Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Ja imam milion pitanja, a ne znam odakle da pocnem. Procitala sam 14 stranice ove teme, a i dalje imam nedoumica. Mi smo martovci '09, a 29.7. smo dobili NOA2. Posto sam i ja trenutno u USA sa svojim dragim, sve mi je nekako haoticno, plus uopste nismo na njegovoj adresi prebivalista, vec u Texasu, gdje je on u skoli. Zvali smo nas service center danas, jer od 29.7. nismo dobili nikakvih informacija. Od njih sam saznala da je paket poslat u US Ambasadu 5.8. Ja sam se toliko uspanicila, iz prostog razloga jer mi je tel. broj u BH nedostupan a moji su na odmuru vec 10 dana.

Elem, moje pitanje je... koliko prosjecno dana je potrebno da se dobije bilo kakav kontakt od Ambasade, tj. da li vas prvo nazovu ili posalju email ili jednostavno vam posalju checklist etc. cim dobiju paket iz USA?

Nasla sam i potrebne dokumente za intervju koje je poslao bosnian68, ali nisam jos kupila glupavi Office pa ne mogu da ga otvorim.

Povratna karta mi je na 17.9. ali kako stvari stoje, treba da palim tamo sto prije, jer je proslo 2 sedmice otkad su poslali paket.

I btw, vidim kod nekih na timeline-u IV Bill paid, pa AOS itd.... kad se to radi? I ima li jos ista da se plati prije intervjua (osim pregleda itd.) americkim imigracionim institucijama?

I gdje se vadi taj nesretni police certificate? Neki kazu u stanici policije gdje zivim, a neki u stanici policije gdje sam rodjena. Pa... gdje? Javite, please... I sta da kazem nasim slavnim policajcima kad budem trazila isti papir? To nije uvjerenje o nekaznjavanju, je li tako?

Ako je iko od vas imao strpljenja da procita ovaj mail, hvala, a jos vise hvala ako neko bude odgovorio.

Zelim vam svima sve najbolje,

Branka

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Ja imam milion pitanja, a ne znam odakle da pocnem. Procitala sam 14 stranice ove teme, a i dalje imam nedoumica. Mi smo martovci '09, a 29.7. smo dobili NOA2. Posto sam i ja trenutno u USA sa svojim dragim, sve mi je nekako haoticno, plus uopste nismo na njegovoj adresi prebivalista, vec u Texasu, gdje je on u skoli. Zvali smo nas service center danas, jer od 29.7. nismo dobili nikakvih informacija. Od njih sam saznala da je paket poslat u US Ambasadu 5.8. Ja sam se toliko uspanicila, iz prostog razloga jer mi je tel. broj u BH nedostupan a moji su na odmuru vec 10 dana.

Elem, moje pitanje je... koliko prosjecno dana je potrebno da se dobije bilo kakav kontakt od Ambasade, tj. da li vas prvo nazovu ili posalju email ili jednostavno vam posalju checklist etc. cim dobiju paket iz USA?

Nasla sam i potrebne dokumente za intervju koje je poslao bosnian68, ali nisam jos kupila glupavi Office pa ne mogu da ga otvorim.

Povratna karta mi je na 17.9. ali kako stvari stoje, treba da palim tamo sto prije, jer je proslo 2 sedmice otkad su poslali paket.

I btw, vidim kod nekih na timeline-u IV Bill paid, pa AOS itd.... kad se to radi? I ima li jos ista da se plati prije intervjua (osim pregleda itd.) americkim imigracionim institucijama?

I gdje se vadi taj nesretni police certificate? Neki kazu u stanici policije gdje zivim, a neki u stanici policije gdje sam rodjena. Pa... gdje? Javite, please... I sta da kazem nasim slavnim policajcima kad budem trazila isti papir? To nije uvjerenje o nekaznjavanju, je li tako?

Ako je iko od vas imao strpljenja da procita ovaj mail, hvala, a jos vise hvala ako neko bude odgovorio.

Zelim vam svima sve najbolje,

Branka

Zdravo Branka :)

Neće te niko zvati, poslat će ti taj spisak tj upute:

Molimo Vas da pažljivo pročitate slijedeće upute:

1. Ispunite 2 formulara DS‑156 i formular DS-156K, koje morate popuniti na sljedećoj web stranici http://evisaforms.state.gov ,dva DS – 157 formulara koja se nalaze na http://www.usembassy.ba/visas/forms/ds-157bh.pdf.

2. Pribavite slijedeće dokumente:

a) Važeći pasoš.

B) 2 fotografije na kojima se jasno vidi lice, bez šešira kape ili marame, na svijetloj podlozi.

c) U prilogu se nalaze informacije o ljekarima kod kojih trebate uraditi medicinski pregled. Pregled plaćate sami. Pregled je potreban i za svako maloljetno neoženjeno/neudato dijete koje će putovati sa Vama u SAD.

d) Original Vašeg rodnog lista, ne stariju od 12 mjeseci.

e) Original vjenčanog lista (ako ste prije bili oženjeni), kao i ovjerenu kopiju razvoda braka ili osmrtnice, da biste mogli dokazati da niste sada u zakonskom braku. Ako do sada niste bili vjencani potvrdu da niste u braku. Dokuimenti ne smiju biti stariji od 6 mjeseci.

f) Originalnu potvrdu o nekažnjavanju iz svake zemlje gdje ste živjeli duže od 6 mjeseci nakon navršene 16. godine.

² Za Bosnu i Hercegovinu su potrebne dvije potvrde koje izdaju:

1) Ministarstvo unutarnjih poslova

2) Sud

g) Potvdu o sluzenju vojnog roka

h) Ako ste bili osuđivani u bilo kojoj zemlji, nabavite o tome ovjerenu potvrdu

i) Ako imate maloljetnu djecu koju vodite sa sobom u SAD, morate za njih nabaviti ovjerenu kopiju rodnog lista, kao i potvrdu o nekažnjavanju ako su starija od 16 godina. Ako ste rastavljeni potrebno je priložiti i sudsku presudu kojom su djeca zakonski povjerena Vama.

j) Potrebno Vam je garantno pismo (formular Affidavit of Support I-134) od zaručnika/zaručnice iz SAD.

k) Donesite sva dokumenta kojima ćete pružiti dokaze o postojanju veze sa vašim supružnikom (npr. zajedničke slike, slike sa vjenčanja, pisma, listinge telefonskih računa itd).

l) Za svaki zahtjev za vizu treba uplatiti iznos od 131 dolar u bilo kojoj poslovnici Raiffeisen banke i priložiti potvrdu o uplati.

Kada skupite sve potrebne dokumente, nazovite Ambasadu da bi Vam se odredio tačan termin razgovora na koji morate doći lično (ako vodite djecu sa sobom, moraju i ona doći) na broj telefona 033 445 700 lokal 2453.

Medicinski pregled mozete obaviti kod sljedećih doktora

Polyclinic "Eurofarm" Doc. Dr. Bakir Kapetanović

Dr. Eldina Cengic 71000 Sarajevo

Butmirska cesta 14 tel. 061 190 530

71000 Sarajevo or 221 987 after 14:00

033 773 020 or 033 773 032

Trebaju ti sljedeći (tvoji) dokumenti: rodni list, potvrda da nisi u braku (to isto kod matičara se dobije), potvrde o nekažnjavanju od suda i policije (mislim da sam u MUP-u tražila potvrdu o nekažnjajvanju, a u sudu da se ne vodi krivični postupak protiv mene..al sve ti je to kao što vidiš potvrda o nekažnjavanju) Sudska potvrda je tamo gdje živiš, a MUP-ovska ( :D ) u mjestu rođenja.

To je što ti trebaš da skupiš.

Sve piše gore..o ljekarskom, šta da ti vjerenik obezbjedi od dokumenata i šta sve trebaš da poneseš ma intervju.

AOS ćeš raditi u USA odmah nakon što se vjenčaš.

Jako sam umorna pa izvini ako sam šta pogrešno rekla. :star:

Edited by malamu

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Digla sam danas pasoš. :star:

Sjetila sam se da nisma polagala zakletvu.

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Ja imam milion pitanja, a ne znam odakle da pocnem. Procitala sam 14 stranice ove teme, a i dalje imam nedoumica. Mi smo martovci '09, a 29.7. smo dobili NOA2. Posto sam i ja trenutno u USA sa svojim dragim, sve mi je nekako haoticno, plus uopste nismo na njegovoj adresi prebivalista, vec u Texasu, gdje je on u skoli. Zvali smo nas service center danas, jer od 29.7. nismo dobili nikakvih informacija. Od njih sam saznala da je paket poslat u US Ambasadu 5.8. Ja sam se toliko uspanicila, iz prostog razloga jer mi je tel. broj u BH nedostupan a moji su na odmuru vec 10 dana.

Elem, moje pitanje je... koliko prosjecno dana je potrebno da se dobije bilo kakav kontakt od Ambasade, tj. da li vas prvo nazovu ili posalju email ili jednostavno vam posalju checklist etc. cim dobiju paket iz USA?

Nasla sam i potrebne dokumente za intervju koje je poslao bosnian68, ali nisam jos kupila glupavi Office pa ne mogu da ga otvorim.

Povratna karta mi je na 17.9. ali kako stvari stoje, treba da palim tamo sto prije, jer je proslo 2 sedmice otkad su poslali paket.

I btw, vidim kod nekih na timeline-u IV Bill paid, pa AOS itd.... kad se to radi? I ima li jos ista da se plati prije intervjua (osim pregleda itd.) americkim imigracionim institucijama?

I gdje se vadi taj nesretni police certificate? Neki kazu u stanici policije gdje zivim, a neki u stanici policije gdje sam rodjena. Pa... gdje? Javite, please... I sta da kazem nasim slavnim policajcima kad budem trazila isti papir? To nije uvjerenje o nekaznjavanju, je li tako?

Ako je iko od vas imao strpljenja da procita ovaj mail, hvala, a jos vise hvala ako neko bude odgovorio.

Zelim vam svima sve najbolje,

Branka

Zdravo Branka :)

Neće te niko zvati, poslat će ti taj spisak tj upute:

Molimo Vas da pažljivo pročitate slijedeće upute:

1. Ispunite 2 formulara DS‑156 i formular DS-156K, koje morate popuniti na sljedećoj web stranici http://evisaforms.state.gov ,dva DS – 157 formulara koja se nalaze na http://www.usembassy.ba/visas/forms/ds-157bh.pdf.

2. Pribavite slijedeće dokumente:

a) Važeći pasoš.

B) 2 fotografije na kojima se jasno vidi lice, bez šešira kape ili marame, na svijetloj podlozi.

c) U prilogu se nalaze informacije o ljekarima kod kojih trebate uraditi medicinski pregled. Pregled plaćate sami. Pregled je potreban i za svako maloljetno neoženjeno/neudato dijete koje će putovati sa Vama u SAD.

d) Original Vašeg rodnog lista, ne stariju od 12 mjeseci.

e) Original vjenčanog lista (ako ste prije bili oženjeni), kao i ovjerenu kopiju razvoda braka ili osmrtnice, da biste mogli dokazati da niste sada u zakonskom braku. Ako do sada niste bili vjencani potvrdu da niste u braku. Dokuimenti ne smiju biti stariji od 6 mjeseci.

f) Originalnu potvrdu o nekažnjavanju iz svake zemlje gdje ste živjeli duže od 6 mjeseci nakon navršene 16. godine.

² Za Bosnu i Hercegovinu su potrebne dvije potvrde koje izdaju:

1) Ministarstvo unutarnjih poslova

2) Sud

g) Potvdu o sluzenju vojnog roka

h) Ako ste bili osuđivani u bilo kojoj zemlji, nabavite o tome ovjerenu potvrdu

i) Ako imate maloljetnu djecu koju vodite sa sobom u SAD, morate za njih nabaviti ovjerenu kopiju rodnog lista, kao i potvrdu o nekažnjavanju ako su starija od 16 godina. Ako ste rastavljeni potrebno je priložiti i sudsku presudu kojom su djeca zakonski povjerena Vama.

j) Potrebno Vam je garantno pismo (formular Affidavit of Support I-134) od zaručnika/zaručnice iz SAD.

k) Donesite sva dokumenta kojima ćete pružiti dokaze o postojanju veze sa vašim supružnikom (npr. zajedničke slike, slike sa vjenčanja, pisma, listinge telefonskih računa itd).

l) Za svaki zahtjev za vizu treba uplatiti iznos od 131 dolar u bilo kojoj poslovnici Raiffeisen banke i priložiti potvrdu o uplati.

Kada skupite sve potrebne dokumente, nazovite Ambasadu da bi Vam se odredio tačan termin razgovora na koji morate doći lično (ako vodite djecu sa sobom, moraju i ona doći) na broj telefona 033 445 700 lokal 2453.

Medicinski pregled mozete obaviti kod sljedećih doktora

Polyclinic "Eurofarm" Doc. Dr. Bakir Kapetanović

Dr. Eldina Cengic 71000 Sarajevo

Butmirska cesta 14 tel. 061 190 530

71000 Sarajevo or 221 987 after 14:00

033 773 020 or 033 773 032

Trebaju ti sljedeći (tvoji) dokumenti: rodni list, potvrda da nisi u braku (to isto kod matičara se dobije), potvrde o nekažnjavanju od suda i policije (mislim da sam u MUP-u tražila potvrdu o nekažnjajvanju, a u sudu da se ne vodi krivični postupak protiv mene..al sve ti je to kao što vidiš potvrda o nekažnjavanju) Sudska potvrda je tamo gdje živiš, a MUP-ovska ( :D ) u mjestu rođenja.

To je što ti trebaš da skupiš.

Sve piše gore..o ljekarskom, šta da ti vjerenik obezbjedi od dokumenata i šta sve trebaš da poneseš ma intervju.

AOS ćeš raditi u USA odmah nakon što se vjenčaš.

Jako sam umorna pa izvini ako sam šta pogrešno rekla. :star:

Prvo, veliko hvala malamu. Uspjela sam nekako da otvorim listu potrebnih dokumenata... uzas! Ali, dobro... preguracemo i to nekako... dragi upravo sjedi kraj mene i popunjava I-134 tako revnosno, pa nekako ne mogu da se zalim na sve ovo... tako je sladak. :-)

Nekad, kad stignes... ili vec ko, ko ovo cita... opet za proklete formulare iz policije tj. suda... rodjena sam u Sarajevu (opstina Centar), a zivjela u Hadzicima, tako da nemam pojma gdje da idem za potvrdu iz MUP-a, pa ako znas, please javi. I btw, da li moja sestra moze da izvadi ijedan od tih dokumenata? Znam da moze rodni list, pretpostavljam i ovo uvjerenje da nisam vjencana... a moze li i ovo u sudu?

I na kraju (mada sam sigurna da cu vec sutra postavljati nova pitanja) koji od ovih dokumenata treba da budu prevedeni na engleski od strane ovjerenog tumaca? I da li rodni list treba da bude obicni ili medjunarodni?

Jos jednom, mnogo hvala na brzom odgovoru.

Btw, vidim da sam prekrsila pravilo, nisam objasnila svoj slucaj... moj dragi je petitioner, rodjeni Amer, a ja sam siroti mali BH beneficiary. :unsure:

P.S. Ovaj sajt je nevjerovatan, a ova ekipa ovdje je zaista ekstra! Stvarno vam od srca zelim divan novi pocetak!

:thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Ja imam milion pitanja, a ne znam odakle da pocnem. Procitala sam 14 stranice ove teme, a i dalje imam nedoumica. Mi smo martovci '09, a 29.7. smo dobili NOA2. Posto sam i ja trenutno u USA sa svojim dragim, sve mi je nekako haoticno, plus uopste nismo na njegovoj adresi prebivalista, vec u Texasu, gdje je on u skoli. Zvali smo nas service center danas, jer od 29.7. nismo dobili nikakvih informacija. Od njih sam saznala da je paket poslat u US Ambasadu 5.8. Ja sam se toliko uspanicila, iz prostog razloga jer mi je tel. broj u BH nedostupan a moji su na odmuru vec 10 dana.

Elem, moje pitanje je... koliko prosjecno dana je potrebno da se dobije bilo kakav kontakt od Ambasade, tj. da li vas prvo nazovu ili posalju email ili jednostavno vam posalju checklist etc. cim dobiju paket iz USA?

Nasla sam i potrebne dokumente za intervju koje je poslao bosnian68, ali nisam jos kupila glupavi Office pa ne mogu da ga otvorim.

Povratna karta mi je na 17.9. ali kako stvari stoje, treba da palim tamo sto prije, jer je proslo 2 sedmice otkad su poslali paket.

I btw, vidim kod nekih na timeline-u IV Bill paid, pa AOS itd.... kad se to radi? I ima li jos ista da se plati prije intervjua (osim pregleda itd.) americkim imigracionim institucijama?

I gdje se vadi taj nesretni police certificate? Neki kazu u stanici policije gdje zivim, a neki u stanici policije gdje sam rodjena. Pa... gdje? Javite, please... I sta da kazem nasim slavnim policajcima kad budem trazila isti papir? To nije uvjerenje o nekaznjavanju, je li tako?

Ako je iko od vas imao strpljenja da procita ovaj mail, hvala, a jos vise hvala ako neko bude odgovorio.

Zelim vam svima sve najbolje,

Branka

Zdravo Branka :)

Neće te niko zvati, poslat će ti taj spisak tj upute:

Molimo Vas da pažljivo pročitate slijedeće upute:

1. Ispunite 2 formulara DS‑156 i formular DS-156K, koje morate popuniti na sljedećoj web stranici http://evisaforms.state.gov ,dva DS – 157 formulara koja se nalaze na http://www.usembassy.ba/visas/forms/ds-157bh.pdf.

2. Pribavite slijedeće dokumente:

a) Važeći pasoš.

B) 2 fotografije na kojima se jasno vidi lice, bez šešira kape ili marame, na svijetloj podlozi.

c) U prilogu se nalaze informacije o ljekarima kod kojih trebate uraditi medicinski pregled. Pregled plaćate sami. Pregled je potreban i za svako maloljetno neoženjeno/neudato dijete koje će putovati sa Vama u SAD.

d) Original Vašeg rodnog lista, ne stariju od 12 mjeseci.

e) Original vjenčanog lista (ako ste prije bili oženjeni), kao i ovjerenu kopiju razvoda braka ili osmrtnice, da biste mogli dokazati da niste sada u zakonskom braku. Ako do sada niste bili vjencani potvrdu da niste u braku. Dokuimenti ne smiju biti stariji od 6 mjeseci.

f) Originalnu potvrdu o nekažnjavanju iz svake zemlje gdje ste živjeli duže od 6 mjeseci nakon navršene 16. godine.

² Za Bosnu i Hercegovinu su potrebne dvije potvrde koje izdaju:

1) Ministarstvo unutarnjih poslova

2) Sud

g) Potvdu o sluzenju vojnog roka

h) Ako ste bili osuđivani u bilo kojoj zemlji, nabavite o tome ovjerenu potvrdu

i) Ako imate maloljetnu djecu koju vodite sa sobom u SAD, morate za njih nabaviti ovjerenu kopiju rodnog lista, kao i potvrdu o nekažnjavanju ako su starija od 16 godina. Ako ste rastavljeni potrebno je priložiti i sudsku presudu kojom su djeca zakonski povjerena Vama.

j) Potrebno Vam je garantno pismo (formular Affidavit of Support I-134) od zaručnika/zaručnice iz SAD.

k) Donesite sva dokumenta kojima ćete pružiti dokaze o postojanju veze sa vašim supružnikom (npr. zajedničke slike, slike sa vjenčanja, pisma, listinge telefonskih računa itd).

l) Za svaki zahtjev za vizu treba uplatiti iznos od 131 dolar u bilo kojoj poslovnici Raiffeisen banke i priložiti potvrdu o uplati.

Kada skupite sve potrebne dokumente, nazovite Ambasadu da bi Vam se odredio tačan termin razgovora na koji morate doći lično (ako vodite djecu sa sobom, moraju i ona doći) na broj telefona 033 445 700 lokal 2453.

Medicinski pregled mozete obaviti kod sljedećih doktora

Polyclinic "Eurofarm" Doc. Dr. Bakir Kapetanović

Dr. Eldina Cengic 71000 Sarajevo

Butmirska cesta 14 tel. 061 190 530

71000 Sarajevo or 221 987 after 14:00

033 773 020 or 033 773 032

Trebaju ti sljedeći (tvoji) dokumenti: rodni list, potvrda da nisi u braku (to isto kod matičara se dobije), potvrde o nekažnjavanju od suda i policije (mislim da sam u MUP-u tražila potvrdu o nekažnjajvanju, a u sudu da se ne vodi krivični postupak protiv mene..al sve ti je to kao što vidiš potvrda o nekažnjavanju) Sudska potvrda je tamo gdje živiš, a MUP-ovska ( :D ) u mjestu rođenja.

To je što ti trebaš da skupiš.

Sve piše gore..o ljekarskom, šta da ti vjerenik obezbjedi od dokumenata i šta sve trebaš da poneseš ma intervju.

AOS ćeš raditi u USA odmah nakon što se vjenčaš.

Jako sam umorna pa izvini ako sam šta pogrešno rekla. :star:

Prvo, veliko hvala malamu. Uspjela sam nekako da otvorim listu potrebnih dokumenata... uzas! Ali, dobro... preguracemo i to nekako... dragi upravo sjedi kraj mene i popunjava I-134 tako revnosno, pa nekako ne mogu da se zalim na sve ovo... tako je sladak. :-)

Nekad, kad stignes... ili vec ko, ko ovo cita... opet za proklete formulare iz policije tj. suda... rodjena sam u Sarajevu (opstina Centar), a zivjela u Hadzicima, tako da nemam pojma gdje da idem za potvrdu iz MUP-a, pa ako znas, please javi. I btw, da li moja sestra moze da izvadi ijedan od tih dokumenata? Znam da moze rodni list, pretpostavljam i ovo uvjerenje da nisam vjencana... a moze li i ovo u sudu?

I na kraju (mada sam sigurna da cu vec sutra postavljati nova pitanja) koji od ovih dokumenata treba da budu prevedeni na engleski od strane ovjerenog tumaca? I da li rodni list treba da bude obicni ili medjunarodni?

Jos jednom, mnogo hvala na brzom odgovoru.

Btw, vidim da sam prekrsila pravilo, nisam objasnila svoj slucaj... moj dragi je petitioner, rodjeni Amer, a ja sam siroti mali BH beneficiary. :unsure:

P.S. Ovaj sajt je nevjerovatan, a ova ekipa ovdje je zaista ekstra! Stvarno vam od srca zelim divan novi pocetak!

:thumbs:

Branka,

za neosudjivanje tj nekaznjavanje u MUPu KS (ul La Benevolencija) bi trebala da pripadas - jer i Hadzici su Kanton SA.

http://mupks.ba/?jezik=bos&x=4&y=99

Evo ovdje pise sta da podnese punomocnik da dobije papir za tebe (sestra)

(2) Kada se Zahtjev podnosi putem punomoćnika, potrebno je priložiti slijedeće:

a) zahtjev čitko popunjen i potpisan od strane punomoćnika (punomoćnik unosi svoje podatke u zaglavlju Zahtjeva),

B) punomo} ovjerena od strane nadležnog organa (sud, op}ina, ambasada ili notar),

c) kopija lične karte ili nekog drugog identifikacionog dokumenta sa fotografijom i potpisom punomoćnika i kopija lične karte ili nekog drugog identifikacionog dokumenta sa fotografijom i potpisom lica za koje se podnosi zahtjev,

d) izvod iz matične knjige rođenih (ne stariji od šest mjeseci) za lice za koje se traži Uvjerenje i

e) uplatnica takse ili dokaz o oslobađanju od plaćanja takse.

Sestra ti takodje moze uzeti i uvjerenje iz suda.

Svi dokumenti mogu biti na bosanskom ili engleskom, mislim da tako pise u uputstvu.

Ako se jos sta sjetim javim!

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Sta drugo reci nego HVALA! Zaista ste divne, obje.

Mada, koliko sam vidjela, to je trend ovdje na ovom sajtu. Ljudi su toliko od pomoci jedni drugima, valjda smo svi u istom haosu, pa znamo kako je. Sve sto smo dragi i ja do sada uradili moralo se konsultovati sa VJ. I sve je bilo kako treba, bez zahtjeva za vise informacija, doduse, prilicno sporo, 5 mjeseci, malo li je.

Vidjecemo koliko ce mi trebati da sakupim sve ove papire, pokusacu da smaram sestru sto manje, ionako moram da idem opet tamo.

Uglavnom, hvala vam za informacije jos jednom, srecno u nastavku procesa.

:)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Digla sam danas pasoš. :star:

Sjetila sam se da nisma polagala zakletvu.

:thumbs::dance:

Kad poleće avion? :star:

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala bosnian and wolf!

Ljudi, znam da ste svi iz različitih država, ali ima li nešto što se mora ponijeti tamo a da je potrebno za sklapanje braka?

Ako mislis na dokumente koji su potrebni za sklapanje braka iz BiH, ja nisam nista ponijeo. Kod njih se prvo ispuni tzv dozvola za sklapanje braka na kojoj se navedu osnovni podaci o osobama koje zele sklopiti brak, a nakon toga kada se odlucite za taj svecani i dugocekani cin odete u zgradu opstine sa tom dozvolom, uplatite trazeni iznos u gotovini za ceremoniju i pristupite ceremoniji sklapanja braka. ( bar je kod mene bio takav slucaj da nismo trebali zakazivati poseban termin i vrijeme - odnosi se na drzavu Maryland). Ukoliko zelis zbog neke sigurnosti ponesi uvjerenje da do sada nisi bila u braku.

Napomena. Ja sam se vjencao u opstini (sudu) ali ako neko planira vjencanje u crkvi mozda je druga procedura, ali mislim da je svagdje potrebna ta dozvola za sklapanje braka prije samog sklapanja braka ( kao da niste krvno vezani ili u braku sa drugom osobom).

I jos jedna napomena. Prije ceremonije sklapanja braka zatrazite nekoliko kopija tzv vjencanog lista ( cijena je oko 5 $ po kopiji) koju ce Vam nakon ovjere poslati postom na adresu koju ste naveli.

Link to comment
Share on other sites

Bosnian68,

vidjeh da neki ne idu na primanje kopija postom vec licno odu nakon sto sudija potpise u opstinu da im se naprave kopije - tako se ne mora cekati tih par sedmica koliko treba za slanje.

Mozda da i K-1 koji sada dolaze vide sa opstinom/sudom ko vec izdaje te da oni licno preuzmu kopije kako bi sto prije poslali za AOS?

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima :)

Imam ideju pa me zanima vase misljenje, sta mislite o BiH forumu tj stranici koja bi imala informacije i forum vezan za vize kao sto je VJ ali na bosanskom. ?

Cestitam svima sa pomakom u slucaju!

AOS

11/22/2010 Package delivered

12/02/2010 Ckeck cashed :)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima :)

Imam ideju pa me zanima vase misljenje, sta mislite o BiH forumu tj stranici koja bi imala informacije i forum vezan za vize kao sto je VJ ali na bosanskom. ?

Cestitam svima sa pomakom u slucaju!

I like it :thumbs:

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Malamu, cestitke od mene i mog hairlije za vizu! :star:

Moj dragi je polozio zakletvu prosle sedmice, tako da je sada zvanicno amerikanac :D Folira se da vise ne zna pricati bosanski :P Bilo je skroz jednostavno, nikakva ceremonija...dobijes diplomu i to je to. Ustvari, neka vam on isprica detalje kad se javi.

Link to comment
Share on other sites

pozzz svima bosancima heheheh :whistle:,prvo da cestima malamu za vizu sve naj bolje ti zelim,a sad da vam ja napisem kako samo postao amerikanac :P:dance:. ehh ovako za zakletvu mi nista nije trebalo osim zelene karte i papir sa terminom.kad sam doso tamo rekli su mi da telefon ostavim u autu ili da ga ugasim jer sudija nevoli da se prekida zakletva.kad smo unisli u sudnicu gdije se ko fore zkljinemo, da ce mo braniti i cuvati ameriku od svih neprijatelja poredali su nas sve po brojevim koje dobijes kad dojdes tamo i predas im sve papire.onda kad sudija unidje moraju svi ustat kao cast prema sudiji i onda po redu se svi prestavljamo po, imenu ,prezimenu i zemlji iz koje si doso.e onda se malo sudija navije da vam pozeli dobro doslicu i cestita vam sto ste odlucili da postanete amerikanci.e onda se svi opet ustanemo i stavimo desnu ruku na srce i onda dva policajca nose zastave americke kroz sudnicu i mi ih pratimo ocima(ja sam tada pratio jednu kanadjanku hihih) dok ne izajdu napolje.onda opet svi sijednemo i sudija opet nesto prica uvezi amerike kako je ona lijepa i dobra drzava. ehhh napokon se opet ustajemo i dizemo desnu ruku i pocinje zakletva.prvo pocinje drzavni advokat da prica a mi zanjim ponavljamo, da cu pobijeci ako se zarati i da sam doso samo u ameriku da para zaradim hehehe.i kad se to zavrsi onda se svi ustanemo i sudija sajdje dole sa njegove stolice i pocine da ti dodjeluje diplome, da si americki drzavljanin i da mu se sad sa ociju mozem smaket heheh. et nadam se da sam vam dovoljno objasnio. ako imate jos nekih pitanja nemoj te se ustrucavt i jos jednom da malamu pozelim sve naj bolje pozzzzzz

Link to comment
Share on other sites

electrincoece :D hvala hvala a čestitam i ja tebi!!!

Fino si nam to opisao! :D

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Do sad nisam ništa od dokumenata prevodila, ali bih trebala. Koliko otprilike košta to, i ima li nekih preporuka?

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...