Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

Cao raja, evo mi jos ganjamo sve za ovaj I130. Zvala sam USCIS da vidim da li bi mi mogli predati I130 u Sarajevu u ambasadi oni mi rekose da moze a kad sam zvala ambasadu oni kazu nemoze. Sad sam totalno zbunjena jer neznam ako posaljem postom I130 u chicago lockbox kako da platim taj fee. Neznam da li banke ovde mogu da izdaju money order a ja nemam bankovni racun u americi sa kojeg mogu da posaljem cek. Zna li neko da li ja mogu koristiti cek od nekoga iz moje familije ko je u americi? Joj kako je ovo sve komplikovano a jos nije ni pocelo

Link to comment
Share on other sites

miliiki srecno za dalje drzim fige !

avulic- ono sto ja sigurno znam jeste da i na zvanicnom sajtu pise da mozes da se obratis najbilizem konzulatu za placanje i za viziranje-ali to nije tacno .to ej verovatno moglo pre,nedavno su oni to izmenili i sva procedura se radi u americi i ovo placanje se radi u americi ,takodje sam ja zvala konzulat u beogradu -rekli su mi dakle sto se vize tice kod njih samo intervju i podizanje viziranog pasosa -sve ostalo US.

sto se tice placanja IV i AOS -to sam procitala da moze neko drugi da plati(da ne treba vi da budete neposredni )

sto se tice I-130 to znam sigurno da mora ili cek americke banke ili money order -koji moze da se unovci u americi , da li neko umesto vas moze to da plati -to ne znam mozda da ih nazoves i pitas ???mada oni insistiraju da na ceku bude napisano tvoje ime i adresa i broj telefona (sto negde kontam da im je to prvo zeleno svetlo da ti imas americke papire )

ali bi bilo pametno da imas ti svoj americki tekuci racun -jer ce ti svakako trebati za dalja placanja ,a i kao dokaz da zivis u americi.imaj u vidu da u daljim dokumentima moras da im dokazes da si ti van USA-samo priveremeno dakle da u USA imas adresu boravka,licna karta,vozacka,glasacko pravo,bankovni racun.mislim da je bankovni racun im jako bitan (mozda nisam u pravu) neka kazu ovi koji zive tamo i imaju vise iskustva.

Link to comment
Share on other sites

avulic -ono sto isto sigurno znam kada im budes slala i-130 sve mora da bude zajedno u jednom paketu dakle i cek ,ako postoji mogucnost da prihvate cek koji je na drugom imenu - onda taj neko mora da vam posalje cek u sarajevo pa da vi zajedno to sve sa ostalim dokumentima posaljete.

i da ti kazem -nije tako komplikovano koliko smo mi u glavi stresirani.u biti je vrlo sve prosto -samo treba pratiti upustva.

Link to comment
Share on other sites

avulic -evo ovde ima diskusija na istu temu http://www.visajourney.com/forums/topic/440283-help-paying-i-130-fee-abroadive-searched-and-searched/

postoji predlog da se tvoji podaci napisu na ceku koji dobijes od familije pozadi -ali da sam na tvom mestu ja bih ipak pozvala usics i pitala ih za instrukcije u tom slucaju da li neko drugi moze da ti ispuni cek i da ti svoje ime stavis pozadi ceka,a i svakako kada budes razgovarala sa sluzbenikom koji ti bude dao informaciju upisi ime sluzbenika kao i cas i datum kada ste vrsili razgovor iz razloga da se ne desi situacija da ti kazu da je sve ok ,i mozda prilikom obrade podatataka da ti posalju da cek nije validan jer niej na tvom imenu da imas dokaz koju informaciju su ti dali.

p.s .probaj u western unionu u sarajrevu da li izdaju money order .u svetu oni to rade ali u srbiji ne rade zbog nekog zakona o izvozu devza u inostranstvo :/ .bitno je samo da je novac u dolarima da oni u americi ga mogu uovciti i to imaj u vidu!

Edited by Violeta Womble
Link to comment
Share on other sites

Hvala puno, upitacu ih a i danas cu da zovem uscis opet da vidim sta oni kazu. Jos jedno pitanje, ove kopije koje saljem u i130 znaci kopija pasosa, kopija internacionalnog vjencanog lista itd. da li ja moram da ovjeravam te kopije? i ako moram gdje se to radi?

Hvala puno na vasoj pomoci neznam sta bi da nemam vas :)

Link to comment
Share on other sites

prvo nemoj da se zbunis pa da posaljes kopiju formulara i-130 i 325 dakle formulari moraju da budu originar i potpisani (mnogi se zbune u gomili tih kopija pa posalju i kopiju formulara) a svakako uradi i kopiju formulara da imas u svojoj arhivi.

- ja sam uradila ovako kopirala sam na primer vancani list ,uradila prevod vencanog lista (prevod je uradio sudski tumac (koji je ipak autoritet ) koji kaze da je prevod u skladu sa originalom ) tako da nigde dodatno nisam overavala .

na sajtu pise da kopija mora da bude overena -mada iskustva kazu da ne -jer ti svakako originale nosis na uvid u ambasadu .sada ne znam kako su drugi da li su overavali te kopije?ako hoces da ih overis to se obicno radi ili u mesnoj zajednici ili u opstini ,oni ti udare pecat da je verno originalu i naravno platis taksu za to .po logici stvari -i taj pecat treba da se prevede.

dakle,sva dokumenta moraju da imaju engleski prevod a prevod mora da prati ovaj papir http://www.visajourney.com/content/translations

frips je rekao da prevod ne mora da radi sudski tumac-da moze i bilo ko drugi ko govori engelski -samo mora da se potpise .

ja sam uradila ovako na primer moj izvod iz knjige rodjenih -regularni domaci izvod -kopija ,prevod od strane sudskog tumaca ,i ova izjava ko je preveo.ako imas pecate na dokumentima i oni treba da su prevedeni ( na primer :Pecat ministrastva unutrasnjih poslova sarajevo blabla)

ako ste imali predhodnih brakova - u skladu sa drzavom gde se radio razvod mora da bude takav dokument ,dakle ako je samo sporazum koji je napisao advokat (to se ne prihvata ) u srbiji mora da bude dokument koji pocinje sa :" U IME NARODA..." a u americi mora da bude overen od strane suda da ima pecat suda

Link to comment
Share on other sites

Aha a ko prevodi te pecate? Ja imam international vjencani list koji sam izvadila tu u Bosni i na njemu je sve prevedeno na nekoliko jezika ali pecat je bosanski naravno. Jel se i to mora prevoditi? Ja sam totalno zbunjena sad hehe

Link to comment
Share on other sites

rekla bih da na internacionlanom dokumentu ne treba prevod pecata- nego samo na ovim domacim dokumentima gde radis prevod i to isto prevede sudski tumac (tacniej sudski tumac bukvalno prevedi sve sve ).

ja nisam slala ni jedan internacinalni ,ovi koji su slali neka kazu sta i kako ,ali kontam da ti je sasvim u redu kopija tog internacionlanog .

poslal sam recimo i kopiju mog pasosa ali pasos nisam prevodila jer na njemu takodje stoji i na engleskom pa sam samo podvukla nazive na engleskom da bi ih laske pronasli :)

Edited by Violeta Womble
Link to comment
Share on other sites

znaci samo kopiram ovaj internacionalni vjencani list i to je to. ne treba se ovjeravati ta kopija? izvini molim te ako sam dosadna

taman posal da si dosadna-slobodno pitaj dokle god ti ne bude jasno ,tu smo ,i meni je mnogo znacila pomoc koju dobih ovde od starih veterana.

na sajtu pise da kopija mora da bude overena -e sada iskustvo kaze da ne mora (stvar srece valjda) ja da sam na tvom mestu - slusala bih njihove zahteve -sto ej sigurno sigurno je .sada po logici stvari ti bi trebala da prevedes tu overu (jer kako ce oni znati da je to to -jer obicno je to jedan veliki pecat na kojem samo pise da je kopija verna originalu )

frips i sinhronili znaju tacno to oko internacionalnog dokumenta .

Link to comment
Share on other sites

u sustini mozes da nosis u us ambasadu jer oni imaju notorA, ali notor ce ti napaltiti mislim 50 dolara ,toliko smo mi platili jednu overu notora tamo,a to mozes da overis i u vasoj opstini za 1 -2 marke

Link to comment
Share on other sites

u srbiji je prevod po stranici 10 e od strane sudskog tumaca.ali frips kaze da moze da prevod radi ko god zna engleski ,dakle ti mozes da prevedes tu overu i samo propratis sa onim papirom sto sam ti poslala da si fluent englesko -srpski ....

ali ako ti overa kopije ne trreba -onda ne moras .ako budes zvala ove iz uscis-a pitaj ih ,ako se u medju vremenu ne jave ovi koji znaju dobro taj momentat oko internacionalnog dokumenta .

ili ako neces da se bakces sa overom kopije i prevodom overe ,onda je jednostavnije da im posaljes originale tih internacionalnih dokumenata,samo imaj u vidu da ce ti trebati isto to sve i za nvc i da ti imas kod sebe na uvid kada dodje vreme za ambasadu .dakle trebaju ti 3 ista dokumnta za proces vize ,tri izvoda iz mkr tri izvoda iz mk vencnih...

Edited by Violeta Womble
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Slovenia
Timeline

Here I am... Nije me bili neko vrijeme, posla preko glave:)

Kako ste mi ljudi? Kakva je situacija kod vas trenutno? Nadam se, da ima pomaka.

E da sto se kopija tice. Kopije ne trebaju biti ovjerene, ni za USCIS ni za NVC.

Sretno:)

N-400 Timeline
04/02/19 N-400 Submitted online
04/22/19 Biometrics
11/05/19 Interview (Approved)


ROC Timeline

Service Center: California

08/11/17 I-751 Packet delivered to USCIS

09/18/17 Biometrics Appointment

08/17/18 2nd extension letter (additional 6 months)

11/02/18 New card is being  produced (Approved)

 

NVC
11-04-2014 NVC case receive

05-20-2015 Visa received

10-06-2015 Time to kick back and let it fly

 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...