Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-3 Visa Country: Serbia
Timeline

Ariel, mijesas K3 (koja mora raditi AOS kao i K1 da bi se doslo do zelene karte) i CR-1 vizu. CR-1 viza je ta koja po ulasku u zemlju postaje zelena karta sa pecatom u pasosu dok prava zelena karta ne dodje.

Bojan i Dragana, pratite ove upute: http://www.visajourney.com/content/i130guide1

http://www.visajourney.com/content/i130guide1

Hvala najlepse na odgovorima.....

Milimelo, hvala za link...

Mislim da sam se i ja zato zbunila......i nije mi jasno sta mi radimo....K3 ili CR-1?????

Link to comment
Share on other sites

Hvala najlepse na odgovorima.....

Milimelo, hvala za link...

Mislim da sam se i ja zato zbunila......i nije mi jasno sta mi radimo....K3 ili CR-1?????

Saljes samo I-130 (NE SALJES I-129f uopste) i bice CR-1 imigrantska viza.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-3 Visa Country: Serbia
Timeline

Saljes samo I-130 (NE SALJES I-129f uopste) i bice CR-1 imigrantska viza.

Hvalaaaaa mnogooooo Milimelo....stvarno su nam od velike koristi odgovori, jer smo totalno zbunjeni, jer dobijamo razlicite informacije sa razlicitih strana, a plasim se da pogresimo i samo produzimo cekanje

Hvala i za prethodni link mnogo....Sad nam je jasnije sta treba da posaljemo.....samo bismo te zamolili da nam potvrdis ono sto mislimo da treba da uradimo, ako smo u pravu.....

Dakle,

Suprug popunjava I 130, uplacuje taksu i salje sve ono sto pise dalje ( svoj izvod, vencani list, pasos, slike i G 325a za oboje... )? Tako pocinjemo proceduru?

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ariel, mijesas K3 (koja mora raditi AOS kao i K1 da bi se doslo do zelene karte) i CR-1 vizu. CR-1 viza je ta koja po ulasku u zemlju postaje zelena karta sa pecatom u pasosu dok prava zelena karta ne dodje.

Bojan i Dragana, pratite ove upute: http://www.visajourney.com/content/i130guide1

http://www.visajourney.com/content/i130guide1

A daaaaa,sorry!! Ja kao da sam sve zaboravila,a ocito i da jesam. :)

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

please help.

dosao sam u usa sa turistickom vizom koja istice za 3 mjeseca. zenim se ubrzo ovdje. koji je moj prvi korak nakon vjencanja. da li mogu ovdje cekati bracnu vizu. mogu li ponovo uci u usa ako odem u bosnu jer nisam racunao na zenidbu pa moram neke stvati tamo srediti.

Ok, neces raditi AOS jer moras nazad u BiH. Prati ove upute>>> http://www.visajourney.com/content/i130guide1

- intervju za vizu ce biti u Sarajevu. Ako je i dalje validna turisticka viza, mozes doci u posjet dok se I-130 procesuira. Naravno, ponijeces dokaze da i dalje imas posao, studij i slicno u BiH.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Ok, neces raditi AOS jer moras nazad u BiH. Prati ove upute>>> http://www.visajourney.com/content/i130guide1

- intervju za vizu ce biti u Sarajevu. Ako je i dalje validna turisticka viza, mozes doci u posjet dok se I-130 procesuira. Naravno, ponijeces dokaze da i dalje imas posao, studij i slicno u BiH.

hvala.

1.a da li to znaci i da mogu ovdje u americi raditi AOS i ostati,ilegalno boraviti.

2. a ako mogu kad recimo mogu poceti raditi i koliko otprilike ce proci vremena za to.

3. i inace koliko treba vremena da se rijesi moj status i da mogu slobodno putovati.

Link to comment
Share on other sites

hvala.

1.a da li to znaci i da mogu ovdje u americi raditi AOS i ostati,ilegalno boraviti.

2. a ako mogu kad recimo mogu poceti raditi i koliko otprilike ce proci vremena za to.

3. i inace koliko treba vremena da se rijesi moj status i da mogu slobodno putovati.

Ako ces raditi AOS onda ne mozes izaci van zemlje dok ne dobijes AP ili zelenu kartu (4-7 mjeseci). Raditi ne mozes dok ne dobijes odobrenje - EAD - minimum 90 dana od slanja AOS, nekad i duze. Ne zaboravi da za AOS moras raditi ljekarski pregled kod civil surgeon.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Milimelo,

imam pitanje za tebe posto si ti nekako najbolje upucena. S obzirom na to da mi je mama trebalo doci iduci mesec i danas je odbijena za turisticku vizu i pored svega sto je imala potrebno od dokumentacije,inace u penziji je ima 60 godina i svoju imovinu. Svrha posete je bilo to sto sam se porodila i sto je htela da vidi unuce. Da li postoji opcija zalbe od strane americkog drzavljanina lokalnom kongresmenu? Ja sam nacula od nekih ljudi za to,ali bih i tebe da upitam!

Hvala unapred.

neces raditi AOS jer moras nazad u BiH. Prati ove upute>>> http://www.visajourney.com/content/i130guide1

- intervju za vizu ce biti u Sarajevu. Ako je i dalje validna turisticka viza, mozes doci u posjet dok se I-130 procesuira. Naravno, ponijeces dokaze da i dalje imas posao, studij i slicno u BiH.

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Milimelo,

imam pitanje za tebe posto si ti nekako najbolje upucena. S obzirom na to da mi je mama trebalo doci iduci mesec i danas je odbijena za turisticku vizu i pored svega sto je imala potrebno od dokumentacije,inace u penziji je ima 60 godina i svoju imovinu. Svrha posete je bilo to sto sam se porodila i sto je htela da vidi unuce. Da li postoji opcija zalbe od strane americkog drzavljanina lokalnom kongresmenu? Ja sam nacula od nekih ljudi za to,ali bih i tebe da upitam!

Hvala unapred.

Izvini, sad sam tek ovo vidjela. Opcija zalbe bas i ne postoji ali se moze ponovo aplicirati (prva aplikacija je "rejected without prejudice" tj ne utice na novu aplikaciju).

Sta je pisalo u aplikaciji kao razlog dolaska - cesto i najmanje indikacije brige o djetetu dovode do odbijanja aplikacije. Pitaj mamu sta je tacno rekla na intervjuu?

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Izvini, sad sam tek ovo vidjela. Opcija zalbe bas i ne postoji ali se moze ponovo aplicirati (prva aplikacija je "rejected without prejudice" tj ne utice na novu aplikaciju).

Sta je pisalo u aplikaciji kao razlog dolaska - cesto i najmanje indikacije brige o djetetu dovode do odbijanja aplikacije. Pitaj mamu sta je tacno rekla na intervjuu?

Hvala na odgovoru. Kao razlog dolaska rekla je kako zeli da vidi unuce. Nije pominjala cuvanje ni slicno,bas zato sto sam ja znala da ce to pomisliti. I rekla je kako ne bi ostala vise od mesec dana. U aplikaciji i nema tog pitanja vec samo da stavis koju vstu vize zelis. Inace kao sto rekoh ima 60 god. u penziji je,ima imovinu,ima jos dve cerke,sve sto treba ..tako da ponovno apliciranje bi bilo uzaludno verovatno. Znam samo da mi je mnogo krivo... :((((((

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Serbia
Timeline

Pomoc,

dobila sam green card u beogradu i dosla sam u ameriku pre 4 dana. Na ranici mi nista nisu dali samo pecat neki u pasosu, zvali smo neki broj da pitamo za green card ali oni su nam rekli da cekam 30 dana , ako ne dobijem na kucu green card da ih opet zovem, i da pitali su me da li sam dobila neki papir na granici ili neki racun a meni nista nisu dali --- isla sam za onaj socialni broj ali kazu da ne mogu da mi daju jer stoji mi pending pa mi je rekla da je moguce da su mi na granici dali taj broj i da ce mi poslati .. Zanima me da li neko zna od vas , da li oni to salju na kucnu adresu ili ja to moram da jurim sve opet ovde. Dobila sam CR-1 vizu. Hvala na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Za Tackicu:

Pa sve ti je proslo normalno. Stvarnu kartu nedobijes odma kad si na granici vec ti dodje na kucnu adresu potome stavi svoje ime na postanski sanduk i cekaj (ako nedodje za 30 dana onda njih zovi). AKo si na aplikaciji pre nego sto si dosla ovamo stavila da ti dadu i posalji broj mozda ti i dodje.. za sad sto ja znam neki dobiju ga neki cekaju i nedobiju pa odu u kancelariju i apliciraju sami. Ja nisam htjela da cekam i odma sam odvela muza za to. A za socijalni broj neznam u kojoj si drzavi ali moj muz i ja smo otisli nedelju dana poslje njegovog dolaska u S.S. office i oni su mu odma odobrili aplikaciju za broj jer je imao taj pecat u pasosu sto je tu umjesto green karte dok je nedobijes.

Nadam se da ti ovo pomaze. Nebrini se, moj muz je dobio pismo za dobrodoslicu malo manje od 3 nedelje poslje dolaska u Ameriku i green kartu odma poslje toga niti nedelju dana

Edited by Dana-Mića

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima,

oko 20. oktobra su primili nasu dokumentaciju u Vermontu. I kada proveravam Case Status na uscis.gov pise da je trenutno Initial Review. Da li znate koliko taj proces traje? Tj, kada pise da je duzina trajanja za Vermont 5 meseci, da li to znaci da ce oni za to vreme samo obraditi podatke i odobriti i da nas onda ceka i zakazivanje intervjua i ostalo? Ili da je citav proces gotov za 5 meseci?

Jel ima neko skorija iskustva, koliko mu je trebalo od trenutka podnosenja prijave, do sletanja u USA?

Svaka pomoc i savet su dobrodosli :)

event.png

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...