Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Ako letim Sarajevo -Zagreb-Amsterdam-Minneapolis POE mi je MSP.

Ako idem Sarajevo-Minhen-Chicago-Minneapolis...da li mi je POE Chicago ili MSP?

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Ako letim Sarajevo -Zagreb-Amsterdam-Minneapolis POE mi je MSP.

Ako idem Sarajevo-Minhen-Chicago-Minneapolis...da li mi je POE Chicago ili MSP?

Chicago, tu ulaziš u USA

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i mislila. Pa me zanima, ako se odlučim za taj put, koliko mi vremena treba da sve to obavim?

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i mislila. Pa me zanima, ako se odlučim za taj put, koliko mi vremena treba da sve to obavim?

Zavisi u koje vrijeme ti let slijece - ocekuj guzve nakon 1pm - treba bar sat vremena da te procesuiraju ako naletis na secondary inspection sobu punu kineza i indijaca. Probaj kako zamoliti da ne ides u turisticki dio reda vec u red za PR/USC (ako ti je co'jek s tobom mozda te i puste) posebno ako imas malo vremena izmedju konekcija. U svakom slucaju, a zna se desiti, ako propustis let zbog imigracionog stavice te na sljedeci let...

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i mislila. Pa me zanima, ako se odlučim za taj put, koliko mi vremena treba da sve to obavim?

Ja bi ti preporucio da uzmes prvu opciju i da izbjegnes O'Hare kad vec imas tu opciju. O'Hare je veoma zauzet i postoji mogucnost da bude guzva, ne samo da predes kroz immigration, pa i kroz security check.

Izbjegni ako mozes da nestvaras sebi nepotrebni stress.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, UPOMOC!

Ovi iz Ambasade u Sarajevu me maksimalno kuliraju vec 6 dana, pa odlucih da se opet obratim vama za pomoc.

Obavijestena sam da su nam papiri poslati za BiH 5.8. Ja sam trenutno u USA i imam povratni let 17.9. Kontaktirala sam Ambasadu da ih pitam da li je paket stigao i da li treba da promijenim datum na karti i vratim se ranije, medjutim, niko nista ne javlja. Zanima me da li postoji neki vremenski limit do kada ce oni drzati nas paket u Ambasadi, tj, da li nas slucaj moze da zastari. Da li ja moram da se "nacrtam" tamo cim paket stigne, tj,. u najkracem mogucem roku, cim skupim papire, ili mogu da sacekam taj famozni 17.9. i vratim se kako sam i planirala?

Mozda i nije tako strasno, ali ja ne mogu da spavam uvece misleci na sve ovo... ne placa mi se bas promjena datuma leta, ako vec moze da se saceka sa nasim slucajem... na ovu krizu, nadam se da razumijete....

P.S. Hvala gospodinu koji je onako slikovito opisao polaganje zakletve, mnogo mi je uljepsao dan. Veliki pozdrav za sve!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ću se odlučiti za opciju bez Čikaga.

B,

ne znam kako ti se niko ne javlja na telefon. Koji broj zoveš, i u koje doba? Meni su se javljali i prije podne. A sigurno će ti se neko javit od 12 pa do 16h (naravno, našeg vremena).

Moj NOA2 tj I-797 je izdat 19. juna. i validan je do 18.10.2009.

Pogledaj na svom do kad ti važi. Mislim da još imaš fore.

A čini mi se da postoji i mogućnost i odgode.

Napiše se zahtjev. Ne znam puno o tome jer me prije nije zanimalo.

U svakom slučaju ti zakazuješ intervju kad sve lijepo skupiš.

Nazovi opet i pitaj jel stiglo. Bar to da znaš. Ako ne možeš ti zvati neka neko tvoj nazove iz BIH. Ja sam zvala onaj broj sa liste.

Evo ga opet: 033 445 700 lokal 2453.

Uvijek sam nekog dobila. :star:

Evo, moj intervju je bio dva mjeseca nakon NOA2.

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Ok ljudi, nije vezano za imigraciju ali mi hitno treba info gdje nabaviti u SA, BG, ZG punjac za Nintendo DS Lite.

Mladjoj sestri uzela rozi Lite ali naravno ima americki punjac koji ako ubacim u nasu uticnicu garantujem unistenje igre. Mislim da ga vidjeh u ZG algoritmu za 100 kuna (sto je $19) ali jos ne nadjoh jedan u SA.

Ako ko zna gdje da nadjem plz javljajte jer mi je kupovati cim dodjem u BiH inace ce se strasno razocarati. ZE, TZ isto opcije.

Opcija je isto i Split - bar se nadam da cemo do mora stici.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ću se odlučiti za opciju bez Čikaga.

B,

ne znam kako ti se niko ne javlja na telefon. Koji broj zoveš, i u koje doba? Meni su se javljali i prije podne. A sigurno će ti se neko javit od 12 pa do 16h (naravno, našeg vremena).

Moj NOA2 tj I-797 je izdat 19. juna. i validan je do 18.10.2009.

Pogledaj na svom do kad ti važi. Mislim da još imaš fore.

A čini mi se da postoji i mogućnost i odgode.

Napiše se zahtjev. Ne znam puno o tome jer me prije nije zanimalo.

U svakom slučaju ti zakazuješ intervju kad sve lijepo skupiš.

Nazovi opet i pitaj jel stiglo. Bar to da znaš. Ako ne možeš ti zvati neka neko tvoj nazove iz BIH. Ja sam zvala onaj broj sa liste.

Evo ga opet: 033 445 700 lokal 2453.

Uvijek sam nekog dobila. :star:

Evo, moj intervju je bio dva mjeseca nakon NOA2.

Uopste nisam primijetila taj datum i bas me je sada sramota sto sam uopste kontaktirala Ambasadu... bas sam se prosula i nije ni cudo sto mi ne odgovaraju. Btw, poslala sam mail, nisam ih zvala.

U svakom slucaju, jos jednom veliko hvala malamu, nadam se da cu nekad imati priliku da ti se oduzim... mada koliko vidim da smo podaleko jedna od druge. Ali, ima vremena... :-)

Srecno i cestitke svima na progresu koji ste do sada postigli. Veliki pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Bosnian68,

vidjeh da neki ne idu na primanje kopija postom vec licno odu nakon sto sudija potpise u opstinu da im se naprave kopije - tako se ne mora cekati tih par sedmica koliko treba za slanje.

Mozda da i K-1 koji sada dolaze vide sa opstinom/sudom ko vec izdaje te da oni licno preuzmu kopije kako bi sto prije poslali za AOS?

milimeo ja sam naveo moj slucaj. I ja sam isto citao na forumima da postoji mogucnost dobijanja ovjerenih kopija isti dan. Ali u mom slucaju, a vjerujem da je i slucaj kod vecine osoba da se vjencanja obavljaju do odredjenog vremena tokom radnog dana ( a nikad nije zakazano samo jedno vjencanje za odredjeni dan) a da nakon toga tete zavrsavaju administrativni dio posla nakon obavljenih ceremonija vjencanja ( uvodjenje u protokole i pravljene kopija vjencanih listova), pa i sef tog odjeljenja treba da provjeri ispravnost dokumenta koji ovjerava.

Ja sam ovjerene kopije vjencanog lista dobio nakon nekoliko dana. A i sama znas da niko nece sutradan nakon vjencanja poslati dokumentaciju za AOS tako da tih nekoliko dana koliko se ceka za dobijanje ovjerenih kopija i ne prestavlja neki problem,jer vecuinaparova nakon vjencanja ide na vec planirani medeni mjesec.

Pono srece svima

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline
Bosnian68,

vidjeh da neki ne idu na primanje kopija postom vec licno odu nakon sto sudija potpise u opstinu da im se naprave kopije - tako se ne mora cekati tih par sedmica koliko treba za slanje.

Mozda da i K-1 koji sada dolaze vide sa opstinom/sudom ko vec izdaje te da oni licno preuzmu kopije kako bi sto prije poslali za AOS?

milimeo ja sam naveo moj slucaj. I ja sam isto citao na forumima da postoji mogucnost dobijanja ovjerenih kopija isti dan. Ali u mom slucaju, a vjerujem da je i slucaj kod vecine osoba da se vjencanja obavljaju do odredjenog vremena tokom radnog dana ( a nikad nije zakazano samo jedno vjencanje za odredjeni dan) a da nakon toga tete zavrsavaju administrativni dio posla nakon obavljenih ceremonija vjencanja ( uvodjenje u protokole i pravljene kopija vjencanih listova), pa i sef tog odjeljenja treba da provjeri ispravnost dokumenta koji ovjerava.

Ja sam ovjerene kopije vjencanog lista dobio nakon nekoliko dana. A i sama znas da niko nece sutradan nakon vjencanja poslati dokumentaciju za AOS tako da tih nekoliko dana koliko se ceka za dobijanje ovjerenih kopija i ne prestavlja neki problem,jer vecuinaparova nakon vjencanja ide na vec planirani medeni mjesec.

Pono srece svima

maja je zarucnica dobila paket 3 ali me interesuje dali cu ja imati interviju u americi a zarucnica u bosni ili ce samo ona ici na interviju hvala vam puno na pomoci

Link to comment
Share on other sites

e imam jedno pitanje dali neko od vas zna bilo sta u vezi co-sponsora? Trenutno nisam zaposlena, idem na faks, zivim sa roditeljima, planiram da dovedem momka u usa,jos bas neznam na koju bi vizu k1 ili k3... roditelji su mi rekli da bi oni mogli potpisati kao co-sponsori, i zivili bi sa njima neko vreme..mozda dok ja zavrsim skolu .. ali procitala sam ovde negdje na forumu za co-sponsore, u nekim drzavama nemozes imat co-sponsora, neznam sad za Bosnu dali neko zna ? posto sad nemam nikakve zarade i imam tax inc. od 2008, ali opet nije bas koliko oni traze ..bili to pravilo neke probleme?????

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako ide za K3.

Ja sam K1, i predala sam dva Affidavit of support...od vjerenika i do njegove sestre..iako je on imao više nego što treba..u ambasadi su uzeli oba i nisu puno pregledali. Consul je samo bacio oko na to.

Ne znam hoće li koristiti oba.

Mislim da u slučaju K1 ovaj affidavit važi samo tri mjeseca/koliko važi i viza nakon što uđeš u usa. Kad se radi AOS onda se ponovo šalje affidavit of support..koji važi duže.

Ukratko, u BIH primaju co-sponsora. :star:

Mislim da tebi treba co-sponsor.

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Nesto razmisljam.... :unsure:

Sta biva sa nasim pasosem nakon cijelog ocog procesa? Jesmo li mi i dalje drzavljani BiH, tj. imamo li dvojno drzavljanstvo ili sta se uopste desava? Taj green card mi je malo nejasan... pa ako ko ima vremena, neka odgovori, please. Pozdrav!

:)

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...