Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Ja sam zvala onu kliniku u Sarajevu u kojoj se radi medicinski pregled za vize i pitala sam doktoricu koliko vakcina moram primiti obzirom da nemam dokaz o prethodnim vakcinacijama i dobila odgovor da moram primiti samo jednu vakcinu a to je di-te-per , dakle nista strasno...........

I-130 approved after 62 days

NVC journey

09-18-2009 entered in system NVC

09-22-2009 asigned case number

09-24-2009 mailed and e-mailed my 3032

09-29-2009 AOS shown paid

09-26-2009 recived AOS (AVR)

10-05-2009 accepted DS3032

10-05-2009 invoiced IV bill

10-13-2009 recived by email confirmation DS3032 (STRANGE)

10-16-2009 sent DS230

10-19-2009 AVR said some documents are missing and they are incomplete we got RFE false

10-21-2009 recived email for missing documents-checklist

10-19-2009 delivered DS230 by USPS

10-23-2009 AVR recived checklist

10-29-2009 log in fail - case complete confirmed official by OP

11-10-2009 medical exam passed

11-03-2009 papers forwarded to sarajevo embassy

12-09-2009 INTERVIEW SCHEDULED visa approved

14 December POE

29 December got green card

30 December got driving license

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!!!Da li neko ima iskustvo sa ljekarskog iz Eurofarm Centar,imamo zakazan ljekarski pa me malo zanima kakvi su,i gdje salju za snimanje pluca?

Wolf81,

Sandro bi ti bolje opisao kako je na tom pregledu jer je on bio a ne ja. Ono sto je on meni ispricao izlgeda da nije bilo nekih velikih problema. Pitanja su minimalna. Njima je glavno vidjeti da nemas mentalnu bolest, adikciju, tuberkulozu i HIV/AIDS. Pregled pulca - mislim da se treba otici na neku drugu lokaciju (mislim da je to vezano za tu istu kliniku koju ti spominjes) i onda tu pricekati da radiolog procita film. Oni to sve direktno posalju na ambasadu. Film ne traze kad odes na intervju, a izgleda da ne treba nikome ni u Americi kad dodjes.

L

Usput, da li iko zna za neki slucaj gdje je viza odobrena a onda te stave na cekanje, odnosno, AP (administrative processing) koji moze trajati od 5 dana do par mjeseci a u nekim zemljama i preko godinu dana? Nisam cula za slican slucaj u BiH???

Link to comment
Share on other sites

Heyiii,

Dobili smo NOA2 :dance: !

Now what? Moram sada pretraziti ovaj forum da procitam sta nam je sljedece ciniti! Znam otprilike, ali hocu da budem sigurna!

Da li imaju neke forme koje samo ja moram ispuniti? I koje su to forme on ispunjava i meni salje?

Odoh traziti.. A ako je neko tu, neka mi please odgovori!

Hvala!

:star:

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Heyiii,

Dobili smo NOA2 :dance: !

Now what? Moram sada pretraziti ovaj forum da procitam sta nam je sljedece ciniti! Znam otprilike, ali hocu da budem sigurna!

Da li imaju neke forme koje samo ja moram ispuniti? I koje su to forme on ispunjava i meni salje?

Odoh traziti.. A ako je neko tu, neka mi please odgovori!

Hvala!

:star:

PM malamu ili saska i tim, one su dosle na vjerenicke vize. Mislim da ti treba 1-134 za pocetak a vjerenik treba poceti skupljati papire.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Heyiii,

Dobili smo NOA2 :dance: !

Now what? Moram sada pretraziti ovaj forum da procitam sta nam je sljedece ciniti! Znam otprilike, ali hocu da budem sigurna!

Da li imaju neke forme koje samo ja moram ispuniti? I koje su to forme on ispunjava i meni salje?

Odoh traziti.. A ako je neko tu, neka mi please odgovori!

Hvala!

:star:

PM malamu ili saska i tim, one su dosle na vjerenicke vize. Mislim da ti treba 1-134 za pocetak a vjerenik treba poceti skupljati papire.

Hvala ti!

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zvala onu kliniku u Sarajevu u kojoj se radi medicinski pregled za vize i pitala sam doktoricu koliko vakcina moram primiti obzirom da nemam dokaz o prethodnim vakcinacijama i dobila odgovor da moram primiti samo jednu vakcinu a to je di-te-per , dakle nista strasno...........

Nisam dala najbitniju informaciju, a to je da sam ja vec imala ljekarski i nisam trebala da primim nikakve vakcine, a potvrde o tome mi trebaju za aos... pa me zanima kako ste vi, koji ste vec prosli sve to, rijesili, jer vidim da niko iz Bosne nije dobio taj papir, slali su ga direkt za ambasdu i dalje ovamo.

Hvala na odgovoru u svakom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!!!Da li neko ima iskustvo sa ljekarskog iz Eurofarm Centar,imamo zakazan ljekarski pa me malo zanima kakvi su,i gdje salju za snimanje pluca?

Ja sam nedavno imalaa ljekrski, doktorka je OK, vrlo profesionalna... ali vaga joj laze bar 3 kile. :-)))

Ja sam imala sve potrebne vakcine, tako da nisa morala nijednu dodatnu da primim.

Mene su slali u Radioloski zavod za pregled pluca (roughly speaking, preko puta Socijalnog :-))) i tu ti odmah daju snimak, pa se poslije vratis kod te doktorice, i tad ti daju rezultate na aids, i sta se vec testira, ne mogu ni da se sjetim vise.

Onda ti ona to sve spakuje i posalje u ambsdu i ti fino platis, i to je to. Poucen nasim iskustvom, trazi kopiju primljenih vakcin, da ne bi ovako kao ja, lutao i pitao za informcije.

Srecno i pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!!!Da li neko ima iskustvo sa ljekarskog iz Eurofarm Centar,imamo zakazan ljekarski pa me malo zanima kakvi su,i gdje salju za snimanje pluca?

Ja sam nedavno imalaa ljekrski, doktorka je OK, vrlo profesionalna... ali vaga joj laze bar 3 kile. :-)))

Ja sam imala sve potrebne vakcine, tako da nisa morala nijednu dodatnu da primim.

Mene su slali u Radioloski zavod za pregled pluca (roughly speaking, preko puta Socijalnog :-))) i tu ti odmah daju snimak, pa se poslije vratis kod te doktorice, i tad ti daju rezultate na aids, i sta se vec testira, ne mogu ni da se sjetim vise.

Onda ti ona to sve spakuje i posalje u ambsdu i ti fino platis, i to je to. Poucen nasim iskustvom, trazi kopiju primljenih vakcin, da ne bi ovako kao ja, lutao i pitao za informcije.

Srecno i pozdrav!

Ja imam neke stare knjizice, i tu pisu te vakcine (neke)! Da li ja mogu kopirati te knjizice za ljekarski ili pak ih donijeti u knjizicama ljekaru da ih on pregleda?!

Edited by Musho

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!!!Da li neko ima iskustvo sa ljekarskog iz Eurofarm Centar,imamo zakazan ljekarski pa me malo zanima kakvi su,i gdje salju za snimanje pluca?

Ja sam nedavno imalaa ljekrski, doktorka je OK, vrlo profesionalna... ali vaga joj laze bar 3 kile. :-)))

Ja sam imala sve potrebne vakcine, tako da nisa morala nijednu dodatnu da primim.

Mene su slali u Radioloski zavod za pregled pluca (roughly speaking, preko puta Socijalnog :-))) i tu ti odmah daju snimak, pa se poslije vratis kod te doktorice, i tad ti daju rezultate na aids, i sta se vec testira, ne mogu ni da se sjetim vise.

Onda ti ona to sve spakuje i posalje u ambsdu i ti fino platis, i to je to. Poucen nasim iskustvom, trazi kopiju primljenih vakcin, da ne bi ovako kao ja, lutao i pitao za informcije.

Srecno i pozdrav!

Ja imam neke stare knjizice, i tu pisu te vakcine (neke)! Da li ja mogu kopirati te knjizice za ljekarski ili pak ih donijeti u knjizicama ljekaru da ih on pregleda?!

Ja sam imala tu prastaru knjizicu koja mi je spasila zivot. Nju sam ponijela i to je potpuno validan dokument - u BiH, tako da nista ne brini, to je dovoljno. E sad, da li si isprimala sve vakcine koje oni traze... to je drugo... i naravno, trazi joj kopiju te potvrde o vakcinacijama... ja nisam... pa ne znam sta da radim i kako da nadjem doktora koji ce mi to verifikovati ovdje u USA.

Srecno!

Link to comment
Share on other sites

I btw, ako se doktorka bude neckala, reci joj da nas strani 3 I-693 formulara (dio o vakcinama) na dnu pize Give Copy to Applicant, tako da mora da ti da tu stranu, ali ne i ostalo.

Eto, nadam se da je bilo od koristi.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

I btw, ako se doktorka bude neckala, reci joj da nas strani 3 I-693 formulara (dio o vakcinama) na dnu pize Give Copy to Applicant, tako da mora da ti da tu stranu, ali ne i ostalo.

Eto, nadam se da je bilo od koristi.

Pozdrav!

E hvala ti puno! Sretno i tebi ;)

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Heyiii,

Dobili smo NOA2 :dance: !

Now what? Moram sada pretraziti ovaj forum da procitam sta nam je sljedece ciniti! Znam otprilike, ali hocu da budem sigurna!

Da li imaju neke forme koje samo ja moram ispuniti? I koje su to forme on ispunjava i meni salje?

Odoh traziti.. A ako je neko tu, neka mi please odgovori!

Hvala!

:star:

CESTITAM! :star:

Spremi svoje papire (izvod iz knjige rodjenih + prevod / internacinalni izvod, potvrdu da se nisi udavala/ papire od razvoda, slike... :guides: , vec sam pocela da zaboravljam sta mi je sve trebalo :bonk: ). On treba da ti posalje I-134, pismo poslodavca, last year tax,...

Oups! Ti si u USA, a on dolazi? Onda samo obrni uloge (ti/on)

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Pomoc molim ako je ikako moguce.

Ja sam iz Hrvatske i udala sam se za americkog drzavljanina prije nekoliko dana. On se vratio u SAD zbog obveza, a ja sam tu. I sta sada? Koja opcija za dobivanje papira je najbolja i najbrza i kakva je procedura? Znam da je ovo topic za BIH, ali pretpostavljam da smo vise manje svi u slicnoj kasi.

Hvala vam puno.

Link to comment
Share on other sites

Pomoc molim ako je ikako moguce.

Ja sam iz Hrvatske i udala sam se za americkog drzavljanina prije nekoliko dana. On se vratio u SAD zbog obveza, a ja sam tu. I sta sada? Koja opcija za dobivanje papira je najbolja i najbrza i kakva je procedura? Znam da je ovo topic za BIH, ali pretpostavljam da smo vise manje svi u slicnoj kasi.

Hvala vam puno.

IvyW, dobrodosla!

Najbrze vam je da idete na CR-1 vizu. Imaju guides gore u vrhu stranice i pogledajte sto vam treba za CR-1 (idu G-325a za tebe i jedan za njega, onda I-130 koji on ispunjava, vjencani list, rodni listovi, njegov dokaz da je US drzavljanin (pasos ili rodni list)).

Sretno i javi se ako budes imala pitanja.

mel

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...