Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

pricaj mi o tome o nasoj birokratiji .meni je u zdravstenom biserka spermic trazila da dovedem bebu od mesec dana da se potpise .

a od drugim slucajevima da ne pricam kada mi je ovo bio najblazi slucaj debilizma nase strucne birokratije .

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

pozdrav svima!!!!

ne znam da li je neko vec odgovorio za parking

Elem, mi smo se parkirali u Majora Jagodica

Tu ima i kafic koji je sasvim ok, pa smo popili kafu pre ulaska u ambasadu pa onda opet kad smo cekali vreme do intervjua

Bilo je dosta mesta za parkiranje

Parking (kafic je obelezen plavom masnicom)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

I ja cu u Majora Jagodica. Gledah preko Google Maps street view, ima mesta koliko hoces, nema zona. Extra..da li moze da se skrene u Majora Jagodica iz Bulevara Kneza Aleksandra, iduci odozdo ka ambasadi...nema znaka "jednosmerna ulica" na ulazu u Majora Jagodica, valjda moze..ko zna nek javi...mi smo iz Borce, tako da retko zalazimo na Dedinje :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

I ja cu u Majora Jagodica. Gledah preko Google Maps street view, ima mesta koliko hoces, nema zona. Extra..da li moze da se skrene u Majora Jagodica iz Bulevara Kneza Aleksandra, iduci odozdo ka ambasadi...nema znaka "jednosmerna ulica" na ulazu u Majora Jagodica, valjda moze..ko zna nek javi...mi smo iz Borce, tako da retko zalazimo na Dedinje :)

Moze moze da se skrene

A u slučaju da pogrei odmah gore može polukružno.

Bas je bilo puno parkinga i u sporednim ulicama iz Majora Jagodica.

Mi smo stigli oko 8 ujutro iz NS

Pa smo oko 10 ujutru otili, vratili se oko 1.30 i bilo je u oba slucaja mesta da smo birali hlad ;)

SRECNO SVIMA!!!

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

hvala 1st .cek koliko ste vi dugo bili u ambasadi ?

Stigli smo ujutro ranije, usli u ambasadu ( prvi smo bili za imigracionu) i sacekali do nekih 10am

Onda su nam rekli da se vratimo u 2pm ne intervju, pa smo otisli, vratili se i izasli oko 3.30pm cini mi se

nedelju dana kasnije smo pokupili vizu u NS

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

To je standardno, nista cusdno

Dodjes, pokupe originale, mi smo jos i platili zadnji deo jer smo imali expedite

Provere sva dokumenta i kad sve prikupe kazu da se vratis

Kad se vratis, dobijes novi broj, bilo nas je svega 10tak u ambasadi, prozvali na salter i krenuo intervju

Sve normalno

Link to comment
Share on other sites

aha pa da,ali mislim da je kod vas bilo tako jer ambasada je morala da pregleda vas paket jer ste vi imali expedite,dok kod nas amabasada ima paket dva meseca pre intervjua ,tako da kontam da ako je sve ok sa dokumentima onda ceo intervju se sastoji od jednog dela -razgovora .

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Me znam

Minkili, kako je bilo kod tebe?

Sa nama je bio jos jedan par, takođe iseljenicka i isto su dosli u 2pm na intervju.

Svakako - zavrsavas u jednom danu ;)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima,
Evo isčitah ovih 300+ stranica i sad mi je haos u glavi. Imam samo par pitanja ako neko od vas "džombi" može da mi odgovori :D, ali pre toga evo malo informacija o meni.
Moj verenik i ja smo predali za vereničku vizu u TX 18 decembra 2015. USCIS je odobrio peticiju 28, januara 2016. a 10 februara nam je stiglo pismo od DoS da su nam dokumenta stigla u NVC i da će biti prosleđena ambasadi u Beogradu. Super brzo zar ne :D <3...

Ono što mene zanima je (ukoliko neko zna),
1. Koji je period čekanja da vas ambasada obavesti da su dobili dokumenta i da možete zakazati intervju?
2. Da li je neophodno da na ontervju nosim originale dokumenata kao što su: Afidavit of Support, approved I-129F ili samo moja dokumenta moraju biti originali?
Na sajtu ambasade ništa nisam uspela da pronađem :(, pa ukoliko neko od vas sa skorašnjim iskustvom može da mi pomogne bila bih izuzetno zahvalna. Samo želim da izbegnem situaciju da odem na intervju bez adekvatnih dokumenata.
Unaprade se zahvaljujem na svakoj informaciji :)

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

Evo isčitah ovih 300+ stranica i sad mi je haos u glavi. Imam samo par pitanja ako neko od vas "džombi" može da mi odgovori :D, ali pre toga evo malo informacija o meni.

Moj verenik i ja smo predali za vereničku vizu u TX 18 decembra 2015. USCIS je odobrio peticiju 28, januara 2016. a 10 februara nam je stiglo pismo od DoS da su nam dokumenta stigla u NVC i da će biti prosleđena ambasadi u Beogradu. Super brzo zar ne :D <3...

Ono što mene zanima je (ukoliko neko zna),

1. Koji je period čekanja da vas ambasada obavesti da su dobili dokumenta i da možete zakazati intervju?

2. Da li je neophodno da na ontervju nosim originale dokumenata kao što su: Afidavit of Support, approved I-129F ili samo moja dokumenta moraju biti originali?

Na sajtu ambasade ništa nisam uspela da pronađem :(, pa ukoliko neko od vas sa skorašnjim iskustvom može da mi pomogne bila bih izuzetno zahvalna. Samo želim da izbegnem situaciju da odem na intervju bez adekvatnih dokumenata.

Unaprade se zahvaljujem na svakoj informaciji :)

dobrodosla! i cestitam za zavrsene procese .ne znam koliko dugo nvc obradjuje verenicke vize mislim da cak brze nego cr1 ,ali recimo optimalno je nekih 42 dana da obrade vas slucaj .posle toga nvc zakazuej intervju i obavestava te oko intervjua ,opet optimalno je nekih 2 meseca od nvc=a ,ali opet kazem mozda je k1 brzi proces mozda ce vas pre ubaciti u neki raspored.mi smo zavrsili slucaj u nvc=u 24.februara a intervju mi ej zakazan za 28 april.

tvoja civilna dokumenta moraju biti originali ,a za ostalo videces vec kada ti stigne interview letter tamo sve tacno pise sta ti treba ,a imaces i vremena da sakupis .generalno rekla bih aos dokumenta ti en trebaju originali jer oni uglavnom taxe i w2 i slicno dobijaju elektronskim putem sto ej samo po sebi vec kopija neka jel .oni su za njih bezbedni -mislim njihovi sugradjani jer imaju apsolutni pristup svim njegovim podacima tako da su kopije ok .ali u grupi je ovde i nekoliko sa k1 vizom pa ako vide post bilo bi super da ti se jave .

Minkiiiliii u slucaju da nisi videla gore poruku ,ispisi mi koliko dugo si se zadrzala u ambasadi interesuej em zbog tehnickih pitanja :D

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

dobrodosla! i cestitam za zavrsene procese .ne znam koliko dugo nvc obradjuje verenicke vize mislim da cak brze nego cr1 ,ali recimo optimalno je nekih 42 dana da obrade vas slucaj .posle toga nvc zakazuej intervju i obavestava te oko intervjua ,opet optimalno je nekih 2 meseca od nvc=a ,ali opet kazem mozda je k1 brzi proces mozda ce vas pre ubaciti u neki raspored.mi smo zavrsili slucaj u nvc=u 24.februara a intervju mi ej zakazan za 28 april.

tvoja civilna dokumenta moraju biti originali ,a za ostalo videces vec kada ti stigne interview letter tamo sve tacno pise sta ti treba ,a imaces i vremena da sakupis .generalno rekla bih aos dokumenta ti en trebaju originali jer oni uglavnom taxe i w2 i slicno dobijaju elektronskim putem sto ej samo po sebi vec kopija neka jel .oni su za njih bezbedni -mislim njihovi sugradjani jer imaju apsolutni pristup svim njegovim podacima tako da su kopije ok .ali u grupi je ovde i nekoliko sa k1 vizom pa ako vide post bilo bi super da ti se jave .

Hvala ti puno Violeta na brzom odgovoru, lakše je da se čeka kad imaš neki okvirni vremenski period lol :)

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...