Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Raja ne mogu da vjerujem. Odobrili su mi peticiju u rekordnom vremenu poslije transfera u Kaliforniju.

On December 7, 2013, we mailed you a notice that we have approved this I130 IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN.

Za cetiri dana, to zaista nisam ocekivao....hvala Bogu, a sad idemo dalje :)

MSC

I-130 Received date April 24, 2013

NOA1 April, 26 2013

December 03, 2013 Transfer Notice

December 06, 2013 Received hard copy I-797C

Transferred to California Service Center

December 07, 2013 NOA2 APPROVED

January 29,2014 AOS PAID

February 06, 2014 IV PAID

February 12, 2014 I-864EZ mailed

February 12, 2014 DS-260 Support documents sent

February 12, 2014 DS-260 completed

March 12, 2013 CASE CLOSED

April 03, 2014 Interview....



Link to comment
Share on other sites

Vezano za taj doktorski pregled. Sta oni tacno gledaju, koje nalaze. Jel to osoba mora biti potpuno zdrava da bi oni odobrili vizu?

U osnovi gledaju da osoba nema koju zaraznu bolest - sifilis, TB...

Ako ima hronicnih problema za koje ce trebati redovna doktorska kontrola, onda mogu da traze i dokaz o zdravstvenom osiguranju jer po dolasku u zemlju imigranti ne mogu primati means tested benefits prvih pet godina.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Nova sam ovdje pa da vas pozdravim smile.png ..

suprug mi je americki drzavljanin,poslao je papire u julu mjesecu,(za mene i dijete),medjutim meni jos nikakvog odgovora iz ambasade nema..pa mi recite koliko dugo se ceka ?vec mi ovo cekanje ide na zivce... Hvala

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Dijana smile.png, vecina nas je ovde u Americi pa ljudi rade ili ko zna sta, ta vremenska zona nas zeza. Ja sam slobodan danas, pa eto naletim ovde hehe...ovi drugi iz BiH, sigurno se nekad kasnije prikljucuju na net smile.png

Kakve papire ? Jel I130 Peticija, ili je vjerenicka K1 ?

Da bi se konkretnije odgovorilo na vas odgovor moramo to znati smile.png

Posto kazes da je suprug, predpostavicu da je I130, ja sam cekao punih 7 mjeseci da se odobri peticija. Tako da...vecina ceka 7 ili vise mjeseci samo na odobrenje peticije.

Edited by Luk
MSC

I-130 Received date April 24, 2013

NOA1 April, 26 2013

December 03, 2013 Transfer Notice

December 06, 2013 Received hard copy I-797C

Transferred to California Service Center

December 07, 2013 NOA2 APPROVED

January 29,2014 AOS PAID

February 06, 2014 IV PAID

February 12, 2014 I-864EZ mailed

February 12, 2014 DS-260 Support documents sent

February 12, 2014 DS-260 completed

March 12, 2013 CASE CLOSED

April 03, 2014 Interview....



Link to comment
Share on other sites

Spremam se za NVC, pa me zanima nesto u vezi ovog rodnog lista.

Bio sam u domovini nedavno, i izvadio sve potrebne dokumente za NVC. Imam rodni list od supruge koji je ''medjunarodni'', ali cujem da ima neka ''long form'' rodni list, pa me zanima jel to ima i kod nas u BiH ?

To sam citao ovde...

mportant Notice: All Immigrant Visa applicants must submit a long form original birth certificate. Short form birth certificates will not be accepted.

Edited by Luk
MSC

I-130 Received date April 24, 2013

NOA1 April, 26 2013

December 03, 2013 Transfer Notice

December 06, 2013 Received hard copy I-797C

Transferred to California Service Center

December 07, 2013 NOA2 APPROVED

January 29,2014 AOS PAID

February 06, 2014 IV PAID

February 12, 2014 I-864EZ mailed

February 12, 2014 DS-260 Support documents sent

February 12, 2014 DS-260 completed

March 12, 2013 CASE CLOSED

April 03, 2014 Interview....



Link to comment
Share on other sites

Spremam se za NVC, pa me zanima nesto u vezi ovog rodnog lista.

Bio sam u domovini nedavno, i izvadio sve potrebne dokumente za NVC. Imam rodni list od supruge koji je ''medjunarodni'', ali cujem da ima neka ''long form'' rodni list, pa me zanima jel to ima i kod nas u BiH ?

To sam citao ovde...

mportant Notice: All Immigrant Visa applicants must submit a long form original birth certificate. Short form birth certificates will not be accepted.

prvo da ti cestitam na odobrenje I-130 u USCIS....

Taj medjunarodni ti treba....bitno je da ima Engleski prevod, i to je na poslednjoj strani i da imaju imena obada roditelja...ja sam isti slala tek prosle sedmice.

Link to comment
Share on other sites

Luk, slobodno me upitaj ako ti sta zatreba...ja sam tek prosle sedmice zadnju turu papira poslala u NVC i sada cekam za case complete i da nam zakazu termin za razgovor...mogu ti nesto objasniti u vezi dokumenta ako te zanima...samo javi...

Link to comment
Share on other sites

Hvala Mina :)

Evo objasnila si u vezi rodnog lista :)

Sad me zanima ova forma DS-261, jer ja cu slati sve papire za zenu odavde. Znaci ona meni, ja za NVC. Jos nisam dobio ''hard copy'' za NOA2, i nisam zvao NVC. A razumijem da je ovo elektronska forma (DS-261), i zanima me kad moja zena moze da ispuni istu i posalje u NVC. Jel kad oni dobiju nasu peticiju ili ona to moze odmah sad poslati.

Taj Choice of Address and agent.... jer ona kao treba u toj formi da mene ovlasti da dostavljam potrebnu dokumentaciju u NVC itd.

MSC

I-130 Received date April 24, 2013

NOA1 April, 26 2013

December 03, 2013 Transfer Notice

December 06, 2013 Received hard copy I-797C

Transferred to California Service Center

December 07, 2013 NOA2 APPROVED

January 29,2014 AOS PAID

February 06, 2014 IV PAID

February 12, 2014 I-864EZ mailed

February 12, 2014 DS-260 Support documents sent

February 12, 2014 DS-260 completed

March 12, 2013 CASE CLOSED

April 03, 2014 Interview....



Link to comment
Share on other sites

Hvala Mina smile.png

Evo objasnila si u vezi rodnog lista smile.png

Sad me zanima ova forma DS-261, jer ja cu slati sve papire za zenu odavde. Znaci ona meni, ja za NVC. Jos nisam dobio ''hard copy'' za NOA2, i nisam zvao NVC. A razumijem da je ovo elektronska forma (DS-261), i zanima me kad moja zena moze da ispuni istu i posalje u NVC. Jel kad oni dobiju nasu peticiju ili ona to moze odmah sad poslati.

Taj Choice of Address and agent.... jer ona kao treba u toj formi da mene ovlasti da dostavljam potrebnu dokumentaciju u NVC itd.

tek si dobio approval of I-130...tek poslije mjesec dana su bili oni u NVC-u spremni za mene da im dam informaciju..ja sam par puta zvala..i nekako potrefila da dodje do toga da su loadovali sve u kompjuter...i dadnem im email adresu i od muza (oni su samo imali moju)..preporucila bi ti da ih nazoves par puta i da im dadnes i njenu email adresu..(you will cut off so much time)...i oni vole komunicirat s tobom emailom...oni su onda odmah iz pocetka slali nama obadvoma emailove...i pise za njega da treba taj agent form..

kazu mi ljudi da nisam im dala email adresu negovu, da bi mu mozda slali sve postom u Bosnu, i onda bi jos duze kasnili...a taj agent form je prvi sto se treba ispuniti cim dodje do toga da je NBC preuzeo tvoju peticiju i da su stavili sve u njihov sistem...od prilike meni je to trajalo mjesec dana tog cekanja...i kad je to sve doslo taj agent form je isao prvi, pa affadavit of support (prvo platis pa saljes papire), i onda platis application fee, i posaljes te dokumente i application.

uglavnom..nece ona rucno trebati nista da ispuni ili da potpise..to je online sada..

Edited by Mina09
Link to comment
Share on other sites

Luk, neznam ako sam skroz te zbunila sada...posto znam ja previse pricat hahaha....ako uradis kako sam ti rekla...da navozes par puta NVC da vidis dal su dobili...i kad kazu da jesu..reci im da hoces da imaju i njenu email adresu...nakom par dana dobit ce te prve papire emailom..i za nju ce pisat da prvo mora uradit taj agent form..ja sam to za muza uradila isti dan..(on se nije smjeo bavit s tim da ne pogrijesi)....its very simple al nista ne moze ona ispuniti sada nit ti dok ne dodje do tamo i ne stave u sistem..al ti moze kako ti kazes poslati neke papire postom ako nemas te svoje dokumente.

Link to comment
Share on other sites

Odlicno, puno mi je sad ovo jasnije. Bas ti hvala Mino :)

Znaci mogu i ja tu formu (DS-261) ispuniti za nju i poslati. A ima li gdje da se potpise osoba, tj ona na toj elektronskoj formi ?

Posto sam pokusao da pogledam istu, bas ono u detalje al' je ne mogu nigdje naci. Ako nema nigdje da se treba potpisati, onda mogu i ja to uraditi za nju pretpostavljam.

Hvala jos jednom :)

MSC

I-130 Received date April 24, 2013

NOA1 April, 26 2013

December 03, 2013 Transfer Notice

December 06, 2013 Received hard copy I-797C

Transferred to California Service Center

December 07, 2013 NOA2 APPROVED

January 29,2014 AOS PAID

February 06, 2014 IV PAID

February 12, 2014 I-864EZ mailed

February 12, 2014 DS-260 Support documents sent

February 12, 2014 DS-260 completed

March 12, 2013 CASE CLOSED

April 03, 2014 Interview....



Link to comment
Share on other sites

Mino jos jedna stvar :)

Trebam da prevedem ova ovjerenje od suda, i policije. Jesi li ti to radila, i koliko kosta od prilike ?

Jel moze to kod notara, ima ovde jedna nasa koja radi taxe itd...ili mora biti bas neko ko je kvalifikovan, ali ona je odlican poznavaoc engleskog i naseg jezika pa me zanima bas jel moze takva osoba da to prevede ili...?

MSC

I-130 Received date April 24, 2013

NOA1 April, 26 2013

December 03, 2013 Transfer Notice

December 06, 2013 Received hard copy I-797C

Transferred to California Service Center

December 07, 2013 NOA2 APPROVED

January 29,2014 AOS PAID

February 06, 2014 IV PAID

February 12, 2014 I-864EZ mailed

February 12, 2014 DS-260 Support documents sent

February 12, 2014 DS-260 completed

March 12, 2013 CASE CLOSED

April 03, 2014 Interview....



Link to comment
Share on other sites

Odlicno, puno mi je sad ovo jasnije. Bas ti hvala Mino smile.png

Znaci mogu i ja tu formu (DS-261) ispuniti za nju i poslati. A ima li gdje da se potpise osoba, tj ona na toj elektronskoj formi ?

Posto sam pokusao da pogledam istu, bas ono u detalje al' je ne mogu nigdje naci. Ako nema nigdje da se treba potpisati, onda mogu i ja to uraditi za nju pretpostavljam.

Hvala jos jednom smile.png

Da bi "potpisao" tu formu samo kliknes kutijicu ko " I confirm" i onda utipkas ona slova ko na dosta stranica...captcha ili nesto tako se to zove...ono kad provjeravaju da si human...samo kliknes tu kutijicu...i ko "potpisao" si...nista drugo..i odmah im dodje da je to gotovo...nista ne treba rucno napisat..da je potpis njen...sad ti kazem...ja sam to za muza uradila...login ko petitioner i uradila ja sama..

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...