Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Ako ste u braku duže od 2 godine, odmah dobijas permanent GC, moguće da je to slučaj Dzuliana

Ja sam na K1 drogi, uhm mislim vizi :rofl: stigla u USA, u braku smo tek od Maja, tako da to nije slucaj nego moguce neka greska, ne znam nadam se da ce advokat uspeti da provali sta je u pitanju, ima tamo broj telefona na NOA koji moze da se pozove pa cemo videti.

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Dzuliana, ja nesto mislim da to nije greska. Nacula sam da sada onih "dve godine veze" sto traze kao preduslov za K1 vizu se racunaju u te dve godine, pa se zato odmah izdaju zelene karte na 10 godina. No, svakako najbolje da advokat ili vas dvoje to proverite, pa taman da potvrdimo tu glasinu.

Link to comment
Share on other sites

Dzuliana, ja nesto mislim da to nije greska. Nacula sam da sada onih "dve godine veze" sto traze kao preduslov za K1 vizu se racunaju u te dve godine, pa se zato odmah izdaju zelene karte na 10 godina. No, svakako najbolje da advokat ili vas dvoje to proverite, pa taman da potvrdimo tu glasinu.

to mi nekako nema smisla iz dva razloga a to je sto za k1 nema preduslova koliko je neko dugo u vezi jedini uslov je da oni uz pomoc pasulja i babe vange i slucajnog uzorka procene validnost veze a drugi razlog bi bila nepravda prema cr1 vizi .moj muz i ja kada smo podnosili zahtev za cr1 vizu imali smo i dokaz da smo mi ziveli zajedno 2 godine pre nego sto smo se vencali pa sam opet dobila gc na dve godine jer od momenta ulaska u USA nije nam proslo 2 godine u braku .

a opet cudno mi je da i uscis bas napravi toliki neki propust .

ajde pa nam javi tacnu informaciju :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Ništa čudno, izguglajte malo stalno se dešava, to ipak ljudi čukaju po kompjuktorima. Elem, nije moguće već sigurno greška i trebaće se zameniti za dvogodišnju inače će eventualno biti problema.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Jeste greska i moracu da to ispravim, niko nece pitati nista sad, ali moze doci do problema kad budem predavala za naturalizaciju :/

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Ne, uspela sam da nadjem neke informacijeovde na sajtu, nova GC je besplatna, to je ipak njihov propust. Na zalost nisam usamljen slucaj. Treba da podnesem I-90 formular zajedno sa GC koju su mi poslali, u medjuvremenu treba da odem do lokalnog USCIS-a da mi udare poecat na pasos (I-551 stamp) koji mi osigurva pravo da radim i putujem, taj pecat bi trebalo da vazi godinu dana........

:ranting::ranting::ranting::bonk::bonk::bonk:

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

e pa super ,malo cimanja ali sta je tu je .ali kontam da bi pecat u pasosu trebao da ti vazi koliko ti i vazi gc a ne samo godinu dana .

Ne, vazi maksimum godinu dana, taj pecat sluzi samo da ti obezbedi status, da mozes da radis i putujes, dok cekas da ti stigne nova GC, koja bi trebalo da bude tu u roku od 4-6 meseci >.>

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Ja sam isla do lokalnog DMV pre nego sto mi je stigla GC i oni su trazili od Home Land Security clearance, da mi izdaju licnu kartu, tako da bez obzira na ovu trenutnu situaciju, ja mogu da odemi izvadim State ID, Drivers Licence itd

Za ostale koji su trenutno u procesu -- Obatite paznju na sve podatke na vasoj GC kad vam stigne, posebno na datum vaznosti.

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...