Jump to content
TBoneTX

SERBIA (Part II)

 Share

3,513 posts in this topic

Recommended Posts

hahahahahhahahhahaahah umirem !!!

kada smo kod farbanja barem onog metaforicnog tu sam ti vala bas glupava ,uvek kazem kako jeste svidelo se to nekome ili ne .

ma ne bojim se pitanja ,i nekako su mi apsurdni momenti pripreme za intervju ,mislim valjda znam detalje o supruzniku ,nego me je iscimala doktorka ,jer je bila kao u vojsci ,postavi mi tri pitanja ja jedva stignem da odgovorim na jedno ona vec postavi sledeca tri .


Inače, ja sam danas započeo sa selidbom: otkazao sam ugovor(e) s Telenorom :D Još dve nedelje. :)

reci mi detalje oko ugovora za telenor,moj ugovor je do oktobra ,kako se to resava ? i sta ste uradili sa bankom ?jeste to zatvorili ili sta ?

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Ma idi begaj i ja sam mislio da ću tipa morati da nabrajam rodbinu po slikama i šta ti ja znam, a ona me o ženi pitala tipa dva pitanja (gde smo se upoznali i gde radi).

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

hahahahahhahahhahaahah umirem !!!

kada smo kod farbanja barem onog metaforicnog tu sam ti vala bas glupava ,uvek kazem kako jeste svidelo se to nekome ili ne .

ma ne bojim se pitanja ,i nekako su mi apsurdni momenti pripreme za intervju ,mislim valjda znam detalje o supruzniku ,nego me je iscimala doktorka ,jer je bila kao u vojsci ,postavi mi tri pitanja ja jedva stignem da odgovorim na jedno ona vec postavi sledeca tri .

reci mi detalje oko ugovora za telenor,moj ugovor je do oktobra ,kako se to resava ? i sta ste uradili sa bankom ?jeste to zatvorili ili sta ?

Vidi, moji su, igrom slučaja, baš isticali 2. maja pa mi je to leglo ko budali šamar pošto je onda bilo samo da odem u poslovnicu oko dve nedelje pre isteka i podnesem zahtev i danas su me zvali ovi iz Telenora da potvrde zahteve (imao sam dva broja: za telefon koji sam prebacio na pripejd i za internet koji sam isključio) i da probaju da me ubede da ostanem :D E sad ako tvoji ističu u oktobru onda ne znam da l ćeš morati da platiš neke penale (osim ako imaš postpejd bez ugovorne obaveze u kom slučaju samo odeš nedelju-dve ranije da podneseš zahtev).

Ja sam zatvorio sve račune osim jednog (kod Telenor banke kad smo već kod Telenora) pošto mi je tu besplatno održavanje, a i treba mi i dalje dinarski račun. U svakom slučaju mislim da je dobra ideja da se zadrži račun ako ništa ne košta -- nikad ne znaš kada će ti zatrebati. (S tim što ćete onda jedino uvek morati da fajlujete onaj Schedule B na američkoj poreskoj prijavi jer treba da prijavite da imate račun kod strane banke, mada ako imate račune u Americi na kojima dobijate kamatu svakako se fajluje i Schedule B.)

Edited by rutabaga
Link to comment
Share on other sites

e ljudi sada sam se setila ne zanm da li ej neko pisao o tome ili nije ali mozda nekome bude od koristi .

znate za ovu aplikaciju telefonsku magic jack .sa ovom aplikacijom mozete da zovete besplatno celu kanadu i ameriku iz bilo kog dela sveta i bilo koje brojeve i mobilne i fiksne -samo ukucate koji je broj bez izlaza za drzavu ,dakel kuca se samo cisti americki broj bez prefiksa 00 1 .

jedini ej uslov da imate internet i android os .druga osoba ne mora da ima tu aplikaciju niti internet .

http://www.magicjack.com/index.html

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

Vidi, ja imam stan koji iznajmljujem pa mi treba račun da mi podstanar uplaćuje kiriju i da ja plaćam s njega porez, dakle ja svakako imam razloga. Što se tiče IRS-a, utiče samo ako na njemu imaš više od $10.000 (tj. preko milion dinara) u nekom momentu inače se samo prijavljuje da ga imaš, bukvalno:

post-203957-0-38048800-1461327308_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline

e ljudi sada sam se setila ne zanm da li ej neko pisao o tome ili nije ali mozda nekome bude od koristi .

znate za ovu aplikaciju telefonsku magic jack .sa ovom aplikacijom mozete da zovete besplatno celu kanadu i ameriku iz bilo kog dela sveta i bilo koje brojeve i mobilne i fiksne -samo ukucate koji je broj bez izlaza za drzavu ,dakel kuca se samo cisti americki broj bez prefiksa 00 1 .

jedini ej uslov da imate internet i android os .druga osoba ne mora da ima tu aplikaciju niti internet .

http://www.magicjack.com/index.html

Btw, kad smo kod zvanja Amerike: mi smo prebacili telefon u SBB (za kablovsku i net smo već bili kod njih) i kod SBB-a možete zvati Ameriku (i još nekih 70 zemalja) u okviru pretplate (200 min.).

Takođe, uz pretplatu na ovaj novi Office 365 dobija se pretplata na Skajpu od 60 min. mesečno za zvanje Amerike (i još nekih zemalja).

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Vidi, ja imam stan koji iznajmljujem pa mi treba račun da mi podstanar uplaćuje kiriju i da ja plaćam s njega porez, dakle ja svakako imam razloga. Što se tiče IRS-a, utiče samo ako na njemu imaš više od $10.000 (tj. preko milion dinara) u nekom momentu inače se samo prijavljuje da ga imaš, bukvalno:

attachicon.gifschedB.jpg

Ee bas ti hvala Rutabaga. Ja ovde imam tekuci racun koji ne mogu da ugasim. Na njemu imam stambeni kredit koji moj bivsi surug placa, tako da to mora da ostane (naravno nema para na tom racunu, sluzi samo za isplatu kredita). Al' dobro je ovo sve znati.

Nego, ja sad jurim kartu, hocu da putujem sledeceg petka = instant glavobolja majke mi. Problem je sto idem sa psom i moram da budem sigurna da ce kompanija koja preuzima let u USA da prihvati psa (sve kompanije imaju limite o broju zivotinja po letu) .... Zvah Turkish Airlines, covece toliko ne znaju nista da je to tuga :(

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

djulijana ne znam da li si videla post sto je jedan clan pisao odnosno pisala ,evo kopiracu ti ga da ga ne bunaris sada ::"postoje dvije opcije:

1. pas putuje sa vama u istom avionu, u grijanom cargu (400$ karta za psa + cargo transporter 300 eura; ukoliko putujete sa tzv. opasnim pasminama tada se transporter mora izraditi od drveta - upute na lufthansinim stranicama)
2. pas putuje kao cargo teret - cca 1500 eura (ovisi o dimenziji psa varira od 1300 do 1600 eura, preko Beca, Munchena, Frankfurta, Budimpeste, Beograda - to je ono sto sam se ja raspitivala)


mi smo na kraju odabrali prvu opciju jer sam vodila dva psa; na aerodrom polaska treba doci bar 1,5 ranije (bolje 3 jer procedura traje). Psa se prije ulaska u transporter proseta da obavi sve sto treba, da mu se vode sat vremena prije, hranu mozete preskociti. U transporter se stavi njegova dekica, igracke...sve sa njemu poznatim mirisima.
Na check pointu kao prtljagu, uz svoju prtljagu prijavljujete i psa. Ispunjava se listic sa vasim podacima, lijepe se naljepnice na transporter i predaje se transporter sluzbenoj osobi, Psi koji izlaze iz EU MORAJU imati Health certificate (iako mene realno nitko nije ni pitao za to, ali da se izbjegnu problemi ako ga nemate), putovnicu psa sa vazecim cijepljenjima (za ulazak u USA pas mora biti cijepljen protiv bjesnoce nakon 3 mj zivota NIKAKO PRIJE (nece vas pustiti) te od tog cijepljenja mora proci 30 dana da bi pas mogao uci u zemlju.
U Zagrebu se Helath cert. odradi u vet. stanici grada Zagreba - Dubrava (jedino ova stanica ima dozvolu izdavanja cert.), cijena je cca 250 kn, racun platite kada vam mininstarstvo posalje racun na kucnu adresu u Hrv (cca par mjeseci nakon) i vrijedi 10-30 dana (ovisno o zemlji, bar je tako vet meni objasnio). Ponudit ce vam tracer, al vam to u pravilu ne treba i on vrijedi samo 2 dana..

Kad se ukrcate na avion, ukoliko imate layover, prije ukrcaja provjerite da li su psi ukrcani u avion (za svaki slucaj, barr sam ja tako jer sam paranoicna емотикон smile )
Oni prilikom layovera dobiju vodu u zdjelicu koja je zakacena unutar transportera i to je to. Tijekom leta ih nitko ne obilazi, bez obzira sta vam napricali u Lufthansi, al im bude ok. Moji su cak dosli sa malo vode u toj zdjelici nakon 8,5 h leta.


nakon sto prodete sigurnosnu provjeru, pse dizete kad i ostalu prtljagu (jedino se oni obicno nalaze ili na pocetku ili na kraju hale).


E sad, ako putujete kao sto sam ja pa vam je to ujedno i POE za vizu.....idete u red gdje idu i gradani USA. Nas oboje (muz je dosao po nas :luv: :luv: ) je zenska koja tamo upucuje ljudi gdje je koji red, cim je vidjela kuvertu izdvojila od ostatka reda i stavila u najkraci red
Kad prolazite sigurnosnu provjeru idete oboje zajedno, predate kovertu i onaj carinski listic (iako carinu ne prolazite jer ste imigrant). Na listicu vi morate oznaciti da prevozite zivotinje, a policajac vam crvenim flomaqsterom napise animal transfer prilikom te prve provjere. Mogu vam postavljati pitanja, al obzirom da je vidio da smo sa dva psa i puno prtljage samo nas je pitao gdje smo se upoznali, malo se nasalili u stilu da mi je transporter velik kao da lavove prevozim i predao nam sve papire (ukljucujuci i neotvorenu kovertu, objasnio da pokupimo prtljag i pse te odemo na imigracijski (na O'hari to je entry 2, ne idete kroz carinu).

Naravno mi smo imali 5 kofera, sve heavy luggage oznake pa smo se nacekali dok je stigla jer mi se cini da to zadnje istovare. U tom slucaju je bolje prvo skupitit pse (sto mi nismo).
Moja rucna prtljaga je bila puna psece hrane, poslastica i igracaka pa nas je nanjusio carinski pas i dovukao policajku do nas da pretrazi prtljagu. Samo je lagano pregledala torbu i listic gdje pise animal transfer (pa joj je sve bilo jasno kad je vidjela hranu емотикон smile ) pa nas nije gnjavila vise

entry 2 (imigracijski)

dodete tamo sa prtljagom do crvene linije i cekate da vas pozovu (sve je otvoreno pa ne mogu da vas ne vide)
obzirom da smo mi vukli troja kolica sa prtljagom i dva transportera (od kojih je jedan ooogroman i zauzeo je cijela kolica, a ja sam ga jos morala drzati rukom jer je moj zmaj divljao unutra zeleci van) imigracijski policajac je sam dosao do nas, pitao tko imigrira, uzeo kovertu i putovnicu i uputio nas da lagano krenemo prema izlazu i da bu nas on stigao :dancing:

Ako ste u meduvremenu promijenili adresu u US gdje cete biti od one koja se nalazi u dokumentima poslanima NVC-u odmah im to napomenite. Cijela procedura je trajala 5 min za nas ....dok smo dosli do izlaza policajac je vec bio kraj nas, pozelio mi dobrodoslicu i vratio dokumente te rekao da se za SSN obratim u njihov adminstrac. ured. i to je to

prosli smo brzo i bez ikakvih problema i pitanja"

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dje u CG? Meni je majka sa Cetinja i imamo kucu u Susanj tako da sam ti vazda dolje :)

Bas su spori, kako li ce biti sa mnom , a ja sam u CG. :)

Pratim vas.

NOA1 Recieved Date: 1/25/16

NOA2 Notification (via app): 3/14/16

NOA2 Hard Copy: 3/17/16
NVC Received: 4/6/16
NVC Case # & Invoice #: 4/7/16
Left NVC: 4/7/16
Consulate Received: 4/11/16
Packet 3 Received: 5/4/16
DS-160 Completed: 5/10/16
Medical: 6/6/16
Packet 4 Received: 6/20/16
Interview: 7/14/16 - APPROVED

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Djulijana, ja sam isla sa dva psa nedavno bez ikakvih problema i napisala sam kak je proslo (vidi gore od Violete post).

e sad organizacija puta je bila malo zeznuta jer smo kartu isto rezervirali samo tjedan dva prije.

ako se dobro sjecam ti imas malog psa koji ce s tobom biti u kabini?

to je manji problem nego cargo :)

iz mog iskustva Turkish je ok, ali tete na tel. ti nemaju bas puno iskustva s tim pa najbolje odi u njihov ured iako oni kompliciraju max.

Lufthansa ima najbolje uvjete i iskustva. Air France isto. KLM osrednje

British je ok al su skupi ......

sve mozes odraditi mailom tak da ne bi trebala imati problema, samo moras imati sve podatke i papire od psa

javi ako ti treba pomoc ili nekaj nije jasno

i Cestitam!!!

USCIS

01/23/2015 I-130 Sent

01/26/2015 NOA1

05/28/2015 NOA2

NVC

06/10/2015 NVC Received
06/25/2015 Received DS-261 / AOS Bill
07/06/2015 Submitted DS-261
07/08/2015 Paid AOS Bill
07/26/2015 Submitted IV Bill
07/27/2015 Paid IV Bill
09/15/2015 Send AOS/IV Package
10/21/2015 NVC CC
12/01/2015 Interview - Approved (12/03/2015 Visa in hand)
03/11/2016 POE Chicago
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Hvala puno ljudi.

Slronhil, ono sto sam do sad uspela da saznam je da ni ovi na aerodromu nisu sigurni kako stvari sa psom funkcionisu jer im je pre 2 dana stigao novi dopis sa novim cenama :( .Problem je u tome sto je broj pasa po letu limitiran te mene brine da mi se ne desi da kad stignem na POE (Houston) i treba da uhvatim let za Austin TX, sto mi je krajnja destinacija, nema mesta u aviounu za psa. Da, ona jeste mal rase i isla bi samnom u kabinu. Ja bih isla preko Turkish Airlines jer preko Turske mi ne treba titar antitela za Rabies, sto ako bih letela preko bilo koje zemlje u EU, moram da imam (Srbija nije na listi zemalja koje su "Rabies Free").
Cena karte za psa ide od 160 evra do 280 evra (niko nije znao da mi preizno kaze koliko ce da kosta zbog tog novog dopisa). Nadam se da ce agencija koju sam kontaktirala uskoro imati vise informacija.

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...