Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Other Country: Kosova
Timeline

milimelo hvala na javljanju....

I-129F peticija. Oni su akceptirali chek i razmotrili nas slucaj da bi smo nakon toga dobili odgovor da nam se podaci ne slazu.Nisam imao intervju u ambasadi.Nismo dobili ni NOA1. Znaci u samom startu smo odbijeni.

Link to comment
Share on other sites

milimelo hvala na javljanju....

I-129F peticija. Oni su akceptirali chek i razmotrili nas slucaj da bi smo nakon toga dobili odgovor da nam se podaci ne slazu.Nisam imao intervju u ambasadi.Nismo dobili ni NOA1. Znaci u samom startu smo odbijeni.

Ispuni ponovo obrasce i posalji im - vjerovatno ces trebati poslati i novi check. Druga opcija da zarucnica dodje kod tebe i tu se vjencate i posalje I-130 za supruznicku vizu.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Drustvo, potrebna mi je informacija da li je neko od vas bio na intervju u vezi I-485 forme? Poslali smo papire krajem aprila meseca, oni su dobili papire 2.maja. U medjuvremenu sam bio za biometrics pre dve nedelje. Juce nam je stigao papir da nam je zakazan intervju za 2.avgust u San Bernardinu (California). U pitanju je K-1 viza. Zanima me ako je neko prosao kroz to da prenese utiske sa intervjua, odprilike ono sta pitaju i koliko sve to traje? Hvala unapred i veliki pozdrav za sve!

Link to comment
Share on other sites

Drustvo, potrebna mi je informacija da li je neko od vas bio na intervju u vezi I-485 forme? Poslali smo papire krajem aprila meseca, oni su dobili papire 2.maja. U medjuvremenu sam bio za biometrics pre dve nedelje. Juce nam je stigao papir da nam je zakazan intervju za 2.avgust u San Bernardinu (California). U pitanju je K-1 viza. Zanima me ako je neko prosao kroz to da prenese utiske sa intervjua, odprilike ono sta pitaju i koliko sve to traje? Hvala unapred i veliki pozdrav za sve!

Ides fino na podforum Adjustment of Status from Family based visa - ima sasvim dovoljno opisanih intervjua da znas sta te ceka - ako potrazis, mozda bude jedan bas iz tvog ureda - San Bernardino.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Canada
Timeline

Pozdrav svima,

da li mi neko moze reci jel potrebno prevoditi rodni list i rekord iz opstine/policije za BG ambasadu? I da li neko zna sta tacno ili od prilike traze na razgovoru za K1 vizu?

Hvala unapred!

K-1

NOA1 ------ 11-17-2010

NOA2 ------ 04-25-2011

Package Received By NVC ----- 04/28/2011

Package Left From NVC ----- 05/03/2011

Package Received by MTL ---- 05/05/2011

P3 Received from MTL ---- Never

MTL Sent P3 ---- 05/19/2011

P3 Delivered at MTL ---- 05/26/2011

MTL Sent P4 ---- 06/01/2011

Medical ---- 06/15/2011

Interview ---- 08/08/2011 - APPROVED

Visa printed ---- 08/15/2011

Waybill e-mail received ---- 08/17/2011

Visa in hand ---- 08/22/2011

POE ---- 08/28/2011

Wedding ---- 09/17/2011

AOS (I485, I765, I131)

NOA1 ---- 10/07/2011

I485 NOA2 APPROVAL/CARD IN PRODUCTION NOTICE ---- 11/30/2011

Card Received ---- 12/5/2011

USCIS FREE FOR 2 YEARS :)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

da li mi neko moze reci jel potrebno prevoditi rodni list i rekord iz opstine/policije za BG ambasadu? I da li neko zna sta tacno ili od prilike traze na razgovoru za K1 vizu?

Hvala unapred!

Trazis internacionalni rodni list u opcini, a rekord nije potrebno prevoditi. Sve ostalo ces dobiti napismeno od ambasade sta trebas prikupiti.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Canada
Timeline

Hvala :)

K-1

NOA1 ------ 11-17-2010

NOA2 ------ 04-25-2011

Package Received By NVC ----- 04/28/2011

Package Left From NVC ----- 05/03/2011

Package Received by MTL ---- 05/05/2011

P3 Received from MTL ---- Never

MTL Sent P3 ---- 05/19/2011

P3 Delivered at MTL ---- 05/26/2011

MTL Sent P4 ---- 06/01/2011

Medical ---- 06/15/2011

Interview ---- 08/08/2011 - APPROVED

Visa printed ---- 08/15/2011

Waybill e-mail received ---- 08/17/2011

Visa in hand ---- 08/22/2011

POE ---- 08/28/2011

Wedding ---- 09/17/2011

AOS (I485, I765, I131)

NOA1 ---- 10/07/2011

I485 NOA2 APPROVAL/CARD IN PRODUCTION NOTICE ---- 11/30/2011

Card Received ---- 12/5/2011

USCIS FREE FOR 2 YEARS :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Serbia
Timeline

Zdravo drustvo,

Ja sam nova ovde i dosta sam citala sta ste pisali i pomogli ste mi dosta. Mene zanima jedna stva ako moze neko da mi odgovori bila bih jako zahvalna, Moj muz i ja smo se vencali u SRbiji i poslali smo I-130 u USCIS i odobrili su nam aplikaciju 15 Juna za GC. Dobio je pismo da je nas taj paket poslat u NVC , mene zanima koliko se dugo ceka taj odgovor od njih i sta dalje ide ? Jel moj muz treba jos nesto njima da salje ili ja sad samo cekam to pismo i koliko dugo se to ceka ? Da li meni ambasada salje to pismo ili NVC ? Bas smo vise na ivici cekanja :( Hvala na odgovoru puno

Link to comment
Share on other sites

Zdravo drustvo,

Ja sam nova ovde i dosta sam citala sta ste pisali i pomogli ste mi dosta. Mene zanima jedna stva ako moze neko da mi odgovori bila bih jako zahvalna, Moj muz i ja smo se vencali u SRbiji i poslali smo I-130 u USCIS i odobrili su nam aplikaciju 15 Juna za GC. Dobio je pismo da je nas taj paket poslat u NVC , mene zanima koliko se dugo ceka taj odgovor od njih i sta dalje ide ? Jel moj muz treba jos nesto njima da salje ili ja sad samo cekam to pismo i koliko dugo se to ceka ? Da li meni ambasada salje to pismo ili NVC ? Bas smo vise na ivici cekanja :( Hvala na odgovoru puno

http://www.visajourney.com/examples/NVC_Process_Flowchart_v1-2.pdf

http://www.visajourney.com/wiki/index.php/National_Visa_Center

http://www.visajourney.com/wiki/index.php/LingChe_NVC_ShortCut

http://www.visajourney.com/wiki/index.php/National_Visa_Center#Helpful_Links

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Serbia
Timeline

Da li je moguce da ovi iz NVC jos nisu dobili nase papire iz USCIS-a ? :o A kao poslali su od 15 juna :( uzas zaista ... Suprug im je poslao email i ovi iz NVC su trazili neku kopiju naseg broja i I-130 pa ce oni kao da provere ... stvarno ne mogu da verujem sta se desava

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

POZDRAV SVMA!!! MOJA SUPRUGA JE MEKSIKANKA KOJA IMA AMERICKO DRZAVLJANSTVO I ZIVI U NJ...VENCALI SMO SE U BEOGRADU 21 MAJA 2011 I NAKON NJENOG POVRATKA U USA ONA JE PODNELA I130 PETICIJU ZA MENE, DOBILI SMO UBRZO ZATIM NOA1 I SAD ZELJNO ISCEKUJEMO NOA2, ONO STO BIH VOLEO DA ME NEKAKO ''UTESITE'' NEKIM SAVETOM. KAD SLUCAJ STIGNE U NVC POSTO MENI IZDALEKA IZGLEDA KAO ''PAKLENA PROCEDURA'' I MORAM PRIZNATI PRILICNO ZASTRASUJUCE, TOLIKO DOKUMENATA I SA MOJE I NJENE STRANE, JOS SLIKA ZA PASOS, JOS KRSTENICA, VENCANIH LISTOVA...AND GOES ON AND ON, KAO DA SE SPREMAM ZA SVEMIR A NE ZA ZAJEDNICKI ZIVOT KOJI TOLIKO ZELIMO...IPAK MISLIM DA CE ANGAZOVANJE ADVOKATA BITI NEOPHODNO, HVALA SVIMA KOJI SU IMALI STRPLJENJA ZA MENE, POZZ

Link to comment
Share on other sites

POZDRAV SVMA!!! MOJA SUPRUGA JE MEKSIKANKA KOJA IMA AMERICKO DRZAVLJANSTVO I ZIVI U NJ...VENCALI SMO SE U BEOGRADU 21 MAJA 2011 I NAKON NJENOG POVRATKA U USA ONA JE PODNELA I130 PETICIJU ZA MENE, DOBILI SMO UBRZO ZATIM NOA1 I SAD ZELJNO ISCEKUJEMO NOA2, ONO STO BIH VOLEO DA ME NEKAKO ''UTESITE'' NEKIM SAVETOM. KAD SLUCAJ STIGNE U NVC POSTO MENI IZDALEKA IZGLEDA KAO ''PAKLENA PROCEDURA'' I MORAM PRIZNATI PRILICNO ZASTRASUJUCE, TOLIKO DOKUMENATA I SA MOJE I NJENE STRANE, JOS SLIKA ZA PASOS, JOS KRSTENICA, VENCANIH LISTOVA...AND GOES ON AND ON, KAO DA SE SPREMAM ZA SVEMIR A NE ZA ZAJEDNICKI ZIVOT KOJI TOLIKO ZELIMO...IPAK MISLIM DA CE ANGAZOVANJE ADVOKATA BITI NEOPHODNO, HVALA SVIMA KOJI SU IMALI STRPLJENJA ZA MENE, POZZ

ne treba ti advokat - samo pocni skupljati papire oko decembra. imas linkove na prethodnim stanicama sa sta i kako.

PS. iskljuci velika slova, to znaci da se deres na nekoga.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dobila sam Case Complete danas. Koliko mislite da imamo da cekamo do interview? Koliko kosta medicinski pregled? Dali moramo jos nesto sem toga da platimo? I ako moramo dali moraju biti dolari ili mogu everi ili neka druga valuta? Hvala puno na odgovoru

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...