Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Ja bas nesto po internetu trazim health insurance plans jer muz i ja nismo osigurani i nista ne razumijem.

Please mala pomoc milimelo ili netko tko je vec u americi?

Sto trebam gledati kod planova, sto znaci diductible, coinsurance, copay?

Meni je bitno da nam pokrije troskove ako se tipa nesto dogodi pa zavrsimo u bolnici i da mozemo barem jedanput godisnje kod zubara ili izvaditi krv ili tako nesto.

Gledan po web stranicama tipa HumanaOne, Aetna, Assurant Health i svi imaju samo telefone kao kontakt. Da li se negdje moze otici pa da ti neka osoba uzivo objasni pojedine planove?

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

tihana,

http://www.bcbs.com/coverage/find/plan/ pa vidi pod florida.

Probajte kako dobiti osiguranje preko posla jer je out-of-pocket osiguranje uzasno skupo.

Deductible je odredjeni iznos koji ti placas prije nego sto insurance plati - u zavisnosti od plana moze ici od 500 po osobi tj 1000 po paru od 5000. Znaci sve do 5000 ti platis a sve nakon toga placa insurance.

Co-insurance je tvoj procenat koji placas - obicno ce pisati da su npr preventivni pregledi pokriveni 100% osiguranjem - za to ne trebas brinuti. Moze ici od 10% pa navise - znaci osiguranje ce platiti 90% a ostatak ti placas. Upada na djelo nakon sto ispunis svoj deductible. Evo ti primjer moga muza - isao je na MRI ramena koji je po bolnici kostao 2000 dolara ali osiguranje ima dogovor sa bolnicom pa je cijena 1000. Osiguranje je platilo 875 ili tako nesto a moj muz je dobio da plati 123 - koliko je iznosio njegov procenat.

Co-pay je sto ti placas uvijek i to je fixan iznos - npr posjet porodicnom ljekaru je $20, specijalisti $25 ili 30.

Evo ukratko ovdje o svemu: http://www.doughroller.net/insurance/healt...pay-deductible/

BTW, kada pitas za health insurance obavezno traziti da ti posalju CERTIFICATE OF COVERAGE da ne bude kao kod ljudi po vijestima godinama placali osiguranje a kad su iznenada oboljeli to se smatra da bas tu bolest osiguranje ne pokriva. CoC ti daje iscrpan popis svih bolesti, dijagnosticirajucih testova i slicno koje osiguranje pokriva pa odmah znas na cemu si.

Probaj na ehealthinsurance.com https://www.ehealthinsurance.com/ehi/Allian...;sid=NATIONAL+2

Svi ce ti poslati ponudu ali prije nego potpises i obavezes se prvo procitaj sta nude i kako da ne bude skuplja pita neg tepsija.

Inace, osiguranje za zubara je potpuno odvojeno od medicinskog i cijene su uzasne - moze ti vareska o tome pricati. Najbolje da kada dodjes pogledas da li u svojoj blizini imas kakav fakultet stomatologije - obicno primaju sa ili bez osiguranja a cijene su i do 30% jeftinije.

Vision je nekada vezan sa medical insurance i obicno su povezani sa svim vecim optickim radnjama - lenscrafters, macy's optical... pregled preko osiguranja kosta oko $70 - bar za lece, ja imala jedan sad u maju u macy's optical.

Lece ako nosis najbolje da uzimas na visiondirect.com jer sam ih uporedjivala i sa 1-800-contacts i ostalim online prodajama i vision je bio najjeftiniji plus sto jos imaju razne popuste 10-15% sa free shippingom.

Inace, mislim da je bilo bar 2 teme u zadnjih mjeseci o osiguranju - mislim na pdf moving and life in America.

Moj savjet svima ako ste zdravi i jos nemate osiguranje preko firme, uzmite si putnicko osiguranje iz svoje zemlje na godinu dana (moja prijateljica je imala ja mislim Sarajevo osiguranje putnicko 3 godine na F-1 vizi sve po godinu dana pa produzavala). U najgorem slucaju ako se sta desi fino pravac u hitnu - moraju vas lijeciti - ako mogu silne ilegalce pa svi mi placamo mogu onda i vas.

Bio je jedan clan ovdje pa je rekao da iako ima osiguranje redovno ide po ovim free clinics - njegovi tax dolari to svakako placaju... Jos jedna opcija je da na auto osiguranje dodas ekstra policu za medical - ne znam kako se tacno zove ali ima jedna koja dodatno pokriva ako se ne daj boze sta desi - saobracajna nezgoda.

Ako je osoba trudna obicno imaju planovi po drzavama koji pokrivaju prenatalne preglede i porod a nakon toga ima nesto kao well baby plan. Mislim da ne zavisi o duzini boravka u drzavi i da svako ima pravo na to. Samo spominjem, ne sugerisem nikom nista :-)

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Tim je upravo dobio naš NOA2 u mailu! :dance::dance::dance:

36.gif

Totalno sam se izgubila, drhtim, plačem, ne znam šta ću sa sobom...

SASKA ČESTITAM NA NOA2!!!! SRETNA SAM ZBOG TEBE!!!! :dance::dance::star::star:

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

OOOOO,pa Saska svaka cast!!!!

Da castis kad dodjes ovde!!!!

elem,ja ti to oko osiguranja iskreno nemam pojma.

Mom muzu sam dala SSn i pasos pa je popunio neke formulare,tj.predao aplikaciju da dobijem osiguranje preko njega.

Mene vise brine test za voznju pa ako moze neki tip?

I zamislite,nisam ponela vozacku iz Srbije,ja reko ma sta ce mi ovde,i sad moram da slusam nek dva glupa kursa,pre nego sto polazem.

I da,moj svekar je polagao voznju na srpskom ovde,kad su dosli 2003.jer mu engleski ne ide nikako(nisam mogla da se nacudim)!!!

Edited by ivancicas
Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Cestitam, Saska!

Zuri mi se malo sad pa ne stignem puno o osiguranju (poslije cu), no znam da Allianz (a vjerojatno onda i drugi) ne daju putna osiguranja na vise od, mislim, 3 mjeseca. Moze se uplatiti i na koju godinu, ali da bi polica bila valjana, moras svakih 90 dana ULAZITI u Hrvatsku. Standardne putne police (do 3 mjeseca) su nekih 18-19 kuna po danu. Zapravo - skupo ko vrag.

Trcim sad, tipkat cu jos poslije.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Hvala cure! smiley-happy082.gif

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

za putno osiguranje postoji topik na VJ: Travel Insurance i ovo rešenje mi deluje sasvim ok: Plans for New Immigrants

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

hvala milimelo na iscrpnom odgovoru...sto se tice osiguranja muz na poslu nema osiguranje tako da ne mogu preko njega. mislila sam mozda nesto na 6 mjeseci pa se nadam da cu naci ja neki posao gdje cu imati osiguranje...kako god okrenes skupo je...sad moram sve to prouciti i vidjeti sto je najbolje...

ivancicas sto se tice vozackog mislim da sam nasla tu na forumu pitanja sa vozackog za floridu, budem poslije malo potrazila pa uspijem opet naci link pa ti ga posaljem. Sva su pitanja iz one knjigice koju dobijes. Sto se tice tvoje vozacke bolje da ti ju netko posalje od doma pa se ne moras muciti s tim kursevima i ne znam da li kostaju pa ne moras niti platiti. Pa za max. 2 tjedna ti dode posta od doma. A sto se tice jezika mislim da tu mozes birati engleski ili spanjolski kao jezik za ispit i mozes imati rjecnike sa sobom. Ja sam imala rjecnik za svaki slucaj i samo ti prije testa pogledaju da nisi nesto pisala po rjecniku ili da nemas neke papare unutra. Stvarno nije tesko, a i u najgorem slucaju ako ne prodes kosta ti 10 dolara ako ides drugi put na test.

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

za putno osiguranje postoji topik na VJ: Travel Insurance i ovo rešenje mi deluje sasvim ok: Plans for New Immigrants

hvala na linku, ali mislim da mi se vise isplati neko normalno osiguranje jer moramo muz i ja zajedno nesto uzeti jer i on nema nista

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

ivancicas evo linka s pitanjima i odgovorima

http://www.visajourney.com/forums/index.ph...florida+driving

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

HVALA TIHANA SRCE SI!!!

Ma nema sanse da mi stigne,mi 9.avgusta putujemo za Arizonu,a vec smo gledali da uzmemo jos jedan auto za mene na kredit(naravno)pa smo se ovih dana bas rastrcali,nece nama lako da izvuku pare,jok!!A moj muz ima bosanske krvi u sebi, pa se sad setih price milimelo o automobilima,hahhahahhahahhahahhahahha

Kako i nama to dodje!!!!

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Gde ste zene sta ima?

Danas sam dobila Welcome letter,i u njemu stoji da do 22.avgusta treba da dobijem GC,a ako ne dobijem onda da zovem USCIS jer su mi dali onaj A broj.

Po vasem iskustvu,da li Gc zaista stize u roku od mesec dana,ili ipak treba da se ceka malo duze,pa da se zivka?

Link to comment
Share on other sites

ivancice, trebala bi je dobiti na vrijeme jer su zavrsili nadogradnju tih masina za pravljenje kartica - u svakom slucaju dizi galamu ako ne dodje do tog datuma (da ne pricam svoju pricu jer sam ja svoju dobila 11 mjeseci nakon ulaska u zemlju i ne bi je ni dobila da nisam ukljucila kongresmena i nadigla frku).

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Hvala milimelo.Nesto mi tu bas sporo ide,ali se ipak nadam da ce stici do 22.avgusta.

Bitno je da do tada mogu da koristim onaj I-551,kao sto i u pismu pise,pa dok ne istekne.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...