Jump to content
aussiewench

Hello Poland!

 Share

867 posts in this topic

Recommended Posts

Hej,

Niki, to jest moj cover letter:

Enclosed is my I-751 petition to remove conditions on residence. Included in this packet are:

● A check payable to U.S. Department of Homeland Security for $545.00

● A completed I-751 form with attached changes of address sheet

● A copy of Monika’s Permanent Residence Card

● A lease for our apartment for the past two years

● Joint tax returns from 2005 and 2006

● A bank statement to attest to a shared checking account, savings account, and credit card

● An auto insurance card and policy in both our names

● Monika’s life insurance and accident insurance listing Jeffrey as beneficiary

● Monika’s retirement plan listing Jeffrey as beneficiary

● A utility bill in both of our names

● Itineraries for shared trips to Warsaw, Poland; St. Louis, MO, Boston, MA; Honolulu, HI; and Washington DC

● A wedding invitation and wedding ceremony program

● A copy of our marriage license

● Sworn affidavits regarding our marriage

● A series of pictures showing us as a couple

If you have any questions or problems, please feel free to contact us. Thank you.

K-1 Timeline

09/29/04 - petition I-129F sent to Nebraska

10/01/04 - NOA1

01/06/05 - NOA2 online (98 days)

04/04/05 - ***INTERVIEW*** (186 days)

AOS Timeline

04/29/05 - I'm in the United States (POE Chicago)

06/15/05 - We got married

06/30/05 - AOS & EAD delivered to Chicago lockbox (day 1)

07/08/05 - NOA's for EAD and AOS (day 9)

08/24/05 - biometrics & fingerprints in Grand Rapids (day 56)

09/08/05 - EAD approved (day 71)

02/24/05 - ***AOS INTERVIEW*** (day 239)

Removing Conditions on Residency

11/29/07 - a joint petition I-751 sent to NSC (day 1)

12/12/07 - NOA1 from CSC (day 13)

01/04/08 - biometrics appointment in Grand Rapids (day 36)

05/19/08 - green card received

N-400

07/21/09 - mailed N-400 to AZ Lockbox

07/23/09 - delivered

07/28/09 - NOA's date

08/01/09 - NOA received

08/29/09 - biometrics

09/06/09 - interview letter received

11/10/09 - interview

12/09/09 - oath

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 866
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzieki Niki za info! Twoja mama byla w Warszawie czy Krakowie na rozmowie z Konsulem?

Mezulek sie oczywiscie cieszy, ale tez planuje by odwiedzic ojczyzne wczesniej :)

12140.gif
Link to comment
Share on other sites

Co do WES, to ja chcialam wlasnie zrobic ewaluacje moich dyplomow z Polski, ale ze wzgledu na "doskonala" wspolprace z dziekanatem w mojej polskiej szkole, chyba nigdy tego nie zrobie. Anastassia, bardzo chetnie uslysze o Twoich doswiadczeniach z WES... Jednak w Twoim przypadku, ja bym nie robila ewaluacji (bo drogo i duzo roboty) zapytalabym w szkole do ktorej chcesz isc w Stanach jakie dokumenty potrzebuja i byc moze wystarczy jak im Twoja polska szkola przesle przetlumaczone oceny i wtedy oni Ci podadza jakie kredyty potrzebujesz, zeby miec dyplom z amerykanskiej szkoly. Z tego co patrzylam na stronach szkol, czasami to wystarczy. Jezeli chca ewaluacje ocen, to zwykle chca wlasnie z WES... przynajmniej te na ktore patrzylam.

Nie wiem dokladnie do jakiej szkoly idziesz, ale w sumie czasami warto zrobic transfer ocen z polski, bo jak sie ma juz zaliczone, wtedy nie trzeba brac tych beznadziejnie nudnych przedmiotow. W szkole, w ktorej jestem tutaj, aby uzyskac dyplom kazdy musi miec zajecia z komunikacji, nauk scislych, pisanie itd Niektore z tych zajec sa strasznie nudne, wiec jezeli akurat mialo sie to w Polsce, to warto zrobic transfer... Tak przynajmniej mi sie wydaje :thumbs: Szczegolnie, ze jest wiele klas, ktore sa jako prerequisite dla klasy, na ktorej nam zalezy...

Ja sama wybieram klasy i nie bede miala zadnego dyplomu z tej szkoly, wiec dokladnie nie wiem jak to dziala, tak mi wyjasniono w szkole.

Co do wyboru zawodu, to wydaje mi sie, ze szkolenie sie w zawodach zwiazanych z sluzba zdrowia, to swietny wybor. Szczegolnie teraz kiedy jest mnostwo ludzi po 60 (baby boomers) i bedzie ich jeszcze wiecej... Wiem, ze siostra mojego meza, ktora mieszka w St Louis zrobila kilku miesieczny kurs i teraz pobiera krew i to jest jej cala praca. W sumie bez jakies wiekszej inwestyji w szkolenia, czas itd zarabia ok $13 na godzine. Znam ludz, ktorzy maja licencjata tutaj, nadal splacaja szkole i zarabiaja podobne pieniadze... Patrzac na poniesiony koszt i korzysci z tego, to to jest doskonala praca.

K-1 Timeline

09/29/04 - petition I-129F sent to Nebraska

10/01/04 - NOA1

01/06/05 - NOA2 online (98 days)

04/04/05 - ***INTERVIEW*** (186 days)

AOS Timeline

04/29/05 - I'm in the United States (POE Chicago)

06/15/05 - We got married

06/30/05 - AOS & EAD delivered to Chicago lockbox (day 1)

07/08/05 - NOA's for EAD and AOS (day 9)

08/24/05 - biometrics & fingerprints in Grand Rapids (day 56)

09/08/05 - EAD approved (day 71)

02/24/05 - ***AOS INTERVIEW*** (day 239)

Removing Conditions on Residency

11/29/07 - a joint petition I-751 sent to NSC (day 1)

12/12/07 - NOA1 from CSC (day 13)

01/04/08 - biometrics appointment in Grand Rapids (day 36)

05/19/08 - green card received

N-400

07/21/09 - mailed N-400 to AZ Lockbox

07/23/09 - delivered

07/28/09 - NOA's date

08/01/09 - NOA received

08/29/09 - biometrics

09/06/09 - interview letter received

11/10/09 - interview

12/09/09 - oath

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

No własnie dalej a propos tej pracy pielęgniarki: nie będę się kłóciła bo nie znam pielęgniarki osobiscie żadnej a poza tym jakos nie wierzę, że tutaj ktos komus w ogóle mówi ile zarabia. Ale mam koleżankę Rosjankę, która za rok będzie RN więc zobaczymy (ona mi powie). Jak dostanie 70.000 to się wkurzę, że sama nie poszłam do tej szkoły, ale z ogłoszeń nic takiego nie wynika.

Ja mieszkam w małej dziurze i cały czas zarabiam mniej niż zarabiałam w Polsce a mam naprawdę super płatną pracę jak na nasze "city". Jak słyszę o zarobkach tutaj w USA to jakos mi nie pasuje absolutnie do tego, ile się zarabia u mojego męża w firmie tudzież do informacji wyczytanych w ogłoszeniach. Przykładowo: pozycja asystencka w jakimkolwiek dziale jakiejkolwiek firmy potrafi oferować $8,50 na godzinę a jak jest super oferta to płacą $11. Jest u nas taniej niż w dużych miastach ale bez przesady.

Mooonika, tego się własnie obawiałam - dziekanat to oleje albo sknoci, no nic zobaczymy, jeszcze nie zdecydowałam co zrobię.

pozdrawiam

Ana

Link to comment
Share on other sites

Anastassia, co do zarobkow, to ja doskonale sobie zdaje sprawe z tego, ze w gazetach to cos se pisza, a zycie swoja droga. Najlepiej sprawdzic zarobki na stronach z ofertami pracy, czesto podaja tam widelki... Wszystko zalezy gdzie sie mieszka, w jakim stanie, miescie itd. Ja jestem w Michigan, gdzie bezrobocie jest dosyc spore, to zarobki nie sa duze.

K-1 Timeline

09/29/04 - petition I-129F sent to Nebraska

10/01/04 - NOA1

01/06/05 - NOA2 online (98 days)

04/04/05 - ***INTERVIEW*** (186 days)

AOS Timeline

04/29/05 - I'm in the United States (POE Chicago)

06/15/05 - We got married

06/30/05 - AOS & EAD delivered to Chicago lockbox (day 1)

07/08/05 - NOA's for EAD and AOS (day 9)

08/24/05 - biometrics & fingerprints in Grand Rapids (day 56)

09/08/05 - EAD approved (day 71)

02/24/05 - ***AOS INTERVIEW*** (day 239)

Removing Conditions on Residency

11/29/07 - a joint petition I-751 sent to NSC (day 1)

12/12/07 - NOA1 from CSC (day 13)

01/04/08 - biometrics appointment in Grand Rapids (day 36)

05/19/08 - green card received

N-400

07/21/09 - mailed N-400 to AZ Lockbox

07/23/09 - delivered

07/28/09 - NOA's date

08/01/09 - NOA received

08/29/09 - biometrics

09/06/09 - interview letter received

11/10/09 - interview

12/09/09 - oath

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Czesc wszystkim!

Nanusia sluchaj jak ty jestes w Chicago to udaj sie do Polsko-Amerykanskiego Stowarzyszenia, ktore miesci sie na Cicero tak w srodku pomiedzy Irving Park a Addison.Ja jak zaczelam szukac pracy wlasnie tam sie wybralam. Maz sie ze mna nabijal, bo uwazal,ze to taka "komunistyczna" organizacja,ale oni znalezli mi prace.Znalezli mi prace za darmo!Pracuje zreszta tam do tej pory(The Home Depot).Zaczelam prace jako specjalista od sprzetu AGD.W zyciu nie pracowalam w czyms takim,ale dali mi taka prace , wiec why not!.Teraz zmienilam pozycje i jestem Cross-merchandiser.Mialam juz kilka propozycje na zostanie Department Head,ale jak to moja Human Resources powiedziala w szczerzej rozmowie,ze ja ejstem tchorzem i boje sie podjac wyzwania.Ja startowalam za 10$ za godzine,ale moglam podyktowac wiecej, balam sie,ze jak powiem wiecej to mnie nei przyjma.Wiem natomiast,ze ludzie mowili wiecej i teraz maja wiecej na godzine na starcie niz ja po prawie 2 latach :PJak zaczynalam prace mowilam dobrze po angielsku, teraz mowie jeszcze lepiej, ale mam znajomych w pracy zwlaszcza Polakow, ktorzy mowia z tak twardym akcentem i zla grama,ze czasami trudno zrozumiec o co im chodzi,a jednak pracuja z nami.Zreszta nie tylko Polacy, bo meksykanie tak samo.

Sprobujcie wiec moze wam sie uda :DWiem,ze Home Depot to nie szczyt marzen,ale dobrze miec cos na wstepie w CV :D

A wogole kochane dziewczyny z mojego starania o bejbika narazie nici :(

We wrzesniu zdaignozowano u mnie PCOS, wiec rada do was jak sie u nas cos dzieje to smigajcie do lekarza,a nei jak ja ,ze moze przejdzie i poczekam z wizyta.We wtorek mam wizyte w Cetrum Badania Bezplodnosci, wiec mam nadzieje,ze pan doktor powie cos dobrego, moze w tym roku bedzie bejbik :D

Tak na marginesie nienawidze polskich lekarzy, uwazam,ze nie nalezy im sie zadna podwyzka, jak maja traktowac pacjentow jak teraz.

Pozdrawiam goraco wszystkich, bo Chicago dzisiaj zasypalo :D

:devil:

What doesn't kill you...makes you stronger:D

12/07/04 I-129F send to NSC...

06/06/05 INTERVIEW DATE!!!VISA IN THE HAND!!!

06/23/05 I'm in USA

08/05/05 WE ARE MARRIED!!!

09/08/05 AOS & EAD package send!!!

02/09/06 EAD

05/22/06 Interview!!!APPROVED

06/02/06 GC in mail

04/04/08 I-751 package send

04/14/08 NOA recieved

polusa.GIFpoland.gif

d.png

RXN2m6.png

Link to comment
Share on other sites

bo Chicago dzisiaj zasypalo :D

:devil:

Dzis nie tylko Chicago zasypane, ale bylo -4F jak wstalam!

Vdal, doskonale wiem jak to jest z polskimi lekarzami w Chicago. Wiekszosc to chca ale wyleczyc tylko twoja kieszen :P zreszta nie polacy tez to robia :lol:

Na temat PCOS. Kolegi z pracy zona miala PCOS. Brala leki by przyspieszyc ovulation, i po chyba 3 miesiacach byla w ciazy. Tylko ze miala troche ciezka ciaze. Z PCOS szanse sa wieksze ze preeclampsia sie pojawi pod koniec ciazy. Miala podwyzone cisnienie i dziecko sie rozwijalo za szybko. Ale doktor jej dal diete. Na pierwszym dziecku nie stosowala diety i przyspieszyli jej porod prawie miesiac, bo dziecko bylo juz prawie 10lb. Tak jakos wyszlo ze 6 tygodni po urodzeniu pierwszego dziecka ponownie zaszla w ciaze. Znow miala preeclampsia tylko tym razem stosowala ta diete, i dziecko i ona byly ok, urodzilo sie na 7lb.

Nie wiem czy masz ufanego lekarza czy nie. Ale jesli chcesz, to moge ci polecic naprawde fajna lekarke z Lutheran General Hospital, w Park Ridge. Amerykanka, ale bardzo delikatna cierpliwa, kolo 50-tki.

Pozdrawiam :)

12140.gif
Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Nanu ja mam nadzieje,ze szybko nam sie uda, bo bardzo chce mi sie bejbika :DMoj zegar zatykal na maksa:D

Moj Slawek nabija sie,ze jakby sie starali od poczatku to maly Kuba mialby juz 7 lat :P

Narazie lekarza nie potrzebuje.Ja chodzilam do dr Aniola.Podobno dobry , znajome mi polecaly, prowadzil ciaze dwoch moich kolezanek i nie bylo problemow, wiec do niego sie udalam.Fakt wykryl u mnie PCOS za co mu jestem wdzieczna, bo zaden lekarz w Polsce nie wpadl co mi jest,ale poza tym to ja sama musze wymyslac jak ma sie leczyc.Dlatego zdecydowalam sie na pojscie do Centrum Badania Bezplodnosci, oni sa specjalistami,wiec beda wiedziec co i jak.Mam nadzieje,ze wszystko pojdzie dobrze.Od wizyty u lekarza we wrzesniu stracilam juz 18 funtow :D nie prowadzac jakies specjalnej diety, jedynie nie jedzac slodkiego.Mam nadzieje zejsc do 65 kg:D

Pozdrawiam goraco, bo dalej zimno jak cholerka :D

:devil:

What doesn't kill you...makes you stronger:D

12/07/04 I-129F send to NSC...

06/06/05 INTERVIEW DATE!!!VISA IN THE HAND!!!

06/23/05 I'm in USA

08/05/05 WE ARE MARRIED!!!

09/08/05 AOS & EAD package send!!!

02/09/06 EAD

05/22/06 Interview!!!APPROVED

06/02/06 GC in mail

04/04/08 I-751 package send

04/14/08 NOA recieved

polusa.GIFpoland.gif

d.png

RXN2m6.png

Link to comment
Share on other sites

Tez slyszalam o Dr. Aniol, i ze dobry lekarz, takze jestes w dobrej opiece ;) A teraz sie pochwal co robilas by schudnac. Od czasu co maz przyjechal, to caly czas sie zachwyca daniami innych kultur i jadamy po restauracjach... i teraz sie to odbija na moich biodrach! :lol:

Wczoraj kolezanka przyszla na kawe i rozmawialismy o tym, ze jak bylysmy mlodsze to bylo "please God, please God, daj negative pregnancy test" a ze teraz powoli sie zmienia w druga strone. Ona juz jest 2 lata po slubie i jakies opoznienie jest z bejbikowaniem :P

Nie ma co sie martwic, pogode zapowiadaja minusowa, takze trzeba zostac w domu i sie grzac pod kolderka :devil: hehe

Pozdrawiam

-Nancy

12140.gif
Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Wlasnie zmieniam Dr Aniola na innego, bo mnie olal.Sama diagnoza nie wystarcza przy PCOS potrzebne tez jest leczenie,zwlaszcza jak starasz sie o bejbika :D.Co do zrzucenia wagi to tak jak pisalam nie jem slodkiego tylko :D,a wlasciwie to dodatkowo ograniczylam wszystko co ma weglowodany zwlaszcza o wysokim wspolczyniku :D.Ciezko troszke , bo to wszystkie makarony,pieczywo,ziemniaki,kasza i ryz itp,a ja uwielbiam spaghetti czy np kasze gryczana z sosem.Oczywiscie jem to wszystko ale w ograniczonej ilosci, nie objadam sie ziemniakami codziennie np :D.Winam sobie normalnie za to pizze i inne wynalazki jak tacos ,czy burrito-oczywiscie tez w malych ilosciach.

A co do testow to rzeczywiscie, kiedys to byla wariacja,a teraz to czlowiek blaga,zeby sie ta druga kreska pojawila :P

Nio mam nadzieje,ze nam sie uda:D

A wogole tak pytanie do innych czy my tylko sie staramy? Czy moze ktos tu tez sie stara? :D

Pozdraiwam goraco...dalej zimno jak cholerka w Chicago

:devil:

What doesn't kill you...makes you stronger:D

12/07/04 I-129F send to NSC...

06/06/05 INTERVIEW DATE!!!VISA IN THE HAND!!!

06/23/05 I'm in USA

08/05/05 WE ARE MARRIED!!!

09/08/05 AOS & EAD package send!!!

02/09/06 EAD

05/22/06 Interview!!!APPROVED

06/02/06 GC in mail

04/04/08 I-751 package send

04/14/08 NOA recieved

polusa.GIFpoland.gif

d.png

RXN2m6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Poland
Timeline

Monika, dzieki! Oplaty zrobilas na jednym czeku czy na 2?

U nas tez zimno i sniezno, kilka dni temu spadlo 16 cali sniegu w jedna noc.... Niefajnie.

~*Niki & Ryan*~

K1:

Nov 13, 2004 - I-129F sent to CSC

Mar 09, 2005 - Interview at the Warsaw Embassy

total time: 114 days

AOS:

Sep 02, 2005 - AOS/EAD packet sent to Chicago

Nov 19, 2005 - AOS/EAD biometrics done

Nov 28, 2005 - EAD card in the mail

Mar 20, 2006 - interview

Mar 29, 2006 - Permanent Resident Card arrived in the mail

total time: 197 days

joint I-751:

Feb 11, 2008 - I-751 sent to NSC

Mar 12, 2008 - biometrics done

Jul 28, 2008 - I-751 approved

Aug 04, 2008 - 10-year GC arrived in the mail

total time: 158 days

detailed timeline in my profile

.png

oMDEm6.png

Link to comment
Share on other sites

Niki, na jednym czeku.

Czy Ty planujesz pokazac swojemu pracodawcy swoje NOA? Czy czekasz czy sami Cie zapytaja. Moja zielona akrta konczy sie pod koniec lutego, nie wiem, czy powinnam na ochotnika pojsc do HR i pokazac im, ze mam ja przedluzona, czy olac to o czekac, az sami sie zorientuja...

U nas tez okropna zima, to juz 2 tydzien jest bardzo mrozno. Juz powoli zaczyna mnie to niecierpliwic :blink: Chociaz zima wole jak jest zimno, niz jakby miala byc ciapa...

Co do dzieci to my ise jeszcze nie staramy... Nie ze jestem bardzo mloda i jeszcze mam czas, ale glownie z tego powodu, ze nie czuje takiej potrzeby. Z drugiej strony, dzisiaj ide na trzeci baby shower w ciagu ostatnich paru miesiecy, wiec mnostwo ludzi z mojego otoczenia ma male dzieci, spodziewa sie dzieci, planuje dzieci :thumbs: Moze mnie to zmobilizuje :P

Pozdrawiam z mroznego Michigan :D

K-1 Timeline

09/29/04 - petition I-129F sent to Nebraska

10/01/04 - NOA1

01/06/05 - NOA2 online (98 days)

04/04/05 - ***INTERVIEW*** (186 days)

AOS Timeline

04/29/05 - I'm in the United States (POE Chicago)

06/15/05 - We got married

06/30/05 - AOS & EAD delivered to Chicago lockbox (day 1)

07/08/05 - NOA's for EAD and AOS (day 9)

08/24/05 - biometrics & fingerprints in Grand Rapids (day 56)

09/08/05 - EAD approved (day 71)

02/24/05 - ***AOS INTERVIEW*** (day 239)

Removing Conditions on Residency

11/29/07 - a joint petition I-751 sent to NSC (day 1)

12/12/07 - NOA1 from CSC (day 13)

01/04/08 - biometrics appointment in Grand Rapids (day 36)

05/19/08 - green card received

N-400

07/21/09 - mailed N-400 to AZ Lockbox

07/23/09 - delivered

07/28/09 - NOA's date

08/01/09 - NOA received

08/29/09 - biometrics

09/06/09 - interview letter received

11/10/09 - interview

12/09/09 - oath

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Poland
Timeline

Ok, to ja tez na jednym dam. Ja oprocz czeku i I-751 wysylam:

· Copies of the passport and green card

· Copy of Wells Fargo bank statement showing a joint account.

· A partial copy of our 2006 and 2005 joint US tax returns.

· Copy of the Settlement Statement of the house mortgage

· Copy of the homeowners insurance showing a joint policy.

· Copy of the car insurance showing joint policy.

· Copy of our health insurance card showing a joint policy.

i chyba tyle! Mam nadzieje, ze wystarczy. Jak myslisz? Chyba nawet zdjec nie bede wysylac.

Co do bejbikow, to my tez sie nie staramy i pewnie nie bedziemy przez jakies 2 lata... Przez 4 miesiace zajmowalam sie na pol etatu dziecmi (lat 2 i 4) mojej przyjaciolki i to utwierdzilo mnie w przekonaniu ze dzieci na razie nie chce. Ostatnio to wrecz mnie dzieciaki wkurzaja. Az dostaje palpitacji serca na mysl o "zdemolowanym" domu, krzykach, piskach i atakach furii. :P Chyba na razie jestem zbyt wygodnicka. Pies mi wystarczy. Tak wiec jak na razie NO-NO. Moze kiedys zmienie zdanie :rolleyes: Ale powodzenia Alicji i wszystkim ktorzy sie staraja!!!

~*Niki & Ryan*~

K1:

Nov 13, 2004 - I-129F sent to CSC

Mar 09, 2005 - Interview at the Warsaw Embassy

total time: 114 days

AOS:

Sep 02, 2005 - AOS/EAD packet sent to Chicago

Nov 19, 2005 - AOS/EAD biometrics done

Nov 28, 2005 - EAD card in the mail

Mar 20, 2006 - interview

Mar 29, 2006 - Permanent Resident Card arrived in the mail

total time: 197 days

joint I-751:

Feb 11, 2008 - I-751 sent to NSC

Mar 12, 2008 - biometrics done

Jul 28, 2008 - I-751 approved

Aug 04, 2008 - 10-year GC arrived in the mail

total time: 158 days

detailed timeline in my profile

.png

oMDEm6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Monika ja mam pelne info co trzeba zrobic w pracy jak Ci sie konczy termin waznosci Green Card, mianowicie NIC !!! Mnie o maly wlos nie wywalili (moze nie bede sie wypowiadala co mysle na temat profesjonalizmu tutejszych dzialow personalnych, ale ktoregos dnia moze dojsc do tego, ze udusze babsko i koniec).

Zaczne od tego, ze moja "kadrowa" zadzwonila do mnie ze konczy sie data waznosci karty i kiedy bede miala nowa. Bylo to miesiac przed uplywem terminu waznosci a ja nawet nie mialam wyslanych jeszcze dokumentow. Niby im wczesniej tym lepiej, ale przeciez mozna wyslac trzy dni przed i to jest jak najbardziej legalne. Tak mnie zaczeli molestowac, ze juz mi sie do pracy nie chcialo chodzic. Nie mieli w ogole pojecia co bedzie dalej - mam przyniesc Green Card i juz !!! A ja wiedzialam ze Green Card nie bedzie tylko to NOA. No i wymyslili, ze jezeli nie dostane tego NOA do 18 stycznia to mnie zwolnia a jak juz dostane to przyjma mnie od nowa. Niby chcieli pojsc na reke ale ja pracuje w sadzie federalnym i z tego co wiem za kazdym razem jak jest "hiring" to musza dawac ogloszenie i rozmawiac z ilomas tam kandydatami. I jaka ja mam gwarancje na to ze mnie przyjma ? Poszperalam na VJ i na Google i sie okazalo ze pracodawca nie ma absolutnie prawa prosic o Green Card osob takich jak my czyli takich, ktore w chwili przyjecia do pracy mialy wazne Green Card. Ani zadnych innych dokumentow majacych na celu udowadniac ze ma prawo do pracy. Znalazlam odpowiedni "ustep" na stronie immigration i wyslalam to mojemu szefowi i tej glupiej babie. Najbardziej denerwujace w tym wszystkim bylo to, ze podobno kazdy pracodawca dostaje instrukcje jak postepowac przy zatrudnianiu imigrantow. Oni oczywiscie kazali sobie pokazywac NOA no i co mialam zrobic ? Podobno glupiemu trzeba ustapic :P Wreczajac mojemu szefowi ten dokument glosno podkreslilam ze prosze bardzo chociaz wcale nie mam takiego obowiazku :devil:

Jezeli ktos potrzebuje link z immigration website to moge odszukac. Byla tu na VJ babka ktora chcieli zwolnic bo powiedzieli ze NOA nie jest dokumentem, ktory moga zaakceptowac.

A jeszcze dla ciekawosci: moj kolega z pracy powiedzial, ze te przepisy immigration nas nie dotycza bo my jestesmy Court. Co Wy na to ????????????

pozdrawiam

Ana

Link to comment
Share on other sites

Ana, dzieki za te info. No to mi bardzo pomoglo... Mnie sie nikt nie pytal o moja karte jeszcze... Za bardzo nie wiedzialam, czy to moj "obowiazek" udowadniac, ze jestem legalnie czy pracodawcy. Sama tez sie nie chce wychylac i na ochotnika wszystkim pokazywac, ze mi sie waznosc karty konczy. Dzieki!

Niki, mnie sie wydaje, ze masz mnostwo dokumentow. Wszyscy mowia, ze wspolny zakup domu czy dziecko, no to sa takie najbardziej przekonywujace dowody na to, ze faktycznie jest sie w zwiazku.

K-1 Timeline

09/29/04 - petition I-129F sent to Nebraska

10/01/04 - NOA1

01/06/05 - NOA2 online (98 days)

04/04/05 - ***INTERVIEW*** (186 days)

AOS Timeline

04/29/05 - I'm in the United States (POE Chicago)

06/15/05 - We got married

06/30/05 - AOS & EAD delivered to Chicago lockbox (day 1)

07/08/05 - NOA's for EAD and AOS (day 9)

08/24/05 - biometrics & fingerprints in Grand Rapids (day 56)

09/08/05 - EAD approved (day 71)

02/24/05 - ***AOS INTERVIEW*** (day 239)

Removing Conditions on Residency

11/29/07 - a joint petition I-751 sent to NSC (day 1)

12/12/07 - NOA1 from CSC (day 13)

01/04/08 - biometrics appointment in Grand Rapids (day 36)

05/19/08 - green card received

N-400

07/21/09 - mailed N-400 to AZ Lockbox

07/23/09 - delivered

07/28/09 - NOA's date

08/01/09 - NOA received

08/29/09 - biometrics

09/06/09 - interview letter received

11/10/09 - interview

12/09/09 - oath

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...