Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: AOS (apr) Country: Serbia
Timeline

Za Tackicu:

Pa sve ti je proslo normalno. Stvarnu kartu nedobijes odma kad si na granici vec ti dodje na kucnu adresu potome stavi svoje ime na postanski sanduk i cekaj (ako nedodje za 30 dana onda njih zovi). AKo si na aplikaciji pre nego sto si dosla ovamo stavila da ti dadu i posalji broj mozda ti i dodje.. za sad sto ja znam neki dobiju ga neki cekaju i nedobiju pa odu u kancelariju i apliciraju sami. Ja nisam htjela da cekam i odma sam odvela muza za to. A za socijalni broj neznam u kojoj si drzavi ali moj muz i ja smo otisli nedelju dana poslje njegovog dolaska u S.S. office i oni su mu odma odobrili aplikaciju za broj jer je imao taj pecat u pasosu sto je tu umjesto green karte dok je nedobijes.

Nadam se da ti ovo pomaze. Nebrini se, moj muz je dobio pismo za dobrodoslicu malo manje od 3 nedelje poslje dolaska u Ameriku i green kartu odma poslje toga niti nedelju dana

Hvala puno na pomoci, vidis ja sam isla za socialni broj i kaze da meni ne mogu da daju broj jer kad god pokusava stoji pending i rekla mi je da je moguce da su mi vec na granici dali broj jer nekima daju . Meni su cak promenili broj u vizi pod kojim se vodim ne znam jel su i tvom muzu isto to uradili ? Ja sam dobila neki drugi broj u toj vizi i ispod pecata ne onaj koji sam dobila u ambasadi. U svakom slucaju videcu i cekam :) bitno je da sam sad sa muzem i da sam u USA a sve ostalo ce valjda biti kako treba. Ja sam u Michigan Grand Rapids kod Cikaga sam ja

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima,

oko 20. oktobra su primili nasu dokumentaciju u Vermontu. I kada proveravam Case Status na uscis.gov pise da je trenutno Initial Review. Da li znate koliko taj proces traje? Tj, kada pise da je duzina trajanja za Vermont 5 meseci, da li to znaci da ce oni za to vreme samo obraditi podatke i odobriti i da nas onda ceka i zakazivanje intervjua i ostalo? Ili da je citav proces gotov za 5 meseci?

Jel ima neko skorija iskustva, koliko mu je trebalo od trenutka podnosenja prijave, do sletanja u USA?

Svaka pomoc i savet su dobrodosli :)

Kod mene je trajalo sve ukupno 9 meseci..sa USCIS 5 meseci,a posle sa NVC-om 4 meseca. Sa srecom da sto pre zavrsis!!!!!

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima,

oko 20. oktobra su primili nasu dokumentaciju u Vermontu. I kada proveravam Case Status na uscis.gov pise da je trenutno Initial Review. Da li znate koliko taj proces traje? Tj, kada pise da je duzina trajanja za Vermont 5 meseci, da li to znaci da ce oni za to vreme samo obraditi podatke i odobriti i da nas onda ceka i zakazivanje intervjua i ostalo? Ili da je citav proces gotov za 5 meseci?

Jel ima neko skorija iskustva, koliko mu je trebalo od trenutka podnosenja prijave, do sletanja u USA?

Svaka pomoc i savet su dobrodosli :)

Kod mene je sve ukupno trajalo 7 meseci , bilo bi i brze nego su navodno u NVC izgubili moje slike pa sam morala opet da saljem i dok su kao opet sve obradili itd ali sve ukupno se zavrsilo za 7 meseci :) zavisi od slucaja do slucaja , dok sam isla na intervju u ambasadi bila je devojka koja mi je rekla da joj je sve trajalo oko 1god i 2 meseca -- mada znaju i u ambasadi da malo zezaju . Na svu srecu mene nisu jer sam se tek porodila pa nisu mi trazili nikakva dodatna dokumenta itd . Cula sam da ljudi nose i slike, neke dopise sa skype . Ja sam u USA bila za 7 meseci i 2 nedelje . Meni je taj prvi proces trajao svega 2 ipo meseca i onda je isao NVC na koji sam cekala prvo 1 mesec da dobiju papire pa onda , sve polako traze da im se placa salje itd . Sretno i malo strpljenja :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Kod mene je sve ukupno trajalo 7 meseci , bilo bi i brze nego su navodno u NVC izgubili moje slike pa sam morala opet da saljem i dok su kao opet sve obradili itd ali sve ukupno se zavrsilo za 7 meseci :) zavisi od slucaja do slucaja , dok sam isla na intervju u ambasadi bila je devojka koja mi je rekla da joj je sve trajalo oko 1god i 2 meseca -- mada znaju i u ambasadi da malo zezaju . Na svu srecu mene nisu jer sam se tek porodila pa nisu mi trazili nikakva dodatna dokumenta itd . Cula sam da ljudi nose i slike, neke dopise sa skype . Ja sam u USA bila za 7 meseci i 2 nedelje . Meni je taj prvi proces trajao svega 2 ipo meseca i onda je isao NVC na koji sam cekala prvo 1 mesec da dobiju papire pa onda , sve polako traze da im se placa salje itd . Sretno i malo strpljenja :)

Hvala! Malo me ariel2010 demoralisala :)

Nama su za neke dve nedelje javili da su primili papire, i da se uplati taksa. Start je bio brz, a ako se po tome poznaje ono sto sledi, videcemo :)

Moj dragi poznaje jednu Amerikanku, koja je pravila papire za nekog naseh i dobili su sve za 3 meseca! Ali to je vec previse optimisticno.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala! Malo me ariel2010 demoralisala :)

Nama su za neke dve nedelje javili da su primili papire, i da se uplati taksa. Start je bio brz, a ako se po tome poznaje ono sto sledi, videcemo :)

Moj dragi poznaje jednu Amerikanku, koja je pravila papire za nekog naseh i dobili su sve za 3 meseca! Ali to je vec previse optimisticno.

Zao mi je sto ti moram ovo reci, ali nemoj da si previse optimistična...Mnogo su bre spori!!! Mi smo predali papire u martu 2011 godine i još uvek nismo dobili Case Complete iz NVC. Sa USCIS -je bilo gotovo u Septembru i od tada se dopisujemo sa NVC.... a ja još uvek čekam... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala! Malo me ariel2010 demoralisala :)

Nama su za neke dve nedelje javili da su primili papire, i da se uplati taksa. Start je bio brz, a ako se po tome poznaje ono sto sledi, videcemo :)

Moj dragi poznaje jednu Amerikanku, koja je pravila papire za nekog naseh i dobili su sve za 3 meseca! Ali to je vec previse optimisticno.

Svaka cast tom ko je zavrsio sve za 3 meseca...Prosek je 7,8 meseci uglavnom,bar kad sam ja cekala svi su bili tu negde. Ima kod mene sve ispisano kad je sta bilo na redu. Jos jednom zelim ti da sto pre zavrsite sa procesom!!! :-)

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala puno na pomoci, vidis ja sam isla za socialni broj i kaze da meni ne mogu da daju broj jer kad god pokusava stoji pending i rekla mi je da je moguce da su mi vec na granici dali broj jer nekima daju . Meni su cak promenili broj u vizi pod kojim se vodim ne znam jel su i tvom muzu isto to uradili ? Ja sam dobila neki drugi broj u toj vizi i ispod pecata ne onaj koji sam dobila u ambasadi. U svakom slucaju videcu i cekam :) bitno je da sam sad sa muzem i da sam u USA a sve ostalo ce valjda biti kako treba. Ja sam u Michigan Grand Rapids kod Cikaga sam ja

Pa onda znaci da ce ti ga oni poslati ako nedobijes nesto u roku od 30 dana onda otidji i posjeti ih ponovo. Michigan je ljep grad bar sam tako cula od ljudi ali hladan. Kako ti se svidja Americka zima? Moj muz se privikava malo ali kaze da nikad nece da se navikne na vjetar u Njujorku

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Klaxi ti za 3 mjeseca su se usrecili ili radili DCF mnogi nasi sto dodju preko DCF tako brzo dodju a nekazu nikom kako su zivili dolje 6 miseci do papira itd. A mog muza papiri su uzeli 9 jer smo imali RFE pred kraj i to nas je oduzilo u 9 mjesec umjesto 8

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav drustvo, najzad smo dobili zakazan intervju za februar... :dance: sve ne mogu da verujem... :D

Nego htela sam da vas pitam koje ste diplome prevodili na engleski i nosili u US .. koliko vam je to pomoglo oko posla tamo i tako...

Ja sam mislila da prevedem i legalizujem diplomu srednje škole, a ostale diplome (diploma o visokoj skoli, office, engleski jez) imam na engleskom tj na međunarodnim obrascima i mislim da ne treba da ih nesto dodatno overavam ... Kakva su vaša iskustva sa dokumentima i diplomama.. Unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Izvini, sad sam tek ovo vidjela. Opcija zalbe bas i ne postoji ali se moze ponovo aplicirati (prva aplikacija je "rejected without prejudice" tj ne utice na novu aplikaciju).

Sta je pisalo u aplikaciji kao razlog dolaska - cesto i najmanje indikacije brige o djetetu dovode do odbijanja aplikacije. Pitaj mamu sta je tacno rekla na intervjuu?

Samo da ti javim da je opcija zalbe uspela!!! Mama je dobila vizu nakon sto smo se obratili lokalnom kongresmenu! Eto ipak vredi pokusati!!! :):):)

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Zao mi je sto ti moram ovo reci, ali nemoj da si previse optimistična...Mnogo su bre spori!!! Mi smo predali papire u martu 2011 godine i još uvek nismo dobili Case Complete iz NVC. Sa USCIS -je bilo gotovo u Septembru i od tada se dopisujemo sa NVC.... a ja još uvek čekam... :whistle:

Nije mi jasno kako jos niste dobili odgovor?

Mi smo sada dobili i broj u Bg, papiri su poslati, sada cekam pismo od ambasade, zna li neko koliko to traje?

Prolazno vreme je valjda dobro, podneli smo zahtev u oktobru :)

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Nije mi jasno kako jos niste dobili odgovor?

Mi smo sada dobili i broj u Bg, papiri su poslati, sada cekam pismo od ambasade, zna li neko koliko to traje?

Prolazno vreme je valjda dobro, podneli smo zahtev u oktobru :)

Dobili smo pismo od ambasade u 05.januara 2012.godine, zakazali su nam intervju za 22.februar... Bila sam na intervjuu i molim te, fali mi jedan papir!!! To je bio njihov odgovor i sada čekam da mi stigne taj obrazac iz US-a.. pa ću ponovo da zakazem intervju.. Ma ja ne mogu da verujem više... godinu dana će biti sad u martu.. Baš nemamo sreće... :wacko::crying:

Edited by TJ&DJ
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dobili smo pismo od ambasade u 05.januara 2012.godine, zakazali su nam intervju za 22.februar... Bila sam na intervjuu i molim te, fali mi jedan papir!!! To je bio njihov odgovor i sada čekam da mi stigne taj obrazac iz US-a.. pa ću ponovo da zakazem intervju.. Ma ja ne mogu da verujem više... godinu dana će biti sad u martu.. Baš nemamo sreće... :wacko::crying:

Da nije I-134 form?

Jel od ambasade dobijes spisak sta ti sve treba od papira?? Ne mogu da verujem da sad opet moras da zakazujes intervju? :(

Kada se radi lekarski pregled, da li si to vec odradila, ili?

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dobili smo pismo od ambasade u 05.januara 2012.godine, zakazali su nam intervju za 22.februar... Bila sam na intervjuu i molim te, fali mi jedan papir!!! To je bio njihov odgovor i sada čekam da mi stigne taj obrazac iz US-a.. pa ću ponovo da zakazem intervju.. Ma ja ne mogu da verujem više... godinu dana će biti sad u martu.. Baš nemamo sreće... :wacko::crying:

Sto pre sredi taj papir i zovi ih odma. Mom muzu su falila 2 papira i moja mama ih je faksom poslala nama. Intervju taj prvi je bio sredom zvala sam ih cetvrtkom da imamo te dokumente u petak smo vec otisli dali im papire i dobili vizu. Kakv papir kazu da ti fali? Takodje ako ti to salje tvoj muz ili neko iz familije moze sa UPSom za manje od 2 ili 3 dana da stigne ja mislim.

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Da nije I-134 form?

Jel od ambasade dobijes spisak sta ti sve treba od papira?? Ne mogu da verujem da sad opet moras da zakazujes intervju? :(

Kada se radi lekarski pregled, da li si to vec odradila, ili?

Ne.Spisak sam zadnji dobila od NVC sa datumom zakazanog intervjua u ambasadi, sve sam uradila sta su trazili uključujući i lekarski(jer ga moraš uraditi pre intervjua u ambasadi), taj dokument koji sad fali nije bio ni na jednom spisku(nije u pitanju taj I-134, nego je dodatak obrascu I-864)..

Lekarski bude gotov za pre podne. Ja sam bila u Smiljanićevoj 22, jako sam zadovoljna i preporučujem ti tu ordinaciju. Rade rutinski pregled, vadiš krv, snimiš pluća i ja sam dobila dve revakcine.I na kraju ti predaju zapečaćenu kovertu koju nosiš na intervju.Sve bude brzo i doktorica je super.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...