozvolu, medutim radnu dozvolu samo sto sam dobio dobio sam i Green Card, tako da je sve gotovo za sada do neke 2godine kad se to valjda provjerava sve, onda za 3 predajem za pasos da ne moram vaditi vize vise nikad haha

Diplomu su mi priznali svu, dali 120kredita i visok GPA, najsretniji dan u zivotu mom hehe

trenutno sma u procesu trazenja posla, zelim biti teacher hehe vec sam se usaltao u jednu skolu i ide to lagano.

Sto se tice zivota na Floridi, ma milna ziva, od plaze, Disneya i ostalih zafrkancija, ljudi su dobro, ko moze pomogne ko ne moze uputi lijepu rijec.

Cujemo se ponekad na forumu ako vrijeme bude dozvoljavalo...

E cao! Bas mi je drago da ti je sve super proslo sa diplomom!

Ja sam u Bosni zavrsila Engleski jezik i knjizevnost i sad evo mogu da nostrifikujem diplomu pa me interesuje gdje si ti to radio i sta ti je trebalo od dokumenata! Da li moras imati bas bas dobar prosjek da ti priznaju sve ili ne?

I ja bih bas voljela da budem teacher,ali prvo da zavrsim ovo sa diplomom pa cemo vidjeti!

Eto kad budes mogao napisi mi malo vise o tom procesu! Hvalaaaa

pozzzzz

Link to comment
Share on other sites

E cao! Bas mi je drago da ti je sve super proslo sa diplomom!

Ja sam u Bosni zavrsila Engleski jezik i knjizevnost i sad evo mogu da nostrifikujem diplomu pa me interesuje gdje si ti to radio i sta ti je trebalo od dokumenata! Da li moras imati bas bas dobar prosjek da ti priznaju sve ili ne?

I ja bih bas voljela da budem teacher,ali prvo da zavrsim ovo sa diplomom pa cemo vidjeti!

Eto kad budes mogao napisi mi malo vise o tom procesu! Hvalaaaa

pozzzzz

JA sam prvo preveo diplomu u Bosni kod sudskog tumaca!

Onda sam sa Florida Departmend of Education, na njihovoj website, vidio koje ORGANIZACIJE sto NORSIFIKUJU oni priznaju!!!

Ne znam u kojoj si drzavi, koji county, al ovdje sam ja slao u neku u Miami, oni su mi to odradili, iako su srali na pocetku kao guzva ovo ono ali su mi onda to uradili i dobio sam 120 kredita, kao da sam o vdje zavrsio College i dali su mi Bachelor of Science in Physical Education, sad smao moram poloziti test da budem teacher, ali nesto kontam drugo pa sam to sad ostavio na strani, vec sam dobio par intervjua poslije pring break, ali onda sam otao Master uraditi ovdje da imam i njihovu diplomu.

Imao sam dobar prosjek u Sarajevu, i ovdje su mi dali prdobar prosjek, na kraju sam shvatio da je veliku PLUS sto sam zavrsio u Sarajevu jer su u evaluaciji napisali da je to najjaca akridetovana obrazovna institucija u BiH i tako to...

Uglavnom ti treba Bosanska diploma prevedena i ovjerena kdo sudskog tumaca, to posaljes njima i to je to, bude za deset dana platis SAMO 200$. ispalti se!

Mislim da mozes bez zproblema biti teacher za djecu English as a Second Language , ako si dobra s matematikom to ti je jos bolje, bar ovdje na FL!

nakon sto dobijes to uzimas drzavni test da budes certifikovan, nesto kao kod nas nakon godine rada, ili budes teacher assistant ili ako nades posao pa te oni finansiraju da polozis to zavisi ako ima manjak za nekim teacherima....

ne znam jesam sta propustio. pozz

Link to comment
Share on other sites

JA sam prvo preveo diplomu u Bosni kod sudskog tumaca!

Onda sam sa Florida Departmend of Education, na njihovoj website, vidio koje ORGANIZACIJE sto NORSIFIKUJU oni priznaju!!!

Ne znam u kojoj si drzavi, koji county, al ovdje sam ja slao u neku u Miami, oni su mi to odradili, iako su srali na pocetku kao guzva ovo ono ali su mi onda to uradili i dobio sam 120 kredita, kao da sam o vdje zavrsio College i dali su mi Bachelor of Science in Physical Education, sad smao moram poloziti test da budem teacher, ali nesto kontam drugo pa sam to sad ostavio na strani, vec sam dobio par intervjua poslije pring break, ali onda sam otao Master uraditi ovdje da imam i njihovu diplomu.

Imao sam dobar prosjek u Sarajevu, i ovdje su mi dali prdobar prosjek, na kraju sam shvatio da je veliku PLUS sto sam zavrsio u Sarajevu jer su u evaluaciji napisali da je to najjaca akridetovana obrazovna institucija u BiH i tako to...

Uglavnom ti treba Bosanska diploma prevedena i ovjerena kdo sudskog tumaca, to posaljes njima i to je to, bude za deset dana platis SAMO 200$. ispalti se!

Mislim da mozes bez zproblema biti teacher za djecu English as a Second Language , ako si dobra s matematikom to ti je jos bolje, bar ovdje na FL!

nakon sto dobijes to uzimas drzavni test da budes certifikovan, nesto kao kod nas nakon godine rada, ili budes teacher assistant ili ako nades posao pa te oni finansiraju da polozis to zavisi ako ima manjak za nekim teacherima....

ne znam jesam sta propustio. pozz

E bas ti hvala! Nasla sam to na internetu! Samo jesi li im slao i kopiju diplome na nasem jeziku ili samo ovjeren prevod? Jedan momak mi je rekao da svi ti papiri trebaju biti u koverti koja se zapecati na fakultetu,a ja to nemam ! Ja imam i spisak ocijena,ali nisam mogla da dobijem opis svih predmeta,nisu tada imali na fakultetu! Hajde samo ako ti nije problem da mi navedes sta si ti sve poslao od dokumenata,samo diplomu ili jos nesto?

I ja cu mozda raditi master ovdje,ali ne odmah,vise bi voljela da malo radim,cisto da udjem u ovaj njihov sistem!

pozzzzzzzzic

Link to comment
Share on other sites

;) ja nova ovdje :) ali sa istim mukama kao i svi vi heheh...

ne znam ima li jos aktivnih clanova ovdje, al eto da i ja podjelim svoje iskustvo, nekako je lakse kad me svi razumijete...uglavnom, stigla sam do dijela LJEKARSKI PREGLED :D dvoumim se gdje da odem...a ima li neko friškog iskustva sa kupovanjem tog PIN-a..ja neki dan u banci, trazim da uplatim to za zarucnicku vizu, ona je meni nešto smrsila, da ja nista nisam skontala :D jel se prvo kupi PIN, pa se nazove ambasada, pa tek onda uplata od 350$???

koliko se čeka na razgovor od dana kada se nazove ambasada, i moze li taj PIN isteci, koliki je rok trajanja :P

hvala :) pozz svima ;)

Link to comment
Share on other sites

PIN je samo za turisticku vizu!

Za imigrant vize ne treba PIN!

Nazoves ambasadu i vidis kad imaju slobodno, nije to odma drugi dan pa da zuris, obicno cekas 2 weeks!

Ljekarsko radis prije razgovora! Ja kod Doktorice Cengic u EUROFARMU imam 100% pozitivno iskustvo ( Ipak je to privatna klinika))

Fee mozes da uplatis kad god zelis prije intervjua i obavezno ponesi kopiju uplatnice!

Obtain PIN (Personal Identification Number) from any branch office of the Raiffeisen Bank in Bosnia and Herzegovina to get access to the Embassy’s Visa Information Service (VIS). The Visa Information Service is the only official source of general visa information and the only authorized method to schedule a personal interview for a non-immigrant visa interview. The Visa Information Service can be accessed by calling the following number: (387) 33 295 375

The Visa Information Service will provide Bosnian/Croatian/Serbian speaking agents who will:

Schedule appointment for a nonimmigrant visas!

To view typical wait times (the time between when you attempt to schedule an interview and the time when an interview slot is first available), visit Visa Wait Times Results Page.

Answer caller’s questions on how to apply for a non-immigrant visa.

Inform non-immigrant applicants about the types of visas available and the documents required for each type.

How to access the Visa Information Service:

Obtain a Personal Identification Number (PIN) from any branch office of the Raiffeisen Bank for the US $13 (in the KM equivalent).

Wait one business day after obtaining the PIN to call the Visa Information Service.

Applicants can make multiple calls on one PIN for the calls lasting up to 7 minutes.

The service is available to the public from 8:00 a.m. to 5:00 p.m., Monday through Friday, except on Bosnian Holidays.

AOS

11/22/2010 Package delivered

12/02/2010 Ckeck cashed :)

Link to comment
Share on other sites

PIN je samo za turisticku vizu!

Za imigrant vize ne treba PIN!

Nazoves ambasadu i vidis kad imaju slobodno, nije to odma drugi dan pa da zuris, obicno cekas 2 weeks!

Ljekarsko radis prije razgovora! Ja kod Doktorice Cengic u EUROFARMU imam 100% pozitivno iskustvo ( Ipak je to privatna klinika))

Fee mozes da uplatis kad god zelis prije intervjua i obavezno ponesi kopiju uplatnice!

dakle, kada u Raiffisen banci kazem da trebam uplatiti za fiance visu, oni imaju neku vec posebnu uplatnicu koju treba da popunim???

Link to comment
Share on other sites

dakle, kada u Raiffisen banci kazem da trebam uplatiti za fiance visu, oni imaju neku vec posebnu uplatnicu koju treba da popunim???

Ne, platices za regularnu turisticku oko $131 a ostatak ces uplatiti u ambasadi. Ne kupuj PIN jer ti ne treba.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Meni je u cetvrtak intervju i zanima me na kojem jeziku pitaju onih par pitanja ako neko zna? Nazvao sam u petak a zakazali mi u cetvrtak, ne ceka se puno. Za uplatnicu odes u banku i kazes za vjerenicku koja ti kosta 560KM i ocekuju da se plati u KM (gledaju neki svoj kurs)

jesi li prethodno kupovao taj PIN??? mozes li mi samo reci postupak, jesi li prvo nazvao ambasadu, pa uplatio ili..?

znaci u banci ce mi dati uplatnicu njihovu, ma vise me glava zabolila od ovih procedura....

cula sam da te prvo pita govoris li engleski aktivno..ako DA, onda te naravno pita na engl. :)

sretno!!!

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Ma nikakav PIN, kad sam zavrsio sad u petak ljekarski nazvao ambasadu i pitao dal mogu zakazati intervju. Odgovor mi je bio dal mozes doci u cetvrtak, jer navodno nekoliko dana treba da iz poliklinike posalju nalaz :) Malo sam se iznenadio jer sam citao da se mnogo vise ceka, al izgleda da nema guzve. Odma u ponedeljak sam otisao da uplatim u banku onih 350$ (560KM). Samo spomenes zbog cega uplacujes i koja je viza u pitanju. Hvala i tebi na odgovoru, ako ti sta jos treba slobodno pitaj ;)

Link to comment
Share on other sites

Ma nikakav PIN, kad sam zavrsio sad u petak ljekarski nazvao ambasadu i pitao dal mogu zakazati intervju. Odgovor mi je bio dal mozes doci u cetvrtak, jer navodno nekoliko dana treba da iz poliklinike posalju nalaz :) Malo sam se iznenadio jer sam citao da se mnogo vise ceka, al izgleda da nema guzve. Odma u ponedeljak sam otisao da uplatim u banku onih 350$ (560KM). Samo spomenes zbog cega uplacujes i koja je viza u pitanju. Hvala i tebi na odgovoru, ako ti sta jos treba slobodno pitaj ;)

gdje si radio ljekarski? joj pa super ti je to brzo ispalo...:)

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...