Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Da dodam (napisala post i slucajno ukinem tab - pametna mozilla)...

K-1 aplikanti - ako do sada niste, vrijeme je da se upoznate sa formom I-485 za vas AOS (i naravno da spremite drzavi jos $1010 kako bi dobile zelenu kartu i ostale dokumente).

U uputama za I-485 fino pise Kopije gdje kaze da ako se izricito ne zahtjeva original, citke fotokopije su dostatne. Ako posaljete original a to nije trazeno, ostaje dio vaseg fajla.

Onda kaze za rodni list da je kopija dovoljna.

Za mene bi ovo bilo dosta da im saljem samo fotokopiju bez ikakvih apostila, pecata i sveg ostalog sto nasa birokracija trazi...

:star:

E baš ti hvala. Šta bi mi bez tebe :):luv:

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

I moja sestra je vizu dobila bez problema, na 10 godina. Ocito su jako jako spustili kriterije.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

super, bas mi je drago....

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Jao Badgerella,pa ti nam uskoro stizes!!!!Da znas da mi je bas drago sto su i tvoja mama i sestra prosle glatko za vizu,bice ti velika podrska na vencanju.

Zene,pa sta ima?

Jedan savet za sve one koji tek treba da popune DS_230 part 1 & 2: cak iako stvite da zelite da vam dodele SSN i posalju na kucnu adresu_NEMA NISTA OD TOGA.

Juce je bilo tacno tri nedelje koliko je i trebalo da cekam za SSN da mi posalju,pa kako nista nije stizalo,jutros pozove moj muz njih i oni mu kazu da me ni nema u sistemu.

USCIS(ili kko oni to zovu Department of homeland security,ili vec njima pripada sta ga znam) nije socijalnoj sluzbi ni dao moje podatke.

Pa smo mi danas otisli i rekli su nam da mogu za 24 sata da dodele socijalni broj,ukoliko ste iz zemalja za koje USCIS ne trazi dodatnu proveru(onda se ceka do mesec dana), pa sa papirom koji sam dobila mogu sutra da podignem svoj SSN (a kartica stize za dve nedelje na kucnu adresu) i da polazem voznju,kazu da se to tako stalno radi.

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Ma ne ide mi sestra najvjerojatnije nikamo. Odugovlacila je s vizom i cime sve ne i sad su karte preskupe van svake pameti. Uglavnom je rijec o skoro duploj cijeni povratne karte koju je mogla nabaviti prije otprilike mjesec dana. Onako, otprilike od 10,000 do 12,000 kuna. Prebolesno. Ostatak rodbine (a ima nas, i to samo najuze) nece vjerojatno niti ici vidjeti mogu li dobiti vizu. Preskup je to sport.

A meni se i dalje ne leti avionom. I ne pakira mi se. Uhh.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

A znam da su karte do prvog jula bile duplo jeftinije!!!

E sad sta je tu je,nema nazad,polako pakovanje,a ako te opet sve stigne,a ti se zapitaj zbog cega si na ovaj put prvobitno i krenula.

Meni je to bas pomoglo!!!!

Hajde polako i sve ce da se slegne i dodje na svoje mesto,veruj mi!!! ^_^ ^_^ ^_^

Link to comment
Share on other sites

Ma ne ide mi sestra najvjerojatnije nikamo. Odugovlacila je s vizom i cime sve ne i sad su karte preskupe van svake pameti. Uglavnom je rijec o skoro duploj cijeni povratne karte koju je mogla nabaviti prije otprilike mjesec dana. Onako, otprilike od 10,000 do 12,000 kuna. Prebolesno. Ostatak rodbine (a ima nas, i to samo najuze) nece vjerojatno niti ici vidjeti mogu li dobiti vizu. Preskup je to sport.

A meni se i dalje ne leti avionom. I ne pakira mi se. Uhh.

Ne znam kad ti je vjencanje ali imam pouzdanu informaciju da jeftina sezona pocinje 17 avgusta (aviokompanijama je propala sezona, lete sa preko pola praznim letovima). Brada Travel bar za karte iz amerike ima dobre dealove, isto tako bostonski Trinity Travel pa provjeri i sa njima.

Jao Badgerella,pa ti nam uskoro stizes!!!!Da znas da mi je bas drago sto su i tvoja mama i sestra prosle glatko za vizu,bice ti velika podrska na vencanju.

Zene,pa sta ima?

Jedan savet za sve one koji tek treba da popune DS_230 part 1 & 2: cak iako stvite da zelite da vam dodele SSN i posalju na kucnu adresu_NEMA NISTA OD TOGA.

Juce je bilo tacno tri nedelje koliko je i trebalo da cekam za SSN da mi posalju,pa kako nista nije stizalo,jutros pozove moj muz njih i oni mu kazu da me ni nema u sistemu.

USCIS(ili kko oni to zovu Department of homeland security,ili vec njima pripada sta ga znam) nije socijalnoj sluzbi ni dao moje podatke.

Pa smo mi danas otisli i rekli su nam da mogu za 24 sata da dodele socijalni broj,ukoliko ste iz zemalja za koje USCIS ne trazi dodatnu proveru(onda se ceka do mesec dana), pa sa papirom koji sam dobila mogu sutra da podignem svoj SSN (a kartica stize za dve nedelje na kucnu adresu) i da polazem voznju,kazu da se to tako stalno radi.

Ivancice, nista valjda stvarno ocekivali da SSN dodje na adresu? To se desava u jedno 0.09% slucajeva, obicno svi idu 7-10 dana nakon POE u SSA ured da si traze SSN. Bar sad znas da imas broj i da kartica stize...

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Vjencanje je 28.08.

Ali, enivej... danas nam se, valjda, dogodilo neko cudo i uspjeli smo, i to preko naseg Generalturista, upecati povratne karte 13.08.-02.09. za 5872 po osobi. Tako da sestra stize, a s njom i mali brat, ako mu daju vizu, ali on kao ucenik srednje skole ne bi trebao imati nikakvih problema.

Mama i ja putujemo 08.08.

Vristi mi se od svega ovoga, luda sam skroz!

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Ma nije trebalo ni da popunjavam za SSN ,ali nisam ocekivala da su tako neazurni.

ma nema veze,ja sam svoj SSN danas dobila,doduse na papiru,ali mogu da polazem voznju ovih dana,pa me mlo vata trema,nisam ponela vozacku iz Srbije,sad nema sanse da mi stigne za manje od dve nedelje,pa cuizgleda morati da idem ovde da prvo odslusam neki kurs za drogu i alkohol.

Ma ni nema veze samo da ja krenem da vozim,nista mi nece pasti tesko.

Badgerella,procice to samo polako,ne nerviraj se bezveze.Prirodno je da si uzbudjena zbog svega,i zbog odlaska i zbog nove sredine i zbog ostavljanja ali imas svoje pored sebe za prvo vreme dok ne prodje period prilagodjavanja,a to je najvaznije!!!

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Ma znam da ce proci, samo... eto.. ne ide mi bas, haha.

Uopce ne znam sto trebam spakirati, tko sto treba ponijeti (putuje nas cetvero, dva po dva, a svaki ipak moze nositi 46 kila prtljage).

A k tome je jos i opako vruce. Uzas.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

ja nikako da kazem na temu kofera sta imam!! Moj muz je dosao po mene i doneo tri kofera a ja sam kupila jedan veliki cetvtri.

I sad znam ja da moze samo 5o kila o osobi,ali ide zensko,seli se pa ne znas sta ce da ti zatreba zar ne.

I odemo mi da se cekiramo,JATOM leteli za London,i taj moj kofer imao 31.kilo-znala sam ja da je "malko"pretegao ali ne bas toliko,hahahhaha

Ali pusti nas covek bez problema i nikakve vise frke nismo imali.

IZgleda da zavisi na koga naletis na aerodromu,a jednom su tako i mog muza pustili,nikakvu frku nisu pravili.

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Valjda cu se nekako spakirati u 8 kofera... njih troje ima da ponesu samo najnuznije. ;)

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Ma sigurno ces uspjeti sve spakirati :) Od robe i cipela uvijek mozes kupiti tu sto ti fali. Meni je bilo najbitnije da si ponesem malu zalihu kozmetike i tih stvarcica koju koristim tako da ne moram odmah u ducan, vec da mogu vidjeti sto se nudi, sto je isto kao kod nas, a sto moram odluciti koji novi proizvod koristiti. Ja inace kad nadem nesto toga se drzim dok valjda ne prekinu proizvoditi taj proizvod (npr. tekuci puder, maskara, korektor, ulosci itd) i bilo mi je super sto imam svega za dva mjeseca, a u meduvremenu sam sve vidjela po ducanima kako dalje.

Sto se tice moje potage za poslom ide jako lose...Ne znam koliko sam CV-a poslala i niti jedan intervju. Nadam se da ce sljedeci tjedan biti uspjesniji. Cak mi je zena u jednom ducanu u centru rekla da nisam kvalificirana za prodavanje skoljkica i raznih gluposti jer namam retail experiance, a to sto sam radila hrpu drugih poslova, front desk poslova s ljudima i na zadnjem poslu imala portfelj od preko EUR 50 mio nije bitno :(

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Tim je upravo dobio naš NOA2 u mailu! :dance: :dance: :dance:

36.gif

Totalno sam se izgubila, drhtim, plačem, ne znam šta ću sa sobom...

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

cestitam, sad ce sve ici brzo!

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...