Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

Inace ja sam imao slovenski internacionalni.

Samo sam ga kopirao i poslao. Kakav pecat?

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

aha nista malo sam se zbunila. a jel i kod vas ovaj internacionalni vjencani list sa prijeda na francuskom a nazad imaju prevodi? Kad to saljem jel moram napisati ovima u uscis da pogledaju odtraga za prevod na engleski?

Link to comment
Share on other sites

Here I am... Nije me bili neko vrijeme, posla preko glave:)

Kako ste mi ljudi? Kakva je situacija kod vas trenutno? Nadam se, da ima pomaka.

E da sto se kopija tice. Kopije ne trebaju biti ovjerene, ni za USCIS ni za NVC.

Sretno:)

hej covek ,kod nas cekamo noa2 za sada koji cenim da bi trebao da bude do avgusta .

a ja sam rekla avulic da ako prevodi domace izvode da ima u vidu da prevede sve i pecat tipa "pecat ministrastva unutranjih poslova sarajevo " kao da i ako radi overu kopije internacionalnog posto je to u stvari samo pecat ta overa da je logicno da i njega mora prevesti jer da oni znaju sta je to .

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

aha nista malo sam se zbunila. a jel i kod vas ovaj internacionalni vjencani list sa prijeda na francuskom a nazad imaju prevodi? Kad to saljem jel moram napisati ovima u uscis da pogledaju odtraga za prevod na engleski?

Tak nekako je da. Nisam nista pisao gdje moraju gledat. :)

Ps. Da, ako se prevodi, prevodi se pecat i sve, kao sto je Violet rekla:)

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

negde sam procitala podatak da njihovi sluzbenici imaju primerak svakog dokumenta iz svake drzave kako izgleda -te predpostavljam da znaju ako je bosanski internacionalni izvod na vise strana da potraze na engleskom .

Link to comment
Share on other sites

drugariiiiiiiii dobili smo NOA2 :D posle 25 dana

kazu da pratimo instukcije.koje instrukcije ?

Case Was Approved

On June 30, 2015, we approved your Form I-130, Immigrant Petition for Relative, Fiance(E), or Orphan, Receipt Number Wxxxxx We will mail your approval notice. Please follow the instructions in the notice. If you move, go towww.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Link to comment
Share on other sites

Jaooo to su dobre vijesti znaci ipak ima nesto u tome da to ide brze hhehe ;) e da znas da si me obradovala i da se nadam da ce i nase ici tako brzo. Ja se sad borim sa ovima iz uscis o tome kako da platim taj glupi fee. rekli su mi da ne moze cek od nekog drugog i da mora da ima moje ime na njemu. a onda su mi rekli da mogu otici u postu i traziti da mi daju neki money order ali koliko ja vidim u bosni se to ne moze. Ja cu da poludim hehe

E jos nesto mozes li mi molim te reci sta ste ti i muz poslali kao dokaze za bonafied marriage?

E mozes li mi molim te reci sta ste ti i muz poslali kao dokaz za bonafied marriage?

Link to comment
Share on other sites

Jaooo to su dobre vijesti znaci ipak ima nesto u tome da to ide brze hhehe ;) e da znas da si me obradovala i da se nadam da ce i nase ici tako brzo. Ja se sad borim sa ovima iz uscis o tome kako da platim taj glupi fee. rekli su mi da ne moze cek od nekog drugog i da mora da ima moje ime na njemu. a onda su mi rekli da mogu otici u postu i traziti da mi daju neki money order ali koliko ja vidim u bosni se to ne moze. Ja cu da poludim hehe

oh! da to je ono sto sam ja predpostavljala da mora tako kako su ti rekli ,a kako je bosna banana zemlja kao i srbija,ja predspotavljam da to je u bosni nemoguce izvesti .

posta ti to sigurno nece dati ,ali probaj preko western uniona -samo dakle imaj u vidu da na money orderu mora da stoji iznos u dolarima.

palo mi je sada nesto drugo na pamet, da probas da neko od tvoje familije ode do banke i da na tvoje ime izdaju money order-mozda to moze jer njima(banki ili wester unionu) je bitno da se iznos plati -ali ih bas briga ko ce platiti ,jedino mozda ako im treba neki tvoj dokument ,to bi bilo najbolje da pozoves americki western i da njih pitas ?pa ako treba neki tvoj dokument kao dokaz da ti tvojima posaljes kopiju ID-a ?

Link to comment
Share on other sites

e to je dobra ideja bas cu da nazovem western union da pitam. ovi iz uscis samo stalno ponavljaju da funda moraju da budu iz financijske istitutcije u americi. Nije mi jasno samo jedno ako su vec dozvolili da se te aplikacije mogu poslati izvan amerike onda su morali da nadju neko rijesenje za to placanje.

Ali nazvacu western jos jednom da vidim. I molim te de mi reci posto smo mi u istoj situaciji i obadvoje zivimo tu sta ste vi poslali kao dokaze za bonafied marriage. mi smo skontali da otvorimo zajedbicki bankovni racun i da im posaljemo izjavu iz banke na kojoj pisu obadva nasa imena. jel mislis da je to dovoljno?

Link to comment
Share on other sites

posaljite sve sve sto ima veze sa vama ,mi smo poslali

-izvod iz maticne knjige vencanih,detetov izvod iz maticne knjige rodjenih ,potom neku izjavu koju smo morali da uradimo u opstini da je moj muz otac deteta (jer nismo bili vencani kada se dete rodilo ) i to mi je bio dokaz da zivimo na istoj adresi jer to stoji u toj izjavi ,screenshot nasih mejlova dok je on bio u americi a ja u srbiji ,njegovu prijavu boravka u policiji (to je ona prijava boravka za strance - u bosni ona kosta 5 maraka _mamu im lopovski inace ta prijava svagde u svetu je besplatna samo da znas) i nekih 20 -ak nasih fotografija .

ti pored svega ovoga mozes jos da posaljes -da njega ovlastis na tvoj racun i uzmes taj deponovani potpis iz banke ,ako imate neka zajednicka putovanja takodje dokaz o tome ,mozes izjavu rodbina,prijatelja o vasoj vezi -ali frips kaze da takve izjave nemaju nikakvu tezinu te mozda bi imale malo vecu tezinu ako bi ti recimo uzlea dva svedoka i sa njima otisla kod tebe u opstinu i oni izjavili da vi zivite zajedno i da ste u vezi i da u opstini kao zvanicnu izjavu to potpisu .ako imas neki trag da boravite na istoj adresi -svakako .sve sve .ja sam se cak i salila sa njima poslal sam im sliku gde moj muz presvlaci detetu pelene i kako je onako lud tako je i napravio ludu facu i nazvala sam tu sliku "opasan posao "

Link to comment
Share on other sites

e super to i planiramo. mi smo u ovih zadnjih godinu dana non stop putovali tako da imamo dosta slika.a i slika od naseg vjencanja u opstini a i crkvenog vjencanja. imam i neke viber poruke koje smo pisali dok sam ja bila u americi, Imam i western union racune koji pokazuju da sam mu slala novac iz amerike povremeno, i kopiju nasih pasosa koji pokazuju da smo putovali zajedno, imam i avionske karte kad sam ja stigla ovde. Neko mi je jos rekao da napisem pismo o tome kako smo se upoznali itd sad neznam da li je to malo previse.

Link to comment
Share on other sites

kazu pametni da previse je samo kada tuku,samo salji svaki dokaz.da I moj muz je napisao kako smo se upoznali,pismo koje je kao da pise prijatelju,gde smo sada I koji su nam planovi,isto pismu daj subject kao I potpis

Link to comment
Share on other sites

:) hvala ti .zelim i vama srecu ! javi kako cete resiti sa placanjem ?ne znam kakva je situacija sa bankama odakle si ti ,ali moj muz je sa juga i oni su tamo svi vrlo bliski -odnosno malo je mesto i svako zna svakoga,tako da i po nekom poslovnom kodeksu ,svaki bankin komitent ima svog personalnog menadzera bez obzira da li je u pitanju samo tekuci racun -tako da vrlo izlaze u susret sta god treba.

mozda u nekom krajnjem slucaju da pronadjete resenje da neko pokusa da na tvoje ime otvori bankovni racun u americi -naravno taj neko moze samo ako je dobar poznavalac tvoje familije .ali mislim da je najrealnije da bude money order od westerna u americi .

Edited by Violeta Womble
Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...