Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Hvala puno! Koliko si cekala na green card?

Pozzzzzzzzzzzzzzz

Predali smo papire za AOS polovinom maja, a u prosli utorak (20 jula) je imao interviju za green card i sve je bilo OK. Ova zena sto je bio kod nje na interviju mu je rekla da ce green card dobiti u roku 2 sedmice. Vec je dobio pismo da je approved za green card. Znaci, sve je trajalo nekih 2 mjeseca, sto se tice AOS procesa i dok je dobio green card. Sad smo barem dvije godine mirni, sto se papira tice. Sad mozemo putovati i izvan USA :dance: Da dodam i to, da ga uopste nije peglala sa nekim bezveznim pitanjima na interviju, samo da joj odgovori na pitanja sa forme I-485 za AOS. Poslije se mi s njom raspricali, k'o veliki, hahaha. Dakle, raja, no sikiriki na tim intervjuima, sve ce biti OK.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Pozdrav svima. Imam pitanje vezano za dimenziju slike koja se salje sa I-130 formom. "Passport Style" slike koje su nam izradili u Sarajevu su otprilike 2" x 1.5", a cujem da ove slike trebaju biti 2" x 2". Ono sto pise na instrukcijama za I-130 je da velicina slike bude takva da je 1" od brade do vrha glave (sto ove nase slike i jesu). Zanima me da li je neko imao imao probelam sa ovim standardnim slikama za pasos iz Bosne i da li ove slike zaista moraju biti 2" x 2".

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam pitanje vezano za dimenziju slike koja se salje sa I-130 formom. "Passport Style" slike koje su nam izradili u Sarajevu su otprilike 2" x 1.5", a cujem da ove slike trebaju biti 2" x 2". Ono sto pise na instrukcijama za I-130 je da velicina slike bude takva da je 1" od brade do vrha glave (sto ove nase slike i jesu). Zanima me da li je neko imao imao probelam sa ovim standardnim slikama za pasos iz Bosne i da li ove slike zaista moraju biti 2" x 2".

Hvala na odgovorima!

Mislim da se ne trebas za to sekirati, jer sam prilicno sigurna da je slika od mog vjerenika bila malo manja nego te dimenzije(slikao se u BiH) i nisu nista zanivijetali kad sam je poslala sa I-129F. Cak tu sliku nisam vidjela da su igdje koristili na dokumentima koje je dosad dobio. Ti provjeri jos negdje, ali mislim da vaze i one slike odozdo (malo manjih dimenzija).

Sretno!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima i jedno kratko pitanje.

Vjerovatno je neko vec pitao ovo, ali ko ce to sad naci.:) Uglavnom, da li neko moze da mi odgovori,da li je za proces, za I-130 zadnje sto treba uraditi je uplatiti onih $404 za processing fee? Moj buraz je to uplatio za njegovu suprugu i poslije toga vise nisu slali pisma ni sa kakvim zahtjevila da treba jos nesto. Da li sad oni salju sve te papire u ambasadu u Sarajevo? Malo me zbunjuje ovaj proces, jer nije ni blizu kao kod I-129F, pa me interesuje da li je sve zavrseno sto se tice uplata i papirologije u US? Da li oni inace obavijeste putem pisma, ako treba jos nesto poslati?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Cao svima voljela bi ako neko moze da odgovori par pitanja ako moze bila bi zahvalna

Pitanja u vezi I-130 sigurna sam da su slicna pitanja fiancee vizi pa mozda i vi (koji neidu za Cr/IR1 vize) mozete da odgovorite

PRVO u Srbiji bar dje je moj dragi adresa se pise formatom (ZIP CODE NAselje ULICA broj KUce SRBija) dali tako da napisem i u formama?

ostala pitanja

1. Ja sam sada American Citizen ali i dalje znam moj Alien broj dali da ga napisem?

2. Sta vi mislite da su najbolji dokazi da im posaljem, imam slike, phone bills (in my parents names since i live with them), vjecnani list (thats a must), mogu cak i par ovjereni pisama od prijatelja i roditelja da kazu da smo mi u braku, neznam sta drugo imam par pisama koje je on meni poslao.

3. 20. If your relative's native alphabet is other than Roman letters, write his or her name and foreign address in the native alphabet. (DALI DA NAPISEM NJEGOVO IME I ADRESU CIRILICOM?)

4. 21. If filing for your husband/wife, give last address at which you lived together. (Include street, city, province, if any, and country): (Sta ako nismo zivili zajedno sem kad sam ja tamo dolazila na par nedelja zadnja 3 puta?)

5. Dali njegove slike mogu biti u formatu 5 sa 5 (ja mislim da je to format sto oni koriste u srbiji nisam bas sigurna)

Hvala svima unaprjed, Danijela (izvinite na gramatickim grjeskama bolja sam sto se tice Engleskog)

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Cao svima voljela bi ako neko moze da odgovori par pitanja ako moze bila bi zahvalna

Pitanja u vezi I-130 sigurna sam da su slicna pitanja fiancee vizi pa mozda i vi (koji neidu za Cr/IR1 vize) mozete da odgovorite

PRVO u Srbiji bar dje je moj dragi adresa se pise formatom (ZIP CODE NAselje ULICA broj KUce SRBija) dali tako da napisem i u formama?

ostala pitanja

1. Ja sam sada American Citizen ali i dalje znam moj Alien broj dali da ga napisem?

2. Sta vi mislite da su najbolji dokazi da im posaljem, imam slike, phone bills (in my parents names since i live with them), vjecnani list (thats a must), mogu cak i par ovjereni pisama od prijatelja i roditelja da kazu da smo mi u braku, neznam sta drugo imam par pisama koje je on meni poslao.

3. 20. If your relative's native alphabet is other than Roman letters, write his or her name and foreign address in the native alphabet. (DALI DA NAPISEM NJEGOVO IME I ADRESU CIRILICOM?)

4. 21. If filing for your husband/wife, give last address at which you lived together. (Include street, city, province, if any, and country): (Sta ako nismo zivili zajedno sem kad sam ja tamo dolazila na par nedelja zadnja 3 puta?)

5. Dali njegove slike mogu biti u formatu 5 sa 5 (ja mislim da je to format sto oni koriste u srbiji nisam bas sigurna)

Hvala svima unaprjed, Danijela (izvinite na gramatickim grjeskama bolja sam sto se tice Engleskog)

Podugo je vremena otkako smo mi zavrsili ovaj proces, pa cu ti odgovoriti samo na ono za sto sam sigurna, valjda bar malo pomogne.

1. Ja sam pisala svoj alien# iako sam citizen samo eto da se ne pitam kasnije jesam li trebala. Thenicki gledano ne trebas pisati, ali nastetiti nece - meni nije

2. Posalji im sve te dokaze koje si navela osim mozda te izjave. Izjave prijatelja i porodice koje smo mi ovjerili, preveli na engl, cak i apostille pecat na njih stavili niko nije ni spomenuo. Slike su gledali i to vrlo detaljno, kad je muz bio na interview pred konzulom su bili nasi phone records i pisma. Iskreno, ja se ne bih zamarala ovjeravanjem izjava porodice i prijatelja. Ako si slucajno sacuvala koverte u kojima su stigla pisma a koje imaju markice sa datumom na pecatima to ti je super dokaz :)

3. Ako cete predavati bilo kakve njegove licne dokumente koji su izdati na cirilici onda da, u protivnom - ne.

4. Posto 99% nas nije zivjelo zajedno abroad, nemoj se na ovo previse osvrtati. Kad ste se vjencali, zivjeli ste pod istim krovom ma kako kratko to bilo, tako napisi tu adresu iako nemas hajmo reci dokaza o zajednickoj adresi.Ako si se prijavljivala kao strani gradjanin kad si bila kod njega, onda mozes staviti tu adresu kao vasu zadnju adresu na kojoj ste zajedno zivjeli, pa makar i na samo tako kratko vrijeme. Ja sam to ucinila u nasem slucaju, sacuvala sam kopiju onog kartona kad sam se prijavila kao strani gradjanin na muzevu kucnu adresu. Opet kazem, u slicaju da imas neki dokument s tom adresom - predaj, u protivnom nece ti biti nikakav problem i da samo napises adresu bez supporting documents. Kad ste se registrovali za vjencanje, morali ste isto dati neku adresu u opstini, pa ako ste stavili istu imas i to kao "dokaz"

5. E ovo se stvarno ne sjecam, znam da sam bila stressed kad mi je muz poslao slike koje su standardne pasoske za nase podnevlje, ali da li smo te iste poslali ili je on mjenjao format kasnije to se stvarno ne sjecam, jer slao mi je "pasos" slike par puta u razlicite svrhe. Iako nije mu velik problem reci fotografu tacne dimenzije koje trebaju ...

eto nadam se da nisam nista odmogla :)

Sretno!

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

Zuta koverta iz ambasade nema nista s maticnim uredom u drzavi u koju ides. Nama nije trebalo nista osim mojeg hrvatskog pasosa i muzeve americke vozacke.

Hrvatsku diplomu sam prevela u Hrvatskoj, bas kao i prijepis ocjena, a evaluaciju (nostrifikaciju) je odradio ECE. Bez problema su mi priznali diplomu (novinarstvo).

Ako nije problem, mozes li mi dati vise informacija o tome koliko dugo ti je trebalo da sve prevedes/nostrificiras, i koliki su bili troskovi? Moze i na pp ;)

Moj muz se trenutno bakce sa zadnjim ispitima i nadamo se da ce diplomirati u oktobru, i jedna od opcija za koju je neki dan cuo je da odradi taj prijevod (ili nostrifikaciju hmmmm sad sam totalno zbunjena) u Zagrebu (iako je on student na fakuletetu u Sarajevu), pa me zanima okvirno kakvi nas troskovi cekaju.

Ako neko iz BiH ima bolji prijedlog oko prevoda diploma bila bih isto tako zahvalna na odgovoru.

Hvala lijepa

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Vareska hvala ti puno na odogvorima (and so fast too :)). Ja sam mislila da ce ovo sve da bude toliko lako da sam cekala zadnji minut :blush: pa sad nemam pojma ni dje je kraj sa krajem. Sto se tice prijavljivanja, samo sam se jednom prijavila i to kod moji familijarni prijatelja posto on je tada zivio u izbjeglickom centru pa nisam mogla tamo da se prijavim.Sto se tice vjencanog lista tamo pod mojim informacijama pise adresa kao i ona na mom Hrvatskom pasosu jer za vrjeme vjencanja nisam bila americki drzavljanin vec samo Hrvatski pa maticar (pijan i zbunjen) je stavio adresu na kojoj nisam zivila od 95 ali nvjerujem da ce to da mi bude problem (ako Bog da).

Jos jednom hvala ti na odgovorima, Danijela

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Vareska hvala ti puno na odogvorima (and so fast too :)). Ja sam mislila da ce ovo sve da bude toliko lako da sam cekala zadnji minut :blush: pa sad nemam pojma ni dje je kraj sa krajem. Sto se tice prijavljivanja, samo sam se jednom prijavila i to kod moji familijarni prijatelja posto on je tada zivio u izbjeglickom centru pa nisam mogla tamo da se prijavim.Sto se tice vjencanog lista tamo pod mojim informacijama pise adresa kao i ona na mom Hrvatskom pasosu jer za vrjeme vjencanja nisam bila americki drzavljanin vec samo Hrvatski pa maticar (pijan i zbunjen) je stavio adresu na kojoj nisam zivila od 95 ali nvjerujem da ce to da mi bude problem (ako Bog da).

Jos jednom hvala ti na odgovorima, Danijela

Ovo oko adrese vjeruj uopste nije problem, taman da ne stavis nista. Vecina mojih fellow filers from 2009 nisu nikakve adrese stavljali pa nisu imali nikakvih problema. I sad kad se osvrnem na sve i vidim koliko sam si zivaca pojela kroz ovaj proces, a tako je jednostavno. Ispuni licne podatke tacno i citko, ubaci sa tim formularima u kovertu koje pismo koje ste izmjenili, email i zajednicke slike sto imate i to je to. It's not so bad, trust me ;)

Sretno jos jednom!

A sad idem na spavanje definitivno :)))

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Ako nije problem, mozes li mi dati vise informacija o tome koliko dugo ti je trebalo da sve prevedes/nostrificiras, i koliki su bili troskovi? Moze i na pp ;)

Moj muz se trenutno bakce sa zadnjim ispitima i nadamo se da ce diplomirati u oktobru, i jedna od opcija za koju je neki dan cuo je da odradi taj prijevod (ili nostrifikaciju hmmmm sad sam totalno zbunjena) u Zagrebu (iako je on student na fakuletetu u Sarajevu), pa me zanima okvirno kakvi nas troskovi cekaju.

Ako neko iz BiH ima bolji prijedlog oko prevoda diploma bila bih isto tako zahvalna na odgovoru.

Hvala lijepa

Prevela sam sve u Zagrebu, kod sudskog tumaca, ali za neku blesavu cijenu jer je bilo iz usluge kod prijateljice. Nostrifikacija se radi u Zagrebu za Hrvatsku, ali to kad dolazis sa stranom diplomom koja ti treba tamo.

U ovom slucaju ce trebati nostrifikacija u Americi, troskovi su od $80 na vise. Vecina fakulteta voli ECE. Ceka se par tjedana (zapravo ovisi o njima, moze krace, moze dulje).

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja sam svoj SIF dobila danas!!!! Konacno posle mesec ipo dana cekanja na obradu u NVC-u!!!

Hvala svima koji su mi pomagali...znam da sam bila jakoooooooooooo dosadna :)

Eto mene u USA uskoro!!!!! :thumbs::thumbs::thumbs:

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Eeeeej jesi li stiglaaaaaa?

Kako je proslo? Jesu li se emocije malo stisale? Uf otkad sam procitala ovu tvoju poruku sve mi se zeludac zavrce od pomisli sta me ceka za manje od mjesec!

nadam se da ti je sve kako treba!

:star:

EEEEEEEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.. Evo i mene...

Na POE u Washingtonu je bila katastrofalna guzvetina pa sam zakasnila na connecting flight, pa su mi rekli da cu morati prenociti na aerodromu do sutra u podne kada su mi dali boarding pass za taj let, ali su me stavili na stand-by za istu noc... Shoot.. Preplakala sam 6 sati na aerodromu, vozala se okolo po terminalima u potrazi za smoking lounge ko muha bez glave, trpila sazalijevajuce pogledne putnika u prolazu i radnika na aerodromu, i na kraju parade sam se jedva nekako uspjela progurati na zadnji let za Saint Louis za taj dan. Kod momka sam stigla u pola 1 ujutro.. What an exhausting day! Uzas.. Trebalo mi je cijelih sat i po cekanja u redu da stignem do Immigration Officer-a a s njim sam sve zavrsila u roku od 5 minuta. Uzeo mi je otiske desne ruke, slikao me, pitao imam li stari pasos sa sobom i DS-2019 form, kako sam se upoznala sa zarucnikom i kada ce biti vjencanje, otvorio je kovertu, udario pecate na dokumente i u pasos i to je bilo sve. 5 minuta eto.. Ali ta drama nakon toga.. Nabubrila sam sva od placa, trebala su 3 dana da mi se povuku podocnjaci..

Sto se tice emocija- ne, nisu se stisale, tek sam napola svjesna svega sto mi se trenutno desava i samo se bojim trenutka kada ce me stvarno pogoditi cinjenica da vise nisam to sto sam bila cijelih 28 godina. Ako se to desi ne gine mi anoreksija, ionako sam za ove dvije sedmice u USA smrsala skoro cijele 3 kile..

Sto se tice ostalog.. Ma, sta ja znam.. Ja bih radije da je on dosao meni u BiH..

Kada budete kupovali kartu pazi da izmedju POE i connecting flight-a (ako bude potrebe za tim kao u mom slucaju) bude barem 3 sata vremena. Ja sam imala 1h i 50 min, i nije mi bilo dovoljno. Bolje da imas vise vremena nego da budes u zurbi i da se unervozis kao ja..

Uhhh.... Koliko god duboko da udahnem cini se da ne mogu dovoljno da izdahnem.

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...