Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sto pre sredi taj papir i zovi ih odma. Mom muzu su falila 2 papira i moja mama ih je faksom poslala nama. Intervju taj prvi je bio sredom zvala sam ih cetvrtkom da imamo te dokumente u petak smo vec otisli dali im papire i dobili vizu. Kakv papir kazu da ti fali? Takodje ako ti to salje tvoj muz ili neko iz familije moze sa UPSom za manje od 2 ili 3 dana da stigne ja mislim.

U pitanju je form I-864A, nije ništa strašno, kada sam izašla iz ambasade odmah sam zvala u US i muž mi je to poslao poštom istog dana. Moram da sačekam original obrazac i onda da zovem ambasadu da lično donesem obrazac. I to bi trebalo biti to.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

U pitanju je form I-864A, nije ništa strašno, kada sam izašla iz ambasade odmah sam zvala u US i muž mi je to poslao poštom istog dana. Moram da sačekam original obrazac i onda da zovem ambasadu da lično donesem obrazac. I to bi trebalo biti to.... :blink:

A pa onda nije strasno ali uzbuna je ipak tu kad se desi ja sam usla u paniku kad je muz stigao kuci i reka mi da traze jos papira ali smirila sam se odma drugi dan. Ambasada u BG nije bas spora tako da sam sigurna da dok dobijes dokumente moces da ih odneses.

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

E super, ici cu i ja onda u Smiljanicevu, ... koliko je pregled?

I koliko se placa viza kada se dobije?

Hvala na odgovorima :)

Nama je pre 12 dana poslato sve u Beograd, ali ja jos nista nisam dobila, ne znam da li da ih zovem ili da sacekam jos malo?

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

E super, ici cu i ja onda u Smiljanicevu, ... koliko je pregled?

I koliko se placa viza kada se dobije?

Hvala na odgovorima :)

Nama je pre 12 dana poslato sve u Beograd, ali ja jos nista nisam dobila, ne znam da li da ih zovem ili da sacekam jos malo?

Pregled je 150 dolara, a svaka revakcina je 1800 dinara... ja sam primila 2 revakcine.. i ukupno me je izašlo oko 16.000 dinara. Vizu smo već platili u toku podnosenja papira i mislim da izađe oko 850$ to ne mogu tačno da ti kažem... _Zovi ih, ne možeš ništa da izgubiš..

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Montenegro
Timeline

Cao ja sam nova na ovaj forum i htela sam pitati jel ima koga u BG ili u Crnoj Gori sto moze pomoci mog vjerenika da ispune sve papire...mi smo tek danas dobili NOA2 APPROVAL.

Hvala unapred i pozdrav (L)

Edited by malalala

I-129F Sent 07-29-2011

NOA1 08-04-2011

RFE 01-20-2012

RFE Sent Reply 02-24-2012

RFE Review 02-27-2012

NOA2 APPROVED 02-29-2012

NOA2 Hardcopy 03-05-2012

NVC Recieved 03-06-2012

NVC Sent 03-07-2012

Embassy Recieved 03-13-2012

Packet 3 Received 03-26-2012

Packet 3 Sent 03-28-2012

Packet 4 Received 04-02-2012

Interview Date 04-26-2012

K1 Visa Received 04-27-2012

POE Chicago 05-05-2012

[AOS Process]

Marriage 05-25-2012

AOS/EAD sent 06-12-2012

Case transfer CSC 07-03-2012

Biometrics 07-10-2012

EAD recieved 09-22-2012

GC Approved 04-09-2013

GC in hand!!!!!!! 04-13-2013

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pregled je 150 dolara, a svaka revakcina je 1800 dinara... ja sam primila 2 revakcine.. i ukupno me je izašlo oko 16.000 dinara. Vizu smo već platili u toku podnosenja papira i mislim da izađe oko 850$ to ne mogu tačno da ti kažem... _Zovi ih, ne možeš ništa da izgubiš..

Pa zvala sam ih, ali se javlja automat, i ne daje ti opciju da pricas sa nekim!

event.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Nazalost, ova tema je zamrla, izgleda da nas nema mnogo koji su u procesu za vizu :)

Uglavnom, iskustvo sa lekarskog. Sve je proslo relativno brzo u Drzicevoj - International Organization for Migration. Pregled je 150$ plus dve vakcine koje sam dobila Td i MMR po ceni od 1200 rsd svaka. Pluca se snimaju u Resavskoj 69, u Institutu za reumatologiju, i tu sam cekala svega 5-10 minuta. Za zene je bitno da posle primanja MMR vakcine NE SMETE nikako da ostanete u drugom stanju u naredna tri meseca, jer je to ziva vakcina.

E sad, ono sto mene zanima. Posto se zahteva lekarski kada se dodje u USA (za Green Card), ono sto sam uspela da procitam je da ne moramo da radimo lekarski, jer nam je ovaj koji smo uradili u Beogradu validan u narednih godinu dana. Ali, bice potrebno da donesemo potvrdu o vakcinaciji.

Da li moze neko da mi kaze koja je potvrda validna? Pretpostavljam ne od mog doktora opste medicine, nego je potrebno da Panel Doctor popuni formular DS-3025. Da li ste vi to dobili posle lekarskog, i ako niste kako ste to regulisali u USA?

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

E sad, ono sto mene zanima. Posto se zahteva lekarski kada se dodje u USA (za Green Card), ono sto sam uspela da procitam je da ne moramo da radimo lekarski, jer nam je ovaj koji smo uradili u Beogradu validan u narednih godinu dana. Ali, bice potrebno da donesemo potvrdu o vakcinaciji.

Da li moze neko da mi kaze koja je potvrda validna? Pretpostavljam ne od mog doktora opste medicine, nego je potrebno da Panel Doctor popuni formular DS-3025. Da li ste vi to dobili posle lekarskog, i ako niste kako ste to regulisali u USA?

Ja sam nešto našao kao da treba I-693, evo ovaj obrazac pa vidi, nisam siguran, tako da bolje da odgovori neko ko je to radio :)

Pozz

appdx_a_693vacc.pdf

Edited by Ninoslav
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja sam nešto našao kao da treba I-693, evo ovaj obrazac pa vidi, nisam siguran, tako da bolje da odgovori neko ko je to radio :)

Pozz

Da, ali ako si uradio medecinski u prethodnih godinu dana od podnosenja Adjustment of Status, onda podnosis samo potvrde o vakcinaciji.

What if I am a K nonimmigrant visa holder and already had a medical overseas?

a. You are not required to have another medical examination at time of adjustment as long as your Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status, is filed within one year of your overseas medical examination.

b. Even if a new medical examination is not required, you still must show proof that you have complied with the vaccination requirements. If the vaccination record (DS 3025) was not properly completed and included as part of the original, overseas medical examination report, you will have to have the vaccination report completed by a designated civil surgeon. In this case, you are required to submit Part 1, Information About You, Part 2, the vaccination chart, and Part 5, the Civil Surgeon's Certification, of Form I-693 (in an envelope sealed by the civil surgeon).

E sad, bilo bi dobro da neko kaze kakvu su potvrdu tamo nosili?

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Evo da se i ja javim i ozivim temu :)

Proces zapocet February 14, 2012 i još uvek na čekanju :)

Pozz svima :wacko:

Kod mene je trajalo nesto manje od 4 meseca da posalju papire u BG. Ocekuj pocetkom juna :) Mi smo podneli u Vermont Service Center.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Kod mene je trajalo nesto manje od 4 meseca da posalju papire u BG. Ocekuj pocetkom juna :) Mi smo podneli u Vermont Service Center.

Hvala ti za ovu informaciju, ulepšala si mi dan (L)(L) (L)

Mi smo podneli u California Service Centar, koliko sam gledao otprilike ide istom brzinom :)

Uuuu jedva čekamo :)

P.S. Klaxi moze neki PM da se bolje ispricamo :)

Pozz

Edited by Ninoslav
Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...