Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

IMPORTANT INFORMATION: Visa Application Fees Change!

Nonimmigrant visa application fees increased. Immigrant visa application fees decreased.

Pale cene za K-1 Vizu yeaaaaaaa :dance: :dance: :dance:

Dok ja dodjem na red mozda počne da se ne plaća :hehe: :hehe: :hehe:

Type of Visa ----- Previous Fee ----- New Fee

Fiancé(e) visas (K) ----- $350 ----- $240

Bar jedna lepa vest :whistle:

http://serbia.usembassy.gov/visas.html

Svi podnosioci zahteva za vizu moraju da plate iznos takse koji je važeći na dan plaćanja, uključujući i takse za useljeničke vize gde se iznos plaća preko Nacionalnog viza centra (NVC).

Ovo pise na sajtu ambasade.

Ja sam dobila pismo u kome pise da moram da platim 350$ za K1, ali cu proveriti u banci sutra da li za mene vazi ovaj novi iznos. Po ovome sto pise, trebalo bi, ali nisam sigurna dok se licno ne uverim :)

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Svi podnosioci zahteva za vizu moraju da plate iznos takse koji je važeći na dan plaćanja, uključujući i takse za useljeničke vize gde se iznos plaća preko Nacionalnog viza centra (NVC).

Ovo pise na sajtu ambasade.

Ja sam dobila pismo u kome pise da moram da platim 350$ za K1, ali cu proveriti u banci sutra da li za mene vazi ovaj novi iznos. Po ovome sto pise, trebalo bi, ali nisam sigurna dok se licno ne uverim :)

Da, vidis sta pise:

Please note:

Fees that will decrease are not refundable - If you paid a visa fee before April 13, 2012 and that fee decreased, we cannot give you a refund.

Fees that will increase (only nonimmigrant fees) - If you paid your visa fee before April 13, 2012, you do not have to pay the difference between the new and old fee amounts as long as your visa interview is on or before July 12, 2012. Starting July 13, 2012, you will be required to pay the difference between the old and new fee amounts – no exceptions.

Ako si platila pre 13-og ne vracaju razliku a posle 13-og placas 240$. Ipak proveri, ali ne vidim zasto bi placala po starom 350$.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pa nisam ja jos nista platila, ja sam dobila taj papir da platim, ali cu platiti tek ovih dana. Videcu u banci, oni ce mi najbolje reci, ali po ovome sto pise trebalo bi da platim po novoj ceni! Nadam se :)

event.png

Link to comment
Share on other sites

zdravo,

ako moze neko da mi pomogne, radi se o K-1 vizi,da li neko zna sta obicno traze dodatno od dokumentacije, posto sam usla u status i pise mi REQUEST FOR EVIDENCE, jos uvek mi nije stigao email da vidim sta tacno treba da spremin, ako neko ima slicno iskustvo mnogo bi mi znacilo.

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

zanima me jos jedna informacija da li ste slali taksu, ako jeste za koliko godina unazad, naravno radi se o K-1 vizi. Mnogo hvala

Ništa ti dodatno ne treba sem ono osnovno sto stoji na sajtu. Neznam kakvu taksu? Nikavu taksu nismo slali.

Ako ti dokumentacija nije kompletna obavestiće te da im dostavis sve sto treba.

Link to comment
Share on other sites

Mislila sam na porez-tax koju ja placam u americi. Sve sam poslala kako pise na sajtu ali mi traze jos nesto ali mi jos nije stigla posta da proverim sta tacno traze, samo sam na statusu juce vudela REQUEST FOR EVIDENCE, pa me zanima sta sve mogu da mi traze ekstra.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

NOA1 16novembar

RFE 18april

cekam 5meseci i sada mi traze nesto jos, na sajtu ne pise sta kad ih pozovem ne mogu da daju info jer su poslali postom, jedino ako ne stigne za 15 dana mogu da mi kazu o cemu je rec. Pa sam htele da vidim da li neko ima slicna iskustva i sta bi sve mogli da mi traze da ja polako spremam.

Hvala puno, svaka info mi mnogo znaci

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Petrovic nemozes bas da znas dok ti nestigne email ili hard copy preko poste. Ali mozda ti je ovo dobar znak jer dok im posaljes ovo nazad I oni pregledaju trebala bi dobiti noa2. Tako je as vecinu ovih slucajeva.

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

cao svima :).Iz Bosne sam ali na nasem forumu tamo nema aktivnih.Ima li iko da je cekao za NOA2 manje od 4 mjeseci?Nama je vec nekih mjesec i jos koji dan od NOA1 :( a meni je i to dugo..

Imalo je pre ljudi ali za sad koliko ovde svi kukaju izgleda da su service centri malo usporili. Sadrzi se malo na kraju sve ce biti okej. Svoje vrjeme iskoristi pripremanjem svih dokaza koje ces ti ili tvoja druga polovina nositi na intervju. Ispuni ostale papire unaprjed ako hoces. Znam da mi je lako ovo da kazem kad je moj muz vec kraj mene ali vjeruj mi 9 miseci nas je uzeo cjeli proces i dva puta sam tamo putovala ali nista nije bilo dovoljno sa tim cekanjem jedino sto mi jeste malo pomoglo je ovaj visajourney. Nasla sam se sa ljudima koji su aplicirali za istu vizu ko i ja u istom mjesecu i dana danas smo u kontaktu jedni sa drugima, mi smo jedne druge podrzavali i pomagali kroz cjeli proces.

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

cao svima :).Iz Bosne sam ali na nasem forumu tamo nema aktivnih.Ima li iko da je cekao za NOA2 manje od 4 mjeseci?Nama je vec nekih mjesec i jos koji dan od NOA1 :( a meni je i to dugo..

Cao, evo mi smo trenutno na 2 meseca čekanja :(

''Klaxi'' je ranije napisala da je kod nje bilo manje od 4 meseca, ali nije kod svih isto, neki prosek je valjda oko 5 mes što je mnooooooooooogo :(

Dosta pomaze ovaj forum i super je sto imas sa kime sve ovo podeliti.

Dok cekate napravite si timeline :)

Edited by Ninoslav
Link to comment
Share on other sites

Petrovic nemozes bas da znas dok ti nestigne email ili hard copy preko poste. Ali mozda ti je ovo dobar znak jer dok im posaljes ovo nazad I oni pregledaju trebala bi dobiti noa2. Tako je as vecinu ovih slucajeva.

Hvala puno svaka info mi mnogo znaci.

Pozzzz :innocent:

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...